FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Prevenirea și combaterea... bișniței

«1234»
SebaSS16.03.2008 06:01

1. ABONAMENTE - Clubul ar trebui sa inceapa din timp vanzarea de abonamente, cu o luna doua inaintea inceputului noului sezon astfel incat toti cei care sunt plecati in vacante sa isi poata lua la un moment dat abonamentul. Merita 100% si daca mergi doar la derbiuri tot sezonul! Dar daca stii ca ai abonament o sa mergi mult mai des stiind ca nu mai stai la cozi, intrarea pe la porti e mult mai simpla, lipsita de prea mare inghesuiala

2. Cei care au fost papacliti platind biletul la suprapret sa aiba posibilitatea sa mearga si la culb cu numele inscris pe bilet dar si la sectia de politie si sa-l reclame pe respectivul tigan! caci 99% dintre bisnitari sunt colorati borati. E prea de tot ce se intampla in tara asta. Majoritatea nenorocirilor de la ei vin, facandu-ne tara de ras cu succes! Cum sa nu fi rasist cand vezi ca singura lor preocupare este de a fura, jefui, ciordi...?

cannavaro16.03.2008 10:20

sa reclame pentru ce?

White Power16.03.2008 11:26

Clubul va zice mereu"cumparati numai de la casele de bilete".

Dar, chiar langa casele de bilete, exista o mare pata de culoare neagra care te ademeneste cu "celebra" lor vorba... "iti dau un bilet?!"...

Daca s-ar vrea eliminarea bisnitei cu siguranta s-ar reusi lucrul asta. Dar daca se elimina bisnita, se elimina si "mica spaguta" data pulitisului... Ceea ce nu cred ca se va intampla.

 

Oricum, in trecut, in prezent, dar, din pacate, si in viitor cioroii vor continua sa faca bani buni de pe urma Stelei si a "naivilor" care cumpara bilete de la ei.

:chair::chair:

greco17.03.2008 12:22
Clubul va zice mereu"cumparati numai de la casele de bilete".

 

Clubul zice degeaba asta, sã fim serioși... Unii dintre suporteri nu vor accepta niciodatã sã punã mai presus lupta împotriva bișniței decât interesul lor personal (de a asista la partidã), e imposibil sã lupți împotriva acestui lucru. Trebuie gãsite alte soluții, unele care chiar sã funcționeze!

robert_1117.03.2008 12:37

Singura solutie e sa fie luati la bataie pana intra frica-n ei sa se mai apropie de casele de bilete. Altfel, niciodata nu vom scapa de acei innaripati. Trebuie batuti de fiecare data cand le ies din gura "Iti dau un bilet?". Avand in vedere ca sunt aceleasi fete de fiecare data, nu cred ca ar fi vreo problema aplicarea acestei masuri in cazul lor.

«1234»