HaRFe
toata lumea face blaturi peste tot.
Diferenta intre echipele de top si echipele murdare e ca cele de top fac blaturi 5% din meciuri.Cele murdare 95%
HaRFe
toata lumea face blaturi peste tot.
Diferenta intre echipele de top si echipele murdare e ca cele de top fac blaturi 5% din meciuri.Cele murdare 95%
nu conteaza. am pierdut titlul, l-am pierdut. dar este de remarcat ceea ce echipa noastra a reusit (a recuperat 13 pct). insa ceea ce conteaza este faptul ca suntem niste invingatori, si echipa devine din ce in ce mai puternica. la anul titlu e al nostru.
in legatura cu presupusul transfer al lui Mirel, sper ca daca se va transfera sa se duca la o echipa extrem de puternica si sa se afirme asa cum a facut-o si la Steaua!!!
Forza Steaua ![]()
@fadi-ViP
doar nu te asteptai sa planga nu?
ma bucur ca Steaua a castigat cu 5-0 ca am fost pe stadion si macar atata am vazut si eu 5 goluri si ce gol a dat Dayro moreno:X:X:X:X.Pentru noi sunteti campioni ![]()
![]()
una vreau sa zic
nu cumva oierul sa le dea voie kvsc sa joace pe Ghencea ca asta mai lipsea sa joace aia in templu
Un meci bun facut de Steaua acum trebuie sa ne pregatim serios de CL sa nu mai facem ca sezonul care tocmai sa incheiat cat despre CFR mau mult de 0 (ZERO) pct nau cum sa faca
:steagcruce:
:steagcruce:
putea fi azi dubla sarbatoare si o zi foarte fericita pt noi.
in loc sa fim in aceste momente in Piata Universitatii , sa sarbatorim un nou titlu ,stam si ne uitam la TV si inghitim in sec imaginile cu noua "campioana" CFR.....
am pierdut titlul pt ca nu am fost in stare sa scoatem macar un egal pe terenul celor din groapa, de unde destule echipe au plecat cu puncte.
ne ramane decat sa asteptam un nou campionat ,care se anunta a fi extrem de puternic (atat Dinamo cat si rapid se pare ca vor fi niste adversari puternici-sper sa ma insel).
am fost azi pe stadion si cateva minute dupa ce s-a terminat meciul am stat si am privit stadionul,cu lacrimi in ochi gandindu-ma prin cate am trecut campionatul asta ...am fost la 3 meciuri la rand pe poaie , am stat cu emotii la atatea meciuri pana in ultimile minute si toate astea ca sa luam minunatul loc 2 (doar duce in turul 3 preliminar al ligii nu?).
sper ca in campionatul viitor vom face o echipa foarte puternica si vom reusi sa castigam titlul 24 care putea sa fie castigat de azi.
FORZZA Steaua!ORICE AR FI VOI IUBI MEREU CULORILE ROS-ALBASTRE!
radusor....asta e viata..stai lin ca nu au CFR-istii parcurs lung....nici nu stiu c inseamna Liga Campionilor.....o sa vedeti cu toii ca nu or sa aibe un parcur lung...norok cu penaltiul..ca altfel nu castigau nu ati vazut ca nu au fost in stare sa de-a un gol.....pe muncite..norok ca li sa pus la nas golul...asa ca sanse multe pt un parcurs lung in Liga c nu au...
Multumesc Dayro...cel mai frumos cadou pe care l-am primit azi a fost golul 2.
respect si Hai Steaua...din iulie o luam de la capat!
S-a terminat. Am mai pierdut un titlu. Am devenit specialisti in asa ceva. Ratatii aia de la Cluj se bucura acum de munca Stelei, si nu avem ce sa facem decat sa ne uitam la ei cum se bucura. Culmea e ca eternii frustrati se bucura si ei , desi succesul paskaliotilor ii umileste. Dar invidia lor fata de Steaua le umbreste orice urma de mandrie.
Ce-mi pare rau este ca a trebuit ca Buzaul sa se lase batuta, in prima repriza. Mi-a parut rau ca acel tanar jucator al Buzaului a trimis pe langa poarta. A fost o palma pentru noi, chiar daca unii s-au bucurat si au fost de acord cu aceasta rezolvare a fazei. Steaua este peste Buzau la orice ora. Chiar nu cred ca era nevoie sa joace aia asa de fals.
Asta e.. prea multe jocuri nelalocul lor. Suntem Steaua, ar trebui sa ne respectam blazonul. Suntem singura echipa profesionista de fotbal din aceasta tara si ar trebui sa ne comportam ca atare. Din pacate avem cel mai handicapat patron din cati exista pe planeta asta, si nu face decat sa ne dauneze in toate felurile. Steaua pe care o iubeam a murit de mult. In locul ei a ramas doar o amintire a acelor vremuri, o amintire frumoasa, a unei echipe magice, o echipa care ne-a facut mandri in Europa. De la o echipa care castiga Cupa Campionilor Europeni am ajuns o echipa acuzata de meciuri trucate, o echipa blamata de toti pentru ca le dam complexe de inferioritate celorlalte echipe din aceasta tara, o echipa furata ca in codru de federatie si arbitri ca o compensare a gurii slobode si cretine a patronului echipei noastre favorite, etc.
Atata vreme cat retardul asta de machedon va conduce Steaua, vom avea mult de suferit.
Multumesc jucatorilor care chiar s-au dedicat acestei echipe si au pus umarul si la acest loc 2 !
Sunt si voi ramane stelist, dar oaie - niciodata ! Si sper ca in viitor sa ne recapatam mandria de a fi stelisti.
O mandrie furata si calcata in picioare de atatea ori.
Va doresc o vara fierbinte si sa ne revedem cu bine in preliminariile Champions League ! Asta e viata - unii muncesc pentru a obtine ce vor, pe cand altii primesc moca !
fratilor terminati cu acuzele astea de blat
v-ati dat si voi cu presa
pai dupa voi toti jucatorii cu care joaca Steaua ar trebuie sa aiba tehnica lui Pele, norocul lui van nisterlooy si precizia lui van basten ca daca nu marcheaza de la 30 de metri din foarfeca pe spate inseamna ca e blat
voi ce credeti ca sunt multi jucatori in Romania care sunt atit de siguri pe executii incit sa o dea afara la dorinta hai sa fim seriosi
Mare echipa, mare conducator, mari jucatori, mare antrenor... cam astea ati vrea sa auziti?
Eu in nici un caz n-o s-o spun, pentru ca nu e adevarat.
Suntem o echipa mediocra.
Iar cine nu intelege acest lucru este ori fraier, ori are o placere maladiva sa isi vada echipa de suflet invinsa.
Steaua nu a castigat nimic nici anul acesta, nici anul trecut!
Asta nu va pune pe ganduri? Sau iara o sa imi spuneti ca nu sunt stelist pentru ca vreau ca Steaua sa castige mereu?
...mare blat ![]()
@ moweed
ce dracu' ma...n-ai vazut meciul? sau poate la TV nu ai vazut bine,pe stadion se vede mai bine,chiar se "simte"; a fost blat jenant...
Cel mai penal mecvi pe care l-am vazut pe Ghencea vreodata
Nu sa cantat aproape deloc
Toti eram cu gandu la Cluj
Pacat asta e las sa ii vedem pe mandri in LC si noi tre achizitii setiose vandut ciurucurile si avem sperante
PS : Dayro ce executie doamne iubesc jucatorii de genu asta
RUSINE RUSINE RUSINE..atat am de spus in acest moment
Nu cred ca meciul de azi a fost blat, dar intr-adevar a fost unul foarte "moale". Cum a spus-o si Costel Bucur, patronul buzoienilor, era greu de crezut ca Gloria ar fi putut sa invinga Steaua si sansele lor s-au legat de meciul Cehlaului de la Craiova. Cum noi eram cu gandul la Cluj, asa a fost si in cazul lor vis-a-vis de partida care urma sa le decida soarta. Din fericire pentru ei, a iesit bine in ciuda infrangerii la scor. Nici n-aveau alternativa. Chiar daca nemtenii ar fi reusit un rezultat pozitiv pentru ei, Gloria nu putea sa emita pretentii atat timp cat in tur ne luasera 2 puncte (decisive in lupta pentru titlu). Nici nu s-a pus problema ca Steaua sa le dea meciul. Au fost fabulatii curate.
pai asta e....daca era blat...atunci de ce nu am luat titlul?....nu trebuia sa fie blat pana la sfarsit?...si nu cred ca a fost blat...Steaua si-a aratat valoarea si in europa...a ajuns pana in seminifinalele cupei UEFA...si a intrat doi ani consecutiv in grupele Champions League...pacat de patron...strica toata imaginea...dar va veni si ziua cand soarele va straluci in Ghencea din nou...dar ca orice echipa nu a jucat toate meciurile perfect...asta este...si Lacatus e foarte bun antrenor,respectele mele,dar noi l-am criticat foarte mult pe Oli si uitati cat de departe a dus el Steaua cat a fost antrenor.
cine stie cu cine poate juca Steaua in preliminarele UCL
cine stie cu cine poate juca Steaua in preliminarele UCL
se pare ca AC Milan(Fiorentina),Barcelona,Liverpool,cred ca Werder Bremen.....adica va fi foarte foarte greu...is echipe foarte puternice in turul 3!!!!in fine...sper sa ne calificam!!pacat de titlu,insa vom reusi anul viitor!!!FORZZA Steaua!!!! ![]()
![]()
@SzabiStelistu noi suntem capi de serie !!!
Off Topic : Pacat de Habibou si de Mendoza daca sunt adevarate zvonurile ca jegali nu vrea sa ii cumpere definitiv, mai ales Mendoza care dupa parerea mea este un jucator foarte bun ! Mai repede l-as da pe Pepe Moreno care nu mi s-a parut ca a confirmat asa de bine, cel putin nu cat Mendoza ! Bine ca ii tinem pe bulanel si pe lovinho... ! Oricum indiferent de lot,de an,de locul in clasament si de divizia in care jucam voi ramane STELIST PANA LA MOARTE SI DUPA EA ! FORZA Steaua SI MULTUMIM CA EXISTI ! P.S. : Mi-a placut azi o afirmatie a comentatorului meciului nostru cum ca " Lacatus nu este nici jucatorul, nici antrenorul Stelei, ci o stare de spirit, un fenomen ! ", nimic mai adevarat de atat ! FORZA Steaua ! INTODEAUNA SUPERIORI ! ![]()
![]()
O zi trista...Nu as vrea sa imi vars amaraciunea pe site, am totusi 42 de ani si am vazut multe la viata mea.Sunt trist si ma doare sufletul ca din nou am ratat un titlu.Nu as vrea sa-i impartasesc opinia lui The Radical care si-ar dori un Atletico Madrid sau Fiorentina in preliminarii, dar parca cred ca, cu un asemenea adversar, ne mai revenim un pic sa vedem ca totusi nu avem valoare, ca de echipa nu mai zic...Tuturor va doresc, o tranzitie cat mai lejera spre normalitate, dupa asemenea zi trista !
am vazut la fanatik show vochin spunea ca putem pica cu formatii ca galata, Dinamo Kiev, sparta praga, slavia praga, viiborg etc. adiq cu juma din echipe avem shanse insa cu celelalte nu!! insa cum vad ca au venit Stancu cu sekely apoi ne mai tre' inca vreo 3 si se poate de facut performanta
Pacat ca pentru 1 singur punct s-a spulberat visele a mii de suporteri.... Acum se vad punctele pierdute usor de-a lungul acestui sezon. Pacat.....
Stiu ca se zice ca trebuie sa fii roman acunci cand o echipa romaneasca joaca in Europa, dar eu sincer imi doresc ca CFR sa aiba parte de cea mai grea grupa in UCL sa nu poata sa scoata nici macar un punct. Sa le scoata fotbalul din capul ala sec de unguri imputiti.
![]()