Mijlocașul Andrei Ionescu (17 ani) se pregătește cu PSV Eindhoven, sub indrumarea lui Guus Hiddink, și peste șase luni va deveni fotbalistul campioanei Olandei.
Conform cotidianului Telegraaf, batavii s-au arătat dispuși să plătească 3 milioane USD pentru jucătorul oltean. În 5 ianuarie, lui Ionescu i se va alătura și Mihai Dina, iar in 16 ianuarie ambii vor fi prezenți la reunirea lotului Științei. Potrivit ințelegerii, Ionescu va juca la Craiova și in returul campionatului, iar din primăvară pe tricourile juveților va fi inscripționat numele sponsorului batavilor, Philips.
http://www.prosport.ro/index.php?c=76&a=82845
_____________
Hai ca e de râs.De la noi Oprita si Baciu sunt oferiti lui Poli pe 500.000 $ si Craiova are un pusti care valoreaza 3 milioane.
Inca o data se dovedeste ca nu avem o Conducere capabila.Cum se face ca la Craiova apar mereu tineri supratalentati,iar la noi nu ? Chivu a plecat tot de la Craiova.Ca sa nu mai spun ca tot de la ei a plecat spre Dinamo o echipa intreaga.