FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Cupa Romaniei - editia 2008/2009

«1234»
SRamos15.09.2008 17:18
mai imp e UCL sa luam inca o data Champions League :x !!!

Ai visat sau tiai imaginat? :laugh:

La ora actuala daca faci 1 echipa la care sa aduci cei mai buni jucatori care jooaca in Romania nu faci o echipa puternica sa castige CL, daca ar trece de grupe ar fi bine, da si asa ar fi foarte greu, daca ar avea o grupa usoara...

rareeslh15.09.2008 17:27

Eu am fost dintotdeauna un mare sustinator al cupei Romaniei...si am zis an de an ca e ft important sa luam trofeul...pe langa faptul ca e un trofeu, e o calificare in europa, care intr-un campionat asa echlibrat conteaza mult, sunt bani si pe langa asta....e muulta onoare in joc.

Oricum, anul acesta cred ca ar trebui sa fim putin mai rezervati in privinta cupei...desi, cum ziceam mai sus, e ft importanta, trebuie sa ne gandim ca avem o sansa buna in europa, plus ca avem un campionat extrem de greu.

Nu zic ca n-ar trebui sa ne intereseze, dar chiar as vrea sa vad jucatori ca vatca, ionescu, abel, kapetanos, pedriel, rada, Baciu, neaga, etc etc in echipa, cu riscul sa pierdem. nu ar trebui sa fortam cu raodi Goian ov Petre Banel Dayro si sa ne trezim cu accidentari stupide sau cu oboseala.

sincer, si acuma is convins ca o sa sara ft multa lume sa ma contrazica, chiar cred ca trebuie sa ne bazam mai mult pe Steaua II in cupa....unde sa trimitem mai multi jucatori de la prima echipa...pentru ca dupa banuirile mele, nici CFR nici Dinamo n-o sa fie foarte interesate de cupa anul asta...

RBK15.09.2008 17:36

Sa Sti ca din Grupa Noastra putem sa mergem mai departe anul asta eu sunt Optimist ,voi nu stiu cum sunteti ,chiar si dp locul 2 !!!

steaua-forum15.09.2008 18:19

sper ca o va castiga Steaua :steag_cruce_invers:

.Ax3L.15.09.2008 19:48

anu asta jucatorii au zis ca isi doresc si campionatul si cupa asa ca se pare ca nu vor mai juca jucatorii de la Steaua 2 in cupa si poate ca dak vom avea si umpic de noroc vom castiga si cupa si campionatul si vom face eventul:X

 

Astristul19.09.2008 13:38

Miercuri, 24 septembrie, ora 16:00, faza a 5-a a Cupei Romaniei:

 

Steaua II - FC Ploiesti (Liga a 2-a, locul 1)

 

Sursa: http://www.info.FRF.ro/index.php?articol=290

cristian01419.09.2008 13:54

In opinia mea, Cupa Romaniei reprezinta altceva. Acolo toate echipele pornesc cu sanse egale. Totul se decide intr-o singura mansa, pe parcursul a celor 90/120 de minute. Din pacate, in ultimii ani, in Romania, dar in special la Steaua, accentul s-a pus pe campionat, fapt care nu mai mira pe nimeni.

Imi vine in minte, daca nu ma insel, ultima cupa cucerita de Steaua, intr-un meci incredibil cu Rapid, cand am reusit egalarea in minutul 94 prin Belodedici, cand nimeni nu mai spera. Au urmat minutule de prelungire si trimuful de la 11 metri. As zice ca a fost un meci memorabil.

Pe de alta parte, din 2000 incoace, mai exact de la preluarea echipei de catre ciobanul imbecil, lucrurile s-au schimbat radical. Am trait umilinte in fata unui Rapid II si nu numai. Nu mai exista motivatie, atat la nivel de conducere, cat si la nivel de jucatori. Dar ce mai conteaza un asa trofeu "neinsemnat" cand poti fi ciuca batailor in Liga si pe deasupra iti umfli si buzunarele cu euroi. Eventual, mai adaugi un tricou in colectia personala a marilor vedete din Europa.

Nu cred ca anul asta va fi diferit.

 

Uitasem sa spun cat de enervant si penibil mi se pare Argaseala cand sustine ca ne batem pe 3 fronturi.

RBK22.09.2008 19:02

Miercuri 24/09/08 va juca Steaua(2) in Cupa sper sa se Califice si sa joace in urmarorul act cu o echipa din Liga1 poate chiar in Finala cu echipa Mare :X

GOD22.09.2008 19:15
Miercuri, 24 septembrie, ora 16:00, faza a 5-a a Cupei Romaniei:

 

Steaua II - FC Ploiesti (Liga a 2-a, locul 1)

 

Sursa: http://www.info.FRF.ro/index.php?articol=290

 

 

O sa fiu prezent la acest meci,se joaca pe stadionul 5 din complexul Ghencea,din cate stiu eu.

CSM Ploiesti Petrolu`52 merge ceas in sezonul asta,antrenor este Rachita merita aplaudat.

 

PS:

 

Prima victorie in deplasare.A fost greu?

Da, foarte greu.A fost o victorie muncita!Ii felicit pe baieti.

 

Unde crezi ca s-a castigat partida astazi?

Am avut si putina sansa dar baietii au dat dovada de spirit de sacrificiu si au izbutit o victorie mare care ne mentine pe primul loc!O mentiune speciala si pentru suporteri care au fost extraordinari.Chiar vorbeau baietii in vestiar dupa meci, ca v-au auzit strigand si mai tare atunci cand am primit golul si asta i-a mobilizat si mai mult!

 

Dupa golul doi echipa s-a retras deliberat in aparare?

Nu s-a retras!Am fost obligati de ei.am avut probleme pe benzi dar ma bucur ca axul central al apararii a rezistat.

 

Evolutia lui Alexe?Decisiv astazi, cred ca ne-am gasit juniorul perfect.

Da, asa cred si eu.Din pacate nu e pregatit la parametrii normali pentru aceasta perioada.

 

Ceva probleme fizice, accidentari in urma partidei de astazi?

Din pacate da.Vodita s-ar putea sa aiba o problema la ligamentul genunchiului stang si am

jucatori cu o pronuntata stare de oboseala.

 

Miercuri in Cupa?

Probabil voi folosi echipa a doua!Meciul are loc miercuri pe terenul 5 din Complexul Ghencea, incepand cu ora 16:00.

 

Te-a surprins victoria Snagovului in fata celor din Buftea?

Nu.Stiu forta celor din Snagov, din toate punctele de vedere.

 

Deci urmeaza un meci dificil...

Da!Foarte!De aia trebuie sa pregatesc bine meciul si voi sacrifica Cupa!Daca bat cu rezervele in Cupa - foarte bine!Mai am doar 16 jucatori valizi, Vlad, Catarama, Vodita si Florea fiind accidentati!Rohat, Mihalache, Tudor, Paun si Gafita sunt obositi.Cu cine sa mai joc miercuri?

RBK22.09.2008 19:22

la ora 16.00 miercuri deci Steaua(2)-csm ploiesti Intrarea Libera !

.Ax3L.22.09.2008 19:28

poate ajung si eu la meci sunt curios sai vad la treaba pe ionescu si Ochirosii pentru ca ma intereseaza viitorul Stelei nu ca pe Jiji doar banii

Astristul24.09.2008 15:59

Steaua II - FC Ploiesti: 2-3 (1-0;1-1;1-2)

 

Au marcat:

1-0 (min. 63) Abel Moreno

1-1 (min. 70) Ciobanu

1-2 (min. 104) Alexe

2-2 (min. 113) Neaga

2-3 (min. 116) Takayuki

 

Steaua II:

Vâtcã-Mustațã, Iacob, Rada-Filip, Croitoru, A. Ionescu (Bejan, min. 57), Abel Moreno, Niculae (Fratila, min.46), Ochiroșii (Mihai, min.74)-Neaga.

Piece of Mind24.09.2008 17:23

Absolut incredibil, cu 6 jucatori de la prima echipa si tot ne-am facut de ras in fata unei echipe de B! Nu se mai poate tolera o asemenea incompetenta pe banca tehnica a celei de-a doua echipe, este deja jenant ce se intampla!

stelistul stelist24.09.2008 17:29

Gigi cu tot cu academie nu se rezolva problema la juniori si tineret , schimba omule , oamenii de acolo ca is incopetenti

c.ronaldo1724.09.2008 17:43

Si jucatorilor ar trebui sa le fie rusine. Nu e posibil ca un jucator precum Neaga, Abel sau Rada care au 100k salariu sa piarda in fata unora care au maxim 20,30 de mii.

stelistul stelist24.09.2008 17:51
Si jucatorilor ar trebui sa le fie rusine. Nu e posibil ca un jucator precum Neaga, Abel sau Rada care au 100k salariu sa piarda in fata unora care au maxim 20,30 de mii.

 

da se pare ca abel si neaga si'au facut datoria , la rada , Ochirosii si ceilalti e problema si bineinteles la jucatorii tineri , ori nu au valoare , ori nu is antrenati bine

c.ronaldo1724.09.2008 18:00

Atata timp cat nu am vazut meciul, nu as putea spune ca Neaga si Abel si-au facut datoria.

Catalyn0724.09.2008 18:19

atata timp cat absolut toti angajatii Stelei sunt pusi pe pile, niciodata nu o sa avem performanta

stelistul stelist24.09.2008 18:42
Atata timp cat nu am vazut meciul, nu as putea spune ca Neaga si Abel si-au facut datoria.

 

pai daca ei sunt pusi in teren pentru a da goluri inseamna ca si'au facut datoria , in special neaga ca e atacant

GOD24.09.2008 18:45

NO COMMENT.

MALDINI24.09.2008 18:49

incredibil :dry:

GOD24.09.2008 19:45

Apropo sunt din Ploiesti,si am tot auzit ca au iesit niste incidente ,si ca va vor astepta la meciul Otopeni - Steaua . . .

 

II MACELARITI VOI.

CoRsSo24.09.2008 21:06

Sper ca Steaua sa aiba ca obiectiv si cupa, desi nu cred ca il intereseaza pe cioban.

 

Si eu sunt din ploiesti si am auzit acelasi lucru.

Oricum felicit CSM-ul, pot spune surpriza placuta a inceputului de sezon in Liga a 2-a.

CSM= Petrolul in viziunea suporterilor. Cealalta echipa a ploiestiului (petrolul ploiesti) joaca la moreni.

 

sirFlorin25.09.2008 07:15
atata timp cat absolut toti angajatii Stelei sunt pusi pe pile

angajatii nu sunt pusi pe pile sunt kiar rudele oierului deasta nu se face performanta cum vrei ca unu ca virgil Becali de exemplu sa stie fotbal sau poate la instruit Gigi alt cunoscator de fotbal de clasa...deci pana nu se schimba ceva la nivel de echipa a IIa si kiar la juniori nu vom avea noi performante

dudu_specialistu25.09.2008 09:44

cineva care a fost la meci poate ne spune cum au jucat abel, Neaga, rada si ochi.

«1234»