FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Locul doi este si va fi pentru noi

«1234»
DelPiero1007.05.2008 17:44

Cat de trist e sa fii pe locul 2...si cand stii ca e doua oara consecutiva...

firfirel07.05.2008 18:07

Lacatus e principalul vinovat, deoarece a jucat cu Banel fundas lateral, acesta neavind nici otreaba cu postul acesta. astfel s-au pierrdut 5 puncte, 2 cu Poli cind pina la schimbarea lui p. Marin si trecerea lui Banel fundas, Poli nu a miscat. apoi bratu a desavirsit dezastrul, deoarece nici Neaga nu a sprijinit apararea si nici mendoza, pe laturile terenului , zburind nu alta. si in lot avea jucatori cu care sa joace la egal.

Kekea07.05.2008 19:12
Da...acum sa pofteasca sustinatorii frenetici ai lui Marius Lacatus sa inceapa sa isi puna cenusa in cap.Si aici iau in calcul ca da, a recuperat 11 puncte...ca da, a venit la inceputul returului neavand timp sa contruiasca ceva la Steaua...dar....atitudinea si tactica din meciul cu Dinamo au fost indeajuns incat sa umbreasca toate realizarile lui la echipa(ca antrenor).Asa ca...incolonati-va

 

 

joaca Lacatus? ce sa faca sa vina si sa-l invete pe Dica sa nu doarma pe teren si sa traga la poarta?

tu chiar nu gandesti...

 

Daca Dica doarme pe teren sa bage alt jucator, sa il tina pe banca.Daca nu are pe cine sa bage in locul lui tot vina lui Lacatus e ca nu i-a avertizat ca ii mai trebuie inca un mijlocas ofensiv.

fansteaua4607.05.2008 20:39

Steaua (Turul 3 preliminar):

Fiorentina, Atletico Madrid, Sparta Praga, Dinamo Kiev, Slavia Praga, AEK Atena, Partizan Belgrad, Galatasaray, TSKA Sofia, Dinamo Zagreb, Wisla Craovia, Standard Liege, Aalborg, Brann Bergen, NK Domzale.

7_mai_198608.05.2008 00:07
Lacatus e principalul vinovat, deoarece a jucat cu Banel fundas lateral, acesta neavind nici otreaba cu postul acesta. astfel s-au pierrdut 5 puncte, 2 cu Poli cind pina la schimbarea lui p. Marin si trecerea lui Banel fundas, Poli nu a miscat. apoi bratu a desavirsit dezastrul, deoarece nici Neaga nu a sprijinit apararea si nici mendoza, pe laturile terenului , zburind nu alta. si in lot avea jucatori cu care sa joace la egal.

 

Daca la meciul cu Poli iti dau dreptate, la cel cu Dinamo NU. Nu avea cu cine altcineva sa joace fundas in Groapa. Petrica si Emeghara loviti, Golanski suspendat. Ar mai fi fost varianta Baciu. Dar ala joaca si asa destul de rar, iar ca fundas dreapta nu a mai jucat de cand era la Bacau.

Ca unul dintre vinovati este Lacatus, de acord. Nu e insa singurul si cel mai mare. Daca Gigi investea din cele 20 de milioane luate din Liga cel mult 12 milioane, in campionatul asta defilam. Si de CFR nici nu se vorbea.

Din nefericire, Muresan si Paszkany au gandit excelent: au investi o carca de bani, dar au luat titlu.

Oierul nostru a creditat clubul atatia ani si cand a vazut ca incepe sa scoata, s-a lacomit si nu a mai credititat exact cand era cel mai usor. In plus, a impartit incoace si incolo bani ca sa recupereze terenul pierdut. Din nefericire, ne-a lipsit antrenorul.

Cu riscul de a ma repeta, Steaua a avut de jucat 4 meciuri anul asta: CFR, Rapid, Poli si Dinamo. Doua le-a castigat (unul cu arbitri si celalalt noroc cu cioara aia proasta), unul a fost egal si in celalalt, din doua sanse ne+am ales cu a treia.

1uLy4Nn09.05.2008 07:55

Locul 2 nu a fost si nu o sa fie niciodata pentru noi. Nascuti CAMPIONI..atat am avut de spus :steagcruce:

«1234»