FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Decizie: Rapid - Steaua 0 - 3!

«1345»
clausblaus29.03.2008 23:01

Sincer imi doream aceasta decizie,ca toti stelistii dealtfel,dar la fel de sincer imi doream sa castigam meciul pe teren si nu oricum ci la o diferenta de 2-3 goluri!Asta ca sa evitam orice speculatii legate de acest meci dar mai ales pentru multumirea sufleteasca a tuturor Stelistilor!Trebuie sa fim un pic realisti,oricat am iubi STEUA,si sa recunoastem ca echipa scartaie.Vechia poveste a fotbalistilor romani:una calda doua reci!Nu stiu cat de dreapta,sau nedreapta,a fost decizia luata impotriva lui Lovin.Insa un lucru este clar:el,ca un jucator PROFESINIST,nu avea ce molfai la urechea arbitrului.Este foarte curios insa,in spiritul regulamentului si al bunului simt,cum de nu au fost sanctionati MAFTEI,SAPUNARU si marele accidentat,va mai aduceti aminte,PANCO-ITLIANO care cu capul bandajat era in stare sa linseze arbitrul.Regulile dupa care se judeca problemele din fotbalul romanesc,sau regulile compromisului,sant de cele mai multe ori de neinteles pentru noi...HULIGANII (IUBITORII DE FOTBAL) Una peste alta sper ca Steaua sa arate ca "mini videoclipul"cu rapidul nu are nici o legatura jocurile de culise,atat de mediatizate,si sa demonstreze pe teren,in fata oricarui adversar,ca este nimeni altcineva decat Steaua!!

sammy_boy30.03.2008 00:50

Ca un adevarat stelist mi-as fi dorit ca sa se rejoace meciul de la inceput si Steaua sa castige pe teren sa le dea o lectie (adevarul e ca la echipa care o avem acum nu puteam fi siguri daka am fi castigat la rejucarea partidei da asta e Steaua acum speram ca ne revenim), un derby nu se castiga ashea la masa verde, si sincer nu vad corecta decizia comisiei, mai bine e sa pierzi cinstit decat sa castigi ashea...

fofahd30.03.2008 06:40

Daca asa vrem sa cistigam campionatul si sa ajungem in Liga si sa fim ciuca batailor,pentru ca asa vrea CIOBANUL LUMINII,mai bine ma lipsesc de asa bucurie.Ori ma uitam in curtea scolii cum se bucura copiii ori ma uitam la Lovin tot dracu ala era.Sunt de acord ca trebuie terminat cu astfel de acte huliganice,dar de la asta la a cistiga campionatul prin orice metode e cale lunga.

Paolo8830.03.2008 08:52
o decizie de vis si absolut normala...sincer chiar nu ma intereseaza ca maftei si sapunaru nu au fost suspendati..atata timp cat i am batut cu 3-0 ce mai conteaza....Lovin suspendat alt vis implinit pentru mine...si eu care speram la o dubla fractura ....ce simpla era rezolvarea...a si pentru toti cei care i am vazut pe aici...vai ce urat...am un gust amar...nu ma simt bine...nu e drept....mancavas onoarea voastra de mari suporteri ca daca castigam campionatul sunteti primi la laude aici...a si din cate observ sunteti mereu primi si pe forum la toate meciurile Stelei....si in timpul meciului comentati...cum aveti mah timp sa intrati pe net din tribuna ..sau peluza...aaaa dar stai...voi nu prea veniti la meci...

 

 

 

Cred ca ai niste probleme mari sa ii doresti unui fotbalist o accidentare grava , indiferent care ar fii el!!!!

amarel30.03.2008 20:31

Mda, desi credeam ca banii inmultiti din fondurile UTC-ului vor face ca decizia sa fie pro Rapid,uite ca n-a iesit asa ,desi primul UTC-ist al tarii a dat cu banii de-a azvarlita prin toate zarile !

Ma tot intreb de ce naiba l-au suspendat pe Lovin ???????? :blink:

Iar acum, vad ca totii tembelii spun ca a fost blat la Vaslui !!!!! :blink: Alin BUZARIN , tot striga asta in gura mare chiar acum la canal D !! Dar tare mi-e mie ca e beneficiarul vreunui transfer de fonduri ce au miros de UTC , pentru MANEVRA ASTA /............

 

FOFAHD SAMMY BOY

Baieti , cred c-ati gresit site-ul !!!!!

MoWeed30.03.2008 20:34

amarel

 

Oricum ar castiga Steaua se va gasi un nenorocit ca ratatul asta sa comenteze la adresa modului in care s-a obtinut victoria. Frustratii astia nenorociti din presa si-au facut din atacurile la adresa Stelei un tel in viata.

Recoba30.03.2008 21:04

@joga bonito

 

moama cata importanta iti dai tu...senzationalule si mirificule copilas bastard data viitoare cand mai incerci sa faci remarci despre mine te rog frumos sa te abtii...sincer pot sa am o parere ..orice parere chiar daca nu ti convine tie intelegi tinere ? atata timp cat ma adresez normal si civilizat ar trebui sa fie totul ok...a vrei sa pari mult mai baiat de cat esti acum...vrei sa ai motiv de lauda ca ai incidente pe forum ? eu imi doresc sincer ca Lovin sa plece intr un fel sau altul e parerea mea...un jucator tradator si nesimtit ca el..care mereu critica publicul si vb el intr una la care se crede un al doilea capitan ..normal ca nu imi p[alce de el si sincer ma enervez ca nu a primti 2 ani suspendare ...asa ca tinere frustrat fii mai docil in comentarii nu de alta dar parca incerci sa fii ceva ce nu esti...si sunt convins ca deocamdata esti un nimeni...

cicerone31.03.2008 12:25

De fapt crapidul a primit o pedeapsa simbolica! Forza Steaua!

Virgil31.03.2008 17:25

Voturile Comisiei de Disciplina in cazul partidei Rapid - Steaua au mers in unanimitate pentru victoria la masa verde pentru Steaua. Sedinta de vot a fost publica, in sala ramasesera numai membrii Comisiei, iar fiecare si-a exprimat pe fata optiunea. La ora 1:40 s-a anuntat pentru presa verdictul.

 

OLS

Virgil01.04.2008 08:55

Rapid castiga la Apel si anuleaza 'masa verde'. Rapid - Steaua continua din minutul 73! Becali in alarma!

 

 

Apelul intocmit de Rapid a adus luni seara un alt verdict fata de cel stabilit vineri de Comisia de Disciplina in cazul meciului cu Steaua intrerupt in minutul 73. Rezultatul de la 'masa verde' se anuleaza, iar Steaua anunta ca merge pana la Tribunalul Sportiv de la Lausanne (TAS), in timp ce Gigi Becali e in stare de soc. Comisia de Apel nu a anuntat presa despre Sedinta de Urgenta de luni, singurii care au fost prezenti in afara membrilor comisiei fiind, intamplator sau nu, oficialii Rapidului!

 

Partida Rapid - Steaua va continua din minutul 73, de la scorul de 1-0 la care a ramas, a decis luni seara Comisia de Apel a FRF, intr-o sedinta extraordinara. Data continuarii va fi anuntata de LPF, de comun acord cu cluburile.

 

Comisia de Disciplina a FRF anuntase sambata dimineata la ora 1:40, dupa o sedinta de aproape noua ore, la sediul LPF, decizia disciplinara in cazul partidei Rapid - Steaua intrerupte in minutul 73. Clubul Rapid a fost sanctionat cu pierderea la masa verde, scor 0-3, a derbiului cu Steaua, deoarece nu a asigurat protectia arbitrilor si a echipei oaspete.

 

Comisia de Apel a considerat luni seara, dupa o Sedinta de Urgenta care a durat doar 30 de minute, ca arbitrul Deaconu a procedat neregulamentar si, conform articolului 32.6 din regulamentul FRF trebuia sa acorde trei minute pentru linistirea spiritelor inainte sa fluiere finalul de meci.

 

Cum acest lucru nu s-a intamplat, Rapidul nu poate fi acuzat de articolul 83.2 raportat la articolul 34 din regulamentul FRF, ceea ce inseamna ca organizarea partidei nu are de a face cu un 0-3 la masa verde.

 

Imediat dupa aflarea vestii, Gigi Becali a intrat in direct la postul de televiziune Sport.ro si a declarat ca "sunt in Maybach, nu stiam nimic, tocmai pusesem pe televizor un DVD cu o slujba de post filmata de nepotii mei. Mi se face rau! Sunt in alarma! Uite ca Marian Iancu avea dreptate, sa se noteze ca verii Becali sunt de azi oficial in alarma. O sa ma opresc pe Floreasca la Urgenta, in drum spre Pipera, sa iau un tratament preventiv, deja ma simt rau de la cap."

 

"Zmarandescule, ia ia-i pe aia din statia de tramvai cu portiera, ca am nervi rau de tot", a mai spus Becali fara sa isi dea seama ca e inca in direct la televizor.

 

Valeriu Argaseala a declarat ca "este randul nostru acum sa mergem pana la Lausanne, la TAS. Comisia de Discplina daduse un verdict corect, iar acum Comisia de Apel a hotarat invers, nu mai inteleg nimic. Am vrut sa intru un sala, dar am fost dat afara pe usa. Nu inteleg de ce Nae Manea a fost lasat sa intre si sa isi spuna punctul de vedere. Noi nu am primit nici o instiintare despre Sedinta de Urgenta de astazi a Comisiei de Apel si am ajuns prea tarziu. Oricum totul a tinut nici o jumatate de ora, cum sa ajung atat de repede pe culoarul restrictionat de Summit, tocmai din Pantelimon?".

 

La iesirea de la Comisia de Apel, Zotta a anuntat presa: "S-a facut dreptate. Fara mult zgomot, intr-o sedinta scurta, nu de noua - zece ore, fara bataie de joc, fara teatru ieftin, fara decoratii... Nu pot sa spun decat ca s-a facut dreptate, exista asa ceva si in Romania, daca va vine sa credeti. Nu vreau sa fac in ciuda Stelei sau lui Becali, intrebati-i pe ei despre asta, dar ce va pot spune este ca si ei stiu ca au gresit si ca dreptatea era la noi inca de cand bricheta plutea in aer".

 

Forum: E corecta decizia la Apel?

 

Nu vom reveni cu detalii,

pentru ca este

 

Pacaleala de 1 Aprilie!!!

 

Onlinesport

novac01.04.2008 09:12
@joga bonito

 

moama cata importanta iti dai tu...senzationalule si mirificule copilas bastard data viitoare cand mai incerci sa faci remarci despre mine te rog frumos sa te abtii...sincer pot sa am o parere ..orice parere chiar daca nu ti convine tie intelegi tinere ? atata timp cat ma adresez normal si civilizat ar trebui sa fie totul ok...a vrei sa pari mult mai baiat de cat esti acum...vrei sa ai motiv de lauda ca ai incidente pe forum ? eu imi doresc sincer ca Lovin sa plece intr un fel sau altul e parerea mea...un jucator tradator si nesimtit ca el..care mereu critica publicul si vb el intr una la care se crede un al doilea capitan ..normal ca nu imi p[alce de el si sincer ma enervez ca nu a primti 2 ani suspendare ...asa ca tinere frustrat fii mai docil in comentarii nu de alta dar parca incerci sa fii ceva ce nu esti...si sunt convins ca deocamdata esti un nimeni...

 

Tare asta! :thumbsup:

 

 

Mdap ... cred ca ar fi foarte bine (pentru fcsteaua, nr) ca cei care au muschii umflati de la prea multa cola-light si se cearta pe aici sa ... sa se certe in alta parte. Nu cred ca este nimeni "mai egal" decat restul incat sa-si permita sa-i cantareasca pe ceilalti cat de stelisti sunt.

 

Nici eu nu-l vreau pe Lovin in teren! ... este parerea mea si cred ca am dreptul sa mi-o exprim aici si ... o sa mi-o schimb daca(desi ma indoiesc) acest individ va face ceva sa ma convinga! Pana atunci el o trompeta la fel ca si bala()nel, la fel ca si ... tiuitorile din peluza.

Astristul01.04.2008 15:22
amarel

 

Oricum ar castiga Steaua se va gasi un nenorocit ca ratatul asta sa comenteze la adresa modului in care s-a obtinut victoria. Frustratii astia nenorociti din presa si-au facut din atacurile la adresa Stelei un tel in viata.

Eeee, numai ei, ziaristii antistelisti? Nu! Toata lumea din fotbal se comporta in halul asta. Toata ziua, vorbesc numai despre Steaua, incat au si uitat de la ce club isi iau ei lunar salariul! :dry:

 

PS: Virgil, stirea e buna de pus pe prima pagina, ca doar e 1 aprilie! :biggrin:

forzateaua

Recoba02.04.2008 08:59

@novac ai dreptate si imi cer scuze ca am stat sa ma cert aiurea cu oriceee...in fine...se mai intampla..

«1345»