FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai bun fotbalist al Stelei in sezonul 2007/2008

«1234»
aquascape19.05.2008 11:48

1.Zapata

2.Ov.Petre

3.Golanski

4.Goian

5.Mendoza

6.Radoi

 

Zapata era clar favorit, dar de ce nu a fost inclus si Emeghara? Chiar daca a jucat destul de putine meciuri, le-a jucat bine. Oricum e bine ca mai avem jucatori care tin echipa pe un drum constant, dar sunt si destui care n-au ce cauta la Steaua.

dee19.05.2008 12:05

@Marius

medaliile acelea arata ca la gimnastica :) si ca sa fac o paralela cu gimnastica, pot spune ca sunt specialisti pe aparate ( Zapata, Ov. Petre), insa doar unul e campion la individual compus ( care face bine toate aparatele).

 

In cazul de fata, consider ca Golanski merita titlul deoarece e un jucator polivalent: un jucator complet, care face atat faza de aparare cat are si incursiuni in atac, cu atitudine, caracter si cel mai important , cu evolutii constant bune. A scos multe lovituri libere pentru Steaua, faze fixe din care s-a si inscris, are un dribling bun, iar in aparare inspira siguranta. Pentru aceasta polivalenta eu il vad jucatorul anului la Steaua.

 

later: am uitat de podium, deci 1: Golanski 2: Zapata 3: Ov. Petre

glow19.05.2008 12:19

1.Zapata

2.Golanski

3.Ov.Petre

4.Goian

5.Mendoza

6.Radoi

MIREL6RADOI19.05.2008 12:23

ZAPATA

Radoi

GOLANUL

OV Petre

Ghionea

stelistu_619.05.2008 12:42

Cel mai bun jucator al sezonului, a fost de departe Zapata, totodata si cel mai constant jucator.

Si Baciu a jucat bine, pacat ca a fost mai mult rezerva. :)

radusor19.05.2008 12:45

Asa cum nu a fost pus Rada sau Emeghara pentru ca nu au jucat in retur, nici mendoza nu trebuia pus, mai ales ca in ultima parte a returului nu a mai facut nimic.A fost el bun, dar in niciun caz nu are cum sa fie jucatorul sezonului la Steaua, poate doar al returului.

I-am dat votul meu lui Ov Petre pentru ca a jucat excelent si cred ca daca ar avea langa el un mijlocas de constructie, dar care sa faca cat de cat si faza defensiva, jocul Stelei ar fi extraordinar,mai ales cu benzile acoperite de szekely si mendoza.

Decisiv pentru realizarile Stelei din acest sezon a fost insa Zapata.

Imbucurator e faptul ca primul 11 se va face avand la baza destui jucatori valorosi deja obisnuiti cu stilul Stelei si anume: Zapata, Golanski, Radoi, Goian, Emeghara, Ov Petre si Dica.

Chiar daca pleaca Dica sau Goian, ii avem pe Ghionea si Dayro, in plus un rol important in echipa il va avea Szekely. Ramane de vazut ce mijlocas la constructie o sa avem(plesan e o solutie decenta), mijlocas stanga pentru ca mendoza va pleca, si varful de atac..daca va fi pepe sau trebuie sa mai caute Adi Ilie ceva.

leoc98019.05.2008 12:53
zapata a gresit decisiv in multe meciuri printre care in cele mai importante doua, dinam0 si cfrr, dar ne-a si scos (...) cred ca jucatorul sezonului ar trebui sa fie Radoi, p. Marin, Baciu sau rada, primul din urmatoarele considerente: si-a rupt picioarele pt Steaua, si-a luat injuraturi pt Steaua, a aparat Steaua prin declaratii si pe teren, s-a luat la tranta cu toti jegosii pe teren, tot pt Steaua. etc... urmatorii trei, mai in gluma, mai in serios, sunt fotbalisti care au aratat atasament fata de culori, pentru ei nu a contat cat au jucat, ci faptul ca au imbracat tricoul nostru in continuare. multumesc

 

1. Aici e vorba de cel mai bun FOTBALIST! La meciurile cu CFR nustiu unde ai vazut greseli(la Cluj a aparat un penalty care ar fi cantarit enorm in cazul unei egalitati de puncte), a luat 1 gol in 2 meciuri, la meciurile cu Dinamo: in tur fara gol, in retur 2 goluri in situatii imposibile.

2. Ce spui tu se intampla deja in afara terenului(declaratii&etc). Sunt satul de ele. La glas toti sunt tari, dar pe teren habar n-au sa fac o preluare sau un dribling. Radoi e capitan pentru asta-pe drept. aaa..Sa-ti amintesc 0-3 la rosenborg? pasa de la Pastele trecut spre Niculescu?

Concluzie: vezi ce e trackerul plin de meciuri full. trage-le , vizioneaza-le si pe urma spune-ne si noua cine a gresit mai mult.

 

1. Zapata - indubitabil

2. Golanski

 

....restul...

 

penultimul. Habibou - a jucat putin si prost. A dat 1 gol , si-a scos tricoul cu Isus sa vada patron'su' ce credincios e, si a gafat cu UTA, min 90-aia e ocazie pe care sa o rateze un atacant!!?(bonus: era sa-l incurce si pe Badea 1 minut dupa) si probabil i-a scos din bocanc lui Dayro golul de 2-2 cu Dinamo.

 

ultimul. Baneeeel Nicolitaaaa... a gresit de atatea ori, ca n-am ce sa mai comentez. 

Nene, ti-ai pus termopane la Faurei, ti-ai facut casa, ai ceva bani sa incepi o afacere.. de ce ne mai chinui tu pe noi si nu dai o dovada de caracter!?

CaTaLiNsm StElIsTu19.05.2008 13:16

@ DT

 

Imi lasi o parere f proasta despre tine...in ceea ce priveste viziune ta despre jocul de fotbal.

Nu vreau sa-i iau apararea lui Zapata insa facand o analiza a tuturor meciurilor,inclusiv celor importante pe care le-ai nominalizat...Zapata intr-o proportie covarsitoare,85%as spune eu,a fost jucatorul care si-a facut treaba laudabil.Cum poti sa acuzi un portar,ramas singur cu jucatorul advers,ca greseste facand un penalty.....ca banuesc ca la asta te-ai referit....sau ti se pare ca simplul fapt ca este un portar f bun asta ar insemna ca el n-ar trebui sa mai ia nici un gol?!.Am vazut portari cu renume mondial si valoare incontestabila gresind in campionat mai mult decat a facut-o Rufay...

Una peste alta Zapata pt mine va ramane vesnic salvatorul Stelei in sezonul 2007-2008.A fost singurul om din tur care a jucat f bine si constant si care n-a dat in"brazda" cu plafonarea colegilor.

Respect etern Robinson Zapata!

sinnerman19.05.2008 13:37
@ DT

 

Imi lasi o parere f proasta despre tine...in ceea ce priveste viziune ta despre jocul de fotbal.

Nu vreau sa-i iau apararea lui Zapata insa facand o analiza a tuturor meciurilor,inclusiv celor importante pe care le-ai nominalizat...Zapata intr-o proportie covarsitoare,85%as spune eu,a fost jucatorul care si-a facut treaba laudabil.Cum poti sa acuzi un portar,ramas singur cu jucatorul advers,ca greseste facand un penalty.....ca banuesc ca la asta te-ai referit....sau ti se pare ca simplul fapt ca este un portar f bun asta ar insemna ca el n-ar trebui sa mai ia nici un gol?!.Am vazut portari cu renume mondial si valoare incontestabila gresind in campionat mai mult decat a facut-o Rufay...

Una peste alta Zapata pt mine va ramane vesnic salvatorul Stelei in sezonul 2007-2008.A fost singurul om din tur care a jucat f bine si constant si care n-a dat in"brazda" cu plafonarea colegilor.

Respect etern Robinson Zapata!

 

Catalin ti-as sugera sa-ti schimbi culoarea scrisului de la avataru' tau..nu prea se potriveste ALB pe rosu .. .scz pt off topic.

 

 

cel mai bun clar Zapata, urmat de Goian, Ov. Petre si Golanski care au avut un retur exceptional

SSK19.05.2008 13:53

Pe locul 1, Zapata (care ne-a facut sa depasim "depresia portarilor", ceea ce nu e deloc putin lucru!).

 

Pe locul 2, Golanski (desi nu e totusi de nivelul lui Ogararu, dar e un inlocuitor foarte bun)

c.ronaldo1719.05.2008 14:00

1.Robinson Zapata

2.Pawel Golanski

3.Mirel Radoi

4.Ovidiu Petre

5.Dorin Goian

6.Andres Mendoza/Nicolae Dica

LARI19.05.2008 14:07

1. ZAPATA!!!

2. Golanski

La ceva distanta de ei:

3. Mendoza - cred ca asta stie fotbal mai mult decat juma'te din lotul Stelei la un loc. Totusi, senzatia mea a fost ca era destul de lenes pe teren, dar nici nu avea cu cine sa joace; am in minte fazele create, de exemplu, de Dica si Elton; astia doi chiar daca nu se stiau prea de mult timp, se simteau excelent unul pe celalalt.

4. Dayro Moreno - intrarea sa in joc era vizibila pana de pe planeta klingonienilor. Cred ca ar fi facut un cuplu senzational cu Mendoza, daca peruanul era ceva mai tanar si cu ceva mai mult entuziasm. Va fi un fotbalist remarcabil daca vom sti sa avem grija de el.

5. Radoi - il mentionez doar pentru ambitie. Cred ca Mirel e intr-o scadere de forma accentuata in ultimii doi ani.

 

Goian si Ghionea nu mai sunt, in opinia mea, acel cuplu fantastic din aparare din urma cu doi ani, de exemplu. Au multe scapari si au fost des depasiti de atacanti mediocri din Liga I. Cu toate acestea, si-au facut treaba bine. Pacat ca Rada va fi cedat. Ar fi fost un inlocuitor excelent al lor (asta pentru ca sper ca amandoi sa plece dupa Euro).

 

Pepe - chiar daca a dat goluri deosebit de importante, chiar daca alearga enorm atat pentru a crea spatii, cat si pentru a se demarca, cred ca e un jucator bun pentru Liga I. Nu cred ca vom putea emite pretentii prea mari cu el in cupele europene

 

Avem mare nevoie de sange proaspat la echipa! Cred ca 3/4 din echipa asta fie e blazata, fie n-are cine stie ce chef de munca...

 

P.S. Am vazut ca cine il critica aspru pe Habibou. Eu as fi optat pentru ramanerea sa in lot. Are doar 21 de ani si eu cred ca are un potential important, in ciuda greselilor facute (ratarea cu UTA si faza cu Dayro din "Groapa").

 

Later Edit: Sunt si eu curios... Cine a putut sa-l voteze pe Ovidiu Petre cel mai bun jucator al sezonului?

olfgob19.05.2008 14:12

Intrebare e pusa cam degeaba,oricine fiind constient ca fara Zapata eram acum mult mai jos in clasament.Totusi,am votat cu Golansky pentru faptul ca e polivalent,si a ajutat echipa pe partea dreapta atit in atac cit si in aparare mai mult decit "consacratii" benzii drepte.Ar trebui decernat un premiu pentru "cel mai bun in afara de Zapata",si atunci ar fi ocompetitie in care ar putea cistiga si altii

xDaJACKALx19.05.2008 14:18
Later Edit: Sunt si eu curios... Cine a putut sa-l voteze pe Ovidiu Petre cel mai bun jucator al sezonului?

 

Ce are frate Ovidiu Petre?

unbaiat19.05.2008 14:28

Golanski si Radoi, un plus pentru primul datorita numarului mai mare de meciuri jucate.

DelPiero1019.05.2008 14:36

1.Zapata

2.Golanski

3.Mendoza

Si totusi unul din cei mai buni jucatori din ultimii ani ai Stelei(Mendoza) este lasat sa plece...avem o conducere de rahat!

LARI19.05.2008 15:00
Later Edit: Sunt si eu curios... Cine a putut sa-l voteze pe Ovidiu Petre cel mai bun jucator al sezonului?

 

Ce are frate Ovidiu Petre?

 

Daca tu crezi ca el a fost cel mai bun din acest sezon de la Steaua...

bodanelu19.05.2008 15:23
Later Edit: Sunt si eu curios... Cine a putut sa-l voteze pe Ovidiu Petre cel mai bun jucator al sezonului?

Ov. Petre si-a facut datoria foarte bine in retur. In tur a avut ceva meciuri in care a gresit, dar sa nu uitam ca era huiduit meci de meci. Nu merita titlul de cel mai bun jucator al sezonului, dar in primi 4 este.

dee19.05.2008 15:55
Daca tu crezi ca el a fost cel mai bun din acest sezon de la Steaua...

 

Ov Petre e un jucator bun, pe un post(mijlocas defensiv) care nu iasa in evidenta, deci, care nu-i aduce elogiile publicului , acestea fiind rezervate atacantilor (traim pana la urma intr-un fotbal latino, nu?) insa sa nu uitam ca 80% din recuperari i-au apartinut. A fost unul dintre cei mai buni jucatori ai returului, iar daca consideram si evolutia lui din tur, eu il plasez pe podium.

dax4719.05.2008 17:49

Zapata - cel mai bun si mai constant jucator al Stelei. Fara el, eram sub locul 6.

 

Golansky - foarte bun - jucator de baza.

 

Goian - f bun - jucator de baza.

 

Ov Petre - bun - e de pastrat.

 

Dayro Moreno - cel mai bun din departamentul ofensiv. Trebuie pastrat si titularizat.

 

Rada - bun in tur, chiar peste Goe in mai toate meciurile. Nu inteleg de ce nu-l foloseste Laca (ca asculta de behaiturile fecaliotului ? )

 

Emeghara - f bun. Trebuie recuperat si titularizat.

IAMLEGEND19.05.2008 17:59

Zapata , Golanski , Mendoza , si Rada (in turul campionatului).......pacat de Andres..:(((...daca avem conducere d rahat:((( ...:D... Forza Steaua!!!...si nimeni altcineva:D

steaua_gloria19.05.2008 17:59

Robinson zapata a fost zeu sezonul acesta. De aceea suntem pe 2 .

cosmos1319.05.2008 18:53

zapata 80%

danimarcu19.05.2008 19:43

1.Zapata

2.O.Petre

3.Mendoza

4.Golanski

5.Radoi

6.Goian

Daniellone19.05.2008 19:53

Ar mai fi fost un jucator care poate macar de dragul statisticii merita trecut in sondaj. Macar pentru faptul ca a fost golgeterul echipei (si in acest sezon). Macar pentru faptul ca, din cate imi aduc aminte, a castigat aproape de unul singur chiar si in acest sezon "prost" meciurile cu Ceahlaul, cu Otelul, de la Farul, de la Bistrita sau ne-a salvat de rusinea infrangerii la Borisov. Desigur, daca vreun nou-venit facea asta era un zeu si nu "blat sau handicapat"...

«1234»