FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Abonamente 2008-2009

«1234»
dragos0805.07.2008 18:04
Facut abonament azi ora 12:30. 12 case deschise din care una special pentru abonamentele la peluza insa nu era nici tipenie de om. Lumea a fost foarte amabila( si tipa care mi-a raspuns la mail a fost foarte amabila si a mai si raspuns repede).Abonamentul 7900 si ceva la Peluza Sud, numerotarea abonamentelor se face din consecutiv (1 2 3) insa nu s-a inceput de la 0.

 

Un mare plus pentru cum functioneaza sistemul anul asta( in 60 de secunde aveam abonamentul si declaratia printata doar sa o citesc si sa o semnez). Trebuie sa recunosc ca incet incet copiem si lucrurile bune din vest. Oricat nu il suport eu pe Becali trebuie sa recunosc ca lucrurile au inceput sa se miste macar din punctul de vedere al organizarii intr-o directie buna. Sper sa rezolve si cu retardatii de la BGS care ne controleaza la intrare ca prea fac exces de zel.

 

e clar ca nu o sa mai fie 7000 si ceva de abonati ca anul trecut...de asemenea am fost impresionat (pozitiv) de operativitatea sistemului..intradevar in maxim 5 minute aveai abonamentul ....nu stiu daca cei de la BGS fac exces de zel:anul trecut cainii au intrat cu torte ascunse in pantofi si in zonele intime...de fapt ce pretentii sa ai de la spurcati?! se imbracasera in tricouri cu BGS si au incercat sa intre la tribuna I ca sa se bata cu ai nostri!!

lbj05.07.2008 18:15
Oricat nu il suport eu pe Becali trebuie sa recunosc ca lucrurile au inceput sa se miste macar din punctul de vedere al organizarii intr-o directie buna.

si ce treaba are Becali cu toata treaba asta?defapt, ce treaba are Becali cu orice?

 

Bodanel05.07.2008 18:20
Oricat nu il suport eu pe Becali trebuie sa recunosc ca lucrurile au inceput sa se miste macar din punctul de vedere al organizarii intr-o directie buna.

si ce treaba are Becali cu toata treaba asta?defapt, ce treaba are Becali cu orice?

 

Fie ca ne place sau nu nimic nu se intampla la Steaua fara stirea lui. Nu trebuie sa fim ipocriti. Asa cum eil criticam pentru toate prostiile pe care le face sau pentru gogomaniile pe care le spune trebuie sa recunoastem si ca a mai facut si lucruri bune. Prea putine ca sa acopere prostiile insa nu trebuie sa i le minimalizam. Din cate stiu eu suntem singurul club din tara care are un asemena sistem. Poate nu e cel mai bun dar cei care au stat la coada anul trecut la meciul cu Zaglebie( eu sunt unul dintre ei) vor observa schimbarea in bine.

dragos0805.07.2008 18:27

din tara e cel mai bun sistem momentan...din cate am auzit si franarii din Cluj isi vor monta ceva similar...la spurcati nu e cazul (asa ceva se impune macar cand ai o medie de 5000/meci)....la ciori nea Copos asigura singur securitatea ,face poze cu telefonul de la oficiala....apropo:anul asta chiar nu o sa mai fie BGS? daca vine firma lui Smarandescu,nu e totusi o firma mica,pot asigura ei intreg stadionul??

1on05.07.2008 19:04

BGS nu e firma lui Zmãrãndescu? Sau Smãrãndescu și Zmãrãndescu sunt persoane diferite?

dragos0805.07.2008 21:08
BGS nu e firma lui Zmãrãndescu? Sau Smãrãndescu și Zmãrãndescu sunt persoane diferite?

 

i am scris eu numele cu 'S'...BGS nu e firma lui Zmarandescu...Zmarandescu (Catalin Zmarandescu) are o firma nu stiu exact cum ii zice,da e ceva de genu:" VIP Security" sau ceva de genu...are angajati acolo pe baietii de la Steaua Wushu...ca tot vroia JB sa trimita 50 baieti de la wushu in peluza(e)-mai demult....

dbd05.07.2008 22:17
Facut abonament azi ora 12:30. 12 case deschise din care una special pentru abonamentele la peluza insa nu era nici tipenie de om. Lumea a fost foarte amabila( si tipa care mi-a raspuns la mail a fost foarte amabila si a mai si raspuns repede).Abonamentul 7900 si ceva la Peluza Sud, numerotarea abonamentelor se face din consecutiv (1 2 3) insa nu s-a inceput de la 0.

 

Un mare plus pentru cum functioneaza sistemul anul asta( in 60 de secunde aveam abonamentul si declaratia printata doar sa o citesc si sa o semnez). Trebuie sa recunosc ca incet incet copiem si lucrurile bune din vest. Oricat nu il suport eu pe Becali trebuie sa recunosc ca lucrurile au inceput sa se miste macar din punctul de vedere al organizarii intr-o directie buna. Sper sa rezolve si cu retardatii de la BGS care ne controleaza la intrare ca prea fac exces de zel.

 

 

Da, intradevãr. În 1 minut am avut abonamentul și declarația.

Cozi mai deloc...dar s-au vândut oricum

lbj06.07.2008 00:37
Fie ca ne place sau nu nimic nu se intampla la Steaua fara stirea lui. Nu trebuie sa fim ipocriti. Asa cum eil criticam pentru toate prostiile pe care le face sau pentru gogomaniile pe care le spune trebuie sa recunoastem si ca a mai facut si lucruri bune. Prea putine ca sa acopere prostiile insa nu trebuie sa i le minimalizam.

Te inseli...iar Gigi nu are nici cel mai mic merit pentru ca lumea sta la coada 1 minut pentru abonamente. Cand vor fi iarasi cozi pentru bilete, tot la fel de greu vor merge casele, doar daca se va renunta la prostia cu scanatul buletinului. Singura chestie pozitiva in toata afacerea asta e ca in momentul de fata avem 30 de case, deci un trafic muuuuult mai mare fata de trecut.

 

Bodanel06.07.2008 07:12
Fie ca ne place sau nu nimic nu se intampla la Steaua fara stirea lui. Nu trebuie sa fim ipocriti. Asa cum eil criticam pentru toate prostiile pe care le face sau pentru gogomaniile pe care le spune trebuie sa recunoastem si ca a mai facut si lucruri bune. Prea putine ca sa acopere prostiile insa nu trebuie sa i le minimalizam.

Te inseli...iar Gigi nu are nici cel mai mic merit pentru ca lumea sta la coada 1 minut pentru abonamente. Cand vor fi iarasi cozi pentru bilete, tot la fel de greu vor merge casele, doar daca se va renunta la prostia cu scanatul buletinului. Singura chestie pozitiva in toata afacerea asta e ca in momentul de fata avem 30 de case, deci un trafic muuuuult mai mare fata de trecut.

 

Nu cred ca ma insel. Calculatoarele alea pe care le vezi tu acolo (cu cititoare de amprenta, imprimante etc)au costat in jur de 1500 euro bucata (30*1500=45000), licenta pentru sistemul de ticketing a costat si aia vreo 50000, suportul si instruirea oamenilor de la Steaua (vanzatorii cum sa il foloseasca, cei de la IT sa il administreze) a mai costat si aia vreo 20000. Asta ar veni vreo 105 000 euro (e doar o estimare). Nu cred ca e cineva atat de naiv incat sa creada ca 100 000 de euro pleaca din visteria clubului fara ca Gigi sa fie de acord. Din pacate coada la bilete mai este si din vina unor vanzatori( care se misca in doru lelii) si din vina un clienti (daca toti ar avea buletinul pregatit cand vin la casa, bani exacti etc).

lbj06.07.2008 12:17

de acord, dar totusi te intreb, ce merit are el in toata chestia asta? Doar ca intr-un dialog de genul "Gigi, vrem sa facem case, si sa punem un sistem de eliberare a biletelor mai bun. Ne costa 100 000..." "bine bai baieti, puneti-l" , el a dat acceptul? Sa fim seriosi, banii aia oricum nu sunt ai lui, sunt ai clubului, ca au intrat o groaza de bani in ultimii ani.

Bodanel06.07.2008 12:28

Are meritul de a fi fost de acord. Uite la Copos sau la Borcea. Discutie incheiata. Fiecare cu parerea lui.

lucvald-190207.07.2008 07:13
Are meritul de a fi fost de acord. Uite la Copos sau la Borcea. Discutie incheiata. Fiecare cu parerea lui.

 

 

Sa inteleg ca frecventezi PS si il idolatrizezi pe JIJIgodie ?!

Va rog sa nu mai discutati despre mizeria aia de om pe topic-ul despre abonamente !

Bodanel07.07.2008 07:55
Are meritul de a fi fost de acord. Uite la Copos sau la Borcea. Discutie incheiata. Fiecare cu parerea lui.

 

 

Sa inteleg ca frecventezi PS si il idolatrizezi pe JIJIgodie ?!

Va rog sa nu mai discutati despre mizeria aia de om pe topic-ul despre abonamente !

 

Frecventez PS si nu il idolatrizez pe Gigi. Ar fi fost suficient sa te uiti la posturile mele si ai fi vazut ca nu sunt un fan al lui Gigi. Insa asa cum il critic pentru toate prostiile pe care le face ma duce capul sa vad ca a facut si lucruri bune. Daca a fost sfatuit de altii asta conteaza mai putin. Inainte sa faci presupuneri documenteaza-te.

 

 

PS si discutia noastra se referea la abonamente in caz ca nu ai observat.

ssinpadureacualune07.07.2008 08:56

Stati calmi...grasul abonamentelor acum urmeaza sa se vanda...9-11...tribuna 2 la liber.Sa vezi multime...

 

Cat despre BGS nu stiu dece va agitati atat pt ca ei nu actionau de capul lor.Ii puneau sa ne controleze asa...cand zic ii puneau ma refer la conducerea noastra draga care ne iubeste asa mult.Asa ca indiferent ce firma va fi la control daca indicatile vor fi la fel controlul va fi la fel!!

Bodanel07.07.2008 10:37

@ sinnpadureacualune

 

intr-adevar nu actionau de capul lor dar nici nu bagau la cap ce le spuneau sefii. De 2 ori am venit cu aparatul digital si berbecii de la poarta nu ma lasau sa intru cu el ca cica are rezolutia prea mare si cand venea seful lor imi dadea voie sa intru. A treia oara cand am venit cu aparatul le-a spus seful lor ca daca nu are teleobiectiv ("obiectiv de ala mare, lung") ii lasati sa intre. Problema e cu excesul de zel si nu cu ce ai voie sa intri pe stadion(desi si aici s-ar mai putea lucra).

dragos0808.07.2008 18:55
@ sinnpadureacualune

 

intr-adevar nu actionau de capul lor dar nici nu bagau la cap ce le spuneau sefii. De 2 ori am venit cu aparatul digital si berbecii de la poarta nu ma lasau sa intru cu el ca cica are rezolutia prea mare si cand venea seful lor de asta imi dadea voie sa intru. A treia oara cand am venit cu aparatul le-a spus seful lor ca daca nu are teleobiectiv ("obiectiv de ala mare, lung") ii lasati sa intre. Problema e cu excesul de zel si nu cu ce ai voie sa intri pe stadion(desi si aici s-ar mai putea lucra).

 

n ai ce sa le ceri....cei de la BGS (ca si inteligenta) nu sunt cu nimic peste ilfovenii de la Bronic...imediat dupa meciul cu Rapid vroiau sa mi confiste telef. (telef. era un Nokia N73).. :)))

cozmin09.07.2008 15:23

Sa speram totusi ca baietii lu zmarandescu vor colabora mai bine ca cei de dinainte

Bodanel09.07.2008 16:18

@ cozmin

 

si eu sper acelasi lucru. nu il cunosc personal pe smarandescu si nu stiu ce fel de om este insa a mai fost pe stadion(si macar are o idee ce ne doare pe noi) si poate au invatat cei de la club ceva din colaborarea nereusita cu cei de la bgs.

punkboy21.07.2008 17:55

e adevarat am vazut la stiri ca cand ne facem acum ab ne face si poza ???yo deocamdata nu mi am facut ab pt sezonu asta dar mi-l fac sambata

Bodanel21.07.2008 18:46

@punkboy

 

nu este adevarat. se foloseste poza din buletin.

noname_fu21.07.2008 20:03

se fac si poze. "ca cand" nu merge sa ti-o scaneze.

Bodanel22.07.2008 05:45

@noname_fu

 

asta doar la anumite persoane banuite ca ar avea porniri instigatoare :wink:

Fane_casieru'22.07.2008 06:50

@Bodanel

 

Acum imi explic eu de ce mi-au facut poza din abonament cu web-ul....probabil daca veneam cu sandalutzele alea rosii si cu galetusha in mana, se multumeau cu poza din buletin :thumbsup:

cosmin ultras22.07.2008 07:41

Aș fi preferat sã-mi facã pozã cu webul, la ce fațã am în buletin... :)))

noname_fu22.07.2008 11:55

Bogdanel: Nu, doar anumitor persoane la care nu merge sa scaneze buletinul, pentru ca e emis de unele sectii de pol pe un material diferit. De ce sa-ti faca poza recenta daca ai buletin facut acum 2 luni? Nu mai aberati atat.

«1234»