FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Cupa Romaniei - editia 2008/2009

«1234»
SteauaToronto01.07.2008 13:36

Va avea Steaua aceeasi mentalitate anul asta : "Nu ne intereseaza Cupa Romaniei" ? Sau va fi anul in care vom cuceri trofeul ?

 

Discutii aici

bijoux_bz01.07.2008 14:46

Normal ca Steaua ( sau ai bine zis ciobanul dictator ) va avea aceeasi mentalitate. nu ne intereseaza cupoa Romaniei dintr-un motiv cat se poate de simplu: nu aduce bani.

s0r1n11102.07.2008 10:51

Eu sper sa ne intereseze Cupa Romaniei,ba mai mult,sa o castigam,pentru ca de foarte multi ani nu am facut-o.Dar ma astept si sezonul asta la orice din partea lui Jiji.

steaua_gloria02.07.2008 13:47

Cred ca a venit timpul s-o luam si noi dupa atatia ani. :steagcruce:

mountytoma02.07.2008 13:56

in mod normal cupa Romaniei este castigata de cea mai buna echipa. pentru ca acolo trebuie sa castigi toate meciurile. din pacate de cand cu Champions League mirajul banilor a distrus interesul pentru cupa Romaniei.

 

cred ca daca boii din federatie ar oferi un premiu de doua milioane de euro castigatoarei, am avea o competitie super! banii si i-ar scoate fara probleme din drepturile de televizare! sau daca ar acorda locul doi in Champions League castigatoarei cupei...

 

avem un avans bunicel fata de urmaritoare, dar in ritmul asta s-ar putea sa fim depasiti la capitolul cupe ale Romaniei castigate!

punkboy02.07.2008 18:49

A cam Sosit Vremea sa mai Luam si Noi CUPA ca nu am mai luat-o de mult timp

LucaSteaua9414.07.2008 14:11

Cred ca tuturor ne-ar placea sa castigam si campionatul si cupa.Dar totusi cat timp e Becali la echipa nu prea cred ca va fii in interesul clubului cupa Romaniei.Totusi sper sa castigam tot ce se poate.Si sper sa facem o figura frumoasa in grupele UCL si sa mergem sa castigam Cupa UEFA.In Champions League nu avem sanse. :steag_cruce_invers:

1on14.07.2008 18:06

Tare m-aș mira sã se întâmple vreo minune și sã ajungem prin finalã.

stelistul stelist14.07.2008 19:08

vremea sa castigam si noi cupa Romaniei a venit din momentul cand am castigat'o ultima oara

1stelist14.07.2008 19:52

Steaua trebuie sa-si schimbe mentalitatea asta mediocra care dauneaza grav performantei,dar din pacate aceasta problema tipic romaneasca este cronica

Wally03.08.2008 20:37

Probabil vom avea aceeasi mentalitate. Nici anul acesta Cupa nu va ajunge in Ghencea, desi imi doresc enorm acest trofeu si cred ca nu sunt singurul...

SRamos04.08.2008 06:10

Toate cluburile mari isi propun sa castige in fiecare an cupa, campionatul, si un parcurs cat mai bun in cupele europene.

Numai la Steaua se poate intampla asa ceva sa se zica ca nu ne intreseaza cupa, supercupa... totusi si astea sunt trofee si trebuiesc castigate.

Sau mai este ceva: Cupa UEFA... acum cativa ani Becali a zis ca nu il intr Cupa UEFA... si ca el vrea doar in Champions League... pai cum sa facem performanta in europa daca nu ne intr Cupa UEFA... ar trebui sa urmam modelul rusilor : ZENIT, CSK Moscow... (pe ei poate ca i-au intr Cupa UEFA de au castigato) aici ne facem remarcati :hooray:

:steag_cruce_invers:

Jilaveanu04.08.2008 09:21

fular-campioniifular-campionii

A cam Sosit Vremea sa mai Luam si Noi CUPA ca nu am mai luat-o de mult timp

 

ULTRASSICK04.08.2008 09:21

As vrea si cupa anul asta....de ce nu?...m-am saturat de mentalitatea oierului ca " nu ne intereseaza" DE CE NU?

E UN TROFEU!...totusi daca o mai ardem asa...ne intrec corbii :))

MoWeed04.08.2008 09:22

@ULTRASSICK

 

Cred ca toti o vrem mai putin oierul ca nu ii aduce milioanele din Champions League...

Jilaveanu04.08.2008 09:26

Asosit timpul in care trebuie sa ne bucuram daca luam cupa,ca in campionat,dupa cum se vede ne chinuim si cu echipele mici.Dar hai sa speram ca se redreseaza echipa incepand cu meciurile cu Galata.Si hai sa strigam cu totii HAI Steaua,LUPTA Steaua LUPTA........ :steag_cruce_invers:fular-campionii:steag_sah_mic::steagcruce:

CatalinBerceni16.08.2008 12:47

Nu o sa ne intereseze asa ceva, cum nici pe Real Madrid nu-i intereseaza Intertoto , Jiji viseaza milioane nu tabla in forma de cupa :))

Myha23.08.2008 12:11

Sper sa castige Steaua Cupa Romaniei anul acesta :hai_steaua: ...nu trebuie sa fie intimidati de Dinamo ca l-au adus pe Gabi Tamas de la Auxere

CatalinBerceni23.08.2008 12:25
Sper sa castige Steaua Cupa Romaniei anul acesta :hai_steaua: ...nu trebuie sa fie intimidati de Dinamo ca l-au adus pe Gabi Tamas de la Auxere

 

Da uite acum imi tremura picioarele de frica ca a venit tamas la Dinamo, din cate stiu eu ...cand a fost el pe acolo am luat 2 titluri consecutive , si apoi si-a schimbat echipele ca pe sosete ceea ce denota ca este prea valoros pentru Vestul Europei...

weber_p27.08.2008 14:34
Sper sa castige Steaua Cupa Romaniei anul acesta :hai_steaua: ...nu trebuie sa fie intimidati de Dinamo ca l-au adus pe Gabi Tamas de la Auxere

 

Da uite acum imi tremura picioarele de frica ca a venit tamas la Dinamo, din cate stiu eu ...cand a fost el pe acolo am luat 2 titluri consecutive , si apoi si-a schimbat echipele ca pe sosete ceea ce denota ca este prea valoros pentru Vestul Europei...

 

 

 

Nu zic ca ar trebui sa ne tremure chilotii de frica lui tamas dar sa nu uitam totusi ca este titularul echipei nationale de fotbal! deci chiar dak joaca la javre putin respect pt omul asta!!

punkboy31.08.2008 18:08

pe 23 sept intram si noi in JOc

SRamos11.09.2008 10:07

Steaua II s-a calificat in faza a cincea a Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 1-0, pe FC Dunarea Giurgiu. Golul ros-albastrilor a fost inscris de Vasilica Cristocea in prima repriza, iar antrenorul Leo Strizu i-a folosit in primul "11" si pe Eugen Baciu, Ionut Rada si Andrei Ionescu, jucatori proveniti de la echipa mare.

 

Steaua II a inceput partida in urmatoarea formula de echipa: Lungu - Achitei, Baciu, Rada, Roiu - Abuzatoaie, A. Ionescu, Bejan, Cristocea - Filip, Funieru. Pe parcursul meciului au mai intrat pe teren Croitoru, Stratila si Lazar.

:steag_sah_mic:

 

RBK15.09.2008 14:57

e vremea sa mai luam si noi Cupa RO:X

razvan_stelist200715.09.2008 15:22

e importanta si cupa dar campionatul e primordial

RBK15.09.2008 16:24

mai imp e UCL sa luam inca o data Champions League :x !!!

«1234»