FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga Campionilor - editia 2008/2009

«1234»
c.ronaldo1728.08.2008 17:45

Habar n`am. Asta`i programul.

PS: Cea mai urata grupa in care puteam pica, parca am juca in Cupa UEFA.

LE: Am zis la misto ma, cum sa fie grupa de Cupa UEFA?

steaua_gloria28.08.2008 17:46

@ c Ronaldo

Ai dreptate, eu eram fericit daca picam cu barca sau real.Dar oricum, cea mai tare grupa de Cupa UEFA. :hai_steaua:

razvan_stelist200728.08.2008 19:17

e o grupa destul de grea.totusi Lyon nu mai este ce a fost odata , iar bayern , chiar daca e foarte greu de invins , energie cottbus a reusit anul trecut sa o bata cu 2-0.fiorentina are un lot foarte bun , personal eu cred ca e peste Lyon.putem insa sa ne calificam in UEFA..sa speram ca vom juca bine :yes:

mountytoma28.08.2008 19:25
Hai ca aproape o nimerisei. :naughty:

 

am gresit un pic, dar m-au corectat aia. e mai bine cu Lyon decat cu real. daca avem muschi, sa stam intre boxeri! si eu zic ca avem.

 

si mai cred ca cele mai multe puncte le putem face in deplasare (unul mai arogant si mai ingamfat ca celalat sunt adversarii nostri), iar daca acasa jucam ca ieri cu galata, am da peste cap toate casele de pariuri!

 

 

IONUTZ-CIPRIAN28.08.2008 20:17

Avem sanse mari sa trecem mai departe.....echipele nu ma sperie......poate sunt eu prea optimist dar asta e parerea mea!

bibi8028.08.2008 20:54

eu nu am de zis decat:BRAVO BANELE!sa vedem acum cine are de comentat. acesta este jucatorul "fara valoare" "anti fotbal" cel care nu face un dribling nu stie sa centreze si multe altele .acest jucator a calificat Steaua .bravo lui rusine cui stiu eu

alecsa28.08.2008 20:54

Eu cred ca din meciurile cu Lyon avem cele mai mari sanse de a lua puncte. Iar Bayern, tinand cont de meciurile din Bundesliga si de cele cu Zenit, nu mai este aceasi mare forta. Nu stiu de ce, dar de Fiorentina imi e cel mai teama. Probabil din cauza mediatizarii victoriilor ei pentru ca e Mutu acolo. Oricum, sper sa profitam de aceasta grupa mult mai accesibila decat cele din ultimii 2 ani. :happy:

c.ronaldo1728.08.2008 21:01

m-am uitat putin pe forumurile strainilor, si constat ca majoritatea ar zice "multumesc!" daca ar pleca cu 1 punct din Ghencea.

Smil3Y8928.08.2008 21:20

cu putin noroc...ne batem pe bilete in optimi. :steag_sah_mic:

fansteaua4630.08.2008 02:51

o sa ma distrez pe cinste de infringerile CFR-ului in CL

CFR o puncte , 0 goluri marcate , 34 goluri primite :laugh: :laugh: :laugh:

redandblue30.08.2008 07:02

Eu sunt mai rezervat...chiar nu are rost sa ne avantam ca anul trecut sa zicem ca Arsenal si nu stiu care echipe sunt "de batut". Totusi echipele din grupa noastra sunt foarte puternice chiar daca sunt intr-un oarecare declin fata de anii precedenti. Insa daca vom juca cu inima si nu cu gandul la banii sau alte lucruri atunci avem o sansa , oricat de mica ar fii aceea. Tot ceea ce-mi doresc este sa nu avem parte de accidentari in continuare...echipa pe care o avem acum joaca de la meci la meci mai bine !

metzzz30.08.2008 07:17

Trebuie sa se joace cu cap , nu cu gandul la parale. Daca joci bine , victoriile vin si paralele vin automat.

punkboy31.08.2008 18:06

anul asta cred ca trecem de GRUPE :X

fansteaua4601.09.2008 02:47

Concurențã asprã în lotul de Ligã

PORTARI: Zapata, Cernea

FUNDAªI DREAPTA: Ogãraru, Golanski

FUNDAªI CENTRALI: Rãdoi, Goian, Ghionea, Baciu

FUNDAªI STÎNGA: Emeghara, Petre Marin

MIJLOCAªI DREAPTA: Semedo, Szekely

MIJLOCAªI CENTRALI: Ov. Petre, Lovin, Tiago, Abel

MIJLOCAªI STÎNGA: Toja, Nicolițã

Al DOILEA ATACANT: Dayro, B. Stancu

ATACANT ÎMPINS: Arthuro, Pedriel

 

10 jucãtori noi are Steaua pe listã fațã de acum un an: Ogãraru, Rãdoi, Semedo, Szekely, Tiago, Abel, Toja, Stancu, Arthuro și Pedriel

 

Cine rãmîne în afara listei

Vâtcã: n-a jucat decît douã meciuri în ultimele 14 luni

Rada: a fost titular o singurã datã în tot anul 2008

Pleșan: n-a bifat nici un minut în acest sezon din cauza accidentãrilor

Ochiroșii: a jucat doar 50 de minute în cele 7 meciuri ale sezonului

A. Ionescu: abia a fost transferat, e nepregãtit fizic

V. Badea: trecut pe linie moartã de Lãcãtuș, va fi împrumutat la altã echipã

Neaga: a marcat un singur gol în acest sezon

Kapetanos: adus gratis, n-a prins nici un meci ca titular

AdrianUltras2502.09.2008 09:46

Ia haideti sa va arat ceva.

 

comparatie.JPG

 

Acolo sunt afisate lotul Barcelonei si al Stelei pt meciurile din preliminariile CL.

Observati diferenta?

 

Steaua are 22 de jucatori inscrisi.

Barcelona are 27.

Din acesti 27, 6 sunt pusi pe o lista b.

Acestia 6 sunt jucatori tineri.

 

Steaua nu are lista b.

De ce?

Pt ca la Steaua nimeni nu risca cu cei tineri.

 

Jucatori ca Ochirosii, Mustata, Iacob,Lazar, Rusu,etc ar merita si ei sa fie pusi pe lista b.

Dar nu sunt pusi.

 

Daca o sa va interesati, peste cateva zile, cand vor fi publicate listele complete ale echipelor participante in CL, veti vedea liste cu cate 40 de jucatori(la Real Madrid sau Liverpool).

 

Aproape jumatate din acei jucatori vor fi tineri de pe lista b.

mountytoma02.09.2008 09:50
Ia haideti sa va arat ceva.

 

ai dreptate in ceea ce spui, dar nu este lista definitiva. apare NESU!

 

 

**alex**02.09.2008 09:54

Apar si Rada, Ochirosii si Neaga despre care Argaseala a declarat ca nu sunt inclusi pe lista. De asemenea, lipsesc Ogararu si Semedo.

AdrianUltras2502.09.2008 09:58

Mountytoma

 

Citeste tot.

mountytoma02.09.2008 10:12
Mountytoma

 

Citeste tot.

 

am vazut ca era lista din 28 august, ora 9 seara. unde ai gasit-o pe aia nu apare acum si una adusa la zi?

 

imi pare rau sa nu-i vad pe lista pe neaga, rada si pedriel. daca primii doi sunt rebeli si platesc pentru lipsa obedientei fata de cioban (lucru pentru care valoreaza dublu in ochii mei), la pedriel chiar nu inteleg de ce e preferat kapetanos. din ce am vazut pe net pedriel este o vipera adevarata, cobra 2. daca e preferat kapetanos, de ce nu joaca nici macar cu Pandurii? sper ca Lacatus stie mai bine. si nu am nevoie de Victor sa-mi "explice" ce si cum s-a decis "la nivelul conducerii"

AdrianUltras2502.09.2008 10:32

Listele sunt luate de pe siteul UEFA.

 

Inca nu le-au actualizat.

Probabil pe parcursul acestei saptamani vor fi aduse la zi.

Melku04.09.2008 11:27

Dupa returul cu Galata eu ma astept la orice, chiar sa luam si locul I in grupa. Anul asta cred ca echipa este mai matura ca niciodata, in returul cu Galata aveam temeri de prin minutul 70 ca o sa cada echipa si o sa luam 2-3 boabe dar s-au tinut tare si au aratat ca o echipa mare. Cred ca o sa facem meciuri bune in grupa ;)

tavernaviilor09.09.2008 09:06

:steag_cruce_invers:

 

Pentru o asa echipa ... asa suporteri ... Asa promo :steag_sah_mic:

 

Steaua Bucharest - Bayern Munchen (Champions League 2008)

Hassan09.09.2008 09:16

In aceasta grupa trebuie sa luptam pentru fiecare punct. Avem aceleasi sanse sa ajungem in optimi si sa terminam cu 0 puncte. Sper f. mult ca baietii sa fi invatat ceva din anii trecuti si sa-si fi recapatat mandria de a juca pe Ghencea, in TEMPLU unde nu trebuie sa ne-o luam cu 3 goluri diferenta si unde noi vom fi alaturi de ei....

sdorut04.08.2009 18:53

cineva din oltenita pe forum care va fi prezent la meciu cu CFR de duminica?

«1234»