FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bogdan Stancu

«123459»
Cata2304.10.2008 19:33

Nu as vrea sa il atac mereu pe Stancu dar nu pot sa nu incerc sa deschid ochii unora care il lauda si il compara cu mari jucatori ,dar in acest moment nu vad la el nik,nici o speranta ca ar putea sa devina un mare atacant,probabil profita de circumstanta atenuanta ca e inca tanar necopt.Poate pe viitor poate sa fie ceva de el dar numai prin multa munca,are multe de invatat de ex cum sa stea in eren ca habar n-are (cel putin asta a fost senzatia mea in meciul de azi),iar eu cred ca patronul la impus in ultimele meciuri pt ca e clar ca Kapetanos e peste el.

SteauaB04.10.2008 21:04
Nu as vrea sa il atac mereu pe Stancu dar nu pot sa nu incerc sa deschid ochii unora care il lauda si il compara cu mari jucatori ,dar in acest moment nu vad la el nik,nici o speranta ca ar putea sa devina un mare atacant,probabil profita de circumstanta atenuanta ca e inca tanar necopt.Poate pe viitor poate sa fie ceva de el dar numai prin multa munca,are multe de invatat de ex cum sa stea in eren ca habar n-are (cel putin asta a fost senzatia mea in meciul de azi),iar eu cred ca patronul la impus in ultimele meciuri pt ca e clar ca Kapetanos e peste el.

 

Si tu stii care este cel mai tragic? Ca Stancu este intra-devar, cel mai talentat jucator tanar pe care o-are Romania...Din pacate..

dr.adrian904.10.2008 21:29

ii s-au urcat banii la cap. are fite baiatul acuma. mai mult timp petrece prin discoteci seara. a stiut ceva Dan Petrescu - cel mai bun antrenor roman - cand l-a lasat pe banca s-au nici nu il includea in lot. e un jucator umflat de presa, ca de altfel ca toti stelistii. pai eu sa fiu jucator, m-as antrea 8 ore pe zi, nu 2-3 si dupa aia la agatat.

 

SteauaB04.10.2008 22:02
ii s-au urcat banii la cap. are fite baiatul acuma. mai mult timp petrece prin discoteci seara. a stiut ceva Dan Petrescu - cel mai bun antrenor roman - cand l-a lasat pe banca s-au nici nu il includea in lot. e un jucator umflat de presa, ca de altfel ca toti stelistii. pai eu sa fiu jucator, m-as antrea 8 ore pe zi, nu 2-3 si dupa aia la agatat.

 

Nu este frate de fite, ca asa usor nu e - Ronaldo e mai fitos ca toti cocolari la un loc, si vedeti ce face pe teren. Pur si simplu, Stancu nu are ABC:ul fotbalul! Si se vede clar.

steaua_gloria04.10.2008 22:04

Stancu e inca mic , pentru a fi titular la Steaua, a avut sansele lui , dupa parerea mea ar trebui sa urmeze Kapetanos.

CatalinBerceni04.10.2008 22:06
nu l-am vazut in nici un meci de cand e la Steaua sa dribleze un adversar sau sa treaca in viteza de unul sau sa dea vreo pasa filtranta sau una de gol.Inafara de faptul ca a profitat de niste erori ale portarilor sau pase pe tava nik.

ma poate nu e cel mai tehnic dar deocamdata e golgeter...c varfuri bune avem noi?... :noexpression:

 

 

Nu ca nu este cel mai technic, ci ca, nu este technic deloc. Asta e viitorul Stelei si a Romaniei?! Doamne!

 

 

Sa speram ca o sa-l puna cineva pe picioare din punct de vedere fizic ca la cap din meciurile cu Fiorentina si cu Otopeni nu a castigat un duel....iar de alergat nu mai spun....

Bogdan4Steaua04.10.2008 23:43

Stancu e jucator de contraatac. Atacul pozitional nu i se potriveste.

 

Il putem pune la zid dupa evolutia din meciul cu Otopeni, insa antrenorul a gresit atunci cand l-a introdus din primul minut in conditiile in care noi trebuia sa atacam.

Cata2306.10.2008 15:48
Si tu stii care este cel mai tragic? Ca Stancu este intra-devar, cel mai talentat jucator tanar pe care o-are Romania...Din pacate..

stai linistit sunt jucatori cel putin la fel valorosi ca el parerea mea,peste el cum sunt spre exemplu Dorin Goga de la Timisoara Florin Costea,Ciprian Deac,Torje sau Ochirosii.

Robinson Rufay Zapata06.10.2008 16:34
Si tu stii care este cel mai tragic? Ca Stancu este intra-devar, cel mai talentat jucator tanar pe care o-are Romania...Din pacate..

stai linistit sunt jucatori cel putin la fel valorosi ca el parerea mea,peste el cum sunt spre exemplu Dorin Goga de la Timisoara Florin Costea,Ciprian Deac,Torje sau Ochirosii.

 

deja acesti jucatori nu mai sunt asa tineri , goga 24 de ani , costea 25 , iar torje e o facatura de fotbalist , a fost supra-apreciat , deac intr'adevar e peste Stancu , iar despre Ochirosii nu mai are rost comentariile , e cel mai talentat insa Laca nu are ochi si pentru el

Lari10.10.2008 13:32

Mihãițã Ianovschi, cel care l-a descoperit pe Bogdan Stancu, s-a arãtat mândru de faptul cã atacantul Stelei, Bogdan Stancu a fost convocat la prima reprezentativã pentru partida cu Franța, contând pentru prelimnariile CM-2010, afirmand totusi ca tanarul fotbalist nu joaca la Steaua pe postul potrivit.

 

"Bogdan a avut norocul cã a gãsit la Steaua un vestiar foarte bun care l-a acceptat imediat, pentru cã oriunde fotbaliștii de valoare sunt acceptați. Din pãcate, Bogdan Stancu nu joacã la Steaua pe postul care îl pune cel mai bine în valoare. El nu este un atacant de careu, de bãtaie, ci este un al doilea vârf de pãtrundere, care sã joace numai cu fața la poartã. Atacanți ca el, care dribleazã în regim de vitezã sunt foarte rari, și de aceea Bogdan a fãcut repede saltul valoric", este de pãrere Mihãițã Ianvoschi.

Cata2310.10.2008 16:49
Mihãițã Ianovschi, cel care l-a descoperit pe Bogdan Stancu, s-a arãtat mândru de faptul cã atacantul Stelei, Bogdan Stancu a fost convocat la prima reprezentativã pentru partida cu Franța, contând pentru prelimnariile CM-2010, afirmand totusi ca tanarul fotbalist nu joaca la Steaua pe postul potrivit.

 

"Bogdan a avut norocul cã a gãsit la Steaua un vestiar foarte bun care l-a acceptat imediat, pentru cã oriunde fotbaliștii de valoare sunt acceptați. Din pãcate, Bogdan Stancu nu joacã la Steaua pe postul care îl pune cel mai bine în valoare. El nu este un atacant de careu, de bãtaie, ci este un al doilea vârf de pãtrundere, care sã joace numai cu fața la poartã. Atacanți ca el, care dribleazã în regim de vitezã sunt foarte rari, și de aceea Bogdan a fãcut repede saltul valoric", este de pãrere Mihãițã Ianvoschi.

Fara suparare eu unul nu l-am vazut nici la Steaua nici la Urziceni nici la Nationala de tineret sa dribleze in regim de viteza,am vazut doar niste executii bune.

SteauaB14.10.2008 16:19

Afara cu el din Ghencea, cel mai slab atacant din istoria Stelei - incredibil cat de antitechnic pot sa fii? Eu nu inteleg cu am ajuns Stancu fotbalist, kiar nu inteleg..Are parintii lui bani? E bogat pustiul asta? A dat cumva spaga la antrenorii? Pai, daca Stancu afost cel mai talentat pust din curtea Argesului, atunci din pacate scoala FC Arges s-a transformat intr-o curte de nisip....

 

Deci nu se poate domnu sa fii atit de antitechnic - sa nu stii sa faci macar o preluare corecta? Fratilor, Roamania ajuns rau rau rau rau de tot..Meritam soarta.

mountytoma16.10.2008 02:49

Bogdan Stancu stie fotbal mult mai bine decat stiu unii sa scrie, insa atunci cand echipa nu merge, jocul scartaie, e greu sa faca minuni de unul singur. sunt sigur ca incet incet va deveni inlocuitorul lui Dica, dar mai bun ca putoarea aia!

steaua_gloria20.10.2008 17:53

cica s-a accidentat, sper sa nu fie grav si sa joace maine cu Lyon .

Blackzie22.10.2008 08:19

Un atacant bun, are viteza, e tanar.A dat si goluri. Astept multe de la el!

SteauaB01.11.2008 23:37

Stau si gandesc cum ajuns asta jucator? Stancu este practic cel mai slab atacant din istoria Stelei. Si din pacate, cred ca e cel mai talentat junior pe care o-are Romania in momentul de fatza.

 

Eu v-am zis de atitea ori. Stancu asta nu este un fotbalist, nu este nascut pentru a juca fotbal....

JDERUL06.11.2008 08:44

Sa nu ne grabim cu etichetarile.Bogdan vine dupa o accidentare destul de urata de la Urziceni,a urmat inca una la noi.Inca nu este pregatit fizic corespunzator tocmai datorita accidentarilor si,poate,nici programul de refacere nu a fost cel optim.Toate acestea isi pun amprenta asupra evolutiei in teren,a lipsei de forma pe care o traverseaza.Este bine si pentru el si pentru noi ca este introdus in echipa pentru ca numai asa reintra in normal.Pai unde se creeaza relatiile de joc cu coechipierii daca nu in teren?In partidele oficiale?De ce a fost titular aseara?Cred ca Dorinel a mizat pe ,,o sclipire" din partea lui.Oricum matematica sanselor era net superioara francezilor.

redondo06.11.2008 10:18

Ce atata vorba si atatea scuze.....Bogdan Stancu e un al doilea Surdu...bun in provincie - mort la Steaua...

Cand il atacati pe Plesan amintiti-va ca Marele Rege Hagi a insistat sa-l aduca deoarece avea mare nevoie de un optar. Stiti cum e....nu e el de vina,e de vine cine l-a adus.

S-au cine a fost atat de inspirat cu Toja, Arturo sau Szekely?

MoWeed09.11.2008 22:32

A inceput bine la Steaua, dar pare din ce in ce mai indolent pe meci ce trece. Si acum a jucat si pe pozitia pe care unii specialisti ziceau ca e expert....

redondo09.11.2008 23:02
A inceput bine la Steaua, dar pare din ce in ce mai indolent pe meci ce trece. Si acum a jucat si pe pozitia pe care unii specialisti ziceau ca e expert....

Poate MM era specialistul. Ca de obicei.

Lance10.11.2008 17:25

Eu cred despre Stancu ca are nevoie de tip de acomodare si de incredere.Dupa mine Steaua are nevoie de un atacant nu ca Dayro si Stancu care in ultimile meciuri parca alergau in sila...

Cata2310.11.2008 17:38

Eu cred ca Steaua are nevoie de un atacant retras de tipul lui Dica tehnic in stare sa scoate adversari din joc cu usurinta care sa faca cuplu cu Kapetanos si mai are nevoie de relatii de joc solide si un nou sistem de joc gen 4-3-2-1(adica 4-3-3 cu 2 atacanti laterali care sa sustina varful in loc de 3 varfuri clasice.)

alaturi de steaua10.11.2008 18:03

Stancu ? nare nici-o treaba.

 

steaua_gloria28.11.2008 17:28

AVETI RABDARE CU EL . :thumbsup:

Fan FC Steaua07.12.2008 00:18
AVETI RABDARE CU EL . :thumbsup:

 

rabdare? nu ... am de 4 ani rabdare ... asa nu se poate ... ori stie, ori nu stie ... pana acum a demonstrat ca nu e fotbalist .. toate golurile le-a dat din greseala ... daca ai sa te uiti la golurile date de el, ai sa vezi ce moaca are ... parca e speriat de bombe ... si isi zice "ah am ratat centrarea...haa dar am dat gol" deci se mira si el cand da golurile... nu e fotbalist Stancu asta ... eu nu sunt d-ala care crede in "explozii"... un jucator bun se vede din prima....

«123459»