FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical / Romania - Rusia 3 - 0

«1234»
RedStar26.03.2008 20:48
cel mai mult imi place tamas

 

sunt mare fan tamas

 

mai ales de atunci cand a zis, referindu-se la suporterii stelisti:

 

"sa dea masina peste voi"

 

mare jucator!

mare!

 

Tu faci fotbalul urat.

AdrianUltras2526.03.2008 20:49

RedStar

 

sa stii ca tot eu am aruncat si cu bricheta la meciul rapid-Steaua

SuperstaR1826.03.2008 20:49

AdrianUltras25: termina cu chestii d`astea ca poluezi atmosfera de pe forum. Nu-ti ajung scandalurile din Liga 1?

Felicitari Romania

D`abia astept campionatul european. Din pacate nu am fost printre norocosii (sau pilosii :D ) care au avut acces la bilete. PS : Raiffeisen Bank SUCKS!

Sa ies pe geam cu steagul Romaniei 8-> .... dupa meciul cu Italia 8-> hehe

alexynho26.03.2008 20:51

Ma bucura foarte mult pofta de joc aratata de Marius & Daniel Niculae... sa joace asa si la Euro, si o sa le scandez numele din toti ranunchii.

yo_marius26.03.2008 20:52

Nu va cere nimeni sa scandati nimic. Este foarte simplu, nu va regasiti in nationala Romaniei, pastrati-va parerile pentru voi si lasati-ne pe astia mai fraieri sa ne bucuram de o victorie cu echipa a 15-a a Rusiei in meci amical. E asa greu? Postati la miile de topicuri despre rautatea presei sau despre decizia amanata, daca fotbalul e asa neinteresant.

MoWeed26.03.2008 20:54

alexynho

 

Cei 2 au fost azi mai buni decat marele Mutu. Oricum la Euro unul din locurile de atacanti e clar al lui Mutu. E bine ca totusi pentru celalalt loc par a fi cel putin 3 jucatori capabili sa se bata.

Toti au aratat pofta de joc azi, pana si Banel :yes:

danimarcu26.03.2008 21:00

Trebuie sa ne schimbam mentalitatea cand vine vorba de echipa nationala.Baietii astia ne-au oferit o calificare frumoasa ,e randul nostru sa le oferim sprijinul acum.

Echipa nationala joaca pentru noi,suporterii romani,deci nu ma intereseaza cine e titular,de la ce echipa samd,important este sa-si faca datoria!Foarte bine ca i-a fost scandat numele lui D.Niculae pe Ghencea,inseamna ca o merita.

Eu ma bucur pentru revenirea lui M.Nicolae ,era favoritul meu cand juca la Sporting.Are clasa ,un atacant cum nu sunt multi in Romania.

Despre meciul de azi:excelent.Bravo baieti,tineti-o tot asa!

steaua_gloria26.03.2008 21:00

Ma simt mandru ca-s roman steagro

SuperstaR1826.03.2008 21:02

@ alexynho

Intradevar absolut fantastic meciul facut de cei 2 Niculae. Practic , de multe ori ei 2 reuseau sa domine pe cei 4(!) fundasi rusi; ajutati de pressingul intregii echipe.

De fapt , in opinia mea, echipa a mers mult mai bine in a 2a repriza dupa ce vedetele nationale Chivu, Mutu si Marica au iesit , iar in locul lor au intra D. Niculae, Dica si Marius Niculae. Oricum nu cred ca intr`un meci oficial echipa noastra va avea atatia jucatori ofensivi in primul 11. Sa nu uitam ca Piturca joaca cu 2-3 mijlocasi defensivi :| de obicei -> Chivu, Codrea , Ov Petre

PS: sa nu uitam de Aliuta care a intra pe final sa ii umileasca pe rusi cu calcaie "a la Copacabana :D " ... si de Banel care alerga ca nebunu... si de Cocis, Contra, Ogararu, Radoi, Goian, Tamas, M Popa, Rat, Ov zis "ceAs" Petre, chiar si nou venitii Sepsi si Stanca.

Felicitari tuturorr

 

In final... mandru ca sunt STELIST

Mandru ca sunt ROMAN

Pot sa ma culc fericit in seara asta :notangel:

AdrianUltras2526.03.2008 21:26

Va rog sa ma iertati ca nu sunt ipocrit!

 

Pana acum cateva luni toti stelistii de pe site bagau la adresa lui Piti si a nationalei tot felul de acuzatii.

 

Ca echipa nu joaca.Ca selectia nu e facuta corect.Ca stanga.Ca dreapta.

 

Acum ca ne-am calificat,deja toti sunteti ultrasi ai nationalei.

 

Eu recunosc ca m-am uitat la meci doar ca sa vad ce fac stelistii si mi-era frica ca nu cumva Radoi sa pateasca ceva.

Atat.

 

Jocul nu m-a impresionat.

Rusii au venit in vacanta.

Si nici nu au jucat cu prima echipa.

 

De selectie la fel.

Cati de aici au curajul sa zica ca Dica si Nicolita nu ar fi meritat sa fie convocati?

pentru ca nu au meritat.

Ca sa nu mai vorbesc si de acei jucatori care nu sunt stelisti.

 

Ma rog.

Voi tineti cu nationala.Faceti pe ultrasii.

Nu ma intereseaza.

Eu raman la parerea mea ca nationala nu joaca nimic, ca nationala nu e a Romaniei ci a impresarilor, ca ne-am calificat printr-o conjunctura favorabila profitand de pasii gresiti facuti de bulgaria si olanda si ca nu vom face mare lucru la europene.

 

Eu nu sunt ipocrit.

Puteti sa ma injurati si sa ziceti ce vreti.

 

Eu zic doar ce vad.

 

Aceasta nationala nu ajunge nici macar la gleznele nationalelor din 94 sau 98.

MR.KILLER.ULTRAS26.03.2008 21:31

am trait s-o vad si pe asta...**** vostri de cretini,ati ajuns sa strigati la unison numele unor spurcati care ne-au tot dat **** de-a lungul istoriei...pentru mine,sunteti niste *****i,manipulati de presa asta de kkt...

am inlemnit cand am vazut ca il aplaudati pe tamas cand a reintrat dupa ce se accidentase la picior(probabil uitati ce a spus tamas despre noi....pardon despre voi ***)...

apoi ii strigati numele lui marica,dinamovist de mic copil...aaaa,chiar ati crezut declaratia lui cum ca vrea ca Steaua sa castige campionatul=))..***

apoi alta faza super penibila,tot stadionul(nush daca si peluzele,sper sa nu...) striga numele unui cioroi spurcat care ne-a dat **** tot timpul cand a avut ocazia=d niculae...patetic!

si ca sa se incheie seara magica,bravii nostri suporteri(magnificii care sufla-n goarne ca-n fund),nici nu il huiduie pe idolul care ne-a dat ****(probabil l-ati crezut cand a spus ca a strigat NU E Steaua'...

lol lol lol,unde plm sunteti cand echipa are nevoie de voi j****?unde ati fost la meciurile cu real,Lyon,Kiev,sevilla,arsenal,praga,Farul,si restul?aaa,ati suflat in goarne si ati spart seminte..si acum va mananca pe voi in fund sa faceti spectacol...****!

****!

Gabyc26.03.2008 21:34

Un meci frumos facut in seara asta.cat despre cel care a zis de vedetele Chivu si Mutu sa citeasca atenti nu refacuti total Chivu joaca cu umarul distruns iar Mutu nui la forma lui de inainte de accidentare cat despre Marius si Daniel un cuplu foarte bun pentru atac.chiar daca sunt multi care il ataca Banel a jucat destul de bine sa nu uitam de la el a pornit faza golului 3 cand a centrat perfect de 2 ori intai Dica apoi Marius cat despre aparare in a doua repriza nu a trezut nimic de ea se cunostea ca se cunosc jucatorii si stiu cum sa se acopere.cat espre ceilalti jucatorii au jucat bine si foarte bine aliuta a iesit in evidenta cu calcaiele lui dar si restul.una peste alta Forza Steaua Forza Romania

dragos_drlsteaua26.03.2008 21:46

Bravo bai killere!!! Esti cel mai ultras dintre ultrasi! ****! Sa-ti explic ceva, desi nu stiu de ce ma obosesc, ca tot nu ai sa intelegi! In momentul in care imbraca tricoul echipei nationale, Tamas, Niculae sau pe cine mai ai tu boala, joaca pentru MINE si pentru tINE ***! Joaca pentru 22 de milioane de oameni! Nu conteaza la ce echipa joaca, pe cine injura samd...dar capul tau limitat nu are cum sa inteleaga chestia asta! Si ai si figuri de ultras! Esti o rusine pentru ultrasi, bai ****, daca tu asta intelegi prin fenomen!!!

Cu speranta (desarta) ca m-am facut inteles, ne vedem la meciul urmator. In peluza, stai linistit, ca si eu tot acolo am crescut!

In final, felicit echipa Romaniei pentru victorie si sper ca o vor tine tot asa si la Euro.

P.S. Sper din tot sufletul ca la Euro sa castigam tocmai prin golurile celor amintiti de tine mai sus, pentru ca tu si idiotii ca tine sa stati bosumflati in case, in timp ce noi, adevaratii Romani, sa sarbatorim victoriile pe strazi!

AdrianUltras2526.03.2008 21:52

Dragos_drlSteaua

 

citeste postul meu de mai sus despre tamas.o sa iti placa.

 

nici eu nu ma obosesc sa iti explic tie niste lucruri care sunt evidente.

 

dar daca tu crezi ca acesti jucatori joaca pentru min,pentru tine si pentru restul romanilor esti foarte naiv.

 

aia joaca doar pentru ei!

DanStan26.03.2008 21:55

In ceea ce priveste potentialul echipei nationale acest meci nu a fost edificator. Dar ceea ce va ramane va fi rezultatul. Chiar daca a fost doar un amical rusii s-au cam facut de kko iar nationala Romaniei a punctat la capitolul imagine.

predatorpulse726.03.2008 21:59

Mai degeaba va certati pentru ca asta e un conflict fals,cu dinamuistii si crapidistii aplaudati pe Ghencea. Daca as fi fost astazi in tribune eu nu as fi aplaudat niciodata,oricat de bine ar fi jucat,pe d.niculae,tamas sau vreo alta panarama care a strigat mereu impotriva noastra. Si asta mai ales pe Ghencea,inteleg ca jucau la nationala dar asta inseamna ca acum trebuie sa aplaudam toti ratatii pentru ca au pus tricoul galben pe ei.

 

De exemplu,desi e dinamovist,nu as avea nici o problema sa-l aplaud pe fl.Petre pentru ca mi se pare un baiat cu bun simt. Nu sunt ultras dar ii dau dreptate,macar partial,lui adrianultras25,daca maine e selectionat jegul de pancu probabil o sa-l aplaude gornistii iar deontologii o sa tipe la TV ca asa e bine ca asta e o stare de normalitate,si alte prostii d-astea.

 

ca sa trag o concluzie,nu e vorba de trecutul jucatorilor(daca au jucat sau nu la rivale) ci cum s-au comportat impotriva noastra cat au stat acolo,d-aia piti a judecat-o bine faza cu trica,cred ca isi lua numai injuraturi,chiar de la gornisti. Cand se va juca pe noul stadion al nationalei,suporterii pot sa faca ce vor,dar atata timp cat se joaca in Ghencea,jegosii ce ne-au injurat echipa nu merita aplaudati. Parerea mea.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Dragoshel26.03.2008 22:00

Sa pastram totusi un ton politicos.

dragos_drlsteaua26.03.2008 22:03

@Adrian Ultras

Intr-adevar, ai dreptate cu ce a zis. Ca stelist, normal ca il urasc si nu am sa il uit niciodata pentru acea declaratie si pentru numeroase alte gesturi. Dar ca suporter al nationalei nu am absolut nimic cu el! Pentru ca nu tin minte sa fii declarat ca isi doreste ca toti romanii sa fie calcati de masini! E chiar asa de greu de facut o distinctie intre ceea ce inseamna a a fi suporter stelist si a fi suporter al nationalei? Chiar nu ne putem separa de cele doua notiuni, total distincte dupa parerea mea? Sa fie oare atat de dificil?

AdrianUltras2526.03.2008 22:13

Dragos

 

Daca tamas nu poate sa inteleaga ca suporterii Stelei sunt in proportie foarte mare romani de ce te astepti de la mine sa fac distinctie intre a fi suporter stelist si suporter al nationalei.

 

Acei jucatori sunt nimicuri!

dragos_drlsteaua26.03.2008 22:24

pentru ca ma astept de la tine sa fii mai destept decat un jucator de fotbal!

AdrianUltras2526.03.2008 22:29

ma faci sa rad.

 

nu ma lua cu din astea ca nu am 2 ani.

 

Am mai scris un post mai sus in care imi ziceam parerea despre toata treaba asta.

 

Citeste-l.E un pic mai lung dar cred ca te vei regasi pe acolo.

dragos_drlsteaua26.03.2008 22:51

In cazul asta nu pot decat sa imi doresc o constructie cat mai grabnica a stadionului pe care va juca nationala. Iar in ceea ce ne priveste, cat mai multe bucurii aduse de Zapata&comp.!

P.S. Hai totusi sa fim fericiti! E o seara in care echipa nationala a invins o echipa calificata la Euro, cu un scor care nu mai lasa loc de comantarii.

Stanici26.03.2008 23:44

Bun. Echipa nationala a invins. Fuaaarte bine. Atmosfera acceptaila, mi-era dor sa aud "ROOOOMANIIIAAAA!!!!" pe Templu.

Ca stelist, sunt de parere ca, atat vreme cat un jucator imbraca tricoul galben, - ca si manifestare de antipatie- trebuie cel mult ignorat. Nu cred ca trebuie injurat cineva strict in timp de poarta tricoul reprezentativei patriei. Dupa aia... totata viata o sa ii injur si o sa le-o trag asa cum ne-au tras-o si ei noua - asta in restul timpului cand nu reprezinta tricolorul.

Bundy27.03.2008 07:05

Am jucat bine dar sa nu ne imbatam cu apa rece...Rusia pe care am vazut-o aseara nu e cea mai buna echipa pe care puteau s-o alinieze. Hiddink a facut schimbari majore fata de sistemul folosit de obicei, mai ales in aparare. I se reproseaza ca nu a folosit jucatori gen Pogrebnyak si un oarecare Arshavyn care e jucator de baza la ei. Berezutki a jucat fundas stanga in loc de fundas central, pe scurt Hiddink a experimentat aseara. Dar asta nu stirbeste cu nimic jocul excelent facut de Romania. Hai Romania!

danimarcu27.03.2008 07:34
Va rog sa ma iertati ca nu sunt ipocrit!

 

Pana acum cateva luni toti stelistii de pe site bagau la adresa lui Piti si a nationalei tot felul de acuzatii.

 

Ca echipa nu joaca.Ca selectia nu e facuta corect.Ca stanga.Ca dreapta.

 

Acum ca ne-am calificat,deja toti sunteti ultrasi ai nationalei.

Se vede de la o posta o schimbare clara de atitudine in bine la nationala.Trebuie apreciat acest lucru.Baietii au lasat figurile la o parte,Piturca i-a facut sa priceapa ca la echipa reprezentativa nu este loc de rivalitati si de figuri.A alcatuit o familie,si merita sa fie sustinuti pentru asta.

In rest,de acord:nationala din 94 era cu mult superioara acesteia de acum.Valoarea jucatorilor de atunci era alta,in plus il aveau lider pe Hagi,care nu se poate compara cu Mutu.

«1234»