Acum sa vedem corectitudinea mai marilor FRF si ai LPF,a comisiilor de disciplina.Ce masuri vor lua impotriva mosierului porumboiu care ,atins de ,,sindromul vacii nebune"(contaminat fiind din proria-i zootehnie),tuna si fulgera acuzand de blat si noncombat proprii jucatori si antrenor.Prin declaratiile sale aduce implicit acuzatii grave la adresa Stelei!
Incerc sa ma dezic de orice urma de subiectivism,sa uit ca sunt fan Steaua si sa gandesc din punct de vedere neutru:
-Cat trebuia sa-i ofere jjjjj unui jucator al vasluiului ca acesta sa refuze sa-si anunte finantatorul ca a fost ,,contactat" daca acesta din urma ii oferea 50 miliarde rol?
-Cat trebuia sa pluseze jjjj la Dorinel Munteanu sa alcatuiasca ,,gresit" formatia si sa indice ,,o tactica eronata de joc" in conditiile in care mosierul i-a oferit 50 ooo euro prima suplimentara daca bate Steaua?
De ce ar fii cheltuit jjjjj atatia bani aiurea in conditiile in care avea la indemana alte parghii:
-Sa-si mobilizeze proprii jucatori si chiar pe Marius printr-un ultimatum in care le cerea sa-si dea viata pe teren in acest meci si sa castige cu orice pret.
-Sa ,,motiveze" substantial potaile pentru a nu deveni tarfele gaborilor unguri (pana la urma s-a dovedit ca javrele sunt prostituatele ligii 1 burger!).
Cateva intrebari care mi se par logice si pe care ar fii trebuit sa si le puna si stiristii-raspandaci inainte de a se lansa in varii speculatii si a incerca sa escaladeze un scandal care nu are la baza nimic cat de cat logic.Ba mai mult cer si opinia ,,galosului implut cu c***t" ,mare finantator de vest,care in loc sa vada gunoiul din propria-i curte,sa vada ce joaca sublima sa echipa cu aroma de bere de bragadiru se lanseaza in ironii ieftine emanate de singurul neuron obosit pe care-l poseda.
De ce o atat de acerba campanie antiSTEAUA? Multi ar fii tenteti sa creada ca datorita iesirilor,,in decor" ale lui jjjj. Poate,dar nu acesta estye principalul motiv.Numarul mare de FANI STELISTI este adevarata problema a tuturor acestor frustrati! Urmarind denigrarea Stelei ei nu urmaresc decat o reorientare a simpatiilor celor tineri! Inaintea meciului cu kfr,dr.mengele de Cluj anunta plin de emfeaza ca meciul din TEMPLU se joiaca cu casa inchisa pentru ca ,,vine lumea sa vada la lucru noua echipa campioana"(se credeau deja campioni,socotind ca ,,furaciunile din tur le sunt de ajuns pentru a castiga titlul).Pentru ei au venit spectatorii la stadion?Raspunsul il avem in celelalte meciuri disputate de ei pe alte stadioane.Cati spectatori au fost in tribune aseara in groapa? Si potaile acuza ca sondajele cu privire la preferintele microbistilor sunt false si ca de fapt ei ar avea cei mai multi fani.
De ce,pe orice stadion din tara ar juca Steaua se dubleaza sau se tripleaza pretul biletelor si tribunele sunt pline pana la refuz?
In incheiere as intreba pe cei de la LPF cum este posibil ca cineva sa fie concomitent actionar-finantator la doua echipe aflate in competitie directa? In speta,Netoiu vis-a-vis de Dacia(da) Mioveni si Dinamo?