FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical / Steaua - Ceske 2 - 1

«1234»
fcsteaua.ro03.02.2008 02:35

Prima repriza:

 

Cosmin Vatca - Pawel Golanski, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Petre Marin - Romeo Surdu, Ovidiu Petre, Dayro Moreno, Dino Eze - Nicolae Dica (cap), Valenin Badea

 

Min 33: Gool Steaua! Goian inscrie cu capul dupa un corner executat de Surdu!

 

Steaua a dominat clar prima repriza, cehii nereusind sa-si creeze ocazii de gol. De partea noastra, Dica si Dino Eze au avut cele mai mari ocazii. Golanski si Dayro Moreno au fost avertizati cu cartonas galben.

 

A doua repriza:

 

Cernea - Golanski, Baciu, Rada, Nesu - Nicolita, Plesan, Mendoza, Surdu - Neaga, Pepe Moreno

 

Min 66: Gool Steaua! Pepe Moreno marcheaza superb cu o lovitura de cap. Golanski a centrat impecabil.

 

Min 70: In locul lui Pawel Golanski intra si debuteaza juniorul Bogdan Mustata!

 

Min 72: Gol pentru Ceske Budejovice. a inscris cu capul Peroutka.

 

Steaua castiga al treilea amical consecutiv din Cipru.
Virgil03.02.2008 02:46

Asteptam o noua victorie si macar doua goluri, cu marcatori diferiti de Dica. Ar fi momentul ca noii veniti sa inceapa sa penetreze portile adverse. Cu atat mai mult cu cat titulatura completa a echipei cehe este SK Dynamo Ceske Budejovice.

Dynamo este ocupanta locului 8 din 16 echipe, intr-un campionat in care cele mai cunoscute echipe sunt Slavia si Sparta, ambele din Praga, Slovan Liberec si Mlada Boleslav.

Forza Steaua!

MoWeed03.02.2008 07:43

Sper ca de data asta sa inteleaga adversarii ca e amical si sa nu mai avem vreun jucator accidentat.

yo_marius03.02.2008 07:46

ar fi super ok daca azi ar fi incercat altcineva pe postul de extrema/mijlocas stanga.eu unu il vad cam incomodat pe Mendoza pe postul ala.ar fi bine sa intre Neaga sau chiar Eze....

ssinpadureacualune03.02.2008 08:28

Cu riscul de a ma repeta vreau sa spun ca TREBUIE sa jucam cu 2 (DOUA) VARFURI si NU cu unul impins si alti "enspe' retrasi sau reprofilati ca mijlocasi.

 

Si nu inteleg care e problema ca nu intra toate achizitile in echipa.Si ce???Sa lupte pentru un loc de titular,pana acum doar Pepe Moreno merita sa joace.Asta e.Si sa nu mai vad doi inchizatori sau pe surdu in teren ca mor.

 

Eu mi-as dori o echipa pe sistemul clasic,utilizat mereu de Steaua 4-4-2.Mereu am jucat asa si este cel mai ofensiv si mai flexibil sistem.Cu patru fundasi care vreti voi,ca avem Slava Domnului si sunt si buni...apoi cu Nicolita(Doamne nu avem unu sa-l inlocuiasca)--Ov Petre--Plesan--Eze(sau Neaga)--Dica si Pepe(varfuri,impinse).Dica joaca cel mai bine varf,stie sa finalizeze si nu e obligat sa alerge prea in viteza (marele lui defect).Restul,toate bijuteriile Columbiei si calaii spurcatilor etc sa arate intai ca sunt mai buni decat titularii si dupaia sa intre.Trebuie sa fie ordine la echipa,sa nu inceapa toti cu pretenti de titulari si sa munceasca in adevaratul sens al cuvantului,sa lupte pentru a juca.

 

Lupta Steaua,SPRE 24!!!

MyLove4R203.02.2008 08:32

Victorie pentru Habibou! steag3 Acum ca s-a facut bine, tre sa avem o victorie spectaculoasa. Oricum, sper sa nu fie accidentari in acest meci...

cristinikka03.02.2008 09:00

Sa speram ca noile achizitii sa ne demonstreze de ce sunt capabile...!!!! SA SPERAM!!!! oricum..chiar dak nu vom cashtiga locul 1...tot Steaua PANA LA MOARTE!!!!!!! :steagcruce: :biggrin:

Kekea03.02.2008 09:27
Cu riscul de a ma repeta vreau sa spun ca TREBUIE sa jucam cu 2 (DOUA) VARFURI si NU cu unul impins si alti "enspe' retrasi sau reprofilati ca mijlocasi.

 

Si nu inteleg care e problema ca nu intra toate achizitile in echipa.Si ce???Sa lupte pentru un loc de titular,pana acum doar Pepe Moreno merita sa joace.Asta e.Si sa nu mai vad doi inchizatori sau pe surdu in teren ca mor.

 

Eu mi-as dori o echipa pe sistemul clasic,utilizat mereu de Steaua 4-4-2.Mereu am jucat asa si este cel mai ofensiv si mai flexibil sistem.Cu patru fundasi care vreti voi,ca avem Slava Domnului si sunt si buni...apoi cu Nicolita(Doamne nu avem unu sa-l inlocuiasca)--Ov Petre--Plesan--Eze(sau Neaga)--Dica si Pepe(varfuri,impinse).Dica joaca cel mai bine varf,stie sa finalizeze si nu e obligat sa alerge prea in viteza (marele lui defect).Restul,toate bijuteriile Columbiei si calaii spurcatilor etc sa arate intai ca sunt mai buni decat titularii si dupaia sa intre.Trebuie sa fie ordine la echipa,sa nu inceapa toti cu pretenti de titulari si sa munceasca in adevaratul sens al cuvantului,sa lupte pentru a juca.

 

Lupta Steaua,SPRE 24!!!

 

Problema nu e ca jucatorii straini au pretentii sa fie titulari.Cel care zice ca ei trebuie sa fie titulari este Becali pentru ca zice ca a dat o gramada de bani pe ei si vrea sa ii vada in teren.Doar il stiti....

anr9403.02.2008 09:39

Ii batem sigur ! :steagcruce:

bogdan_the_boss200603.02.2008 10:07

cine mai sunt casKe astya ma???:)):))

AdrianUltras2503.02.2008 10:37

Sper ca Laca sa joace azi 4-3-2-1 sau un 4-4-2

 

 

Zapata-Golanski,Goian,Ghionea,Nesu-Plesan,OvPetre,Lovin-Dayro Moreno,Pepe(Mendoza),Mendoza(Dica)

 

sau

 

Zapata-Golanski,Goian,Ghionea,Nesu-Nicolita,PLesan,OvPetre,Dica(Neaga)-Mendoza,Dayro Moreno

 

 

 

cu joc pe jos, pe centru, in viteza.

 

Nu mai vreau sa vad joc pe flancuri si cu doar un singur varf!

steaua_gloria03.02.2008 10:47

E dat la TV, sau tot pe marele prosti.ro in sistem sacadat?

Echipa pe locul 8 in cehia, la 13 puncte de slavia praga, vechea cunostinta.

Mosuc03.02.2008 11:06
E dat la TV, sau tot pe marele prosti.ro in sistem sacadat?

Echipa pe locul 8 in cehia, la 13 puncte de slavia praga, vechea cunostinta.

Acuma anuntau la ro astia ca e si live la TV si pe site
st_194703.02.2008 11:45

Astazi prefer sa vad un joc bun decat o victorie cu 2-0 obtinuta cu "bulan" .

Astristul03.02.2008 11:54
Ii batem sigur ! :steagcruce:

 

 

Nu e vorba de asta. E doar un meci amical. Bineinteles ne dorim cu totii sa castigam, dar cel mai mult ne dorim sa vedem ca echipa chiar joaca fotbal. Un fotbal ce ne-ar da sperante la un titlu de campioni la vara!

:steagcruce:

Bundy03.02.2008 12:01

sport.ro da in direct meciul cfristilor in loc sa-l dea pe al nostru de la 15:00 si nu de la 17:00; sa mi-o vezi pe varza, Sarbule

Deliric103.02.2008 12:20
sport.ro da in direct meciul cfristilor in loc sa-l dea pe al nostru de la 15:00 si nu de la 17:00; sa mi-o vezi pe varza, Sarbule

Si nu sunt in stare sa tina pentru ei rezultatu ca sa poti sa te uiti la meci fara sa sti scoru , (ei ruleaza pe bara de jos rezultatu` :| ) , nu mai are nici-un farmec meciu` :rolleyes:

adynezu03.02.2008 13:19

nu ne mai ramane decat sa urmarim din cand in cand pe http://www.steauafc.com/ro/meciuri/100/ ...

DelPiero1003.02.2008 13:44

Gol Goian!Dupa Dica,inca un marcator pur-sange inscrie in acest an... :unsure:

st_194703.02.2008 13:49
Gol Goian!Dupa Dica,inca un marcator pur-sange inscrie in acest an... :unsure:

Ma bucur ca mingea intra in plasa fata de alte meciuri. Nu prea ma intereseaza cine inscrie . Vad ca pe Che Fe Re ii ajuta arbitrul si in amicale: penalty inexistent [..]

DelPiero1003.02.2008 13:57

Sper sa batem si noi la diferenta mai mare in meciul asta...pana acum,au macat doar golgeterii! :biggrin:

danimarcu03.02.2008 13:57
Vad ca pe Che Fe Re ii ajuta arbitrul si in amicale: penalty inexistent [..]

...si ratat de marele jucator... :biggrin:

Pai ii ajuta arbitrul :ca sa aiba un moral bun pentru inceperea campionatului,trebuie sa castige si in amicale... :wink:

tazonne03.02.2008 13:57

daca tot in Dica si in Goe stam e clar:)) viitorul suna bine!

leynad7203.02.2008 14:02

Iarasi Surdu...

Laca, ce-aveti frate cu jucatorul asta ?

S-a dus si perioada de transferari, zau asa...n-are rost, de ce ne chinuiti atat ?

Haideti fratilor sa-i strigam numele in cor pe stadion, poate scapam ca in cazul lui Elton.

Macar asta merita sa zboare.

st_194703.02.2008 14:03

Ii astept pe Mendoza si Pepe in repriza II-a [ 8-> ] . Din cate se pare un joc bun..

Si-a revenit Romica [ :* ] !?

«1234»