FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga Campionilor - editia 2008/2009

«1234»
**alex**27.08.2008 22:38

Sa curga pronosticurile.

 

Inter

Sporting

Steaua

Anorthosis Famagusta

 

Manchester

Bayern

Fener/Celtic/OM/Pao

Cluj

alexynho27.08.2008 22:50

Pronosticuri:

 

 

Liverpool - Werder Bremen - Steaua - Sahtior

 

Arsenal - Roma - Zenit - CFR

se7en27.08.2008 22:50

daca din urna a 2a cadem cu Sporting, Villarreal sau chiar PSV n-ar trebui sa avem vreo scuza sa nu terminam pe 2.

AdrianUltras2527.08.2008 22:57
daca din urna a 2a cadem cu Sporting, Villarreal sau chiar PSV n-ar trebui sa avem vreo scuza sa nu terminam pe 2.

 

 

Exact atitudinea asta nu e buna.

Deja ne credem cei mai tari.

Nu e asa.

 

Villareal sau PSV sunt echipe masive!Nici nu merita comentat mai departe.

 

Sporting e de asemenea unul din granzii Europei.

 

Nu poti sa ii tratezi cu o asa mare lipsa de respect.

 

Aceste echipe te pot umili oricand, indiferent de numele tau.

 

CL e cea mai puternica competitie de fotbal din lume.

Daca ajungi aici inseamna ca esti bun.

 

Daca ajungi aici in mod repetat si obijnuiesti sa si treci de grupe, atunci esti unul dintre granzii Europei si, de ce nu, ai lumii.

 

Trebuie sa jucam fotbal.

Doar asa putem face performanta.

Dar trebuie in acelasi timp sa fim constienti ca nu jucam singuri in aceasta competitie.

 

Eu cred ca in momentul de fata, echipele din Romania, nu pot emite pretentii la mai mult de locul 3.

se7en27.08.2008 23:04

nu e lipsa de respect, dar cu determinarea de care au dat dovada jucatorii in seara asta putem sa fim optimisti. si normal ca sunt cluburi mari, dar odata ce avem putin noroc si nu prindem echipele cele mai tari din urne putem echilibra un pic balanta prin vointa.

 

 

RaMs3s27.08.2008 23:04

@AdrianUltras25

ba da .... cu multa munca si putin noroc poti sa prinzi locul 2

AdrianUltras2527.08.2008 23:06

Se7en

 

Mai bine sa fim realisti.

In grupele CL nici o echipa nu va lasa spatii asa de mari in aparare cum a lasat Galata in aceste 2 meciuri.

 

Ramses are insa dreptate.

Cu multa munca si putin noroc orice e posibil.

 

Trebuie in primul rand sa jucam noi fotbal.

Apoi, restul vine de la sine.

se7en27.08.2008 23:19

sunt de acord in privinta spatiilor lasate de apararea lor.

 

 

daca e sa fim realisti, e foarte greu sa trecem de faza grupelor, lotul nostru nu e nici pe departe unul de faze eliminatorii in CL. rezerva de portar nu avem, decat daca Bistrita ni-l da pe Tatarusanu mai devreme. de fundasi laterali nu mai zic... Petre Marin a facut un meci grozav azi dar nu ne putem baza pe asta mereu, plus ca are si el o varsta. sau Lovin, si el a avut o prestatie buna dar asta nu inseamna ca nu e petarda din meciurile mai vechi care face pe-a Cantona in propriul careu. valabil poate si pentru Banel, insa se pare ca isi mentine forma buna din ultimele meciuri. dar daca vor prinde toti o zi buna cum au facut si acum, cred ca vom face niste meciuri bune.

CoRsSo28.08.2008 00:12

Inter

Werder

Steaua

Aalborg

 

Manchester

Juventus

Zenit

CFR

 

ss lucki28.08.2008 03:20

Chelsea

Sporting

Steaua

Aalborg

 

Am putea face 7-8 cu multa munca, valoare, sansa... Ne-am bate pentru locul 2 cu sporting

mountytoma28.08.2008 05:20

dupa meciul de ieri cred ca in sfarsit s-a dovedit ca Steaua are si antrenor. asa ca eu vreau sa cadem intr-o grupa ca asta:

 

real

bayern

Steaua

fiorentina

 

sa dovedim ca suntem buni intre cei buni! si sa nu ne propunem doar un punct mai mult ca Olaroiu. sa castigam atat cat putem castiga! jucand fotbal adevarat, nu asta de Liga I.

 

Steaua a dovedit inca o data ca stie sa joace meciurile tari. daca imi amintesc bine si rapidul cu anderlecht si Dinamo cu lazio facusera egal in deplasare in tur, iar acasa in retur si-au luat-o de plang si astazi cand sunt singuri in baie.

1stelist28.08.2008 06:25

acum putem sa vb de UCL pt ca suntem acolo si pt tragerea la sorti nu am emotii,deoarece toate echipele sunt bune;numai daca te uiti ce rezultate au scos bate borisov si anorthosis te fac sa te gandesti ca nu vor fi adversari facili n grupe,dar e mai bn asa ca ne propunem si noi teluri inalte si ne my creste si noua cota daca le atingem. :steagcruce:

TheSithLord28.08.2008 06:53

Si cand te gandesti ca anul trecut BATE Borisov au jucat cu noi si i-am scos....anul` asta au dat de bulgari ca romanii erau prea tari pentru ei.

MALDINI28.08.2008 06:56

Asa zice si chefere de famagusta :) dar chefereu a furat-o rau de la ei , noi i-am eliminat pe BATE

CatalinBerceni28.08.2008 07:09
dupa meciul de ieri cred ca in sfarsit s-a dovedit ca Steaua are si antrenor. asa ca eu vreau sa cadem intr-o grupa ca asta:

 

real

bayern

Steaua

fiorentina

 

sa dovedim ca suntem buni intre cei buni! si sa nu ne propunem doar un punct mai mult ca Olaroiu. sa castigam atat cat putem castiga! jucand fotbal adevarat, nu asta de Liga I.

 

Steaua a dovedit inca o data ca stie sa joace meciurile tari. daca imi amintesc bine si rapidul cu anderlecht si Dinamo cu lazio facusera egal in deplasare in tur, iar acasa in retur si-au luat-o de plang si astazi cand sunt singuri in baie.

 

Bah as vrea sa vad 6 meciuri tari dar cred ca ne-am lua prea rau bataie in o grupa ca asta

mountytoma28.08.2008 07:21

eu nu vreau neaparat sa vad 6 meciuri tari, eu vreau sa vad Steaua dand piept cu cei mai buni si jucand bine. daca joaca si frumos, sunt cel mai fericit.

 

si cred ca e momentul sa ne schimbam atitudinea fata de CL. nu e doar pentru cei bogati! putem si noi! nu trebuie sa ne multumim cu "poate luam 5 puncte ca pe vremea lui Oli". in 6 meciuri se pot castiga 18 puncte. ce-ar fi sa pornim de le ideea de a pierde cat mai putine din aceste 18 puncte, si implicit de a castiga cat mai multe? as vrea primul meci la madrid, unde sa-i batem pe ifumuratii aia. apoi acasa cu bayern, care sunt si ei tot niste aroganti. meciul cu fiorentina ar fi un fel de Steaua-Dinamo, ei avandu-l pe Mutu. pacat ca nu-l mai avem pe surdu la noi, avea si mutalaul un adversar pe masura lui!

 

pe baieti ii asteapta multa munca, foarte multa munca, daca vor sa ajunga acolo sus! noi avem nevoie de bani pentru bilete si plamani pentru incurajari!

Smil3Y8928.08.2008 09:20

1.Barcelona

2.Sporting Lisabona

3.Steaua Bucuresti

4.Bate Borisov

 

sanse bunicele si o deplasare de vis :thumbsup::steag_sah_mic:

 

pentru chefere...

 

1.Real Madrid

2.Bayern Munchen

3.Zenit

4.CFR Cluj

 

0 sanse si echipe care nu prea imi plac :whistle:

STARforce28.08.2008 09:30

Nu imi pasa cu cine picam la tragere.Important e ca jucam acolo sus.O stea printre stele.Forza Steaua!

Bogdan4Steaua28.08.2008 17:02

Oficial:

 

 

Lyon

Bayern

Steaua

Fiorentina

 

 

O grupa echilibrata...

c.ronaldo1728.08.2008 17:03

Va fi cea mai echilibrata grupa din istoria Champions League!

alecsa28.08.2008 17:07
dupa meciul de ieri cred ca in sfarsit s-a dovedit ca Steaua are si antrenor. asa ca eu vreau sa cadem intr-o grupa ca asta:

 

real

bayern

Steaua

fiorentina

 

sa dovedim ca suntem buni intre cei buni! si sa nu ne propunem doar un punct mai mult ca Olaroiu. sa castigam atat cat putem castiga! jucand fotbal adevarat, nu asta de Liga I.

 

Steaua a dovedit inca o data ca stie sa joace meciurile tari. daca imi amintesc bine si rapidul cu anderlecht si Dinamo cu lazio facusera egal in deplasare in tur, iar acasa in retur si-au luat-o de plang si astazi cand sunt singuri in baie.

 

Hai ca aproape o nimerisei. :naughty:

 

Raduccio28.08.2008 17:26
Va fi cea mai echilibrata grupa din istoria Champions League!

 

Numai daca abordam toate meciurile cum am facut cu Galata. Si daca avem titularii disponibili.

DelPiero1028.08.2008 17:27

Luam CL!

c.ronaldo1728.08.2008 17:40

Steaua-Bayern (16/17 septembrie)

 

Fiorentina-Steaua (30 septembrie / 1 octombrie)

 

Steaua-Lyon (21/22 octombrie)

 

Lyon-Steaua (4/5 noiembrie)

 

Bayern-Steaua (25/26 noiembrie)

 

Steaua-Fiorentina (9/10 decembrie)

steaua_gloria28.08.2008 17:42

@ C Ronaldo

Nu jucau mai intai ultimele 2 cu primele 2 ? sau s-a schimbat sistemul?

«1234»