FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical / Romania - Rusia 3 - 0

«1234»
axl27.03.2008 08:03

Daca as fi fost la stadion as fi strigat si numele lui Maftei in cazul in care acesta ar fi jucat. Pentru ca joaca Nationala, nu Steaua, Dinamo sau Rapid. Sa fim sobri, nu-i loc de antipatii cand joaca Romania.

E un trend pe forum, sunt condamnati "cetatenii" care vin la stadion si, in loc sa-si sustina echipa isi vad de ale lor, adica goarne, injuraturi, seminte, "stai jos!". Eu unul sunt ferm convins ca "cetatenii" astia si-au sustinut Nationala aseara mai mult decat ultrasii adevarati, aia din tata-n fiu, care-ar fi injurat orice jucator de la Dinamo sau Rapid.

Ca in orice chestiune, exista mai multe moduri de a vedea problema.

greco27.03.2008 09:34

Pentru cã meciul de asearã a fost cu Rusia și pentru cã azi se fac 90 de ani de la 27 Martie 1918...

 

Basarabia e România!!!

bogdan27.03.2008 09:41

Inainte de toate sunt roman. Este normal sa tin cu Natioanala Romaniei, este normal sa ma bucur de victoria ei, este normal sa aplaud jucatorii, dar?., (stiu ca multi dintre voi poate ma veti injura, eu doar imi expun parerea), ?dar nu mi-se pare normal ca pe Ghencea ?Templul fotbalului Romanesc? asa cum va place multoara sa ii ziceti, sa fie scandat numele acelor care, VOIT si cu MULTA URA au scandat impotriva ?Templului?, au folosit in nenumarate imprejurari cuvantul ?GHENA?, au participat direct sau indirect la distrugerea tribunelor, au incurajat suporterii echipelor de la care fac parte la defaimarea ?ECHIPEI DE LANGA CIMITIR?, aceeasi jucatori care impreuna cu suporterii lor folosesc in limbaj cel mai des cuvintele de ?oaie??spurkati??aurolaci?, aceeasi jucatori care pe Ghencea au aratat mereu acelasi deget?EU NU O VOI FACE NICIODATA. Ipotetic vorbind, daca Romania ar castiga finala pe stadionul Ghencea prin golul sau golurile marcate de ei, nu ati doriti sa le ridicam si o statuie?. Nu trebuie huiduiti, nu trebuie batjocoriti la astfel de meciuri dar nu trebuie nici ovationati. Ati sustine echipa natioanala nu inseamna si a ovationa jucatorii care in alte ocazii declara ?JEG DE CAMPIONAT, JEG DE Romania?. Corect, aplaudam, incurajam, ne bucuram dar pentru JOCUL ECHIPEI. Credeti ca veti auzi vreodata ovationat numele lui Dica sau Radoi in Giulesti sau Stefan cel Mare? Ma veti acuza multi dar stiu ca vor exista si unii care ma vor aproba. Am fost VERTICAL toata viata, am si castigat, am si pierdut, dar sunt impacat ca stiu ca nu mi-am pierdut DEMNITATEA.

HAI Steaua

aym27.03.2008 09:59

Bravo Romani! Ma bucur mult pentru victorie, mai ales pentru ca a fost meritata.

Ce nu inteleg eu, e cum naiba Nicolita la nationala poate centra si tinand capul sus, gandind cui vrea s-o dea, si la echipa de club da aiurea tinand capul in pamant. Nu inteleg si gata!

Forza Steaua, HAI Romania!

alexynho27.03.2008 10:04

Hai sa fac si eu o scurta analiza a acestui meci (una personala)

 

12. Marius Popa - Goalkeeperul Timisoarei, practic a somat pe intregul meci, avand maxim 2 interventii pe toata durata partidei. Nota 6

2. Cosmin Contra - Un meci excelent facut de Contra, practic rusii au fost inexistenti pe partea lui "Gurita". Respectele mele Contra, si sper sa treci peste moartea tatalui tau. Nota 8

4. Gabriel Tamas - Desi s-a accidentat prematur, Tamas a reusit sa ii tina in sah pe rusi, pana la iesirea sa de pe teren. Nota 6.

15. Dorin Goian - Foarte sigur pe el, a fost un adevarat stalp in aparare, si... cum a spus generalul Eremia Grigorescu la Batalia de la Marasesti, "pe aici nu se trece". Nota 8.

3. Razvan Rat - A avut cateva scapari ale atacantilor rusi (acoperite cu succes totusi de Goian), dar deasemenea si cateva incursiuni in atac, care au provocat panica la fundasii sovietici. Nota 7.

6. Mirel Radoi - Prima jumatate de ora, inexistent (asta este rolul recuperatorului), insa cand a fost trecut pe postul de fundas central, o data ne salva, o data gresea (una calda, alta rece). Nota 7.

5. Cristian Chivu © - S-a vazut ca este accidentat totusi, nu a jucat asa cum ne obisnuise in 2007 (deasemenea, s-a vazut ca postul de mijlocas stanga, nu este de el). Pana un' alta, ne rugam ca sa nu recidiveze accidentarea lui Chivu, pentru ca este greu fara el. Nota 7.

11. Razvan Cocis - A incercat sa isi puna in valoare tehnica (desi este destul de greu in fata "moscovitilor"), putea mai mult, insa pana pe data viitoare, Nota 7.

7. Florentin Petre - "Piticul atomic" al nationalei, nici daca voia, nu cred ca ar fi reusit sa ii dea o asemenea pasa lui Niculae, la golul 2, insa un luft cu noroc. S-a evidentiat deseori in atac, astfel ca primeste de la mine, Nota 7.

10. Adrian Mutu - "Briliantul" nostru, a cam fost sters astazi. In afara de o lovitura libera, altceva nu prea am mai notat la el (in afara de driblinguri si incursiuni nereusite). Slab, chiar foarte. Nota 6.

9. Ciprian Marica - Inexistent si el pana la faza golului, insa, prin asta se diferentiaza un atacant bun, de unul obisnuit. Sper sa isi revina in Bundesliga, ca am avea nevoie de un Marica de acum 1 an jumate. Nota 6.

8. Ovidiu Petre - Recuperator eficient, si-a facut treaba eficient, rusii neavand posibilitati de a-si crea ocazii mari de gol. Nota 7.

 

Dupa pauza....

 

20. Nicolae Dica - Cum am mai spus inainte, este cel mai mare talent din Liga I, dar si cel mai puturos. Nu a reusit cine stie ce in aceasta partida, dar valoarea sa nu poate fi pusa la indoiala. Nota 6.

18. Marius Niculae - Spre surprinderea mea, jocul s-a animat in special dupa intrarea lui pe teren. Recupera, pasa, si se afla si la finalizare. Nota 9. (Man of the Match)

21. Daniel Niculae - Si el a hartuit apararea sovietica cu succes, astfel incat ma simt obligat sa ii dau nota 8 si lui.

14. Banel Nicolita - Mh... a avut pofta de joc, dar la fel ca la Steaua, nu intotdeauna cu succes (tin minte chiar la prima minge, a facut 1-2 cu tusa). Ramane totusi co-autor la golul 3, asa ca primeste Nota 7.

16. George Ogararu - Se cunoaste lipsa meciurilor de la Ajax, nu mai este la fel de sigur ca la sfarsitul anului trecut. Golul 3, totusi a pornit de la el, recuperare - centrare - respingere a fundasilor rusi, si mai departe stiti si voi. Nota 6.

 

Ultimii 3 intrati, au evoluat prea putin ca sa imi dau cu parerea.

 

17. Marian Aliuta

19. Laszlo Sepsi

1. Razvan Stanca

 

 

 

In acest meci, s-a vazut mai mult jocul in echipa, decat o individualitate. (in a 2-a repriza). Sper sa jucam asa, cat mai mult.

Basarabia_e_ros_albastra27.03.2008 12:16

Bravo România! O palma data ocupantilor rusi! Poate daca le dadeam 10 ne restituiau tezaurul...

 

P.S. Felicitari dragi români cu 90 de ani de la Marea Unire!

laur_2327.03.2008 12:26

Cred ca se uita prea usor momentele in care fl.Petre era pe gard si striga impotriva NOASTRA la meciul cu aekbragadiru acum cativa ani, milogul d.Nicolae facea semne obscene spre galeria NOASTRA la fiecare meci(sau ne ''complimenta'' de cate ori avea ocazia), la fel-judoka m.niculae si altii...Eu NU O SA UIT NICIODATA aceste aspecte si o sa-i urasc toata viata!!!

E drept, cand joaca Nationala, ar fi de preferat sa lasam deoparte aceste ''evenimente''. insa NU SE POATE!!!, deoarece aceste nimicuri ne-au jignit mult prea mult ca sa ii acceptam...

Cel mai bine ar fi sa-i ignoram cand va juca Nationala Romaniei, pentru ca ne dorim sa facem un turneu final reusit la EURO!

E greu sa-ti fie indiferenta o caricatura de om, dupa ce acesta ti-a dorit-nici mai mult nici mai putin!!!- sa te calce masina! Sau dupa ce un milog(d.Nicolae) ti-a ''urat'' la fiecare intalnire ''de bine''...

 

In primul rand STELIST...si apoi Roman !!! steagro fularsteaua2

bossy27.03.2008 12:53

Avem o nationala care poate tine piept echipelor de la Euro, dar nu stiu daca va castiga titlul pentru ca este foarte greu.Nici eu nu sunt de acord s-ai strigam numele lui Niculae,Fl Petre sau oricarei alte paparude rapidiste sau dinamoviste daca suntem stelisti adevarati.Dar nici s-ai huiduim la meciurile echipei nationale,pentru ca noi trebuie sa aratam ca suntem superiori tuturor si nu facem pereche gunoaielor de la rapid sau Dinamo.Cand unul dintre acestia da gol eu zic ca trebuie strigat in continuare Romania si nu numele acestor paparude. Dar inainte de toate sunt stelist si dupa aceea...Hai Romania!!! CU Steaua IN SUFLET PENTRU TOTDEAUNA fular-campionii:steagcruce:fularsteaua2

Virgil27.03.2008 13:01

Nu pot sa cred ca Rusia are o echipa atat de slaba. Pe de alta parte, jucatorii nostri au fost intr-o zi de gratie. Sper ca nationala Romaniei sa faca o figura frumoasa la Europenele care bat la usa. Dar nu ma imbat cu apa rece.

RedStar27.03.2008 13:10

Bai, sunteti comici.

Cand joaca Romania toti jucatorii trebuie incurajati , strigati si aplaudati indiferent de echipa unde activeaza. Ei joaca pentru Romania si pentru noi.

Cand vine rapidul sau Dinamo in Ghencea puteti sa-i injurati cat vreti. Dar cand joaca sub culorile Tarii este inadmisibil sa fie injurat un jucator, mai ales la victorie.

Aratati ca aveti mai multa minta si mai mult respect pentru fotbal decat handicapatii din giulesti.

SzabiStelistu27.03.2008 13:20

nu-mi venea sa cred ca era Banel!a jucet foarte bine cu centrari perfecte!Foarte bine Banele!Tine-o tot asa !!FORZZA Steaua!!FORZZA Romania :D

fiara727.03.2008 14:02

Ca sa lamurim putin lucrurile, numele lui D niculae a fost strigat de tot stadionul, inclusiv Peluza Nord, unde cred ca erau numai stelisti. Cei din Peluza Sud nu stiu daca au strigat ca nu m-am uitat la ei la faza aia.

Atmosfera a fost frumoasa in repriza a doua, s-a cantat, s-au facut valuri. In prima a fost plictiseala probabil din cauza scorului, a frigului si a jocului nu foarte bun.

Daca excludem golul marcat de D niculae, el a fost cel mai slab de pe teren (in opinia mea); a gresit toate pasele, nu i-a iesit niciun dribling, s-a impiedicat de multe ori in minge.

Fl Petre a facut 2 faze hilare: "pasa geniala" de la golul 2 cand era sa isi rupa piciorul si apoi, dupa ce a fost schimbat, a ocolit terenul ca sa se duca vestiare; neputand sa sara peste panourile publicitare care ii ajungeau pana la gat, a fost ajutat a 2 broneci care l-au luat de sub brat si l-au trecut dincolo =))

predatorpulse727.03.2008 14:44

Solutia e simpla:cand se joaca in Templu,nu ovationam jucatori anti-Steaua pe fata(nu neaparat daca joaca la rivale) cum ar fi sapunaru,pancu,Niculescu,tamas,giani kirita si alte mizerii d-astea,dar nici nu ii injuram. In Ghencea,casa stelistilor, merita ovationati fotbalistii care macar respecta aceasta echipa daca nu tin la ea,asa ca solutia este sa ii ignoram pe cei ce ne-au injurat in trecut echipa,chiar daca joaca cu nationala,cum ar fi fost sa dea d.niculae gol si la apelul crainicului sa nu strige nici un stelist? Asta da palma morala pentru cei ce nu ne respecta echipa,sa dai gol si sa nu iti strige nimeni numele.

 

Ideea mea nu ii include pe toti ce au jucat la rivale,pentru ca stim cu totii ca e aproape obligatoriu sa injuri rivalele cand ajungi la o echipa din Bucuresti,ci pe cei ce au facut un "hobby" din asta.

Stiu ca unii dintre voi gandesc "hai domne ca joaca nationala ce naiba" si va respect parerea dar atata timp cat ei vin in casa noastra si ne umplu de "respect" sa nu astepte ovatii din partea stelistilor. De asta e bine ca se construieste un stadion al nationalei ca sa nu mai existe aceste dispute.

 

pentru mine problema a fost nu ca au fost aplaudati anti-stelistii,ci ca au fost aplaudati in Ghencea,loc pe care ei l-au umplut de flegme si **ue ultima oara cand ne-au vizitat.

 

Sper ca mi-ati inteles punctul de vedere.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

eddie the 'ead27.03.2008 14:45

In primul rand STELIST...si apoi Roman !!! steagro fularsteaua2

 

In ceea ce priveste discutia cu sa-i injuram pe aia si sa-i aplaudam pe ceilalti, fiecare face cum il taie capul. Daca un fotbalist joaca bine pentru nationala (da, pentru bani, pentru faima, pentru un club mai bun, dar facindu-ma si pe mine sa ma bucur sau nu...) il apreciez. Gresesc? Asta e, shit happens...

 

Dar treaba asta cu "in primul rind stelist si apoi roman" mi se pare de-a dreptul hilara. Asa sa spuneti si la vama... Eu unul m-am nascut ROMAN si am devenit stelist. Poate in alte case se intampla altfel.

 

@predatorpulse7

 

da, te-am inteles si ai si tu dreptate. Stiu ca era o perioada, cu ani in urma, cind il uram pe Lucescu Jr. Acum poate virsta (hehe), poate experienta, dar am o atitudine mai Zen si nu ma mai enerveaza orice javra care isi da arama pe fata in meciurile cu Steaua.

MoWeed27.03.2008 14:46

predatorpulse7

 

Subscriu....ai dreptate!!

Daniellone27.03.2008 14:51

probabil ca aceia care reusiti sa faceti distinctia intre tamas care ne dorea sa ne calce masina sau niculae care si-a bagat in gura noastra cu fiecare ocazie si striga "i love u boro" urcat pe garduri si tamas si niculae care au jucat aseara pentru nationala, in "ghena", "langa cimitir', pe stadionul "spurcatilor/ aurolacilor/ oilor" (alegeti voi), sunteti niste oameni mai buni ca mine.

ca sa se simta oamenii si mai bine, trebuia sa-i fi chemat si la salut. eventual cu "niculae vino-ncoa/ sa-i dam m**e lu' Steaua". astept cu infrigurare momentul cand o sa le fie scandat in templu si numele lui pancu, sapunaru sau giani kirita.

nu zic sa-i huiduim sau sa-i injuram cand joaca pentru nationala, ar fi o greseala la fel de mare. dar cred ca daca i-am fi ignorat, ar fi fost mult mai de bun simt. parerea mea.

 

ps: nu il iertam pe Dan Petrescu pentru un gest minor fata de cate a facut jucand pentru clubul nostru si il fluieram cand vine in templu, dar il aplaudam pe tamas si ii scandam numele lui Daniel niculae?!?!

laur_2327.03.2008 15:56

Asta am spus si eu! ( a se vedea mai sus!)... IGNORANTA pentru mizerii si milogi!

 

Dar, se pare ca unii ma batjocoresc pe aici...ei fiind mult mai intelepti ca mine. Imi cer scuze fata de voi...''inteleptilor'' !

enjoy27.03.2008 17:29

extraordinar! nu mi-as fi inchipuit ca discutia purtata pe baza unui meci, disputat in Ghencea de catre nationala, sa-mi confirme 100% concluzia de o viata despre poporul roman! speram in sinea mea ( si mai sper) ca m-am inselat si ca usor, usor o sa-mi schimb aceasta parere. ei bine, reactiile voastre d-lor nu ma lasa. si acum sa va dau cateva axiome, rezultate dupa 60 de ani de viata (sa zicem 45 de intelegere a lucrurilor):1. doi romani nu pot fi prieteni- unul trebuie sa fie sef(mereu prost ca sef); 2. cand doi romani au fost mereu impreuna iar unul a ajuns sef pe bune, celalalt il tradeaza; 3. cand din doi romani unul ajunge la greu, celalalt il afunda mai mult in loc sa-l ajute; 4. cand niste straini se iau de un roman, "prietenii" romanului se bucura ca au scapat si il parasesc sau trec de cealalta parte; 5. daca este afara si vede un conational necajit romanul isi Neaga nationalitatea; 6. daca este afara si intalneste un conational, romanul se gandeste imediat cum sa-l fraiereasca. ar mai fi si altele dar mi-e groaza sa le mai amintesc. suntem stelisti de diferite nuante sau suporteri ai altor echipe - oare trebuie sa ne uram, sa ne desconsideram, sa ne etichetam in fel si chip, chiar sa ne lovim sau sa ucidem? eu cred ca s-a ajuns prea departe; s-ar putea ca unii dintre noi sa aiba nevoie de carnet rosu si atunci ceilalti ar trebui sa stie sa-i ocoleasca! am oprit masina la o trecere de pietoni si doi tineri stateau pur si simplu pe trecere; dupa o asteptare rezonabila zic eu i-am claxonat= unul politicos a inteles si aplecat, celalalt a scuipat spre masina (i-am zambit larg pentru ca se scuipase pe barbie)= ce sa cred? oare in familie nu am avut diferende, uneori mai mici, alteori mai mari si pana la urma am trecut peste ele? desigur in familiile civilizate! poate ar trebui sa gandim cu totii mai mult si mai profund in toate situatiile si atunci lumea (inclusiv noi romanii- apropo- cum poate cineva sa spuna ca intai e stelist si apoi roman, daca sigur e roman) ar deveni sigur mai buna! oricum lupta pentru existenta ne pune in concurenta; daca si in afara acesteia suntem lipsiti de omenie atunci omenirea trebuie sa-si schimbe numele! HAIDE Steaua!

DelPiero1027.03.2008 17:42
Asta am spus si eu! ( a se vedea mai sus!)... IGNORANTA pentru mizerii si milogi!

 

Dar, se pare ca unii ma batjocoresc pe aici...ei fiind mult mai intelepti ca mine. Imi cer scuze fata de voi...''inteleptilor'' !

Nue vorba frate,dar sa-ti spun ceva;te-ai nascut in Romania!Buna,rea,e tara ta!Noi vorbim limba romana,primele cuvinte pe care le-ai invatat:'mama', 'tata',sunt cuvinte in limba romana!Noi suntem in primul rand ROMANI,si apoi stelisti!

P.S1.Hai sa vedem cati ma vor acuza ca nu-s 100% Stelist?

P.S2.Sunt jeguri,precum Tamas,care nu merita nicicand aplaudate!Trebuiesc ignorati!Mai sunt jeguri precum Pancu si clanul Tiganiada din Ghiulesti,dar Slava Domnului ca nu joaca la Nationala...

laur_2327.03.2008 18:26

@ Del Piero

 

Nu te acuza nimeni ca nu esti stelist!!! (cel putin nu eu...); insa nici eu nu pot fi acuzat ca simt in primul rand pentru Steaua si apoi pentru Romania! Asta simt ...asta spun!!! E vreo problema???

 

 

Vad ca sunt multi pe aici( si chiar ma gandeam sa nu le raspund, dar nu se poate !) care pot trece usor peste jignirile si ocarile aduse de acei parveniti, ce ne-au ''dat m...e'' de cate ori au avut ocazia(si nu numai in Ghencea), pur si simplu terfelind Steaua si suporterii ei ca la usa cortului...

Nu poti trece asa usor peste acele intamplari daca te numesti STELIST!!! In caz contrar, da...cum procedeaza unii useri, care considera ca este un lucru firesc si normal(de fapt, aceasta este ''normalitatea'' din Romania!) sa aplauzi si sa scandezi numele unei persoane care te-a ''spurcat'', chiar daca acest lucru s-a intamplat in TEMPLU sau in alta parte...

Cand cineva vine la tine acasa si-si ''baga'' tot arsenalul in tine, in familia ta si, mai presus de toate, in Steaua - nu poti sa ramai imun si sa treci cu vederea, iar data viitoare sa-l ovationezi, spunand ca''nu-i nimic, asta-i viata!''

 

Legat de echipa Nationala:

-atunci cand in 2000, un crrrapidist, pe numele lui Ganea, da gol cu Anglia si te califica in ''sferturi'' la EURO, tu tipi ca un nebun, nebagand in seama faptul ca nu este unul de la Steaua

SAU

-cand, in 2001, la acel baraj de trista amintire cu Slovenia, prezent pe stadion, urli din toti rarunchii la golul unui dinamovist, pe numele lui Contra

SAU

-cand, in tomna lui 2003, la meciul de cosmar de la Copenhaga(2-2), te manifesti ca un nebun la golurile marcate de doi dusmani, care te-au ''mitraliat'' la orice meci disputat impotriva Stelei, pur si simplu ''facand'' pe Steaua Noastra, pe numele lor crrapancu si Mutu,......ei, dupa toate acestea(si ar mai fi si alte ex.)...

 

Nu cred ca poti fi considerat un om care nu-si iubeste tara, un rau ROMAN sau o persoana care nu da doi bani pe natia lui!

 

P.S. Si cand ma gandesc ca sunt altii pe aici care ne saluta cu F..ca Romania !!!

 

nu

simona_steaua627.03.2008 18:41

bravo Romania!consider ca meciul a fost destul de bun tinand cont ca am jucat cu un adversar calificat ca si noi la euro.insa lasand asta la o parte asta ce mi-a placut cel mai mult aseara a fost faptul ca in sfarsit jucatorii care au jucat sau joaca in prezent la echipe rivale Stelei nu au mai fost huiduiti.asta e un lucru extraordinar caci atunci cand joaca nationala pur si simplu trebuie sa uitam de aceste lucruri pentru ca toti au nevoie de incurajarile noastre si atunci cand practica un joc bun sau inscriu o fac pentru toti romanii nu doar pentru suporterii echipelor lor!si mai sper ca aceasta atitudine nu se va rezuma doar la meciul de aseara.

HAI Romania!!!!!

A1GIGGS27.03.2008 18:44

HaI Romania .. HaI Steaua fular-campionii:steag_sah_mic::steagcruce:

Gabyc27.03.2008 21:03

Ias intreba pe cei care zic ca cei de la rivale trebuie injurati.Daca Coman ar apara poarta Romaniei si ar avea un meci perfect fara o greseala aparand excelent ce ati face?lati injura?lati ignora?sau lati aplauda?

 

Eu cred ca daca ii aplaudati dati dovada ca sunteti mai presus de ei,mai educati.daca ii injurati va coborati la nivelul lor.

 

 

 

sa mai dau un exemplu.Va intalniti cu unul pe strada si te injura cei ai face?ai sari la bataie?iai raspunde la fel?sau nu lai baga in seama aratand ca esti mai destept ca el?

MoWeed27.03.2008 21:09

Gabyc

 

Pe Coman chiar il consider unul din putinii oameni cu bun-simt de la Rapid. Eu nu ma refeream la acest tip de jucatori ci la cei care si-au facut un hobby din a injura Steaua(Kirita, Pancu, Niculescu, Sapunaru, Maftei, Pancu, etc.) si nu ziceam ca ar trebui injurati dar cel putin ignorati.

Daca te injura un om pe strada poate ca nu sari la bataie dar nici nu-l aplauzi dupa-aia....

bogdan27.03.2008 22:10

Pentru toti cei care nu au reusit sa inteleaga deosebirea de a fi stelist. Am facut un comentariu mai devreme si au aparut altele cu aceeasi idee sau altele care ma contraziceau. Este parerea fiecaruia si trebuie respectata. Sunt convins ca nu exista pe lume suporter stelist care inainte de toate este roman. Sa nu uitam ca nu se poate disocia Steaua de Romania. Nu incurajez si chiar mi-as dori ca nimeni sa nu injure vreun jucator al altei echipe, nici macar cand joaca in campionat, cu atat mai mult pentru Romania, dar oricat de bine ar juca, NICIODATA nu ii voi scanda numele. Aplauda da, asa cum aplauzi un spectacol reusit. Nu uitati in primul rand ca fotbalul este un joc de echipa, SUSTIN echipa Romaniei, o incurajez, aplaud si tip, dar pe Ghencea NICIODATA nu voi scanda numele unuia care si-a dorit ca familia mea sa moara sau sa se imbolnaveasca, sau eu cu familia mea sau prietenii si colegii mei stelisti sa-i satisfaca lui visele erotice. Repet NICIODATA, nu o sa vedeti vreun stelist aclamat pe alte stadioane decat pe al nostru si de noi, NICIODATA nu se vor opri in a defaima si persecuta clubul nostru iubit. Nu sunt patetic, fiecare va face ce crede de cuviinta. Voi striga HAI Romania, voi racni la golul lui Nicolae, Marica, Mutu sau oricare alt jucator, dar NICIODATA nu-i voi scanda numele pe Ghencea. Polemica spusa de unii pe forum, ca nu am fi romani, ca ar trebui sa le aratam ca suntem mai presus de ei...BullShit. Numele acestor oameni NICIODATA nu-l va rosti buzele mele, chiar nu merita. IGNORANTA TOTALA. Nu spun ca trebuie aleasa extrema cealalta dar nici sa fim noi mai sfinti decat papa. Puteti sa-i spuneti ura, accept. Dar va intreb? Daca un indivit iti injura mama azi, maine pe sora ta, si iar si iar, tu nu te cobori la mintea lui si-l ignori, iar dupa un timp te intalnesti cu acel individ la o petrecere, avand un prieten comun, ce vei face, vei dansa cu el, vei bea o bere si vei rade? Sunt oare mai putin roman daca nu-i pot accepta pe ei, daca nu-mi bat joc de demnitatea mea?

«1234»