FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua retrogradata!?

«1234»
JustBe09.05.2008 15:17

Uitati ce zice Mircea Sandu pentru Sport.ro

Mircea Sandu: "DACA A FOST MITA, Steaua AJUNGE LA RETROGRADARE"

 

 

Mircea Sandu spune ca echipele care vor avea de acum inainte tentative de crupere, vor fi retrogradate direct. Seful de la FRF a declarat ca Steaua poate ajunge in Liga secunda, inca zul in care se dovedeste ca a fost vorba de mita in cazul de la Cluj:

 

"Cluburile care vor avea de acum tentative de corupere vor fi retrogradate direct. Daca se confirma ca a fost mita, atunci se poate ajunge chiar si la retrogradare. Asteptam sa vedem ce o sa spuna cei de la DNA. Sefii strica cel mai mult fotbalul. A aparut o incercare de a finanta un club, ceea ce este destul de grav. Daca se dovedeste ca asa este, normal ca regulamentul se va respecta si se vor lua decizii in consecinta. Instantele federale vor aplica regulamentele in totalitatea lor, asta pot sa va garantez. E un eveniment negativ, dar credeti ca in Europa nu se intampla gesturi d-astea? N-avem voie sa gresim la modul asta, sportul trebuie sa ramana o competitie sportiva nu o intrecere pe bani", a spus Mircea Sandu

axl09.05.2008 15:23
Mircea Sandu: "DACA A FOST MITA, Steaua AJUNGE LA RETROGRADARE

Si cum n-a fost mita, ci CEL MULT intentie, Steaua nu va fi retrogradata.

MoWeed09.05.2008 15:43

Mircea Sandu vorbeste sa se afle in treaba. Nu va risca el sansa unica de a avea Romania 2 echipe in CL.....

Ell_parshivo09.05.2008 18:43

Mda...ziceti voi ca il vreti pe Gigi afara dar fara el Steaua ar fi... 0 .. asa ca Ciocu mic si joc de glezne... ! El e bossu echipei va da-ti seama ca nu va pleca niciodata...vba aia Pana cand moartea ne va desparti ! :steag_sah_mic::steagcruce::steag_sah_mic:

stelistul stelist09.05.2008 18:52
Mda...ziceti voi ca il vreti pe Gigi afara dar fara el Steaua ar fi... 0 .. asa ca Ciocu mic si joc de glezne... ! El e bossu echipei va da-ti seama ca nu va pleca niciodata...vba aia Pana cand moartea ne va desparti ! :steag_sah_mic::steagcruce::steag_sah_mic:

 

ai probleme omule???

JustBe09.05.2008 18:58

Eu zic ca aici e un forum....Al Stelei nu al fanilor lui Becali :wall:

Captain RedBlue09.05.2008 19:23

Nici nu se pune problema sa fie retrogradata. Pentru asa ceva sunt necesare dovezi solide ca a ``aranjat`` un meci. Sau ca a cumparat arbitrii. In afara de circul mediatic al DNA-ului, pornit din interese obscure ce imi sunt neclare pentru moment, nu am auzit sa fie aduse dovezi clare care sa sustina sanctiunea sportiva a retrogradarii.

TheSithLord09.05.2008 20:38

Posibil sa fie,posibil sa nu.Daca Steaua ar fi retrogradata,scandal mare va iesi.Poate o noua revolutie.Dar si o schimbare.

Joga Bonito09.05.2008 20:54

Topic inutil.

7_mai_198609.05.2008 23:03

1. Conform regulamentului, Steaua nu poate fi retrogradata.

2. Parerea mea e ca multi vorbesc prostii. Pentru infectul ala nu as fi de acord sa ni se ia niciun punct, nicun gol. Cum sa fiu de acord. Mai simplu e un atentat :))

3. Mergand pe ideea absurda aretrogradarii, atunci Timisoara ar trebui retrogradata direct in divizia a patra pentru blatul de la piatra neamt.

cristian01409.05.2008 23:14

Cam batem apa in piua cu retrogradarea asta fantezista.

unuspecial10.05.2008 06:07

UEFA lauda Steaua: Romania are doua echipe in Liga datorita performantelor Stelei!

Dupa ce parea sa nu mai aiba trecere la UEFA in urma scandalului de la Cluj, Steaua este iar in prim-planul fotbalului european. Situl UEFA lauda Steaua si performantele din ultimii ani ale ros-albastrilor. UEFA noteaza ca Romania are pentru prima data o echipa calificata direct in grupe si, tot in premiera, doua echipe la startul Cahmpions League.

 

UEFA aminteste de parcursul de acum doi ani al Stelei, de sezonul de primavara al lui Dinamo din acest sezon, dar si de sfertul de acum doi ani dintre Steaua si Rapid

http://www.UEFA.com/competitions/UCL/news/...sid=677787.html

Uite ca nu toti sunt impotriva noastra.

mircea_zion10.05.2008 08:18

nu vreua sa ma gandesc ce se va intampla daca Steaua va fi retrogradata :wall::chair:

JustBe10.05.2008 08:27
nu vreua sa ma gandesc ce se va intampla daca Steaua va fi retrogradata :wall::chair:

 

 

 

Ce sa se intample il omoram pe Becali cu tot cu ,,paznici'' lui :death:

DICA hd10.05.2008 09:11

Niciodata nu o sa aiba nimeni curaj sa retrogradeze Steaua,a spus si Mircea Sandu,in cel mai rau caza Steaua va fi depunctata.Eu zic ca or sa ne depuncteze cu 3 pct.

Steaua_Maniack10.05.2008 09:29

nu cred in asa ceva!!!este o adevarata prostie scornita de cei care urasc Steaua!!!insa sa zicem prin absurd ca ar fi asa...iese REVOLUTIE!!!FORZA Steaua!!!

bogdan10.05.2008 11:10

Steaua nu poate fi retrogradata. Nu exista suport legal si nici macar moral. Problema noastra este ca ne-am saturat de grandomania ciobanului cat si de scandalurile de pe urma lui. Probabil ca fiecare dintre noi am trecut prin momente in care am zis "ca mai bine primesc o palma decat atatea scandaluri si discutii". Lucru cert este ca imaginea Stelei a fost patata GRATUIT, iar pentru a o recastiga este nevoie de performanta, demnitate si sprijinul neconditionat al nostru, al tuturor suporterilor stelisti.

Dragutzul_stelistul10.05.2008 11:39

deci as vea si eu niste raspunsuri va rog frumos : Pana la urma Face Becali puscarie?? SI cu Steaua ce se va intampla? plzz ast raspuns

axl10.05.2008 11:41
deci as vea si eu niste raspunsuri va rog frumos : Pana la urma Face Becali puscarie?? SI cu Steaua ce se va intampla? plzz ast raspuns

Nu, nu face Becali puscarie.

Cu Steaua nu se va intampla nimic.

bogdan10.05.2008 23:47
Nu, nu face Becali puscarie.

Cu Steaua nu se va intampla nimic.

 

Este posibil ca totusi Becali sa fac puscarie cu toate ca nici eu nu cred. Aici in aceasta poveste este implicarea politicului, Daca priviti in ansamblu situatia in Transilvania nu este chiar grozava (nu sunt memebru PRM si nici nu simpatizez cu ei, dealtfel cu niciun partid). Ceea ce se intampla in Ardeal seamana foarte mult cu implementarea in sport a propagandei comuniste facuta acum 80 de ani.

"Pe viitor, publicul lui U Cluj va veni in masa la meciurile CFR-ului, pentru ca le oferim conditii, fotbal de calitate. De altfel, chiar imi spunea lumea pe strada ca ei tin cu U, dar mai vin si la CFR pe stadion", a spus Andone la Fanatik Show." La hochei stiti foarte bine deznodamanul.

JustBe11.05.2008 05:36

Inseamna ca acei oameni nu sunt suporteri e exact ca si cum Steaua ar fi slaba si eu m-as duce la meciurile cainilor si al zburatoarelor.

 

Acum s-au linistit apele...Steaua nu va fi retrogradata. :steag_sah_mic:

micutZu' Deni11.05.2008 09:35

Daca stiu sigur ca Steaua ar scapa de Becali si de rudele lui Becali si de tot neamu lu fecali , as vrea din tot sufletu sa retrogradeze Steaua ..... m-am saturat de Jiji asta al vostru , e cel mai distrus om care poate sa fie patron de echipa ....

bogdan11.05.2008 11:43

Ciobanul nostru este bolnav tare. Nici nu s-a terminat scandalul, situatie este critica pentru Steaua si el da declaratii idioate "Premierea nu se poate numi mita. De acum incolo sa le dau bani nepotilor mei sa premieze, ca ei nu sunt oficiali ai clubului si DNA -ul nu poate sa le faca nimic", a spus Gigi Becali la Fanatik

.

Este clar, daca FRF-ul se ambitoneaza ca sa-i arate ciobanului ca nu este buricul pamanutului, nu vad bine Steaua. Mare dobitoc.

cristian01411.05.2008 12:35

@ Bogdan

 

Asta e si din vina statului roman si politicienilor de 2 bani care conduc soarta Romaniei. Legea poate fi fentata si exista tot felul de portite vesnic deschise pentru mafiotii ca Becali. In situatia asta ce poate sa faca FRF-ul ? Sa-l suspende din viata sportiva ? De parca asta l-ar opri.

dragos0811.05.2008 15:25

Steaua NU va fi retrogradata=>toata faza de la Cluj a fost 'pregatita' de paszcani =>in caz ca Universitatea scotea egalul=>depunctari etc etc->pana la urma tot CFR lua titlul=>acum se mai face un pic valva ca deh vin alegerile locale=>oricum anul asta lui CFR i s a dat titlul =>pt ca nea Baselu tre sa isi asigure voturi in turul 2 de la un partid din zona aia care l a mai ajutat pe el si in trecut.....sa speram la niste transferuri bune si un sezon viitor mai bun...

«1234»