Steaua a invins cu 5-0 Gloria Buzau dar din pacate a ratat un nou titlu de campioana.
Meciul a fost la discretia ros-albastrilor, atat adversarii, cat si publicul din Ghencea parand a fi mai degraba conectati la ce se intampla pe celelalte stadioane.
Din pacate, desi in urma cu 2 luni eram intr-o situatie critica in clasament, ramanem cu un gust amar datorat ratarii "la mustata" a titlului.
Echipa Stelei a fost:
Zapata, Ghionea, Radoi, Baciu, Nesu, Nicolita, Dayro Moreno, Plesan, Neaga, Pepe Moreno
Au mai jucat: Rada, Badea si Mendoza
Golurile Stelei au fost marcate de Pepe Moreno, Dayro Moreno (2), Neaga si Mendoza
Steaua va evolua in preliminariile Champions League in editia viitoare a cupelor europene.
