Va avea Steaua aceeasi mentalitate anul asta : "Nu ne intereseaza Cupa Romaniei" ? Sau va fi anul in care vom cuceri trofeul ?
Discutii aici
Va avea Steaua aceeasi mentalitate anul asta : "Nu ne intereseaza Cupa Romaniei" ? Sau va fi anul in care vom cuceri trofeul ?
Discutii aici
Normal ca Steaua ( sau ai bine zis ciobanul dictator ) va avea aceeasi mentalitate. nu ne intereseaza cupoa Romaniei dintr-un motiv cat se poate de simplu: nu aduce bani.
Eu sper sa ne intereseze Cupa Romaniei,ba mai mult,sa o castigam,pentru ca de foarte multi ani nu am facut-o.Dar ma astept si sezonul asta la orice din partea lui Jiji.
Cred ca a venit timpul s-o luam si noi dupa atatia ani. ![]()
in mod normal cupa Romaniei este castigata de cea mai buna echipa. pentru ca acolo trebuie sa castigi toate meciurile. din pacate de cand cu Champions League mirajul banilor a distrus interesul pentru cupa Romaniei.
cred ca daca boii din federatie ar oferi un premiu de doua milioane de euro castigatoarei, am avea o competitie super! banii si i-ar scoate fara probleme din drepturile de televizare! sau daca ar acorda locul doi in Champions League castigatoarei cupei...
avem un avans bunicel fata de urmaritoare, dar in ritmul asta s-ar putea sa fim depasiti la capitolul cupe ale Romaniei castigate!
A cam Sosit Vremea sa mai Luam si Noi CUPA ca nu am mai luat-o de mult timp
Cred ca tuturor ne-ar placea sa castigam si campionatul si cupa.Dar totusi cat timp e Becali la echipa nu prea cred ca va fii in interesul clubului cupa Romaniei.Totusi sper sa castigam tot ce se poate.Si sper sa facem o figura frumoasa in grupele UCL si sa mergem sa castigam Cupa UEFA.In Champions League nu avem sanse. ![]()
Tare m-aș mira sã se întâmple vreo minune și sã ajungem prin finalã.
vremea sa castigam si noi cupa Romaniei a venit din momentul cand am castigat'o ultima oara
Steaua trebuie sa-si schimbe mentalitatea asta mediocra care dauneaza grav performantei,dar din pacate aceasta problema tipic romaneasca este cronica
Probabil vom avea aceeasi mentalitate. Nici anul acesta Cupa nu va ajunge in Ghencea, desi imi doresc enorm acest trofeu si cred ca nu sunt singurul...
Toate cluburile mari isi propun sa castige in fiecare an cupa, campionatul, si un parcurs cat mai bun in cupele europene.
Numai la Steaua se poate intampla asa ceva sa se zica ca nu ne intreseaza cupa, supercupa... totusi si astea sunt trofee si trebuiesc castigate.
Sau mai este ceva: Cupa UEFA... acum cativa ani Becali a zis ca nu il intr Cupa UEFA... si ca el vrea doar in Champions League... pai cum sa facem performanta in europa daca nu ne intr Cupa UEFA... ar trebui sa urmam modelul rusilor : ZENIT, CSK Moscow... (pe ei poate ca i-au intr Cupa UEFA de au castigato) aici ne facem remarcati ![]()
![]()
![]()
![]()
A cam Sosit Vremea sa mai Luam si Noi CUPA ca nu am mai luat-o de mult timp
As vrea si cupa anul asta....de ce nu?...m-am saturat de mentalitatea oierului ca " nu ne intereseaza" DE CE NU?
E UN TROFEU!...totusi daca o mai ardem asa...ne intrec corbii ![]()
@ULTRASSICK
Cred ca toti o vrem mai putin oierul ca nu ii aduce milioanele din Champions League...
Asosit timpul in care trebuie sa ne bucuram daca luam cupa,ca in campionat,dupa cum se vede ne chinuim si cu echipele mici.Dar hai sa speram ca se redreseaza echipa incepand cu meciurile cu Galata.Si hai sa strigam cu totii HAI Steaua,LUPTA Steaua LUPTA........ ![]()
![]()
![]()
![]()
Nu o sa ne intereseze asa ceva, cum nici pe Real Madrid nu-i intereseaza Intertoto , Jiji viseaza milioane nu tabla in forma de cupa ![]()
Sper sa castige Steaua Cupa Romaniei anul acesta
...nu trebuie sa fie intimidati de Dinamo ca l-au adus pe Gabi Tamas de la Auxere
Sper sa castige Steaua Cupa Romaniei anul acesta...nu trebuie sa fie intimidati de Dinamo ca l-au adus pe Gabi Tamas de la Auxere
Da uite acum imi tremura picioarele de frica ca a venit tamas la Dinamo, din cate stiu eu ...cand a fost el pe acolo am luat 2 titluri consecutive , si apoi si-a schimbat echipele ca pe sosete ceea ce denota ca este prea valoros pentru Vestul Europei...
Sper sa castige Steaua Cupa Romaniei anul acesta...nu trebuie sa fie intimidati de Dinamo ca l-au adus pe Gabi Tamas de la Auxere
Da uite acum imi tremura picioarele de frica ca a venit tamas la Dinamo, din cate stiu eu ...cand a fost el pe acolo am luat 2 titluri consecutive , si apoi si-a schimbat echipele ca pe sosete ceea ce denota ca este prea valoros pentru Vestul Europei...
Nu zic ca ar trebui sa ne tremure chilotii de frica lui tamas dar sa nu uitam totusi ca este titularul echipei nationale de fotbal! deci chiar dak joaca la javre putin respect pt omul asta!!
pe 23 sept intram si noi in JOc
Steaua II s-a calificat in faza a cincea a Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 1-0, pe FC Dunarea Giurgiu. Golul ros-albastrilor a fost inscris de Vasilica Cristocea in prima repriza, iar antrenorul Leo Strizu i-a folosit in primul "11" si pe Eugen Baciu, Ionut Rada si Andrei Ionescu, jucatori proveniti de la echipa mare.
Steaua II a inceput partida in urmatoarea formula de echipa: Lungu - Achitei, Baciu, Rada, Roiu - Abuzatoaie, A. Ionescu, Bejan, Cristocea - Filip, Funieru. Pe parcursul meciului au mai intrat pe teren Croitoru, Stratila si Lazar.
![]()
e vremea sa mai luam si noi Cupa RO:X
e importanta si cupa dar campionatul e primordial
mai imp e UCL sa luam inca o data Champions League :x !!!