FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Bistrița - Steaua 1 - 3. Lideri!

«1567»
Kekea11.04.2008 09:35

Cineva spunea mai sus ca site-ul a decazut din punct de vedere al calitatii stelistilor si ca prefera sa se mute pe stelisti.ro.Singurul lucru diferit pe stelisti.ro e ca acolo poti sa te injuri cu fanii echipelor adverse si chiar si ai Stelei.Acest site a facut posibila pastrarea traditiei steliste, al spiritului Steaua, cu ajutorul site-ului s-a putut veni cu ideea infintarii AISS si informarea fanilor stelisti despre existenta ei, facilitand astfel "racolarea" de membrii.Datorita articolelor si mai ales celor care le scriu pot zice ca prefer fcsteaua.ro peste alte site-uri dedicate suporterilor stelisti.Cu ajutorul celor care fac parte din grupul strans in jurul acestui site, sa zicem, putem sa invatam ce inseamna Steaua cu adevarat.

Miaus11.04.2008 09:36

Piece faptul ca suntem in CL ne ofera mai multe posibilitati de transfer.Putem convinge jucatori de valoare mai usor sa vina la o echipa de CL decat una de UEFA.

 

Ca geigei nu face treaba asta deja e alta poveste.

 

Dar trebuie sa tindem spre acolo sus ca sa ajungem acolo (mama ce Virgilian suna propozitia asta...)

Piece of Mind11.04.2008 10:04

Stati putin ca nu am afirmat ca ar fi rau sa ajungem in CL!

 

Am spus doar ca, dupa parerea mea, ar trebui sa ne preocupe mai mult felul in care ne prezentam mai departe decat triumful intru-un campional jalnic, cum e al nostru.

 

PER ASPERA AD ASTRA!

bodanelu11.04.2008 10:12

pai atunci..pana in toamna cand incep grupele CL-ului mai avem de castigat campionatul, achizitii de facut, vanzari etc.

yo_marius11.04.2008 12:04

Vai, mi-a curs o lacrima cand vad ingrijorarea "oamenilor" pentru parcursul din CL. Mai ales cand aceeasi "oameni" stiu foarte bine vom face fix NIMIC. Cu mult noroc si multe zile proaste ale adversarilor prindem locul 3 (maximul in CL pentru echipe de talia noastra) iar apoi ne scot si din UEFA in primavara.

 

Dar cum lamentarile si falsele griji sunt "in tendinte" in perioada asta, hai sa ma inscriu si eu:

 

Nu pot sa nu ma gandesc la cum ne prezentam in CL. O super-echipa de talia noastra trebuie sa zdrobeasca pe M.U. sau Milan, dar cu lotul acesta imi e teama.

 

Offf, ce bine ar fi fost daca ne bateam la Intertoto ca altii, nu ne mai faceam griji ca o sa ne bata granzii Europei in Liga...

dr.adrian911.04.2008 12:47

vorbiti de CL?

dar ce draq am castigat deja campionatul? ramaneti mai baieti cu picioarele pe pamant.

asa cum clujul a pierdut diferanta mare de puncte la fel o putem pierde si noi.

avem un program cu mult mai greu decat CFR.

flores11.04.2008 14:40
:thumbup: SUPER Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SteauaToronto11.04.2008 16:06

Mai sunte 6 etape. Pot sa spun ca suntem favoriti la titlul dar sa nu ne entuziasmam. Timp pentru asta va fi la sfarsit :D

stelistu din sm11.04.2008 17:32

frumos meciul,

deja boii aia de la sport.ro numa blaturi vad

nu stiu c e cu campania asta impotriva Stelei

ps.multa lume zicea cand am ajuns in semifinalele cupei UEFA, ca e o competitie slaba, bla bla, dar cine a vazut cum s-au bucurat cei de la bayern aseara isi vor de seama cat de importanta este si Cupa UEFA

numai bine

kosm1n11.04.2008 17:56

Nu vroiam ca Steaua sa ma ia campionatul dupa meciul cu Rapid dar acum cand vad ca toti sunt impotriva Stelei vreau sa castige cu orice pretz campionatul! Lupta Steaua! Stelist pana la moarte!

DT11.04.2008 18:09

trebuie sa luam campionatul. nu stiu cat de mult l-am merita sau nu, dar trebuie sa il luam pentru Lacatus in primul rand. el merita sa aiba in palmares un titlu cu echipa lui. sa nu se mai zica despre el ca nu e antrenor. o sa aiba un titlu in palmares, iar de aici inainte numai reusite, bafta Laca! merci

ANTIgigi11.04.2008 19:53
frumos meciul,

deja boii aia de la sport.ro numa blaturi vad

nu stiu c e cu campania asta impotriva Stelei

ps.multa lume zicea cand am ajuns in semifinalele cupei UEFA, ca e o competitie slaba, bla bla, dar cine a vazut cum s-au bucurat cei de la bayern aseara isi vor de seama cat de importanta este si Cupa UEFA

numai bine

 

Incearca sa te pui in locul unui antistelist si sa vezi per ansamblu evolutia echipei bistritene, nu mai vorbesc de portarul Tatarusanu. Cand faci astfel de greseli mai ales unei echipe ca Steaua, e normal sa fii luat in vizor. Din "pacate"......Steaua e la a 6-a, 7-a (nici nu mai stiu) victorie consecutiva, deci e "normal" ca portarul sa fie de vina.

bobochyka1712.04.2008 14:39

Stati ma oameni ati innebunit ce dracu'. Eu, privind in ansamblu cred ca Urziceni e campioana de drept. Steaua NU MERITA SA IA CAMPIONATUL, NICI CFR NU MERITA.

 

Stiu ca o sa-mi iau o tona de injuraturi de la cei care se cred mai stelisti si care il injurau pe Becali. dar care acum sunt in culmea fericirii ca Steaua e pe primul loc. Si eu ma bucur ca Steaua e pe primul loc, dar doar pentru ca i-a luat fata CFR-ului, care nici ea nu merita sa fie acolo, deoarece nici CFR nu are jocurile 100% castigate pe merit, si pentru asta trebuie doar sa ne aducem aminte ca in tur au fost foarte avantajati. Acesta este motivul pentru care spun ca Urziceni e campioana de drept, ea nefiind avantajata, sau cel putin eu nu am auzit de vreun meci in care Urziceniul sa fie ajutata clar de arbitri sau sa fie acuzata de blat.

 

Eu nu zic ca Steaua nu merita sa fie campioana pentru ca ar exista o echipa mai buna, ci pentru ca Steaua in retur a avut meciuri in care daca nu au tras arbitri de ea, a jucat singura, iar acest lucru mi se pare cel putin suspect si este doar vina lui Becali.

Eu chiar cred ca Steaua poate sa castige orice meci si de asta il urasc eu cel mai tare pe Becali, pentru ca din cauza lui nu pot eu sa ma bucur linistita de o victorie a Stelei, ca apar mereu scandaluri si "Mureseni" cu replici ca: "Mioveni e o alta Steluta!" sau "N-am vazut meciul, dar am auzit ca a fost un joc suspect!". Si, daca esti un pic atent, oricat de stelist ai fi si oricat de tare te-ar durea sa admiti ca Steaua nu joaca asa cum ti-ai dori (cred ca prima repriza cu CFR e cea mai buna din tot campionatul) nu poti sa nu te intrebi de ce arbitrii gresesc atat de tare in favoarea Stelei, acel 5% e cam grosolan, sau cum dracu' se face ca jucam singuri.

Si pentru am sustine afirmatiile am si exemple:

 

1. Steaua-CFR Cluj 3-1: in care amfacut o prima repriza foarte, foarte buna, dar in a 2-a CFR a avut cel putin un penalty clar din 2.

 

2. Steaua-Unirea Urziceni 1-0: meci in care Steaua a jucat mai mult decat urat; e adevarat ca am avut un penalty neacordat la Dica, dar si ei au avut unul la Golanski si ar fi echitabil pana aici daca golul n-ar fi fost marcat asa cum toata lumea stie.

 

3. Rapid-Steaua 0-3: la momentul respectiv majoritatea celor carora le-am citit comentariile erau de parere ca meciul ar fi trebuit rejucat, iar acestia sunt cei care ca si mine au incredere in Steaua si care au inteles probabil faptul ca Deaconu nu a procedat corect fluierand sfarsitul meciului fara a mai astepta 3 min dupa ce se decisese sa continue. Nu i se pare nimanui suspect faptul ca nimeni de la Steaua nu a luat in calcul niciun moment rejucarea? Nu vi se pare ca Lovin a fost suspendat doar ca sa nu fie balanta inclinata doar in favoarea Stelei, cu toate ca cativa rapidisti chiar meritau sa fie suspendati deoarece l-au bruscat pe arbitru? Nu credeti ca lucrul asta a fost facut asa pentru ca meciul nu a fost incadrat tocmai unde trebuia, adica la alea 3 min.?

 

4.Vaslui-Steaua 0-1:nu ridica semne de intrebare jocul Vasluiului cu noi in comparatie cu cel prestat in compania celorlalte echipe, plus ca jucau pe o prima uriasa?

 

5.Steaua-Dacia Mioveni 2-0: puteam sa o batem si cu cei 8 titulari care in Ghencea n-au jucat pentru ca au fost raciti !!! sau ceva de genul asta; nu ai cum sa nu-ti pui intrebari cand mai auzi si ca s-au intalnit Netoiu cu Giovani (cred) inainte de meci si nu stiu ce valiza. Si toate astea cand stii ca echipa ta poate bate lejer o echipa ca Mioveni, care vorba aia; cum sa nu te apuce toti nervii???

 

6.Gloria Bistrita-Steaua 1-3: nu are cum sa nu fie suspect cand vine Gigica (ala care cica s-a lasat de vorbit aiurea, stati linistiti pana dupa alegeri!!!!) si spune ca el, cu Giovani si cu Gigi Netoiu (ala cu valiza) formeaza cei 3G, in conditiile in care Tatarusanu il are impresar pe Giovani (cel putin asa spun astia pe la televizor), care a jucat cum a jucat si care isi mai pune si cenusa in cap pentru primul gol; plus ca toata lumea stie ca meciurile cu Bistrita din ultimii ani nu sunt chiar amintiri placute pentru Steaua; asa ca nu ma surprinde ca Gigi Becali a vrut sa fie sigur ca nu "scapa CFR-ul din ochi", iar numele lui Netoiu nu vine decat sa mai puna inca odata la indoiala corectitudinea meciului cu Mioveni.

 

Toate aceste meciuri si mai sunt inca 6 de jucat nu va produc decat bucurie si atat? Nu va fac decat sa va preocupati pentru ce va face Steaua in Champions League? Nu va fac sa va ganditi la nimic mai mult, sa va puneti intrebari? Toate petele puse de unii sau altii: adversari, ziaristi si chiar de Gigi Becali, pe imaginea Stelei nu conteaza?

Mie, personal, toate aceste lucruri nu fac decat sa-mi produca o dorinta din ce in ce mai tare ca Becali sa dea ortu' cat mai repede ca alta solutie nu vad ca sa scapam de el?

 

Stiu ca fiind stelist e greu sa privesti obiectiv si sa accepti ca nenorocitul de Becali pune din ce in ce mai multe pete pe Steaua.

Nici mie nu mi-e usor sa vad ca in meciul cu Bistrita, care datorita experientelor anterioare putea fi un meci cu surprize pentru Steaua, Lacatus il foloseste pe Banel in loc sa-l foloseasca pe Dayro Moreno. Ca tot va intrebati de ce nu joaca Dayro? Sincer si eu m-am intrebat lucrul asta si am primit un raspuns la fel de sincer de la o persoana pe care daca nu o cunosteam si daca nu stiam ca e stelist, l-as fi banuit de rautate, invidie si de toate sentimentele urate la adresa Stelei, dar daca stai s-o gandesti la rece are dreptate, deoarece nu-l folosesti pe Banel intr-un meci in care nu esti de la inceput sigur ca nu vei avea niciun fel de surprize; Nicolita un jucator care nu are fata de Steaua, cand il ai pe Dayro Moreno pe banca. Il pastrezi pe Dayro pe banca doar daca ai un jucator mai bun, iar in ceea cel priveste pe Nicolita nu e cazul.

 

Banel Nicolita joaca deoarece 2008 e an electoral (poate suna tembel dar e singurul motiv pe care-l vad) si Becali are nevoie voturi de la putinii rromi care au buletin si pot sa voteze, iar in ceeea ce priveste tacerea lui asa subita, ca i-a zis ma-sa nu stiu ce dracu', e tot din acelasi motiv. Daca el ar vorbi vrute si nevrute iar si-ar atrage ostilitatea fanilor care sunt in culmea fericirii si carora daca le pune pe tava "24" exista toate sansele sa-l voteze, de altfel el a si spus ca "se retrage" dee la Steaua (a se intelege ca tace), dar nu si din politica. Cu toate ca si-a propus sa fie tacut si impaciuitor mie nu mi-a scapat faza cu 3G care sigur nu face parte din lucrurile pe care ar fi vrut sa le zica.

 

In tur ne-a batut "U" Cluj, a fost un accident si stiu ca Steaua poate sa castige, are toate atuurile si totusi cred ca Gigi nu va sta cu mainile-n san nu doar acum ci pana la sfarsitul campionatului. Daca ma gandesc ca ultima etapa se joaca in Ghencea cu Gloria Buzau, nu m-ar mira deloc sa aud replici de genul: "Steluta a decis campioana!".

 

Eu dupa cum se si vede nu mi-am propus s-o critic pe Steaua ci pe Gigi Becali, deoarece toate suspiciunile care se ridica asupra meciurilor Stelei pun in umbra munca jucatorilor si ii afecteaza si pe ei dar si pe suporteri.

pentru jucatori nu e corect si pentru ca ei nu au cu cine sa-si masoare fortele, nu pentru caq sunt mai valorosi ca restul ci si deoarece atunci cand adversarul din diverse motive nu pune probleme nu stii la ce nivel esti, iar in Champions League se dau cu capul de pragul de sus cand isi dau seama ca desi in campionat sunt cei mai tari nu pot sa faca fata pentru ca acolo nu joaca singuri.

pentru suporteri nu e corect, deoarece noi ne punem tot sufletul in Steaua si o incurajam fie din tribuna fie de acasa cu pumnii stransi si ne bucuram pentru un eventula titlu, caapoi sa avem o mare dezamagire in Liga. In tot acest timp Becali, i-a o caruta de bani si o gramada de voturi ca apoi cand noi o sa ne plangem amarul, el sa ne rada-n nas ca e puternic, doar ne-a facut din nou, nu? Si bineinteles, nu o sa uite sa se intoarca la celebrele lui declaratii etc. care pe noi ne vor face sa-l contestam ca de atatea ori, iar el o sa spuna ca doar ne-a mai adus un titlu, ce am avea vreun motiv sa-l injuram?

 

In concluzie cred ca inainte sa ne preocupam de ce se va intampla in Liga si sa visam la cai verzi pe pereti, ar trebui sa nu trecem asa usor cu vederea comportamentul lui Gigi, fie el mai bun sau mai rau si efectele acestuia in ceea ce priveste performantele Stelei si cum sunt ele vazute, deoarece SCOPUL NU SCUZA MIJLOACELE, iar daca vrem sa fim mandrii de echipa noastra, oricum suntem, dar sa nu le dam celorlalti motive de a pune la indoiala realizarile Stelei, trebuie sa avem grija pentru ce ne bucuram. Si tocmai pentru ca Steaua e capabila sa-si obtina toate victoriile singura fara manariile lui Becali ar trebui sa ne gandim de 2 ori inainte sa punem botul la faptul ca se cuminteste Becali, si tace si bla, bla , bla...

Pe mine personal ma deranjeaza extraordinar de tare faptul ca toata lume pune pete si umbre pe Steaua si asta doar din cauza lui Becali.

DACA ATI AVUT RABDAREA NECESARA SA CITITI TOT SPER CA ATI SI INTELES CE VREAU SA SPUN!

dica0012.04.2008 17:13

Steaua este campioana fular-campionii este cea mai tare

 

 

Steaua este campioana fular-campionii este cea mai tare

xray_rom12.04.2008 17:19
Stati ma oameni ati innebunit ce dracu'. Eu, privind in ansamblu cred ca Urziceni e campioana de drept. Steaua NU MERITA SA IA CAMPIONATUL, NICI CFR NU MERITA.

 

Stiu ca o sa-mi iau o tona de injuraturi de la cei care se cred mai stelisti si care il injurau pe Becali. dar care acum sunt in culmea fericirii ca Steaua e pe primul loc. Si eu ma bucur ca Steaua e pe primul loc, dar doar pentru ca i-a luat fata CFR-ului, care nici ea nu merita sa fie acolo, deoarece nici CFR nu are jocurile 100% castigate pe merit, si pentru asta trebuie doar sa ne aducem aminte ca in tur au fost foarte avantajati. Acesta este motivul pentru care spun ca Urziceni e campioana de drept, ea nefiind avantajata, sau cel putin eu nu am auzit de vreun meci in care Urziceniul sa fie ajutata clar de arbitri sau sa fie acuzata de blat.

 

Eu nu zic ca Steaua nu merita sa fie campioana pentru ca ar exista o echipa mai buna, ci pentru ca Steaua in retur a avut meciuri in care daca nu au tras arbitri de ea, a jucat singura, iar acest lucru mi se pare cel putin suspect si este doar vina lui Becali.

Eu chiar cred ca Steaua poate sa castige orice meci si de asta il urasc eu cel mai tare pe Becali, pentru ca din cauza lui nu pot eu sa ma bucur linistita de o victorie a Stelei, ca apar mereu scandaluri si "Mureseni" cu replici ca: "Mioveni e o alta Steluta!" sau "N-am vazut meciul, dar am auzit ca a fost un joc suspect!". Si, daca esti un pic atent, oricat de stelist ai fi si oricat de tare te-ar durea sa admiti ca Steaua nu joaca asa cum ti-ai dori (cred ca prima repriza cu CFR e cea mai buna din tot campionatul) nu poti sa nu te intrebi de ce arbitrii gresesc atat de tare in favoarea Stelei, acel 5% e cam grosolan, sau cum dracu' se face ca jucam singuri.

Si pentru am sustine afirmatiile am si exemple:

 

1. Steaua-CFR Cluj 3-1: in care amfacut o prima repriza foarte, foarte buna, dar in a 2-a CFR a avut cel putin un penalty clar din 2.

 

2. Steaua-Unirea Urziceni 1-0: meci in care Steaua a jucat mai mult decat urat; e adevarat ca am avut un penalty neacordat la Dica, dar si ei au avut unul la Golanski si ar fi echitabil pana aici daca golul n-ar fi fost marcat asa cum toata lumea stie.

 

3. Rapid-Steaua 0-3: la momentul respectiv majoritatea celor carora le-am citit comentariile erau de parere ca meciul ar fi trebuit rejucat, iar acestia sunt cei care ca si mine au incredere in Steaua si care au inteles probabil faptul ca Deaconu nu a procedat corect fluierand sfarsitul meciului fara a mai astepta 3 min dupa ce se decisese sa continue. Nu i se pare nimanui suspect faptul ca nimeni de la Steaua nu a luat in calcul niciun moment rejucarea? Nu vi se pare ca Lovin a fost suspendat doar ca sa nu fie balanta inclinata doar in favoarea Stelei, cu toate ca cativa rapidisti chiar meritau sa fie suspendati deoarece l-au bruscat pe arbitru? Nu credeti ca lucrul asta a fost facut asa pentru ca meciul nu a fost incadrat tocmai unde trebuia, adica la alea 3 min.?

 

4.Vaslui-Steaua 0-1:nu ridica semne de intrebare jocul Vasluiului cu noi in comparatie cu cel prestat in compania celorlalte echipe, plus ca jucau pe o prima uriasa?

 

5.Steaua-Dacia Mioveni 2-0: puteam sa o batem si cu cei 8 titulari care in Ghencea n-au jucat pentru ca au fost raciti !!! sau ceva de genul asta; nu ai cum sa nu-ti pui intrebari cand mai auzi si ca s-au intalnit Netoiu cu Giovani (cred) inainte de meci si nu stiu ce valiza. Si toate astea cand stii ca echipa ta poate bate lejer o echipa ca Mioveni, care vorba aia; cum sa nu te apuce toti nervii???

 

6.Gloria Bistrita-Steaua 1-3: nu are cum sa nu fie suspect cand vine Gigica (ala care cica s-a lasat de vorbit aiurea, stati linistiti pana dupa alegeri!!!!) si spune ca el, cu Giovani si cu Gigi Netoiu (ala cu valiza) formeaza cei 3G, in conditiile in care Tatarusanu il are impresar pe Giovani (cel putin asa spun astia pe la televizor), care a jucat cum a jucat si care isi mai pune si cenusa in cap pentru primul gol; plus ca toata lumea stie ca meciurile cu Bistrita din ultimii ani nu sunt chiar amintiri placute pentru Steaua; asa ca nu ma surprinde ca Gigi Becali a vrut sa fie sigur ca nu "scapa CFR-ul din ochi", iar numele lui Netoiu nu vine decat sa mai puna inca odata la indoiala corectitudinea meciului cu Mioveni.

 

Toate aceste meciuri si mai sunt inca 6 de jucat nu va produc decat bucurie si atat? Nu va fac decat sa va preocupati pentru ce va face Steaua in Champions League? Nu va fac sa va ganditi la nimic mai mult, sa va puneti intrebari? Toate petele puse de unii sau altii: adversari, ziaristi si chiar de Gigi Becali, pe imaginea Stelei nu conteaza?

Mie, personal, toate aceste lucruri nu fac decat sa-mi produca o dorinta din ce in ce mai tare ca Becali sa dea ortu' cat mai repede ca alta solutie nu vad ca sa scapam de el?

 

Stiu ca fiind stelist e greu sa privesti obiectiv si sa accepti ca nenorocitul de Becali pune din ce in ce mai multe pete pe Steaua.

Nici mie nu mi-e usor sa vad ca in meciul cu Bistrita, care datorita experientelor anterioare putea fi un meci cu surprize pentru Steaua, Lacatus il foloseste pe Banel in loc sa-l foloseasca pe Dayro Moreno. Ca tot va intrebati de ce nu joaca Dayro? Sincer si eu m-am intrebat lucrul asta si am primit un raspuns la fel de sincer de la o persoana pe care daca nu o cunosteam si daca nu stiam ca e stelist, l-as fi banuit de rautate, invidie si de toate sentimentele urate la adresa Stelei, dar daca stai s-o gandesti la rece are dreptate, deoarece nu-l folosesti pe Banel intr-un meci in care nu esti de la inceput sigur ca nu vei avea niciun fel de surprize; Nicolita un jucator care nu are fata de Steaua, cand il ai pe Dayro Moreno pe banca. Il pastrezi pe Dayro pe banca doar daca ai un jucator mai bun, iar in ceea cel priveste pe Nicolita nu e cazul.

 

Banel Nicolita joaca deoarece 2008 e an electoral (poate suna tembel dar e singurul motiv pe care-l vad) si Becali are nevoie voturi de la putinii rromi care au buletin si pot sa voteze, iar in ceeea ce priveste tacerea lui asa subita, ca i-a zis ma-sa nu stiu ce dracu', e tot din acelasi motiv. Daca el ar vorbi vrute si nevrute iar si-ar atrage ostilitatea fanilor care sunt in culmea fericirii si carora daca le pune pe tava "24" exista toate sansele sa-l voteze, de altfel el a si spus ca "se retrage" dee la Steaua (a se intelege ca tace), dar nu si din politica. Cu toate ca si-a propus sa fie tacut si impaciuitor mie nu mi-a scapat faza cu 3G care sigur nu face parte din lucrurile pe care ar fi vrut sa le zica.

 

In tur ne-a batut "U" Cluj, a fost un accident si stiu ca Steaua poate sa castige, are toate atuurile si totusi cred ca Gigi nu va sta cu mainile-n san nu doar acum ci pana la sfarsitul campionatului. Daca ma gandesc ca ultima etapa se joaca in Ghencea cu Gloria Buzau, nu m-ar mira deloc sa aud replici de genul: "Steluta a decis campioana!".

 

Eu dupa cum se si vede nu mi-am propus s-o critic pe Steaua ci pe Gigi Becali, deoarece toate suspiciunile care se ridica asupra meciurilor Stelei pun in umbra munca jucatorilor si ii afecteaza si pe ei dar si pe suporteri.

pentru jucatori nu e corect si pentru ca ei nu au cu cine sa-si masoare fortele, nu pentru caq sunt mai valorosi ca restul ci si deoarece atunci cand adversarul din diverse motive nu pune probleme nu stii la ce nivel esti, iar in Champions League se dau cu capul de pragul de sus cand isi dau seama ca desi in campionat sunt cei mai tari nu pot sa faca fata pentru ca acolo nu joaca singuri.

pentru suporteri nu e corect, deoarece noi ne punem tot sufletul in Steaua si o incurajam fie din tribuna fie de acasa cu pumnii stransi si ne bucuram pentru un eventula titlu, caapoi sa avem o mare dezamagire in Liga. In tot acest timp Becali, i-a o caruta de bani si o gramada de voturi ca apoi cand noi o sa ne plangem amarul, el sa ne rada-n nas ca e puternic, doar ne-a facut din nou, nu? Si bineinteles, nu o sa uite sa se intoarca la celebrele lui declaratii etc. care pe noi ne vor face sa-l contestam ca de atatea ori, iar el o sa spuna ca doar ne-a mai adus un titlu, ce am avea vreun motiv sa-l injuram?

 

In concluzie cred ca inainte sa ne preocupam de ce se va intampla in Liga si sa visam la cai verzi pe pereti, ar trebui sa nu trecem asa usor cu vederea comportamentul lui Gigi, fie el mai bun sau mai rau si efectele acestuia in ceea ce priveste performantele Stelei si cum sunt ele vazute, deoarece SCOPUL NU SCUZA MIJLOACELE, iar daca vrem sa fim mandrii de echipa noastra, oricum suntem, dar sa nu le dam celorlalti motive de a pune la indoiala realizarile Stelei, trebuie sa avem grija pentru ce ne bucuram. Si tocmai pentru ca Steaua e capabila sa-si obtina toate victoriile singura fara manariile lui Becali ar trebui sa ne gandim de 2 ori inainte sa punem botul la faptul ca se cuminteste Becali, si tace si bla, bla , bla...

Pe mine personal ma deranjeaza extraordinar de tare faptul ca toata lume pune pete si umbre pe Steaua si asta doar din cauza lui Becali.

DACA ATI AVUT RABDAREA NECESARA SA CITITI TOT SPER CA ATI SI INTELES CE VREAU SA SPUN!

 

 

Am inteles perfect!

Nici nu era greu. Ai mai repetat si tu ceea ce Stiucan &Prosport Co ne tot spune cu spume la gura sau la condei.

Hai sa-ti spun si eu ceva pe exemplele tale:

1. In tur, CFR-ul ala in mare forma, nu a fost in stare sa bata Steaua care a jucat fara sud-americani, in 10 oameni si a avut si un 11m acordat, dar ratat! In retur, vad ca ai retinut numai ce nu s-a acordat CFR-ului, dar nu si cel putin un 11m pe care nu l-a acordat Stelei (la Nesu).Daca pe Stiucan&Co ii inteleg ca au memoria selectiva, pe tine, care te declari stelist...nu!

 

2. Rapid-Steaua 0-3. Trebuie ca cineva sa fie tembel sa creada ca a fost o facatura a lui Becali sau ca Steaua are vreo vina, atat in incident cat si in decizia Comisiei. Dura lex sed lex!

 

3. Despre meciurile cu Urziceni, Vaslui, Mioveni, Bistrita bati cu voiosie campii sugerand interventia banilor lui Becali. Nu ai vazut ca asta numai se lauda doar sa lase impresia ca e mare si tare, dar in realitate e si el doar un dobitoc cu gura mare ca...Porumboiu, Iancu, Muresan, etc... care exerseava un razboi psihologic de 2 lei pe urechile fraierilor.

 

4. Lasa-l pe Lacatus sa faca echipa cu sau fara Dayro, Banel, etc. Cand se baga Becali sa faca echipa il injuram toti. Macar ala plateste, dar tu?:)) Cand echipa nu merge, atunci sa-l tragem la raspundere!

 

5. Daca CL este un criteriu de castigare a campionatului, atunci numai Steaua si poate Rapid au cat de cat fata prin comparatie cu restul. Restul e tristete si jale...

MoWeed12.04.2008 18:03

@bobochyka17

 

Te cheama cumva Stiucan sau Nanu???

Exact aceleasi tampenii le debitezi. Nu mai crede tot ce vezi la televizor...

yo_marius12.04.2008 18:15

@bobocyka

 

Nu credeam ca exista oameni care chiar cred tampeniile spuse la TV si scrise aici de tine. E treaba ta ce crezi...

 

Vezi ca-s idolii tai pe sportpunctro, Muresan si Stiucan, cu multe alte dezvaluiri si bombe.

bobochyka1714.04.2008 09:18
Am inteles perfect!

Nici nu era greu. Ai mai repetat si tu ceea ce Stiucan &Prosport Co ne tot spune cu spume la gura sau la condei.

Hai sa-ti spun si eu ceva pe exemplele tale:

1. In tur, CFR-ul ala in mare forma, nu a fost in stare sa bata Steaua care a jucat fara sud-americani, in 10 oameni si a avut si un 11m acordat, dar ratat! In retur, vad ca ai retinut numai ce nu s-a acordat CFR-ului, dar nu si cel putin un 11m pe care nu l-a acordat Stelei (la Nesu).Daca pe Stiucan&Co ii inteleg ca au memoria selectiva, pe tine, care te declari stelist...nu!

 

2. Rapid-Steaua 0-3. Trebuie ca cineva sa fie tembel sa creada ca a fost o facatura a lui Becali sau ca Steaua are vreo vina, atat in incident cat si in decizia Comisiei. Dura lex sed lex!

 

3. Despre meciurile cu Urziceni, Vaslui, Mioveni, Bistrita bati cu voiosie campii sugerand interventia banilor lui Becali. Nu ai vazut ca asta numai se lauda doar sa lase impresia ca e mare si tare, dar in realitate e si el doar un dobitoc cu gura mare ca...Porumboiu, Iancu, Muresan, etc... care exerseava un razboi psihologic de 2 lei pe urechile fraierilor.

 

4. Lasa-l pe Lacatus sa faca echipa cu sau fara Dayro, Banel, etc. Cand se baga Becali sa faca echipa il injuram toti. Macar ala plateste, dar tu?:)) Cand echipa nu merge, atunci sa-l tragem la raspundere!

 

5. Daca CL este un criteriu de castigare a campionatului, atunci numai Steaua si poate Rapid au cat de cat fata prin comparatie cu restul. Restul e tristete si jale...

 

Da, stiu ca CFR nu a fost in stare sa ne bata in 10 oameni, cum la fel de bine stiu ca Steaua a fost peste CFR in Ghencea, nu de asta era vorba ci de greselile pe care arbitrul le-a facut in acel meci si nu pentru ca ar fi luat bani de la Becali ci pentru ca asa fac de regula cu echipele bucurestene. Si o alta greseala in acel meci a fost atunci cand Goian a fost lovit, iar in ceea cel priveste pe Nesu daca nu ma inseala memoria faza a fost in meciul cu Urziceni.

In ceea ce priveste bricheta eu nu am zis nimic de Becali, ci de faptul ca arbitrul nu a asteptat cele 3 min si o mai spun daca mai era nevoie mi-ar fi placut mai mult daca se rejuca meciul indiferent de cum se termina, mie personal nu mi-a cauzat bucurie faptul ca am castigat la masa verde, pentru ca puteam s-o facem pe teren.

Astept meciurile unora dintre adversarele pe care le-am avut cu Clujul de exemplu si sincer sper sa ma fi inselat, dar asta nu inseamna ca nu am dubii in ceea ce priveste corectitudinea acestor meciuri, mi se pare pur si simplu suspect, numai daca ma gandesc cum a jucat Mioveni cu noi in tur si cum a facut-o acum.

Am spus ca ma bucura faptul de a lua campionatul, pentru ca nici CFR nu-l merita, dar nu pentru ca am avea noi un joc super si daca jucam cu jucatori gen Nicolita nici nu il vom avea. E mare diferenta intre ce a jucat Steaua cu Dayro in teren la meciul cu CFR si ce s-a jucat in celelalte meciuri, atata tot.

Nu trebuie sa-mi impartasiti parea, dar cred ca e important si cum obtii nu doar ce obtii, iar faptul ca dupa fiecare victorie a Stelei cineva are de comentat cu argumente mai mult sau mai putin solide ma deranjeaza. Personal prefer sa fim pe un loc de UEFA cu meciuri fara niciun dubiu, decat in LC unde oricum nu vom rezolva nimic, ii mai intra cateva milioane lui Becali in buzunar si cam atat.

«1567»