FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Vaslui - Steaua 0 - 1

«1345»
fedora31.03.2008 00:02

De acord cu a doua parte, imaginea Stelei este foarte aproape sa fie confundata cu a lui Becali.

 

Insa nu am cum sa tind sa le dau dreptate ziaristilor care si-au dat arama pe fata dupa meciul de pomina din Giulesti. Si nici nu pot sa cred ce spun ei ca Steaua a castigat in 2008 un singur meci corect, cel cu UTA. Aminteste-ti ca si inainte de meciul cu Iasi se zvonea ca e blat. Daca am fi invins i-ai fi crezut pe ziaristi, desigur! Ghinionul nostru si bucuria lor ca n-a fost asa. Daca Becali ar controla asa bine tot campionatul, am lua titlul la pas...

 

Iar despre meciul cu Vaslui trebuie sa fii putin naiv sa nu vezi ce urmareste de fapt Porumboiu: de ceva timp i-a pus gand rau lui Dorinel si acum a gasit momentul perfect sa-l atace. Sunt o persoana care urmareste si alte echipe din Liga I si stiu cam care era atmosfera la Vaslui (meciul cu Timisoara a fost doar o exceptie).

 

E adevarat, jucam slab, dar cand mai avem voie sa castigam si noi un meci?

steaua_forewer31.03.2008 00:08

tot off topic : incredibila mascarada de la Dinamo - CFR , tata e caine de mic copil , zi de zi ne intzepam unu p altul , dar aseara mi-a recunoscut ca echipa lui favorita a lasat-o moale in repriza a 2a....nu-i nik mai sunt 8 etape si eu unu sper pana la capat , numai ca ...ar fi bine in penultima etapa sa avem 3 puncte in fatza CFR-ului ca Dinamo o sa isi de-a sufletu p teren ca sa pierdem titlu , o sa vedetzi diferenta dintre meciurile Dinamo-CFR si Dinamo-Steaua ...dar atat d mult imi doresc sa batem acolo si sa luam titlu chiar in meci direct cu ei , si sa petrecem acolo p terenu lor sa crape de ciuda :)))

FortuneTeller31.03.2008 01:05

@endorama

 

Nu ai dreptate. Una e una, alta e alta. Treaba cu Becali e clara, e un idiot care ar fi chiar comic daca nu ar fi patronul Stelei. E adevarat ca umbla la butoane, dar cert e ca nu le-a inventat el si nici macar in actualul sezon nu a inceput el marea butanoza. Te-ai intrebat daca Becali ar fi apasat butoane in caz ca CFR, Rapid, Dinamo si Timisoara aveau punctele care le meritau cu adevarat la sfarsitul turului? Doamne fereste, nu-i caut scuze, dar nici orb nu sunt. Practic hotii striga: "Hotul!". Pai CFR a crezut ca a furat suficient in tur, a inceput sa faca mistouri de Steaua, si toate s-au petrecut inainte sa auzim de celebrele butoane ale Gigelui nostru. Apoi presa... Pai cum poti spune ca vedem noi abureli, ca totul e de fapt relatat relativ corect? Cum poti? In afara unui articol neutru al lui Vochin restul "ziaristilor" au produs minciuni si ironii la adresa Stelei pe banda rulanta. In opinia tuturor ramul, riul si tot ce misca in Romania anului 2008 plange soarta nedreapta a Rapidului. E mana lui Becali sau a Stelei in acel meci? Pai toti am fost pe gunoiul ala de stadion si stim ce am indurat, nici nu are rost sa povestesc aici, practic stim noi si stie si presa ce se intampla regulat pe acel stadion. Era doar o chestiune de timp pana ceva rau se intampla, iar asta a venit in anul de gratie 2008. Unde-s butoanele lui Gigi? Raspuns: nicaieri cand avem nevoie de ele pentru dreptate, nu pentru LC. Asa se face ca marea campanie de infierare proletara a Stelei a dus suspendarea lui Lovin(!!!), in conditiile in care Pancu si Manea loveau arbitrul, altii vroiau sa intre in vestiarul Stelei pentru o bataie ca-n barurile din vestul salbatic, Sapunaru arata degetul tribunei, etc. Nu ma mandresc cu tampeniile lui Becali, de fapt il ignor atat cat pot, dar nici porcariile debitate in presa romana n-ar trebui sa-si faca loc in sufletul unui stelist adevarat si nici al unui om cu mintea treaza. Incet-incet, incurajati de toate aceste mistouri la adresa Stelei, pana si ciurucuri gen UTA sau Pandurii pretind ca meritau sa castige cu Steaua, sau nea Porumb ala de la Vaslui zice ca butoanele erau la Dorinel in buzunar. Onest vorbind, Steaua joaca prost dar Lacatus a inteles ca nu are cu cine face mai mult (nu are mijlocasi), si atunci toate partidele Stelei se joaca ca-n era Oli, incet si la bataia porcului in fata portii. Meciul de la Vaslui a fost blat? Pai luati toate meciurile din deplasare ale Stelei si veti vedea acelasi meci: 1-2 ocazii pentru noi, mai nimic pentru adversarii, totul e o lupta anosta si plictisitoare. Cu Vaslui si Pandurii ne-a iesit, cu Iasiul am luat-o, dar au fost la fel. Cu Rapid nici nu comentez, oricum a fost o decizie conform regulamentului si in care butoanele lui Becali au fost zero. Deci ce a ramas e meciul cu CFR, unde intr-adevar a fost un "buton" la primul caz de penalty si meciul cu Unirea, unde faultul la Stelea e 50-50%. In rest nu stiu unde-s butoanele alea, mai degraba cred ca Gigel incearca sa ne vanda noua imaginea unui patron interesat si potent - din punctul meu de vedere un esec ridicol. Vrei sa discutam acum si butoanele CFR-ului sau Timisoarei? Sau reactia in presa la aceste butoane? De la mine respect doar pentru Unirea Urziceni, tac si incearca sa faca.

Catalyn0731.03.2008 06:18
A-ti urmarit comentariile vizavi de Steaua si intrebarile puse ciobanului la emisiunea de pe Kanal d ?

 

Un nenorocit..cum vroia el sa scoata ceva senzational...citez...domnule Becali, dar nu puteti trece peste aceste afirmatii, este ceva grav, ziceti-ne ceva...

 

 

asa e. am vazut si eu emisiunea. Becali chiar a vorbit frumos ( chiar dak pare greu de crezut ) si a zis ca nu raspunde nici unei provocari, iar cretinul de buzarin, tot insista X(.... ziaristii nostri sunt paparrazi (cauta scandal), nu cronicari de sport

SuperSteaua31.03.2008 06:41
tot off topic : incredibila mascarada de la Dinamo - CFR , tata e caine de mic copil , zi de zi ne intzepam unu p altul , dar aseara mi-a recunoscut ca echipa lui favorita a lasat-o moale in repriza a 2a....nu-i nik mai sunt 8 etape si eu unu sper pana la capat...

Scuze, dar "tatãl meu e câine de mic" sunã extrem de amuzant :)

ªi eu am doi frați dinamoviști + unul stelist, dar nu sunt înrudit cu animale :)

Oricum, rivalitatea din familie sigur ți-a întãrit sentimentele roș-albastre.

JDERUL31.03.2008 07:56

Acum sa vedem corectitudinea mai marilor FRF si ai LPF,a comisiilor de disciplina.Ce masuri vor lua impotriva mosierului porumboiu care ,atins de ,,sindromul vacii nebune"(contaminat fiind din proria-i zootehnie),tuna si fulgera acuzand de blat si noncombat proprii jucatori si antrenor.Prin declaratiile sale aduce implicit acuzatii grave la adresa Stelei!

Incerc sa ma dezic de orice urma de subiectivism,sa uit ca sunt fan Steaua si sa gandesc din punct de vedere neutru:

 

-Cat trebuia sa-i ofere jjjjj unui jucator al vasluiului ca acesta sa refuze sa-si anunte finantatorul ca a fost ,,contactat" daca acesta din urma ii oferea 50 miliarde rol?

-Cat trebuia sa pluseze jjjj la Dorinel Munteanu sa alcatuiasca ,,gresit" formatia si sa indice ,,o tactica eronata de joc" in conditiile in care mosierul i-a oferit 50 ooo euro prima suplimentara daca bate Steaua?

De ce ar fii cheltuit jjjjj atatia bani aiurea in conditiile in care avea la indemana alte parghii:

-Sa-si mobilizeze proprii jucatori si chiar pe Marius printr-un ultimatum in care le cerea sa-si dea viata pe teren in acest meci si sa castige cu orice pret.

-Sa ,,motiveze" substantial potaile pentru a nu deveni tarfele gaborilor unguri (pana la urma s-a dovedit ca javrele sunt prostituatele ligii 1 burger!).

Cateva intrebari care mi se par logice si pe care ar fii trebuit sa si le puna si stiristii-raspandaci inainte de a se lansa in varii speculatii si a incerca sa escaladeze un scandal care nu are la baza nimic cat de cat logic.Ba mai mult cer si opinia ,,galosului implut cu c***t" ,mare finantator de vest,care in loc sa vada gunoiul din propria-i curte,sa vada ce joaca sublima sa echipa cu aroma de bere de bragadiru se lanseaza in ironii ieftine emanate de singurul neuron obosit pe care-l poseda.

 

De ce o atat de acerba campanie antiSTEAUA? Multi ar fii tenteti sa creada ca datorita iesirilor,,in decor" ale lui jjjj. Poate,dar nu acesta estye principalul motiv.Numarul mare de FANI STELISTI este adevarata problema a tuturor acestor frustrati! Urmarind denigrarea Stelei ei nu urmaresc decat o reorientare a simpatiilor celor tineri! Inaintea meciului cu kfr,dr.mengele de Cluj anunta plin de emfeaza ca meciul din TEMPLU se joiaca cu casa inchisa pentru ca ,,vine lumea sa vada la lucru noua echipa campioana"(se credeau deja campioni,socotind ca ,,furaciunile din tur le sunt de ajuns pentru a castiga titlul).Pentru ei au venit spectatorii la stadion?Raspunsul il avem in celelalte meciuri disputate de ei pe alte stadioane.Cati spectatori au fost in tribune aseara in groapa? Si potaile acuza ca sondajele cu privire la preferintele microbistilor sunt false si ca de fapt ei ar avea cei mai multi fani.

De ce,pe orice stadion din tara ar juca Steaua se dubleaza sau se tripleaza pretul biletelor si tribunele sunt pline pana la refuz?

 

In incheiere as intreba pe cei de la LPF cum este posibil ca cineva sa fie concomitent actionar-finantator la doua echipe aflate in competitie directa? In speta,Netoiu vis-a-vis de Dacia(da) Mioveni si Dinamo?

stelistu din sm31.03.2008 08:12

frati stelisti,

hai sa fim seriosi, toata lumea arunca in Steaua pentru ca are istorie, palmares de toate

toata lumea uraste Steaua(cu mici exceptii), pentru ca e cea mai buna

cum draci sa detina Jiji atata putere dupa cum cred unii, incredibil ce prosti

aseara am vazut si meciul javrelor, si am vazut un rahat de meci..mai erau vreo 5 min si aia faultau non stop, ce sa mai zic de Lobont, drept pedeapsa nu l-as lua la euro

blat la Vaslui....hmmmmm, adica zice porumboiu ca da 15, 16.17.18 cat o fi vrut sa dea (dar chiar, de ce asa prime urisase la toata lumea cand joaca Steaua), si jucatorii nu au vrut banii, ca doar a licitat Jiji cu 100 euro mai mult:)))))))

dinamovistii se bucura mai mult cand are de pierdut Steaua decat atunci cand castiga patrupezii

ei nu iubesc dinam0, ei urasc Steaua, si toata nereusitele si frustrarile lor sunt cauzate de campioana noastra

nu stiu daca meritam mai mult sau mai putin acet titlu, daca va fi, dar hai sa-i lasam pe cheferisti sa joace in CL pe toate punctele aduse de Steaua, partial rapid, si ff putine de dinam0

in afar de Steaua, daca nu merg direc t, nicio echipa din Romania nu va juca vreodata in CL, si Borcea si-a cam luat-o anul trecut in bot

in rest, sa fim optimisti, eu zuc ca luam si 24

o zi buna

stelistu din sm31.03.2008 08:20

De ce o atat de acerba campanie antiSTEAUA? Multi ar fii tenteti sa creada ca datorita iesirilor,,in decor" ale lui jjjj. Poate,dar nu acesta estye principalul motiv.Numarul mare de FANI STELISTI este adevarata problema a tuturor acestor frustrati! Urmarind denigrarea Stelei ei nu urmaresc decat o reorientare a simpatiilor celor tineri! Inaintea meciului cu kfr,dr.mengele de Cluj anunta plin de emfeaza ca meciul din TEMPLU se joiaca cu casa inchisa pentru ca ,,vine lumea sa vada la lucru noua echipa campioana"(se credeau deja campioni,socotind ca ,,furaciunile din tur le sunt de ajuns pentru a castiga titlul).Pentru ei au venit spectatorii la stadion?Raspunsul il avem in celelalte meciuri disputate de ei pe alte stadioane.Cati spectatori au fost in tribune aseara in groapa? Si potaile acuza ca sondajele cu privire la preferintele microbistilor sunt false si ca de fapt ei ar avea cei mai multi fani.

 

nu au cum, stii de ce?ia gandeste-te cati copii suporteri am castigat din dubla din UEFA cu ciorile??

era un son daj atunci in care erau chestionati copii, si ghici cam cat la suta a zis Steaua, peste 90 de procente

plus ca Steaua de cativa ani tot prin europa e,

cati suporteri mici a mai castigat Steaua cand parintii lor se uitau la CL, marti si miercuri in care juca Steaua.o fii foste ei dinamovisti, rapidisti, ce o mai fi fost, dar tot se uitau la meciurile Stelei in CL

asa ca eu zic ca ce vor ei nu se va intampla niciodata

hai Steaua

steaua-no131.03.2008 08:31

@FortuneTeller

 

MARE DREPTATE AI!

 

p.s. referitor la presa sportiva din Romania, nu pot uita intrebarea unei lesinate pusa presedintelui CFR-ului dupa infrangerea lor de la Iasi....... "-Domnule muresan, domnule muresan este campionatul cumparat de cei de la Steaua?"

il_scorpio31.03.2008 08:46
nu, nu e Marius indobitocit de presa. aveti voi mai toti ochelari de cal si nu vreti sa vedeti adevarul fiindca nu va convine. prin iarna, credeam chiar ca presa e de partea Stelei in lupta cu CFR-ul fiindca nu-si dorea sa se joace Liga Campionilor departe de Bucuresti. dar acum cand vad ca 99% din ziaristi acuza pe fata Steaua de blaturi, aranjamente cu arbitrii, cu federatia, etc. e clar ca suntem noi penibili, nu ca e presa de vina.

 

scriam acum vreo 2 saptamani pe aici ca in curand ne va striga lumea 'Hotii, Hotii' pe stadioane asa cum faceau pana nu demult doar cu Dinamo. azi s-a vazut la Vaslui ca exact asa se intampla. faza aia cu 'Cutia Milei: Puncte pentru Steaua' reprezinta exact chintesenta fotbalului pe care ni-l ofera Becali anul asta.

 

puteti sa tot ziceti voi de regulamente si alte abureli cat vreti, dar acelasi regulamente daca ar fi fost sa fie aplicate ar fi dus la retrogradarea Stelei in Divizia B pentru ca isi tine echipa satelit in prima Liga si ar fi dus la multe alte decizii radicale care insa nu au fost luate.

 

e treaba voastra daca va incanta un campionat castigat in modul asta dezgustator in care o face Becali anul asta, dar eu daca la anul voi vedea in continuare acelasi fotbal mizerabil orchestrat de niste antrenori marioneta gen Olaroiu si Lacatus, cuplat de aranjamente peste aranjamente, atunci imi voi strege contul de pe site-ul asta si voi redeveni suporter al Stelei doar atunci cand Becali va disparea definitiv din fotbalul romanesc.

 

de Steaua de anul asta mie sincer mi-e jena si mi-e greata..... incepand de la chinurile cu Zaglebie si cu Bate (echipe cu bugete cat cele ale unor echipe ce se lupta la retrogradare in Liga 1) si terminand cu sirul interminabil de aranjamente din 2008 si totul pe un fundal al unui joc constant mizerabil practicat de Steaua indiferent de antrenor, a fost de departe cel mai urat sezon pe care l-am trait vreodata.

Partial ai dreptate si de multe ori am gandit si eu ca tine in ultimile cateva luni. Totusi exista multi de daca... In primul rand asta cu "campania presei contra Stelei" nu este o inventie deloc.

Fiecare faza in care Steaua este ajutata de arbitri este rascolita pe toate partile in schimb greselile care se fac pentru CFR sau Dinamo nici macar nu sunt luate in discutie. In al doilea rand dupa meciul cu CFR au convenit " expertii" astia ca doar unul dintre cele 2 a fost penalti. Acum sa aud ca lui CFR i s-au refuzat doua penaltiuri clare.... In meciul cu Urziceni s-a trecut mult prea usor peste penaltiul care ar fi trebuit sa ne fie acordat si apoi nu s-ar mai fi ajuns in situatia de contraaatac si sa puna Golansky mana pe minge.

 

Apoi spuneai ceva de meciurile cu Zaglebie si Borisov. Intr-adevar 2 meciuri chinuite cu echipe sub conditia noastra insa totusi 2 calificari. Plus ca in grupe am murit frumos de 2 ori cu Arsenal si chiar o data cu Sevilla. Totusi putin pentru Steaua , dar ganditi-va cu foarte mare atentie la urmatoarele 2 randuri: Dinamo, Rapid, CFR, Otelul impreuna anul asta nu au reusit sa elimine nici o echipa!!!!! Incredibil nimeni nu a remarcat asta.

 

Dinamo a pierdut hai sa zicem cu Lazio primul meci, nimic de zis. Apoi insa au fost elimanti de Elfsborg echipa care a luat batai rusinoase in grupe si care se face an an de ras in tururile preliminare. Rapidul a fost eliminata de Nurenberg, care chiar daca vine din Germania a fost slaba.

Otelul nimic de zis nici nu m asteptam la mai mult. Apoi marea CFR a pierdut cu Anorthosis Famagusta fiind la un moment dat condusa cu 3-0 acasa....si mai au curajul sa zica ceva despre noi??????

 

" Trup si suflet pentru culori/ O echipa ce face furori/Daruiti-va ca noi/ Vrem sa fim invingatori /

Pentru Steaua NE DAM VIATA

Mihai Gruia31.03.2008 09:07
in fine no... deocamdata lumea atribuie toate relele lui Becali fiindca el este cel cu butoanele, dar de la o vreme imaginea pe care i-o construieste el Stelei in ultimele 2-3 sezoane va deveni noua imagine a Stelei..

in fine no ... ce zici de Dinamo care a marcat 1 gol din intamplare ? in fine no ... nu prea am vazut asa mare bucurie nici la golurile clujului nici la cel al lui Dinamo ... probabil ca trebuia sa se termine 1-0 pentru Cluj.

in fine no ... esti cumva din Cluj?

Danntes31.03.2008 09:07

OffTopic: Dupa meciul dintre pudeli si CFR am realizat ce prostituat e clubul din groapa si suporterii lor. M-am bucurat enorm sa vad ratatii cum pierdeau iar prostituatele din tribune strigau contra noastra! :D

 

...si erau fericiti ca "sanchi" ne fac noua mare paguba - deci cat de prosti pot fi pudelii astia? :) - pai CFR se poate impiedica chiar sapt viitoare si ei tot niste looseri vor ramane.

 

Dar marea concluzie este ca pudelii dovedesc a fi un club mic cu aceleasi frustrari provinciale iar noi suntem universul lor.

Mihai Gruia31.03.2008 09:11
De ce o atat de acerba campanie antiSTEAUA? Multi ar fii tenteti sa creada ca datorita iesirilor,,in decor" ale lui jjjj. Poate,dar nu acesta estye principalul motiv.Numarul mare de FANI STELISTI este adevarata problema a tuturor acestor frustrati! Urmarind denigrarea Stelei ei nu urmaresc decat o reorientare a simpatiilor celor tineri! Inaintea meciului cu kfr,dr.mengele de Cluj anunta plin de emfeaza ca meciul din TEMPLU se joiaca cu casa inchisa pentru ca ,,vine lumea sa vada la lucru noua echipa campioana"(se credeau deja campioni,socotind ca ,,furaciunile din tur le sunt de ajuns pentru a castiga titlul).Pentru ei au venit spectatorii la stadion?Raspunsul il avem in celelalte meciuri disputate de ei pe alte stadioane.Cati spectatori au fost in tribune aseara in groapa? Si potaile acuza ca sondajele cu privire la preferintele microbistilor sunt false si ca de fapt ei ar avea cei mai multi fani.

TARE !!! BRAVO !!!

predatorpulse731.03.2008 09:18

Am un mesaj pentru "stelistii" care pun botul la vrajelile presei: fratilor sunteti manipulati din greu. Voi nu acordati prezumtia de nevinovatie unei echipe cu care cica tineti. Cand stau de vorba cu dinamuisti,rapidisti, toti imi zic prostii de genul "tu nu vezi ce face Jiji,cumpara campionatul pentru Steaua",iar eu rad si imi vad de drum. Stelistii manipulati pornesc de la o premiza gresita,ei se intreaba ce naiba toti astia acuza Steaua degeaba,trebuie sa fim vionvati de ceva nu-i asa?

 

Orice om care ar gandi rational si nu ar inghiti rahatul emanat de presa ar spune asa: daca Jiji are 2854 de "fapte de vitejie" la activ impotriva multor echipe din Liga 1,de ce nu il da nimeni in gat,la cate ilegalitati se presupune ca a facut cineva trebuia sa aiba macar O DOVADA la adresa lui. Cum sa cred eu ca Jiji si-a sters urmele de fiecare data cand el nu poate sa isi controleze nici Gurita cand se tot autodenunta? A zis ca a mituit un arbitru la un moment dat parca,si din cate tin minte Steaua a pierdut acel meci,pai ce mare "mastermind" e jijiel asta daca se da singur in gat depre o ilegalitate,mai ales una care nici nu i-a iesit.

 

Plus ca rivalele noastre ar avea tot interesul sa ne trimita in Liga secunda sau chiar a treia la cate se presupune ca am facut,insa vad ca nimeni nu actioneaza. De ce? Dintr-un motiv pe care il stim cu totii: toti conducatorii din fotbalul romanesc sunt in acelasi rahat,unii sunt mai diplomati(bucsaru de la Unirea Urziceni),altii nu(Jiji),altii se dau curati si diplomati dar nu sunt(muresan,pazskan,Borcea,turcu,Copos,porumb-boy,balena Iancu). Cine are rabdare sa ia toate scandalurile la adresa Stelei din ultimii 3 ani sa zicem,o sa vada ca majoritatea s-au stins la mai putin de o saptamana de la "lansare" De ce? pentru ca tot cazul lor era bazat pe vorbe goale,nu pe dovezi. Porumb-boy vrea sa il dea afara pe Dorinel de ceva timp si acum aplica metoda Becali adica nu il da el afara ci vrea sa-l faca sa demisioneze iar acest meci cu Steaua e pretextul perfect.

 

Problema mea ca stelist e jocul echipei nu prostiile presei,ce ma intereseaza ca avem imagine proasta,pai cu Jiji la putere nici nu putea sa fie altfel asa ca momentan eu unul ignor aceste jeguri si ma axez pe meciurile Stelei. Cum bine zicea cineva mai sus se incearca reducerea numarului de suporteri stelisti,lucru care pe mine nu ma deranjeaza,mai bine spus ce fel de stelist esti daca esi dispus sa iti acuzi singur echipa fara nici o dovada,bazandu-te doar pe curentul lansat de presa,cel anti-Steaua si anti-Bucuresti.

 

Orice suporter poate sa isi dea seama ca 90% din presa,la inceputul campionatului,isi dorea ca o echipa din provincie sa ia titlu si surpriza surpriza CFR a luat vreo 10-12 pc pe mana arbitrilor desi in fiecare zi "miticii" erau martelati in presa. Acest curent anti-Steaua a fost inlesnit de jocul execrabil al echipei,si e doar logic ca toate echipele din campionat s-au aliat impotriva noastra,uitati-va cum joaca impotriva noastra si cum joaca impotriva contracandidatelor,singurele care au aratat aceeasi rautate in joc si cu noi si cu CFR au fost Ceahlaul si Iasi. Incet incet dinamu si Rapid au cazut pe drum si doar Steaua a mai ramas sa se lupte cu neprihanitii de la Cluj,neprihaniti care au intrat in Liga 1 cu un blat foarte frumos insa nimeni nu a bagat de seama pentru ca stau cu totii la palat sa se uite in gura lui Jiji.

 

Daca Steaua se va face vinovata de ceva eu prefer sa o vad in divizia b si cu Jiji la puscarie decat sa o stiu murdara,dar fratilor momentan nu suntem vinovati de nimic, doar presa tot reia ideea asta ca suntem corupti insa nu au spate si d-aia acuzele lor se sting imediat.

Mahnirea noastra ar trebui sa fie jocul slab al echipei si atitudinea unor jucatori care nu vin sa salute galeria sau care se milogesc de un arbitru sa opreasca jocul.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Gabyc31.03.2008 13:35

Nu este meci la care Steaua nui acuzata de ceva.Daca nu sunt arbitrii sunt jucatorii adversi daca nu e asta e antrenorul advers,si tot asa.Oamenii astia(daca ii putem numi asa) au ceva fix cu Steaua.Cat despre mecii conteaza ca am castigat nu cum am castigat.In statistica ramane rezultatul si nu jocul.E adevarat mai avem mult de muncit dar poate in vara o sa fie adusi ceva mijlocasi buni.cat despre Dica ar trebui lasat putin pe banca ca sa lupte dupa aia pentru postul lui.una peste alta suntem la 3 puncte de cefere desi ar fi trebuit sa fim la cel mult 1pct daca caiinii isi aparau corect sansele dar o sa vedeti ca cefere o sa mai piarda pct.

milovan djilas31.03.2008 13:49

Foarte bine punctat, predatorpulse7!

O analiza minutioasa si inteligenta, felicitari!

Virgil31.03.2008 15:20
Sa stiti ca Steaua nu merita sa castige campionatul!!!!Chiar sunt prea multe vorbe aruncate si acuze.Mi se pare imposibil ca toata lumea sa minta sa numai Jiji sa aiba dreptate.Adevarul e ca nici jucatorii nu mai joaca nimic,se multumesc sa isi incaseze banutzii si cam atat.Nu sunt deloc multumit de joc si mai sunt unii care spun ca trebuie sa fim acolo sus cu orice pret! FALS!!!! Asta e sloganul cainilor,cumparati orice numai sa iesim noi bine.Steaua nu era asa,Steaua juca fotbal si ii batea pe toti mai presus de orice dubiu.Nu mai putin adevarat e ca nu s-a mai facut atata valva cand alte echipe au fentat fotbalul dar Steaua e echipa fanion a tarii si toata lumea e fericita sa dea in ea.Un mare cretin e acest Jiji bkli care cu declaratiile lui de om iresponsabil nu ne-a facut decat rau!!!Auzi la el....BUTOANE!!!!pai cand DNA-ul ancheteaza fraude din fotbal tu iesi in fata si spui ca tu ai butoane si ca esti mare si tare!!! Esti,intradevar dar un mare DOBITOC si singurul individ pe care il acuz de port ilegal de creier!!!!SA FIE CLAR-Steaua a facut si va mai face blaturi!!!Daca ma injurati,nu ma supar dar macar spuneti-mi voi ca nu e asa!!! Asta daca sunteti mai oameni si mai stelisti ca mine.Marius-Sibiu

 

 

Recunosc de la o posta Stelistii. Nu te mai stradui sa pozezi in Stelist. Nu e asta conditia ca sa poti participa la discutii. Conditia e o minima decenta.

Un Stelist nu ar vorbi niciodata despre Steaua asa cum vorbesti tu. Iar cand vorbesti despre blaturi ar trebui sa ai si dovezi. Nu ne mai da lectii, suntem satui de voi. Si pentru ca ai spus ca nu te superi daca o sa te injuram, nu te injur. Dar mi-e mila de tine, pentru ca te auto stropesti facand pipi impotriva curentului. Jenant.

dica0031.03.2008 15:31

cred ca Steaua este cea mai tare echipa din Liga 1. CFR-uul nu merita sa castige campionatul

dica0031.03.2008 15:36

forza Steaua o sa castige campionatul. Steaua a facut un meci destul de bun la Vaslui si sa vazut ca poate sa castige campionatul. fular-campionii

 

hai Steaua fular-campionii:steag_sah_mic::steagcruce:fularsteaua2 si **** Dinamo :thumbdown:

CaTaLiNsm StElIsTu31.03.2008 18:42

Mie cel mai mult imi "place" din campionatul asta de Dinamo....mereu latra cat ii tin puterile,dar de dupa "gard"...cand sunt pe teren:miau-miau,coada intre picioare si capra pentru adversari...

Astia fara blat nu sunt in stare decat sa se faca de rusine.....Halal echipa,halal conducere(nu ca noi am sta f bine,dar totusi...ei ne intrec).

Iar cei de la Vaslui care au afisat benerele alea daca vor sa vada un"butonist"sa se uite in loja,acolo unde are locul rezervat patronul lor.Au ajuns si ei deasupra liniei de retrogradare si deja se umfla in pene;latra si ei sa nu uite lumea ca exista.No fi jucat Steaua stralucitor dar ei au fost jalnici,daca nu ma insel n-au avut nici macar un sut pe spatiul portii si le mai umbla gura.

cristian8631.03.2008 21:53

Legea nr 1 pe 2008 : "Steaua nu are voie sa castige. "

Daca nu are voie sa castige, nu are cum sa castige titlul, nu? E chiar f simplu.

 

Cainii (nu neaparat cei rosii) latra, caravana trece.

 

Desi jucam prost, mai ales in deplasare, totusi cred ca cel putin in unele meciuri de la venirea lui Marius Lacatus pe banca tehnica s-a vazut o crestere in joc fata de inceputul turului de campionat, cand nu prea gaseam poarta (desi probabil in primul meci cu Ceahlaul am ratat cat pentru 3 meciuri). Din pacate inscriem in continuare f greu din faze de joc elaborate, nu avem mijlocasi de creatie, nu avem nici jucatori cu sange in instalatie care sa incerce sa ia actiuni pe cont propriu, (poate Nesu sau Golanski). Totusi am detectat si anumite miscari surprinzatoare, atat in meciul cu Urziceni cat si cu rapid, dupa mult timp Steaua m-a surprins. Eu inca mai sper ca la un moment dat Steaua sa redevina acea echipa vitezista, dar pentru acest lucru ai nevoie de jucatori tehnici, inteligenti, inventivi si un mecanism bine sudat.

 

Presa poate intoxica, dar nu poate omori pasiunea pentru Steaua. Pot sa vina si o mie de oieri (Doamne fereste), spiritul Stelei nu va muri niciodata, fiindca ce a realizat Steaua nu va mai fi realizat de nici o echipa din Romania. Desigur o mare problema este indobitocirea tinerilor microbisti ,atunci cand toate sursele de informare sunt contaminate este foarte greu sa iti faci o parere obiectiva oricat de mult ai incerca. Exista totusi un mare pericol ca in perceptia unora sa devenim un fel de Dinamo, ceea ce ar avea consecinte f grave pe termen lung. Chiar daca in cazul raped, s-a aplicat regulamentul, nu este tocmai de bun augur sa castigi meciul la masa verde, mai ales cand esti condus cu 1-0.

 

Boicot-ul mass-bull-shit-mediei de catre suporterii stelisti si de catre oficiali ar fi o solutie, poate cea mai pasnica solutie, ar fi si altele.

 

Ziaristi de tonomat,

Repetati dupa mine,

BLAT,BLAT,BLAT,

Am creierul plat.

Stau in patru labe

In fata la PALAT.

predatorpulse731.03.2008 23:14

Off-topic:

Citez din cristian86:

 

Ziaristi de tonomat,

Repetati dupa mine,

BLAT,BLAT,BLAT,

Am creierul plat.

Stau in patru labe

In fata la PALAT.

 

Cristian86,ai felicitari din partea mea, ai gasit motto-ul perfect pentru presa sportiva din Romania.

Cat de disperat sa fii ca sa devii "reporter" sportiv in Romania? I-ati auzit vreodata pe acesti baieti si fete? Am impresia ca nu au mai multe clase decat Becali,cu cateva mici exceptii majoritatea nici nu stiu sa lege 2 fraze,tot ce fac ei este sa tina microfonul si sa spuna suav "D-le Becali spuneti-ne si noua ceva,orice". De fapt mint,mai e o varianta,si anume cea in care incearca sa provoace jucatori si patroni de la diferite echipe sa se atace intre ei "ala a zis despre dumneavoastra ca nu stiu ce,cum comentati?

 

Cel mai sanatos ar fi ca patronii din fotbal sa vorbeasca doar de echipele lor,sa vedeti atunci boala pe acesti reporteri,pentru ca 80% din intrebarile lor spre oamenii din fotbal nu au nici o legatura directa cu echipa respectivilor sau cu meciul pe care l-a sustinut. Nu o sa uit niciodata cand l-au asteptat 2-3 oameni pe Lacatus dupa un meci f important,toti mergeau sa-l pupe in fund pe cioban pentru ca nu-i asa,e mai deontologic sa auzi elucubratii din gura unui barbugiu mistic decat sa asculti antrenorul echipei castigatoare,insa apoi ei au diferite pretentii,sa fie respectati si mai stiu eu ce.

 

Daca am fi un club care se respecta si care-si respecta suporterii,la cate mizerii am indurat din partea presei le-am retrage autorizatiile si gata,daca vor sa fie respectati trebuie sa invete sa ne respecte.

Uitati aici o mostra de jurnalist "obiectiv":http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/797864/Becaliada/.

Daca am fi fost un popor cu sange in instalatie,si avand in vedere ca suntem cei mai numerosi suporteri din tara,i-am da una in cap imbecilului care a scris asta daca il prindem pe strada(probabil d-aia nu isi pune poza). Nu incit la violenta dar asta zici ca e un articol scris de un CFR-ist iar ei au dat copy/paste. Si mai sunt multe alte exemple de genul asta,presa la noi e perversa,sunt articole despre Steaua scrise de dinamovisti,cfristi si chiar invers articole despre rivale scrise de stelisti,in loc sa faca ca in orice tara civilizata in care un ziar sau un ziarist isi declara simpatiile de la inceput, ca sa fie cinstiti si deschisi fata de cititorii sai.

Repet,e o chestie simpla de tot,le retragi autorizatiile si o sa planga vreo 2 luni iar apoi le dai papica din nou,sa isi stie locul,presa depinde de Steaua,nu Steaua de presa.

 

Scuze din nou pentru off-topic.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

steauatgv01.04.2008 04:43

@predatorpulse7

 

 

De acortd cu tine predator. Am citit si gunioul de articol la care te referi si cred ca este cel mai tendentios articol la adresa Stelei pe care l-am citit de in ultimul an. In general nu ma ambalez la ce citesc in ziare despre Steaua, dar tenta acestui articol m-a infuriat la culme. Clubul Steaua ar trebui sa il dea in judecata, iar EVZ ar trebui sa il concedieze daca nu e in stare sa dovedeasca ce spune in articol.

«1345»