@Cristi cosor
Este corect ce spui.Pe prima pagina, un reply la comentariu apare imediat dupa acesta sau legat ierarhic(tree).
Este exact ca la facebook sau celelate site-uri (digi, prosport etc.) care au comentarii la articole.
Logic, important este feedback-ul sau firul unei discutii, nu ordinea cronologica a tuturor postarilor, ca intr-un chat room.
Ok, poti raspunde cuiva si fara sa-l legi de postarea lui. Editezi la "Lasa un raspuns", nu la "Raspunde".
Da! Inainte, pe prima pagina, apareau in ordine cronologica, dar nu mai stia nimeni cui si la ce raspunde daca nu se cita, si tot trebuia sa iei la mana cele N comentarii.
Mai mult, cand se cita, aparea 1 km de citat si o replica de 2-3 cuvinte= spam la spatiul(cu citate), obositor si greu de urmarit. Daca erau 2-3 perechi care discutau independent, pe afisare cronologica aparea un talmeș-balmeș.
Acum s-a scos citarea si poti raspunde direct la comentariul care te intereseaza. Asta pentru prima pagina.
Pe forum este citare, dar la forumul enunti o tema si apoi are loc o dezbatere comuna cu sau fara contributii(citate, poze etc.).
Pe prima pagina sunt articole pe marginea carora se fac sau nu comentarii. Se separa astfel partea editoriala, de cea forumistica, numai ca noi ne-am obisnuit sa comentam mai putin articolul si ne exprimam forumistic cu verzi si uscate cam la fiecare articol. ![]()
Evident, daca te intereseaza si ce a raspuns x lui y, nu se vede chiar din prima, ca inainte. Ceea ce semnalezi tu, ca urmarie, daca apare ceva nou etc., se rezolva prin setarile notificarilor. Te informeaza just in time.






