FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti Trivia

«12345»
bodanelu20.05.2008 21:08

cred ca lipseste Ienei

vlad7521.05.2008 04:32
Câți antrenori principali a avut Steaua din 2000 pânã în prezent și care sunt?

8 antrenori: Piturca, Olaroiu(de 2 ori), Zenga, Titi Dumitriu, Hagi, Pedrazzini, Lacatus, Protasov

Sa-l trecem si pe cel cu care a inceput declinul Super Stelei lui Ilie Dumitrescu si Adrian Ilie: Lippi de Romania sau Mihai Stoichita!

Chiar pe el l-am sarit??!!

1on22.05.2008 18:01

Steaua a avut 9 antrenori principali din 2000 și pânã astãzi:

Victor Pițurcã, Cosmin Olãroiu, ªtefan Iovan (a fost interimar la un meci cu FC Argeș de la Pitești, din câte țin minte câștigat de Steaua cu 4-0, imediat dupã demisia lui Olãroiu și înainte de a fi numit Pițurcã din nou), Victor Pițurcã (iar), Walter Zenga, Dumitru Dumitriu, Oleg Protasov, Cosmin Olãroiu (iar), Gheorghe Hagi, Massimo Pedrazzini, Marius Lãcãtuș.

vlad7522.05.2008 19:37
Steaua a avut 9 antrenori principali din 2000 și pânã astãzi:

Victor Pițurcã, Cosmin Olãroiu, ªtefan Iovan (a fost interimar la un meci cu FC Argeș de la Pitești, din câte țin minte câștigat de Steaua cu 4-0, imediat dupã demisia lui Olãroiu și înainte de a fi numit Pițurcã din nou), Victor Pițurcã (iar), Walter Zenga, Dumitru Dumitriu, Oleg Protasov, Cosmin Olãroiu (iar), Gheorghe Hagi, Massimo Pedrazzini, Marius Lãcãtuș.

imi cer scuze nu am citit cu atentie intrebarea.Era dupa anul 2000 lista de antrenori.

razvan_stelist200722.05.2008 20:27
Steaua a avut 9 antrenori principali din 2000 și pânã astãzi:

Victor Pițurcã, Cosmin Olãroiu, ªtefan Iovan (a fost interimar la un meci cu FC Argeș de la Pitești, din câte țin minte câștigat de Steaua cu 4-0, imediat dupã demisia lui Olãroiu și înainte de a fi numit Pițurcã din nou), Victor Pițurcã (iar), Walter Zenga, Dumitru Dumitriu, Oleg Protasov, Cosmin Olãroiu (iar), Gheorghe Hagi, Massimo Pedrazzini, Marius Lãcãtuș.

adevarat...din cate stiu acestia au fost antrenorii Stelei din 2000 pana acum.cred ca cel ce a pus intrebarea greseste cand spune ca "nu sunt toti".daca in termen de 2 zile nu se va raspunde la intrebarea asta cel care a puso poate spune raspunsul si pune o noua intrebare.

MoWeed22.05.2008 21:10

@razvan_stelist2007

 

Raspunsul pe care l-ai citat este al aceluiasi user care a pus intrebarea, deci e corect:))

1on22.05.2008 21:17

Din ce oraș e originar Dumitru Stîngaciu?

razvan_stelist200723.05.2008 14:01

Brasov

razvan_stelist200725.05.2008 19:59

La ce echipa a plecat Victoras Iacob in anul 2007?

MoWeed25.05.2008 20:04

1.FC Kaiserslautern

c.ronaldo1726.05.2008 12:02

Care este primul francez care a evoluat la Steaua?

vlad7526.05.2008 12:34

Cyril Thereau

razvan_stelist200727.05.2008 17:19

Cati jucatori de origine africana au jucat la Steaua?

1on27.05.2008 18:51

Falemi, Emeghara, Habibou, destul de probabil și Mendoza și Pepe Moreno

MoWeed27.05.2008 19:17
Falemi, Emeghara, Habibou, destul de probabil și Mendoza și Pepe Moreno

Mendoza si Pepe Moreno nu sunt sud-americani?

bodanelu27.05.2008 19:29

Carlos. nu era de origine africana?

MoWeed27.05.2008 19:31

Parca era nascut in Congo dar nu sunt sigur

cristian01427.05.2008 19:31

Carlos e nascut in Congo daca nu ma insel.

 

LE : MoWeed :))

 

In ce an a devenit Stefan Kovacs antrenor in Ghencea ?

1on27.05.2008 20:36
Mendoza si Pepe Moreno nu sunt sud-americani?

Sunt sud-americani, dar probabil sunt descendenți ai sclavilor negri aduși din Africa, pentru cã bãștinașii pre-columbieni erau piei-roșii (cel puțin în America de Nord, în aia de Sud nu sun 100 % sigur cã nu existau și negri).

 

ªtefan Kovacs a deventi antrenor al Stelei parcã prin 1969-1970

razvan_stelist200728.05.2008 13:08
Falemi, Emeghara, Habibou, destul de probabil și Mendoza și Pepe Moreno

falemi si emeghara...ceilalti sunt oficial de alte nationalitati

1on28.05.2008 18:30

Oficial sunt de alte naționalitãți, dar în întrebare ai specificat "de ORIGINE africanã". Iar Falemi poate fi considerat mai mult român decât camerunez deoarece s-a nãscut și a trãit toatã viața în România (tatãl lui este camerunez, mama este româncã). Atâta cã a jucat pentru naționala Camerunului.

razvan_stelist200728.05.2008 20:23
Oficial sunt de alte naționalitãți, dar în întrebare ai specificat "de ORIGINE africanã". Iar Falemi poate fi considerat mai mult român decât camerunez deoarece s-a nãscut și a trãit toatã viața în România (tatãl lui este camerunez, mama este româncã). Atâta cã a jucat pentru naționala Camerunului.

deci e camerunez

 

Cati ani a jucat Titus Ozon la Steaua?

1on28.05.2008 22:57

3 ani.

 

 

Câți jucãtori strãini au evoluat pentru Steaua și care sunt aceia?

Florin200429.05.2008 01:31
3 ani.

Câți jucãtori strãini au evoluat pentru Steaua și care sunt aceia?

 

 

Pai sa vedem...:

 

Portari: Hamutovsky, Carlos, Andrey, Zapata

Fundasi: Dino Eze, Saban, Golansky, Emeghara

Mijlocasi:Falemi, Dayro M., Mendoza,Elton,

Atacanti: Pepe Moreno, Thereau, Habibou

 

Deci mie mi-au iesit 15 (13 daca socotim ca Falemi si Emeghara au si cetatenie romana)....daca am omis pe careva va rog sa completati.

 

Cati (si care) jucatori care au evoluat la Steaua de-alungul timpului au ajuns sa joace in Primera Division (Spania) ?

vlad7529.05.2008 03:56
3 ani.

Câți jucãtori strãini au evoluat pentru Steaua și care sunt aceia?

 

 

Pai sa vedem...:

 

Portari: Hamutovsky, Carlos, Andrey, Zapata

Fundasi: Dino Eze, Saban, Golansky, Emeghara

Mijlocasi:Falemi, Dayro M., Mendoza,Elton,

Atacanti: Pepe Moreno, Thereau, Habibou

 

Deci mie mi-au iesit 15 (13 daca socotim ca Falemi si Emeghara au si cetatenie romana)....daca am omis pe careva va rog sa completati.

 

Albert Duro si evident,Banel Nicolita ,care-i strain.....de fotbal!

«12345»