FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[amical de lux] Steaua - A.s. Roma 3 - 1

«1235»
Azzido02.07.2008 16:28

Asa cum am anuntat si in urma cu cateva zile, FC Steaua va disputa, pe data de 26 iulie, incepand cu ora 20:45, o partida de prezentare a lotului din sezonul viitor, in compania italienilor de la AS Roma.

 

FC Steaua va pune in vanzare biletele pentru aceasta partida in perioada 21-26 iulie, programul caselor de bilete de la stadion fiind cuprins intre orele 12:00 si 20:00. Tichetele se vor vinde concomitent cu abonamentele pentru sezonul 2008-2009, iar suporterii care si-au achizitionat deja abonamente vor primi o reducere de 20% pentru cumpararea biletelor.

 

Preturile biletelor pentru meciul Steaua - AS Roma sunt urmatoarele:

 

Fotolii: 75 lei

Tribuna 0: 50 lei

Tribuna I: 25 lei

Tribuna II: 20 lei

Peluze: 10 lei

 

 

SteauaFC.com

punkboy02.07.2008 18:47

Preturile Biletelor este Acceptabil pt Orice Stelist haideti sa umplem Stadionul

LEO STELISTU03.07.2008 00:24

in sfrsit vin si echipe mari in Romania pentru amicale pana acum a adus numai timisuara trebuia sa aducem si noi si puate batem sa ne facem un moral bun forza Steaua forzateaua:steag_sah_mic:

metzzz03.07.2008 04:00

Si poate scrii si tu in limba romana corect . Sau poate nu ai vizitat scoala .

Andrei70103.07.2008 12:22

Fotolii: 75 lei

Tribuna 0: 50 lei

Tribuna I: 25 lei

Tribuna II: 20 lei

Peluze: 10 lei

 

 

Pe bune nu sunt preturi chiar asa mari cand jucam cu as roma. Steaua ar trebui sa faca o impresie buna pentru noi suporteri si chiar sa castige meciul.Daca Steaua va invinge avem unele sanse sa iesim din grupe :wink: :steagcruce:

Weed4All03.07.2008 13:12

Etapa I - 26 iulie 2008

 

Rapid - Gloria Bistrita

Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

FC Vaslui - Steaua

FC Brasov - Unirea Urziceni

Pandurii Tirgu-Jiu - Dinamo

FC Arges - Poli Timisoara

Gaz Metan Medias - Otelul Galati

CS Otopeni - CFR Cluj

Gloria Buzau - Farul Constanta

 

 

Cine ma lamureste si pe mine cu programul? ori amicalul pe 26 ori etapa?

carminastan03.07.2008 13:17

vasluiul joaca in Intertoto si meciul acela va fi reprogramat

punkboy03.07.2008 18:25

Etapa se joaca doar Vaslui-Steaua va fi reprogramat ,deci vom juca Amicalul cu as roma cand restu vor juca prima etapa din noul Sezon

ionut200004.07.2008 07:23

as roma-Steaua 1 2

punkboy04.07.2008 17:00

Victorie Steaua

dbd05.07.2008 21:58

Da, întradevãr prețurile sunt ok, dar nu'mi convine reducerea de numai 20%...

Sper sã facem un meci frumos în teren si deasemenea un spectacol frumos pe stadion...

zofs06.07.2008 10:25

biletele vor fi puse in vanzare si pe internet ? sau doar la stadion . sunt din provincie de asta intreb

punkboy06.07.2008 19:21

posibil sa gasesti si pe net pe bilet.ro sau bilete.ro inca nush ce sa ti spun ca si yo-s din provincie dar iti pot face rost dk chiar vrei nu te consta nik doar contravaloarea biletului rog multa seriozitate fara caterinci

choli07.07.2008 11:38

Personal astept acest meci de cel putin 15 ani! Sunt foarte fericit ca am posibilitatea sa vad live aceasta superechipa. Personal as fi dat si 10 milioane pe un bilet, ce sa mai zic de milogii care spun ca reducerea de 20% e mica. Fratilor plecati la munca!!!!

 

Ok...sa revenim. Consider jocul Romei unul excelent, numai cand ma gandesc la acele contraatacuri dirijate de Totti...Ce sa mai zic, un test excelent pentru noi cu un super adversar.

 

Mi-ar placea sa cred ca in viitor tribuna noastra va arata si in acelasi timp va avea si mentalitatea tribunei lor.

Cred ca va fi un spectacol la cel mai inalt nivel. Din pacate, eu, sunt putin mai realist ca voi si cred ca nu vom castiga dar important pentru noi este sa vedem cum joaca echipa, noile achizitii, sunt nerabdator sa vad "primul 11" care cred ca va fi si echipa de baza al acestui nou sezon!

 

Nu-mi ramane decat sa spun Forza Steaua!

lucvald-190207.07.2008 12:15
Personal astept acest meci de cel putin 15 ani..... Personal as fi dat si 10 milioane pe un bilet, ce sa mai zic de milogii care spun ca reducerea de 20% e micaOk...sa revenim.

Mi-ar placea sa cred ca in viitor tribuna noastra va arata si in acelasi timp va avea si mentalitatea tribunei lor....

 

 

As vrea sa vad acelasi entuziasm si atasament de fiecare data cand joaca Steaua....sa nu fie nevoie sa ajunga in Ghencea o echipa mare....

Sa fim fideli peluzei nu televizorului !

john_8607.07.2008 12:58

Vin si eu la meciul cu Roma!!! :biggrin: :biggrin: Mi-e dor de voi, abia astept sa va revad!

punkboy08.07.2008 17:35

gasesti bilete online pe bilet.ro ,bilete.ro dar sunt limitate in jur de cateva sute

Alexandrunr109.07.2008 07:04
:steagcruce: Steaua -A.S. Roma 2-0 Hai Steaua
punkboy09.07.2008 18:05

oare pot sa cumpar 21 de bilete sa vin cu toata trupa ??

john_8609.07.2008 20:29

normal ca poti. depinde de cate bilete se vand de persoana. poti sa mai vii cu 3-4 prieteni cand cumperi sa fii mai sigur

steaua_bucuresti10.07.2008 08:50

Eu cred ca ar trebui sa fim seriosi. Cum sa bata Steaua pe AC Roma ? Nu prea mi se pare posibil deoarece, chiar daca va fi meciul de prezentare a achizitiilor pentru Steaua, italienii vor profita de acest lucru pentru a-si testa echipa din urmatorul sezon,care se va bate pentru UEFA Champions League si Campionatul Italiei , cu o fosta detinatoare a UEFA Champions League.

punkboy13.07.2008 14:00

[...] sper sa pot cumpara 21 de bilete sa nu fac DRUMU AIUREA cu MicrobUZUL inchiriAt

 

 

ultras_florin2018.07.2008 14:31

Voi fi la mare atunci,dar voi veni special sa vad acest meci.

Sunt curios sa vad cum se misca echipa cu noile achizitii.Dupa parerea mea primul 11 ar trebui sa arate in felul urmator:

 

Zapata-Golanski,Radoi,Ghionea,Marin(Nesu)-Szekely,Dayro,Ov. Petre,Ochirosii(Nicolita doar in situatii de criza)-Stancu(Badea),Arthuro(Kapetanos)

 

Am unele semne de intrebare la Stancu si Ochirosii,deoarece chiar daca sunt jucatori foarte talentati ,nu stiu daca pot face fata in meciurile europene sau derbyurile interne.

 

Astept sa-l vad jucand pe Arthuro.Sper sa fie un jucator la nivelul Stelei.

 

Cred ca e timpul sa fim campioni ,dupa ce doi ani la rand am terminat pe 2.O calificare in Liga si o clasare pe locul 3 in grupa ar fi acceptabil la posibilitatile actuale ale Stelei.

 

"ALATURI DE Steaua INDIFERENT DE REZULTAT"

scorpyfcs18.07.2008 17:46

bate Steaua cu 2-1..sau e bn daca face macar 1-0.. :thumbsup: dar eu cred ca o sa castige cu 2-1..golurile le da Nicolita si Dayro si pt roma da gol Nicolita.. :thumbsup:

:steag_cruce_invers:

fularsteaua2

:hai_steaua:

stelista no. 118.07.2008 21:36
bate Steaua cu 2-1..sau e bn daca face macar 1-0.. :thumbsup: dar eu cred ca o sa castige cu 2-1..golurile le da Nicolita si Dayro si pt roma da gol Nicolita.. :thumbsup:

:steag_cruce_invers:

fularsteaua2

:hai_steaua:

 

Hai ca ti-ai gasit ... Nicolita si golul :))) .... . Ala abea ar da gol daca ar fi el singur pe teren cu poarta goala ;) .

«1235»