FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[amical de lux] Steaua - A.s. Roma 3 - 1

«12345»
Virgil20.07.2008 18:54

AS Roma va veni cu toate vedetele a precizat presedintele clubului, Valeriu Argaseala.

 

In sezonul trecut Roma a pierdut titlul in favoarea Interului, diferenta dintre cele doua echipe fiind de numai 3 puncte. Inter a acumulat 85 de puncte dupa 38 de jocuri, iar Roma 82 de puncte. Rezultatele directe au fost 1-4 Roma-Inter si 1-1 Inter Roma.

Roma a reusit sa ia insa fata Interului in finala Cupei Italiei, pe care a castigat-o cu 2-1.

 

In editia trecuta a Champions League a fost eliminata in faza sferturilor de finala, dupa 0-2 si 0-3 cu Manchester United.

 

Roma evolueaza acasa pe Stadio Olimpico, a carui capacitate este de 72 700 locuri pe scaune.

 

Sponsorul principal al Romei este WIND - www.windgroup.it

 

Sponsor tehnic: Kappa - www.kappastore.com

 

In afara de cei doi sponsori mari, mai este sustinuta de inca 20 de sponsori.

 

Iata vedetele Romei din sezonul 2007/2008, dintre care multe vor evolua sambata 26 iulie 2008 in Templul Fotbalului Romanesc:

 

atacanti: 9 VUCINIC, 10 TOTTI, 18 ESPOSITO, 30 MANCINI

 

mijlocasi: 7 DAVID MARCELO CORTES PIZARRO, 8 ALBERTO AQUILANI, 11 RODRIGO FERRANTE TADDEI, 14 LUDOVIC GIULY, 16 DANIELE DE ROSSI, 20 SIMONE PERROTTA, 26 Adrian Florin PIT, 33 MATTEO BRIGHI

 

fundasi: 2 CHRISTIAN PANUCCI, 3 CICERO JOAO DE CEZARE (CICINHO), 4 JUAN SILVEIRA DOS SANTOS, 5 PHILIPPE MEXES, 15 VITORINO Gabriel PACHECO ANTUNES, 21 MATTEO FERRARI, 22 MAX TONETTO, 77 MARCO CASSETTI

 

portari: 1 GIANLUCA CURCI, 25 CARLO ZOTTI, 27 JULIO SERGIO BERTAGNOLI, 32 DONIEBER ALEXANDER MARANGON (DONI)

 

Un lot de milioane.

 

In imaginea de mai jos, capitanul Francesco Totti.

 

totti4zo9.jpg

 

 

Stadio Olimpico

 

stadio-olimpico.jpg

MoWeed20.07.2008 18:56

@Virgil

 

Mancini s-a transferat la Inter si Giuly la PSG......

Virgil20.07.2008 19:00

Stiu ca e echipa din editia 2007/2008, dar nu am cunostinta de plecarile mentionate de tine. Asta nu inseamna ca nu te cred. Oricum raman atatea vedete de vazut.

MoWeed20.07.2008 19:04

@Virgil

 

Acum poti sa fii sigur

 

http://www.inter.it/aas/news/reader?L=en&a...stringa=mancini

 

 

http://www.psg.fr/fr/Article/003001/Articl...s-super-heureux

 

Roma ramane totusi o echipa foarte puternica; va fi un meci interesant daca vom reusi sa ne ridicam la nivelul lor

c.ronaldo1720.07.2008 19:10

Scorul retur dintre Manchester United si As Roma a fost 1-0, nu 3-0.

3-0 a fost per total.

 

LE: Adi Pit am auzit ca a plecat de la Roma.

Un alt jucator important care va mai veni la Bucuesti este J.A. Riise.

Virgil20.07.2008 19:15

Vicecampioana Italiei nu poate sa fie decat o echipa foarte puternica. :) N-avem nicio sansa. Voi ce intrati, lasati orice speranta! :)

 

@ c.ronaldo17

 

http://www.asroma.it/List.aspx?Categoria=49

 

Nu ma deranjeaza ca ai dreptate. Dimpotriva, ma bucur ca poti contribui la o informare corecta:

 

http://fr.UEFA.com/competitions/UCL/histor...5107/index.html

DelPiero1021.07.2008 13:22

Poate vine Toja pana la meciul cu Roma!Asta sa nu-l vad titular pe Nicolita si sa rada italienii cu fundu' de noi... :smile:

dax4721.07.2008 15:35

Steaua da un gol si Roma 2, scor final 0-3. Ghici cine a marcat pentru Steaua ?

 

Daca se va juca pe bune Steaua nu va avea vreo sansa la victorie, si probabil nici macar la un egal. Vanzoleala alor nostri nu se poate chema joc de fotbal. Macar Roma sa ne incante cu un fotbal frumos.

punkboy21.07.2008 16:00

am citit pe stelisti.ro ca cik pana miercuri se vand bilete doar pt abonati e adevarat?sau e o aberatie a unui fraier ???

Marius21.07.2008 16:12

e adevarat. luni si marti se vand bilete doar pentru abonati iar de miercuri sunt la liber.

steaua_gloria21.07.2008 16:14
Steaua da un gol si Roma 2, scor final 0-3. Ghici cine a marcat pentru Steaua ?

 

Daca se va juca pe bune Steaua nu va avea vreo sansa la victorie, si probabil nici macar la un egal. Vanzoleala alor nostri nu se poate chema joc de fotbal. Macar Roma sa ne incante cu un fotbal frumos.

Daaa, de parca Roma joaca extraordinar... Stai linistit.

metzzz21.07.2008 16:45

Trebuie sa imi iau abonamentu cu mine ?? Cate bilete de caciula ???

Tz3pI21.07.2008 16:48

Da, trebuie sa ai abonamentul cu tine. Se dau maxim 4 bilete de persoana.

 

LE: "Accesul spectatorilor in stadion se va face incepand cu ora 18:00, iar spectacolul de prezentare a lotului Stelei pentru sezonul 2008/2009 va incepe la ora 19:15." SteauaFC.com

RaMs3s21.07.2008 19:54

am fost eu azi si mi-am luat bilet....totusi cam putina lume la casele de bilete .....

HooLigAn`u21.07.2008 20:01

eu maine ma duk sa imi iau bilet ..nush ce zic .. :thumbdown: .. poate invingem :steagcruce: .. dar fara Dica :noexpression:

costyfier22.07.2008 11:25
eu maine ma duk sa imi iau bilet ..nush ce zic .. :thumbdown: .. poate invingem :steagcruce: .. dar fara Dica :noexpression:

Stie cineva daca un copil de 6,5 ani trebuie sa plateasca bilet la meciul cu Roma???

:steag_sah_mic:

 

Fane_casieru'22.07.2008 11:27

@costyfier

 

Copiii pana`n 10 ani au accesul gratuit in stadion.

Roxanica122.07.2008 18:05

Stiti ceva .. daca au mai ramas bilete pentru cei fara abonament? Din cate stiu azi si ieri (luni si marti) nu se vindeau decat celor cu abonament si abia de maine(miercuri) neabonatilor.

Daca nu mai gasesc la stadion, sa am incredere in www.bilet.ro ? Ati mai cumparat bilete de aici pentru meciuri?

Virgil22.07.2008 19:12

@ Roxanica

 

Du-te cu incredere la stadion, ca vei gasi bilete.

Francezu.Ultras22.07.2008 20:55

sincer sa fiu...cred ca nu o sa fie un meci p bune...o sa catigam...2-1,1-0...dar...nici roma nu e o echipa...stralucitoare..dar..oricum va fi un meci interesant...am bilet la tirbuna 1...

 

cu Steaua pana la moarte

vlad stelistu22.07.2008 21:06

Eu merg la meci..mi-am luat bilet la tribuna 1 :X:X

leoc98023.07.2008 07:12

Am un bilet la Peluza I. Schimb cu unul la T2 + diferenta.

PM pentru cei interesati.

RaMs3s23.07.2008 10:44

poate il vedem si pe Mutu in echipa romei :naughty:

steaua_gloria23.07.2008 11:44
poate il vedem si pe Mutu in echipa romei :naughty:

Nu prea cred, si presei italiene ii place sa minta. Mutu o sa ramana la Fiorentina.

1on23.07.2008 14:01

A fost coadã la bilete azi? Credeți cã o sã se vândã toate pânã sâmbãtã înainte de meci?

«12345»