Patru tineri bucuresteni au fost injunghiati in strada pe bulevardul Obregia din cartierul Berceni, in zona cinematografului Cultural. Unul dintre ei a murit, altul se afla la spitalul Bagdasar intr-o stare foarte grava, si doctorii sunt sceptici in privinta sanselor sale de supravietuire. Aceasta veste a circulat aseara intre noi cu viteza fulgerului, pana sa ajunga in ziare... Fiecare spera ca zvonul mortii unui suporter stelist sa se infirme.
Nu s-a infirmat. La 19 ani, s-a stins din viata. Tot ce-a ramas sunt stirile din presa de azi si, probabil, durerea parintilor si a prietenilor. Mai e ceva de spus?
Odihneste-te in pace, Andrei!
greco
