FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti Trivia

«1235»
razvan_stelist200711.05.2008 18:00

Deschid aceasta sectiune cu intrebari in care fiecare puteti pune intrebari despre Steaua.Cel care va raspunde corect va pune urmatoarea intrebare.Prima o voi pune eu:

 

-Cine a executat primul penalty pentru Steaua in finala de la Sevilla din 1986?

David_Steaua200711.05.2008 19:07

Raspuns:Mihail Majearu!!

 

Intrebare:In ce an si-a schimbat clubul denumirea din CCA in Steaua Bucuresti?

cristian01411.05.2008 19:24

Decembrie, 1961.

 

Cine a fost golgeterul echipei in sezonul 1985 - 1986 al CCE si cate goluri a marcat acesta ?

razvan_stelist200711.05.2008 19:47

din ce stiu io Marius Lacatus,dar nu stiu si cate goluri:(

cristian01411.05.2008 19:59

Victor Piturca - 5 goluri :)

 

Alta : cine a fost capitanul Stelei din finala disputata pe Ramón Sánchez Pizjuán ?

razvan_stelist200711.05.2008 20:18
Victor Piturca - 5 goluri :)

 

Alta : cine a fost capitanul Stelei din finala disputata pe Ramón Sánchez Pizjuán ?

Iovan

cristian01411.05.2008 20:24

Bravo. Next please.

razvan_stelist200711.05.2008 20:34

care sunt cei mai vechi jucatori ai Stelei?dar cei mai noi?

_yang11.05.2008 23:18

Cel mai "vechi" e Mihãițã Neșu, iar cei mai noi sunt strãinii ãștia...

 

Și acum o întrebare adevãratã... : Cu ce scor s-a încheiat primul meci disputat între CF Barcelona și Steaua ? (fãrã google pls)

1on12.05.2008 07:10

Nu mai știu sigur, în CCE prin anii '70 (juca Iordãnescu), știu cã a bãtut Steaua și-n tur și-n retur. Dacã nu mã-nșel scorurile au fost 1-0 și 2-1.

_yang12.05.2008 08:58

Corect... 1-0 în Spania și 2-1 în Ghencea...

razvan_stelist200712.05.2008 09:51
Cel mai "vechi" e Mihãițã Neșu, iar cei mai noi sunt strãinii ãștia...

 

Și acum o întrebare adevãratã... : Cu ce scor s-a încheiat primul meci disputat între CF Barcelona și Steaua ? (fãrã google pls)

este partial corect...cei mai vechi sunt nesu si Radoi,iar cei mai noi sunt Bogdan Stancu si janos szekely;acestia semnand actele au devenit jucatorii Stelei.va rog de acum sa asteptati comfirmarea raspunsului si dupa aceia sa puneti intrebare.

MoWeed12.05.2008 09:53

@razvan_stelist2007

 

Daca tot vrei sa fim atat de stricti, Szekely si Stancu nu sunt inca jucatorii Stelei, ci vor deveni la inceputul perioadei de transferuri :thumbsup:

_yang12.05.2008 10:48

@razvan_stelist2007

 

OK. Scuze...! :wall:

razvan_stelist200713.05.2008 11:50

Unde a plecat plecat Gica Popescu de la Steaua?

cRiss4Steaua13.05.2008 14:13

la PSV

razvan_stelist200713.05.2008 14:43
la PSV

raspuns corect.poti pune intrebarea

MoWeed13.05.2008 16:37
la PSV

Ba nu! A plecat la Craiova unde a mai jucat 2 sezoane pana in 91 daca nu ma insel. Abia dupa aia s-a transferat la PSV :rolleyes:

razvan_stelist200713.05.2008 18:18
la PSV

Ba nu! A plecat la Craiova unde a mai jucat 2 sezoane pana in 91 daca nu ma insel. Abia dupa aia s-a transferat la PSV :rolleyes:

da..a fost imprumutat de Craiova la Steaua,dar dupa accea a plecat la psv(eu asa stiam)

bodanelu13.05.2008 18:20

eu stiu ca a venit la Steaua fiind in timpul stagiului militar iar la sfarsitul lui a refuzat sa mai joace pentru noi, intorcandu-se la Craiova.

MoWeed13.05.2008 19:33

A fost un mare scandal atunci, Gica Popescu a fugit de la Steaua in vara anului 1988. Pana la urma mai-marii regimului i-au permis sa se intoarca la Craiova unde a mai jucat inca 2 sezoane....

Nu a fost imprumutat, ci a fost transferat cat timp si-a facut stagiul militar

Catalyn0713.05.2008 20:29

Atunci raspuns: Craiova :biggrin:

 

I: Cine a marcat golul din mansa tur in ultima intalnire dintre Steaua si Liverpool ?

MoWeed13.05.2008 20:32

Claudiu Raducanu :rolleyes:

_yang13.05.2008 22:20

@razvan_stelist20

 

Asta e întrebare de trivia Steaua...?

1on13.05.2008 23:28

Care jucãtor din lotul "Sevilla 1986" a jucat și la Dinamo?

«1235»