FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fara cuvinte

«1235»
fcsteaua.ro12.02.2008 08:58

Patru tineri bucuresteni au fost injunghiati in strada pe bulevardul Obregia din cartierul Berceni, in zona cinematografului Cultural. Unul dintre ei a murit, altul se afla la spitalul Bagdasar intr-o stare foarte grava, si doctorii sunt sceptici in privinta sanselor sale de supravietuire. Aceasta veste a circulat aseara intre noi cu viteza fulgerului, pana sa ajunga in ziare... Fiecare spera ca zvonul mortii unui suporter stelist sa se infirme.

 

Nu s-a infirmat. La 19 ani, s-a stins din viata. Tot ce-a ramas sunt stirile din presa de azi si, probabil, durerea parintilor si a prietenilor. Mai e ceva de spus?

 

 

 

 

Odihneste-te in pace, Andrei!

 

greco

ssinpadureacualune12.02.2008 09:04

Mai mult ca sigur are legatura cu tigania din calabria.E incredibil ce se intampla.Intr-o lume in care nu mai ai voie sa faci nimik totul se agraveaza.

 

Odihneste-te in pace!

DOUBLE12.02.2008 09:35

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

Astristul12.02.2008 09:36

Este pacat faptul ca in Romania anului 2008, stat membru UE, siguranta cetatenilor este inexistenta. Ti-e si frica sa mergi pe strada seara la gandul ca alti dobitoci (sa nu le zic altfel, desi este un cuvant bland) cum au fost aia de aseara te pot transforma pe tine in victima lor!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

:steag_steaua_ro:

Bundy12.02.2008 09:43

Dumnezeu sa-l ierte.

red_blue_ultras12.02.2008 09:56

Pai cred au fost niste incidente intre brigazile echipelor din Bucuresti daca tu ai ajuns la concluzia ca era stelist . Sau poate era rapidist/dinamovist , de ce neaparat stelist? Sau poate nu era microbist. Cum moare un pustan de prin Romania gata , e stelist. mai dati-va Editat de moderatori

yo_marius12.02.2008 10:07

@r_b_u

 

sau poate il cunsotea... de asta ce zici? oare se poate ca Andrei (Dumnezeu sa-l odihneasca) sa fi fost prieten cu cineva de aici? iar respectivul sa stie sigur ca a fost stelist?

 

in fine, mintea ta ingusta nu poate pricepe unele lucruri...

Azzido12.02.2008 10:12

Dumnezeu sa-l ierte dar de unde pana unde ati tras concluzia ca era stelist ?

Pana la urma, stelisti declarati sunt vreo 5 milioane de romani.

Asta inseamna ca o sa fim destul de des in doliu... :wink:

red_blue_ultras12.02.2008 10:14
Pai cred au fost niste incidente intre brigazile echipelor din Bucuresti daca tu ai ajuns la concluzia ca era stelist . Sau poate era rapidist/dinamovist , de ce neaparat stelist? Sau poate nu era microbist. Cum moare un pustan de prin Romania gata , e stelist. mai dati-va ma n p** mea

Acum am citit articolul , inca o dovata ca in acel articol nu scrie daca acei 4 pustani erau microbisti. Asta a-ti bagat-o de la voi. "stelistilor" Poate cei care au injunghiat era stelisti , nu invers.

 

@r_b_u

 

sau poate il cunsotea... de asta ce zici? oare se poate ca Andrei (Dumnezeu sa-l odihneasca) sa fi fost prieten cu cineva de aici? iar respectivul sa stie sigur ca a fost stelist?

 

in fine, mintea ta ingusta nu poate pricepe unele lucruri...

Bine omule tu cu mintea larga gaurita de oameni ca mine , atunci daca il cunostea , de ce neaparat a trebuit sa dezvaluie in articol ca era stelist? De ce a trebuit neaparat sa imi strice mie ziua? numai scrieti fratilor articole dastea proaste , nota 1!!!!!

bibip12.02.2008 10:28
Acum am citit articolul , inca o dovata ca in acel articol nu scrie daca acei 4 pustani erau microbisti. Asta a-ti bagat-o de la voi. "stelistilor" Poate cei care au injunghiat era stelisti , nu invers.

 

 

Bine omule tu cu mintea larga gaurita de oameni ca mine , atunci daca il cunostea , de ce neaparat a trebuit sa dezvaluie in articol ca era stelist? De ce a trebuit neaparat sa imi strice mie ziua? numai scrieti fratilor articole dastea proaste , nota 1!!!!!

 

 

ba bulangiule ...rahat de tastatura ce suferi... omul era dintr-o grupare ..era unul care venea meci de meci sa isi sustina echipa pe stadion ,nu ca multi dintre voi care veniti doar in CL.

 

 

Odihneste-te in pace !acolo SUS totul e perfect

 

Editat de moderatori

ULTRASZ0R12.02.2008 10:33

va pot confirma ... era stelist .. si unul infocat ... de la sud .... mergea la meciuri cu baietii de la SOUTH BOYS ..... a fost injunghiat in picior aseara .. la 1 ora dupa incident am aflat de la un prieten ... de niste ciori infecte...... viata merge inainte ... razvane .... IESIM LA VANATOARE SA SALVAM RECOLTELE !

AdiM12.02.2008 10:36
Acum am citit articolul , inca o dovata ca in acel articol nu scrie daca acei 4 pustani erau microbisti. Asta a-ti bagat-o de la voi. "stelistilor" Poate cei care au injunghiat era stelisti , nu invers.

 

 

Bine omule tu cu mintea larga gaurita de oameni ca mine , atunci daca il cunostea , de ce neaparat a trebuit sa dezvaluie in articol ca era stelist? De ce a trebuit neaparat sa imi strice mie ziua? numai scrieti fratilor articole dastea proaste , nota 1!!!!!

 

Desi chiar nu meriti nicio atentie din partea nimanui, raspund pentru ca prea te bagi in seama mult. Este un eveniment regretabil, indiferent daca respectivul om era sau nu microbist si indiferent cu ce echipa tinea. A murit un tanar de 19 ani si pe tine, in ignoranta ta de semianalfabet, te intereseaza daca nu cumva cei care au comis aceasta crima "era stelisti" (daca sunt stelisti sa presupun ca ai fi cumva mandru de acest fapt?!).

 

Sincere regrete.

ULTRASZ0R12.02.2008 10:41
Pai cred au fost niste incidente intre brigazile echipelor din Bucuresti daca tu ai ajuns la concluzia ca era stelist . Sau poate era rapidist/dinamovist , de ce neaparat stelist? Sau poate nu era microbist. Cum moare un pustan de prin Romania gata , e stelist. mai dati-va ma n p** mea

era de la sb prietene .... pastreaza decenta .. RIP FMK ! :(

albanezul12.02.2008 10:43
Acum am citit articolul , inca o dovata ca in acel articol nu scrie daca acei 4 pustani erau microbisti. Asta a-ti bagat-o de la voi. "stelistilor" Poate cei care au injunghiat era stelisti , nu invers.

 

 

Bine omule tu cu mintea larga gaurita de oameni ca mine , atunci daca il cunostea , de ce neaparat a trebuit sa dezvaluie in articol ca era stelist? De ce a trebuit neaparat sa imi strice mie ziua? numai scrieti fratilor articole dastea proaste , nota 1!!!!!

hai la meciul cu CFR in peluza,Nord.sa stam de vorba.te rog eu frumos.ma cauti printre ai mei de la Triada.ok?

chiar vreau sa vorbim.

ULTRASZ0R12.02.2008 10:44
Dumnezeu sa-l ierte dar de unde pana unde ati tras concluzia ca era stelist ?

Pana la urma, stelisti declarati sunt vreo 5 milioane de romani.

Asta inseamna ca o sa fim destul de des in doliu... :wink:

 

prietene, stie greco ce a scris ... ca doar nu scrie asa de ochii lumii ....ca doar nu are subiecte ... avem istorie mareata ... avem despre ce vorbi .. nu suntem ca otv ul ... sa cautam senzationalul .... FMK ( Andrei) era sudist ... era cu baietii de la south boys .... si era un baiat de nota 1000 .... abtineti va sa vb prostii ...

eddie the 'ead12.02.2008 11:13

Odihneasca-se in pace!

steaua_gloria12.02.2008 11:28

Dumnezeu sa-i ierte !

lucvald-190212.02.2008 11:57

RIP !

punkRipper8712.02.2008 12:04
Acum am citit articolul , inca o dovata ca in acel articol nu scrie daca acei 4 pustani erau microbisti. Asta a-ti bagat-o de la voi. "stelistilor" Poate cei care au injunghiat era stelisti , nu invers.

 

 

Bine omule tu cu mintea larga gaurita de oameni ca mine , atunci daca il cunostea , de ce neaparat a trebuit sa dezvaluie in articol ca era stelist? De ce a trebuit neaparat sa imi strice mie ziua? numai scrieti fratilor articole dastea proaste , nota 1!!!!!

 

 

bah omule pana si acum esti nemultzumit?!...a murit un baiat,era stelist,era dintr-o grupare..te asigur eu daca vrei!!!daca aveai treaba cu peluzele si in general cu "ultraserie" ai fi stiut/aflat pana acum.E un ceas trist pentru totzi,sa-l lasam sa se odihneasca in pace fara certuri de genu asta.

 

 

 

R.I.P.

SzabiStelistu12.02.2008 12:05
Acum am citit articolul , inca o dovata ca in acel articol nu scrie daca acei 4 pustani erau microbisti. Asta a-ti bagat-o de la voi. "stelistilor" Poate cei care au injunghiat era stelisti , nu invers.

 

 

Bine omule tu cu mintea larga gaurita de oameni ca mine , atunci daca il cunostea , de ce neaparat a trebuit sa dezvaluie in articol ca era stelist? De ce a trebuit neaparat sa imi strice mie ziua? numai scrieti fratilor articole dastea proaste , nota 1!!!!!

dar tu cine esti sa spui ce sa scrie????si da.....ii foarte trist ca se intampla asta!!!!insa oameni ca tine nu au ce cauta aici....tu nu esti stelist!!!

makaan12.02.2008 12:08

Odihneasca-se in pace!

Sper ca acei lasi care te l-au injunghiat pe baiatul asta sa fie prinsi...atat pentru a se face justitie,cat si pentru a se evita o serie de violente si vendete foarte probabile...totusi as fi tentat sa sper ca ei sa aiba aceeasi soarta ca si Andrei!

Stanici12.02.2008 12:11

Nu se stie daca incidentul a avut legatura cu preferintele fotbalistice sau nu. Sa nu ne pripim...

 

Dumnezeu sa il ierte!

 

 

 

L.E. Cica au fost prinsi deja 2 dintre "cutitari".

ebonyc12.02.2008 12:14

Andrei (nu l-am cunoscut) nu mai poate scrie pe siteul asta si nici merge pe stadion, nici sa se bucure de micile placeri ale vietii iar pe voi nu va intereseaza decat daca era stelist sau nu si daca cei care l-au omorat erau rapidisti sau dinamovisti. va raspund eu daca imi permiteti: Andrei era un om ca toti oamenii care nu merita sa moara iar cel/cei care l-au omorat sunt acei "suporteri" care cred ca echipa de fotbal pe care o sustin e mai importanta decat oamenii care le-au dat viata (parintii) probabil unii din milioanele de oameni care exclama"sa moara mama!". nu pot sa spun decat atat: sa vi se indeplineasca dorinta "scumpii"mei.

Kustino12.02.2008 12:36

Orice comentariu facut aiurea pe acest subiect va atrage ban pe o perioada foarte mare !!!

Terminati cu prostiile !!!!

baraJa12.02.2008 12:51

Dumnezeu sa il odihneasca si sa aiba grija de sufletul lui !

-cam prost aleasa melodia dupa gustul meu dar prea putin conteaza!:(
«1235»