Imi permit sa-mi dau si eu umila parere - nu sunt un academician si nici nu am pretentii sa lansez noi cuvinte in lb romana. Am citit majoritatea posturilor din acest articol si am observat cu stupoare ca f putini oameni (% vorbind) il sustin pe Laca - cu asemenea lot ar fi trebuit sa faca performanta si nu stie sa faca tactica si schimbarile - sunt acuzele cel mai des intalnite.
1. lotul Stelei este varza - cu multi jucatori buni pe acelasi post si cateva posturi neacoperite deloc - nu avem nici macar un mijlocas central (plesan inca nu si-a revenit complet), iar mijlocasii laterali nu exista.
2. jocul psihologic al celor de la Cluj a dat roade! jucatorii au avut in subconstient ideea ca meciul de la Iasi este blat - bineinteles, primul oier al tarii este vinovat cu butoanele lui cu tot
3. anumiti jucatori vor fi mentinuti titulari pana la EURO - Dica, Goian, Nicolita
4. neprofesionalismul jucatorilor romani
