FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2008/2009

«14567»
Melku31.05.2009 19:17

Felicitari Urziceni si felicitari si celor de la Brasov ! O raza de speranta in ceea ce priveste fotbalul nostru intern. Se mai intampla si lucruri corecte.

axl31.05.2009 19:22

Va bucurati ca fata mare la maritis. Pe ce loc suntem?

Felicitari lui Dan Petrescu, jucatorilor si suporterilor Unirii!

 

Si multumesc lui Dumnezeu ca nu ne-a pus sa trecem si prin incercarea ultimei etape.

dalexandru2031.05.2009 19:23

felicitari Petrescu si Lucescu si fanilor timisoarei, rusine noua!!!

strezahuzum31.05.2009 19:24

Fara urma de indoiala, Petrescu este cel mai bun antrenor din campionat ! Ceea ce dovedeste pentru a 1000-a oara ca SISTEMUL conteaza in primul rand la o echipa, si de-abia dupa aia vedetele. Urziceni a castigat in seara asta fara doi oameni de baza - pentru ca Urziceniul joaca realmente ca o echipa, unde chiar daca lipseste X sau Y, compenseaza echipa.

 

 

PS : Echipa cu un patron care a adus doi oameni de incredere si i-a lasat in pace a castigat campionatul. Bucsaru poate sa-si zica "omul invizibil" la cate aparitii prin presa a avut. Oare vor pricepe alde JJ & Borcica ceva din lectia asta ? Probabil ca nu.

vlad31.05.2009 19:26

Ciobanul se vede iar pe cai mari. O victorie cu Urziceni in ultima etapa aduce Steaua in preliminarii pentru Europa League. Omul are nevoie de bani si de fani,asa ca viseaza la Europa.

 

Pentru cei care viseaza la Europa ,Becali a declarat ca inchide PS si PN ca sa nu mai vina "golanii" si sa-l injure la el in casa. Va convine o participare in Europa,veti lua pachetul de bilete pentru meciuri sa-i bagati bani in buzunar Ciobanului????

 

Smf pe Europa si pe CL atata timp cat este Ciobanul la carma clubului nostru. Sper sa plece in plm la Urziceni sa joace iar in CL si sa ia toata Steaua cu el!

 

Felicitari Bursucule!

andrei_ionete31.05.2009 19:26

Neavand prea multe motive de bucurie din partea Stelei in acest campionat, pot spune ca asta e cea mai fericita zi a sezonului pentru mine, ziua in care Dinamo pierde campionatul. Felicitari Unirii Urziceni si bun venit in Ghencea in UCL.

korynna31.05.2009 19:26

Visati imnul Ligii in Stefan cel mare, dar tot Stefan banica se aude in difuzoare! Inca un an de frustrare :))

Robinson Rufay Zapata31.05.2009 19:26
Va bucurati ca fata mare la maritis. Pe ce loc suntem?

Felicitari lui Dan Petrescu, jucatorilor si suporterilor Unirii!

 

Si multumesc lui Dumnezeu ca nu ne-a pus sa trecem si prin incercarea ultimei etape.

 

Pai ma bucur. De ce sa nu ne bucuram? Ce vina am eu in aceste momente ca Steaua e abia pe 6?

Ma bucur. Felicitari Unirea!

Alexandru H.31.05.2009 19:29
Va bucurati ca fata mare la maritis. Pe ce loc suntem?

Felicitari lui Dan Petrescu, jucatorilor si suporterilor Unirii!

 

Si multumesc lui Dumnezeu ca nu ne-a pus sa trecem si prin incercarea ultimei etape.

 

Bucurie exista pentru ca a castigat normalitatea: increderea oferita unui antrenor bun, un manager priceput, un patron tacut, o formatie care stie cu mingea, compensarea lipsei de individualitati cu un spirit de echipa extraordinar si, ceea ce e mai important, nu prea planeaza suspiciuni asupra titlului: nu avem nici ceferisti-pedelisti, nici valize, nici sistemul Dinamo.

 

Si am speranta ca vom vedea la anul mai multe echipe asa... poate ca se vor trezi patronii ca vorbaria goala e inutila... nu ma astept prea multe de la Becali, deja a aparut cu discursul "i-a batut Dumnezeu"

1on31.05.2009 19:29
Pentru cei care viseaza la Europa ,Becali a declarat ca inchide PS si PN ca sa nu mai vina "golanii" si sa-l injure la el in casa. Va convine o participare in Europa,veti lua pachetul de bilete pentru meciuri sa-i bagati bani in buzunar Ciobanului????

 

ªi ce i-ar opri pe "golani" sã vinã la tribunã?

axl31.05.2009 19:37

Ia lamuriti-ma si pe mine.

 

1 Unirea Urziceni 33 21 6 6 50-19 (31) 69 (+21)

2 Dinamo Bucuresti 33 20 5 8 54-25 (29) 65 (+14)

3 Poli Timisoara 33 20 7 6 58-37 (21) 61 (+16)

4 CFR Cluj 33 16 11 6 44-24 (20) 59 (+8)

5 Universitatea Craiova 33 15 11 7 44-24 (20) 56 (+8)

6 Steaua Bucuresti 33 14 13 6 43-26 (17) 55 (+4)

 

 

Daca Steaua face un 0 -0 la Urziceni mai pupam Europa League?

kaycee31.05.2009 19:37

Dan Petrescu e maxim, dar lucrul asta il stiam de ceva vreme, in schimb Razvan Lucescu m-a impresionat in seara asta!

 

felicitari Unirea! bv dane!

strezahuzum31.05.2009 19:41
Ia lamuriti-ma si pe mine.

 

1 Unirea Urziceni 33 21 6 6 50-19 (31) 69 (+21)

2 Dinamo Bucuresti 33 20 5 8 54-25 (29) 65 (+14)

3 Poli Timisoara 33 20 7 6 58-37 (21) 61 (+16)

4 CFR Cluj 33 16 11 6 44-24 (20) 59 (+8)

5 Universitatea Craiova 33 15 11 7 44-24 (20) 56 (+8)

6 Steaua Bucuresti 33 14 13 6 43-26 (17) 55 (+4)

 

 

Daca Steaua face un 0 -0 la Urziceni mai pupam Europa League?

 

Locul 6 e ultimul loc de UEFA. Daca facem 0-0 (desi eu cred ca ne bate Dan Petrescu de-o sa ne sune apa in cap) facem 56 de puncte. Daca Rapidul nu castiga cu Iasi, ramanem pe 6 (sau maxim urcam pe 5) si da, mergem in Europa.

 

PS : Acuma ca ne-am lamurit, lamureste-ma si pe mine de ce mama dracului am vrea noi, suporterii, nu oile becaliste, sa prindem UEFA. Ca doar nu-ti inchipui ca vom rupe gura targului pe acolo.

vlad31.05.2009 19:42
ªi ce i-ar opri pe "golani" sã vinã la tribunã?

De ce nu au mers "golanii" in tribuna peste o mana de ilfoveni? sau zabrauteni???

Ciobanul se crede iubit din aceasta cauza.

 

Sper sa se mute la tribune toata galeria.Dar in primul rand sa fie iubita si evident,sa-si schimbe "liderii".

Galeria are nevoie de un conducator.De un stelist adevarat.

axl31.05.2009 19:42

@Streza

Pai eu nu vreau, tocmai.

Dar credeam ca ultimul loc de UEFA e 5, nu 6.

mircea_1031.05.2009 19:43
Ia lamuriti-ma si pe mine.

 

1 Unirea Urziceni 33 21 6 6 50-19 (31) 69 (+21)

2 Dinamo Bucuresti 33 20 5 8 54-25 (29) 65 (+14)

3 Poli Timisoara 33 20 7 6 58-37 (21) 61 (+16)

4 CFR Cluj 33 16 11 6 44-24 (20) 59 (+8)

5 Universitatea Craiova 33 15 11 7 44-24 (20) 56 (+8)

6 Steaua Bucuresti 33 14 13 6 43-26 (17) 55 (+4)

 

 

Daca Steaua face un 0 -0 la Urziceni mai pupam Europa League?

 

 

da...daca nu castiga corbii :)

Alexandru H.31.05.2009 19:44

Oricum ne bate Dan Petrescu... doar ca sa ii arate lui Becali semnul crucii :thumbsup:

1on31.05.2009 19:45

Ultimul loc de UEL e 5, dar cum finala o joacã Urziceni cu CFR, ambele calificate în cupele europene, o sã meargã și locul 6.

axl31.05.2009 19:45
Ultimul loc de UEL e 5, dar cum finala o joacã Urziceni cu CFR, ambele calificate în cupele europene, o sã meargã și locul 6.

Aha, asta n-o luasem eu in calcul, bravo.

strezahuzum31.05.2009 19:47
Oricum ne bate Dan Petrescu... doar ca sa ii arate lui Becali semnul crucii :thumbsup:

 

Cruce cu un singur deget :gathering::gathering:

 

Apropo, subscriu la ideea ca ne bate mar Petrescu. Dan e antrenor, il bate pe "antrenorul" JJ si pe marioneta aia de macaronar si cu ochii inchisi.

bebeto31.05.2009 19:53
Fara urma de indoiala, Petrescu este cel mai bun antrenor din campionat ! Ceea ce dovedeste pentru a 1000-a oara ca SISTEMUL conteaza in primul rand la o echipa, si de-abia dupa aia vedetele. Urziceni a castigat in seara asta fara doi oameni de baza - pentru ca Urziceniul joaca realmente ca o echipa, unde chiar daca lipseste X sau Y, compenseaza echipa.

 

 

PS : Echipa cu un patron care a adus doi oameni de incredere si i-a lasat in pace a castigat campionatul. Bucsaru poate sa-si zica "omul invizibil" la cate aparitii prin presa a avut. Oare vor pricepe alde JJ & Borcica ceva din lectia asta ? Probabil ca nu.

 

la toate echipele de pe locul 2 pina pe 8 ,patronii sunt manageri sportivi(experti in fotbal adica,cu exc. clujului),se baga mai mult,sau mai discret peste antrenori(in special la transferuri),si schimba antrenorii ca pe chiloti la primele insuccese(daca Iancu era patron la Barca il schimba pe guardiola de mult).

 

asa ca FELICITARI BUCSARU;FELICITARI MM Stoica;FELICITARI Dan Petrescu::::FELICITARI Urziceni::::MERITATI SA FITI CAMPIONI

rezistenta_ultras31.05.2009 19:56

Timisoara-CFR mai exact...Urziceni nu e in finala cupei...oricum calculul e acelasi...

Melku31.05.2009 20:00
Aha, asta n-o luasem eu in calcul, bravo.

Merge si locul 6 mai. Prima in grupe UCL, a doua in preliminariile UCL si patru in UEL. Locul pentru UEL pentru castigatoarea din cupa se aloca in cazul in care cupa este castigata de campioana, care normal ca se duce automat in UCL.

1on31.05.2009 20:05

Vãd cã toatã lumea zice cã ne bate Urziceniul de ne cacã. Da' nu se ia în calcul posibilitatea ca ambele echipe sã joace la egal.

rezistenta_ultras31.05.2009 20:07
Vãd cã toatã lumea zice cã ne bate Urziceniul de ne cacã. Da' nu se ia în calcul posibilitatea ca ambele echipe sã joace la egal.

Steaua n-are interes sa joace la egal daca vorbim de obiectiv...nu stiu ce incerci sa insinuezi.

«14567»