Da, da, e foarte sensibil Banel in ultima vreme, mai ales cand stie ca se lupta cu Dayro pentru postul de titular.
Da, da, si mie mi se frange inima de durere la gandul ca idolul Faureiului o sa ramana pe tusa. Hai sa-i ridicam o statuie, mai mare decat a lui Lacatus, si inaintea "Fiarei".
E inadmisibil ca papagalu' asta de Nicolita sa ridice pretentii, e chiar o dovada de nesimtire. Pai oare se poate compara cu Moreno, chiar si dupa un singur meci jucat de columbian ? In locul lui m-as retrage singur din echipa si m-as refugia in Munti, de rusine, dupa meciurile de rahat pe care le-a facut.Ba mai mult, acum citesc prin presa ca si Badea, marele goleador de plastic ridica pretentii pentru o eventuala titularizare. Oare el in locul antrenorului s-ar baga in primul 11 ? Sper ca Lacatus n-o sa fie induiosat de smiorcaielile celor 2 si sa-i bage in echipa din primul minut. In primul rand sa invete sa fie barbati, sa accepte si faptul ca sunt altii mai buni ca ei si sa joace fotbal cu adevarat, nu sa se planga pe la colturi. Fiecare si-a jucat sansa cu varf si indesat, au avut destule ocazii sa demonstreze ca sunt buni si din pacate pentru ei, au demonstrat exact contrariul. Sper sa plece cat mai repede.
Banel n-ar fi trebuit sa ajunga niciodata la Steaua. A fost un alt "mega-transfer" al genialului manager MM Stoica. Cand ma gandesc ca l-am fi putut avea pe Semedo in locul impiedicatului de Nicolita ..
:cursing:

