Despre meci s-a tot comentat, de arbitraj nu mai zic nimic ca vad ca numai o varianta conteaza - aia defavorabila Stelei. Cartonasul rosu pe care Fabbiani trebuia sa-l ia de vreo 2 ori nu deranjeaza pe nimeni bag de seama.
Insa altceva voiam sa subliniez. Chiar nu putem juca un meci cap-coada fara antitalentul Nicolita pe teren ?? Echipa a jucat bine, uneori chiar foarte bine, fara marele Banel, "sufletistul". Fara Nicolita pe teren n-am mai vazut atatea mingi scapate in aut, caderi teatrale si inutile, centrari prin spatele portii sau direct in primul adversar. Si asta a fost BINE.
Insa pana la urma tot a intrat - probabil concesie, "nu-l bagi titular Laca, da' macar rezerva sa fie si sa intre pe teren". Ce mama dracului cauta Banelinho pe teren ? M-am uitat special dupa el, imediat ce a intrat. Primele 3 actiuni : minge scapata in aut, cade fara motiv cersind fault, iarasi minge scapata in aut. Pe urma l-a faultat pe Semedo si a luat un galben. Asta a fost "contributia" idolului Faureiului la victoria de azi.
Dar macar a fost rezerva si sper sa fie batut in cuie pe banca. Macar de-acum inainte, ca ne-a adus la disperare de destule ori.
