Uitati ce zice Mircea Sandu pentru Sport.ro
Mircea Sandu: "DACA A FOST MITA, Steaua AJUNGE LA RETROGRADARE"
Mircea Sandu spune ca echipele care vor avea de acum inainte tentative de crupere, vor fi retrogradate direct. Seful de la FRF a declarat ca Steaua poate ajunge in Liga secunda, inca zul in care se dovedeste ca a fost vorba de mita in cazul de la Cluj:
"Cluburile care vor avea de acum tentative de corupere vor fi retrogradate direct. Daca se confirma ca a fost mita, atunci se poate ajunge chiar si la retrogradare. Asteptam sa vedem ce o sa spuna cei de la DNA. Sefii strica cel mai mult fotbalul. A aparut o incercare de a finanta un club, ceea ce este destul de grav. Daca se dovedeste ca asa este, normal ca regulamentul se va respecta si se vor lua decizii in consecinta. Instantele federale vor aplica regulamentele in totalitatea lor, asta pot sa va garantez. E un eveniment negativ, dar credeti ca in Europa nu se intampla gesturi d-astea? N-avem voie sa gresim la modul asta, sportul trebuie sa ramana o competitie sportiva nu o intrecere pe bani", a spus Mircea Sandu
