Bai, stiti ce? Duck(a se citi cu "f" in loc de "d") MM!
E o prostie sa ziceti ca aveam acum nevoie de MM.
De asta are Steaua nevoie?
De "portavoce"?
Steaua trebuie sa vorbeasca in teren, prin rezultate, prin joc.
Nu prin presa asta de rahat.
Actorii principali la Steaua trebuie sa fie jucatorii si antrenorii.
Nu conducatorii de club!
In momentul asta Steaua are nevoie de un joc cat mai bun, de jucatori concentrati, de antrenori inspirati, de suporteri langa echipa, de tacerea creditorului si de inca cateva chestii acolo, chestii printre care nu se regaseste actiunea de a raspunde unor ziaristi prosti sau cumparati.
MM e un conducator bun.Are ochi la jucatori, stie fotbal, stie sa se apropie de jucatori.Astea sunt calitatile lui.
Nu faptul ca are gura mare si ca il tine sa se certe cu toata lumea.
Adi Ilie a adus la Steaua niste jucatori de Steaua(sunt oricum peste 90% din restul fotbalistilor din Liga 1).
Adi Ilie a adus la Steaua multi jucatori tineri, de perspectiva, care pot fi in viitorul apropiat noile Stele.
Adi Ilie a inceput sa puna pe picioare un departament de scouting la Steaua.
Nu avem nevoie de Adi Ilie sa mearga la presa si sa le zica: "Pai bai ziaristilor...suck my socks!"(vorba lui Badea).
Steaua nu are nevoie de aparare in fata presei.
Presa romana = 0
Degeaba bate presa romana din gura si face putzulica mare si injura Steaua si isi bate joc de Steaua daca Steaua bate tot, joaca spectaculos, castiga campionatul si se descurca cat de cat in CL.
Ei sunt frustrati, rau-intentionati, niste nenorociti pe care ura(sau banul) i-a facut patetici.
Noi nu trebuie sa ne coboram la nivelul lor.
Daca rapidistii se simt furati, noi nu trebuie sa ii bagam in seama.
Daca clujenii ne tot ataca, noi nu trebuie sa ii bagam in seama.
Daca presa se simte ignorata si vrea sa se bage in seama, iarasi, noi nu trebuie sa ii bagam in seama.
Steaua are site oficial.Daca trebuie sa comunice ceva suporterilor, ar trebui sa o faca prin intermediul siteului.
Sau prin organizarea unor conferinte de presa in care sa nu fie acceptate intrebarile presei.
Personal as baga Steaua in silentio stampa si as comunica cu suporterii doar prin intermediul siteului.
Lasati-i sa vorbeasca!
Cei care au minte in cap si pe care ii intereseaza cat de cat fotbalul vor stii care e adevarul.
Iar ceilalti, nu conteaza!
Nu va mai stresati cu articolele lor.Nu le mai cititi.Nu ii mai bagati in seama.
Steaua trebuie sa vorbeasca doar pe teren si prin fapte!