FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical / Steaua - Metalurgs Liepajas 1 - 0

«1345»
ssinpadureacualune30.01.2008 09:50

Ninu belea.S-a p***t pe Goian cel putin meciu asta.Plesan bun rau,si Dica bun rau.Insa slabi Goian(nu stiu ce se intampla cu el...l-a scos Ninu de vreo 2 ori)Surdu,Neaga,Nicolita,Bicfalvi(parca nici nu a jucat),Dayro,Mendoza.Restul au fost in nota echipei,o echipa care a castigat cu 1-0 din penalty in fata unei echipe mult inferioare valoric.

 

Adevarat ca este primul meci,dar daca era nevoie de un semnal de alarma,cred ca acesta a fost.Trebuie sa realizeze ca nu e de ajuns doar sa aduci niste nume.Trebuie sa-i si pui in teren cum trebuie,sa-i pregatesti.

 

Si nu inteleg dece amesteca in halu asta echipa,in loc sa incerce sa contureze un 11 de valoare.Sa speram ca de acum incolo va incepe sa se miste si Lacatus.

 

p.s NU MAI VREAU SA-I VAD IN TEREN PE SURDU SI Lovin.NU-I MAI SUPORT,CAND II VAD IMI VINE SA VOMIT.

CaTaLiNsm StElIsTu30.01.2008 10:05
Da se trensmit pe SPORT.ro (situle si postul TV).Adica se treansmite de exemplu meciul cu bulgarii de vineri live pe www.sport.ro de la ore 17 si in premiera la TV pe sport.ro de la ora 19!!!

 

 

Merci mult de tot!

JustMe200730.01.2008 10:12

Eu zic sa nu ne agitam asa tare. Deocamdata Laca incearca sa vada ce pot jucatorii. Cei noi inca nu s-au integrat. Sa nu repetam greselile din trecut sa incepem sa dam deja in cei 2 Moreno, Habibu si Mendoza. Nu uitati ca vin din cu totul alt fotbal decat cel de la noi. E primul meci in care joaca impreuna. Inca nu s-au stabilit relatiile de joc. Stateam aseara si ma uitam la Dayro cum sta si cere mingi si nu i le da nimeni, sau cand le primeste incearca combinatii rapide, un-doiuri dar nu prea are cu cine, pentru ca nimeni nu ii ghiceste intentiile. Sper ca Laca sa incerce incepand cu meciul urmator sa bage un prim 11 care sa se cristalizeze pana la inceputul returului.

 

Am vazut ca unii tot zic cum vad ei primul 11. Hai sa zic si eu :)

 

----------------- Zapata ---------------------

Golanski ----- Goian ----- Ghionea --- Emeghara

Banel ---------Plesan ----- Radoi ------ Dica

---------------- Dayro ---- Mendoza(Pepe)-----

DelPiero1030.01.2008 10:38

M-am saturat de acest 4-4-2!Cred ca ar trebui sa se incerce si un 4-3-3,un sistem mai ofensiv si mai agresiv!Si cred ca le jucatori avem acum in lot,ar fi ideal!

Azazello30.01.2008 12:12
Eu zic sa nu ne agitam asa tare. Deocamdata Laca incearca sa vada ce pot jucatorii. Cei noi inca nu s-au integrat. Sa nu repetam greselile din trecut sa incepem sa dam deja in cei 2 Moreno, Habibu si Mendoza. Nu uitati ca vin din cu totul alt fotbal decat cel de la noi. E primul meci in care joaca impreuna. Inca nu s-au stabilit relatiile de joc. Stateam aseara si ma uitam la Dayro cum sta si cere mingi si nu i le da nimeni, sau cand le primeste incearca combinatii rapide, un-doiuri dar nu prea are cu cine, pentru ca nimeni nu ii ghiceste intentiile. Sper ca Laca sa incerce incepand cu meciul urmator sa bage un prim 11 care sa se cristalizeze pana la inceputul returului.

 

Am vazut ca unii tot zic cum vad ei primul 11. Hai sa zic si eu :)

 

----------------- Zapata ---------------------

Golanski ----- Goian ----- Ghionea --- Emeghara

Banel ---------Plesan ----- Radoi ------ Dica

---------------- Dayro ---- Mendoza(Pepe)-----

 

 

Niciodata Dica nu poate juca mijlocas stanga cum l-ai pus tu. Deocamdata Radoi e iar accidentat si OV Petre este f bun ca inchzzator. Merg pe 11 -le tau cu modificarea Radoi - Ov Petre , Mendoza pe stanga si in fata Dica -Dayro, Dica - Pepe, Pepe-Dyuro etc.

 

Ar mai fi o varianta cu Nesu in spate si Eme urcat mijlocas, caz in care Mendoza intra si el in concurenta pentru varf.

novac30.01.2008 12:18

Oricum este de bine, vad ca incepeti sa-l bagati pe Golanski in primul 11 fara comentarii.

MoWeed30.01.2008 12:18

Vad ca toti isi dau cu parerea despre echipa si sistem...

Parerea mea e ca la lotul actual ar fi bun un 4-1-2-1-2

 

 

---------------------Zapata--------------------

Golanski-----Goian---Ghionea----Emeghara

---------------------Radoi----------------------

Banel---------------------------------------Dica

--------------------Daryo---------------------

--------------Pepe---------Mendoza----------

 

L-am pus pe Banel pentru ca alt mijlocas dreapta nu avem in lot....

il_scorpio30.01.2008 12:33
vad ca nu au disparut acele " personaje " care incep iar cu ov.Petre e " pardaf " , " muci " ... ce vreti ma sa faca un mijlocas la inchidere sa faca bicicleta ,rabona,braziliana? el trebuie sa distruga atacurile adversarilor in permanenta si sa recupere cat mai multe baloane ...bine ca sunt prosti toti care joaca cu ov Petre: Hagi,pedrazzini,Lacatus si Piturca si sunteti voi mai mari specialisti

Da ce zici ar putea sa nu greseasca o gramada de pase de 5m pe meci ?? Sa ridice capul din pamant si apoi sa dea ar putea?? Sa gandeasca ar putea??? Ar putea sa le faca pe toate si fara sa fie brazilian iti spun eu sigur.

Mihai Somanescu30.01.2008 12:42

Parerea mea:

 

1) Antrenorul a jucat cu aceeasi asezare ca si in campionat: 4-2-3-1. O asezare in care s-a schimbat doar acel 1. O schimbare trebuia facuta in acea pozitie, dar este inutila avand in vedere ca pe langa acel 1 trebuiau schimbati cel putin 3 jucatori: unul din cei doi mijlocasi centrali( Lovin cu Plesan sau Bicfalvi) si mijlocasul stanga( Surdu cu Mendoza sau Dica) si varful retras ( Dica cu Dayro Moreno). In aceste conditii, jocul a aratat exact la fel.

2) Avand in vedere ca a aparut doar un jucator nou, Pepe, scuza cu echipa neomogena nu tine.

3) Dica si Goian sunt cu gandul la plecare, dezamagiti, blazati, trebuie vanduti cu orice pret.

4) Mendoza a fost adus sa joace pe laturile terenului.

5) Plesan, Ghionea( si Radoi cand o sa revina) trebuie sa inceapa sa joace din primul minut. Daca nici in amicale, atunci unde?

6) Bine ca am invins.

borcescu_coposan30.01.2008 13:38

Un meci cat de cat bun, dar mai au de lucrat..si mai au pana se adapteaza... toti cei adusi in iarna asta au jucat bine... habibou viteza si dorinta de ajunge mare...Dayro stie bine cu mingea, numai ca nu prea primeste pase..pepe a ajutat deja, deci e bun, mendoza stie si el bine..dino eze mai are inca de lucrat... inca tre sa scapam de umpluturile din echipa (Neaga, bicfalvi, surdu, Nicolita, Radoi...) ... ov Petre incepe sa isi arate valoarea in timp prin evolutiile din ce in ce mai bune, insa Lovin mai are mult de lucrat... pot sa zic ca avem o echipa destul de buna, incat sa facem fata in campionat si eventual in CL ... trebuie doar adaptare...

 

Mi-a placut mult, si am fost fericit cand l-am vazut pe zapata cum vb romana :D nu stiu de ce, dar mi-a placut..s-a integrat foarte bine...sper sa se intample la fel si cu ceilalti...

 

De ce va bucurati ca au revenit miel rad-oi si Ghionea?... rad-oi nu are valoare de Steaua...va fi urmasul lui Neaga in curand... Ghionea?... mai bine Rada, e mult mai bun si mai sigur..va aduceti aminte cum evolua Ghionea inainte sa ii declare aia de la TV "cei mai buni fundasi" ?

 

cei mai buni fundasi sunt Emeghara Goian si Rada .. fara discutie...

 

Si totusi ma bucur ca a revenit plesan

radusor30.01.2008 14:13
Parerea mea:

 

1) Antrenorul a jucat cu aceeasi asezare ca si in campionat: 4-2-3-1. O asezare in care s-a schimbat doar acel 1. O schimbare trebuia facuta in acea pozitie, dar este inutila avand in vedere ca pe langa acel 1 trebuiau schimbati cel putin 3 jucatori: unul din cei doi mijlocasi centrali( Lovin cu Plesan sau Bicfalvi) si mijlocasul stanga( Surdu cu Mendoza sau Dica) si varful retras ( Dica cu Dayro Moreno). In aceste conditii, jocul a aratat exact la fel.

 

De ce sa se schimbe Dica cu moreno? Dica e bine pus acolo, mijlocas stanga e 0. Mai bine sa joace moreno pe stanga ca are viteza, sau pe dreapta in locul lui Banel ca sa ii faca loc lui mendoza.

Astfel atacul Stelei ar arata cam asa: D Moreno, Dica, Mendoza in linie si Pepe in fata lor.In conditiile in care unul dintre mijlocasii centrali ar fi Plesan, o sa fie o placere mare sa te uiti la meciurile Stelei.

corinstelistul30.01.2008 14:48

este prematur sa avem pretentii.in mod normal ar trebui undeva in ultimul meci de pregatire sa vedem cam cum sta echipa in teren si cam ce joaca...deocamdata Lacatus trebuie sa gaseasca solutii optime si sa incerce toate variantele posibile....si asta bineinteles daca este lasat sa faca ceva si nu incepe iar Becali cu porcariile.....ca sa nu uitam cine a stricat echipa Steaua...

enjoy30.01.2008 15:43

doamne, vino doamne, sa vezi ce-a mai ramas din noi! Jiji, angajeaza-i bre ca te duc in cl. pacat ca nu ne doare ....... ca s-ar trezi ***** de strigatele care le-am scoate in atare situatie. lasati oameni buni echipa sa se pregateasca si nu dati cu parul imediat. aici e maturitatea celor ce iubesc cu adevarat Steaua. peste noapte nu se poate schimba totul si mai ales nu pe gustul tuturor. comentariile facute doar din spirit de controversa si fronda sunt inutile si daunatoare, in acelasi timp. in rest SUCCES Laca!

Mihai Somanescu30.01.2008 15:48

@radusor

 

Dayro Moreno joaca numai ca varf sau al doilea varf. N-a jucat pe benzi pana acum. La FC Arges si pe vremea lui piti, Dica a jucat pe stanga si a facut-o foarte bine.

laur_2330.01.2008 18:56

va mai aduceti aminte ce juca Dica in 2004( primul sau an) la Steaua?

da...mijlocas stanga...si o facea foarte bine, sa nu zic mai mult;

pentru ca in fata erau Neaga si Oprita sau Neaga si Ciocoiu( sau Dinita)...

in fine...problema care se pune este daca el ar putea sa joace din nou pe acest post...eu zic ca da...

si daca ar fi distribuit cum era in ''perioada'' Zenga...cred ca nu si-ar pierde apetitul de gol( principala lui calitate)...pentru ca, prin intrarile lui din banda stanga, ar putea crea spatii pentru atacanti si superioritate in faza de atac...

si astfel ar elibera un loc in atac...fie pentru Rica, fie pentru Badea, Dayro sau oricare altul...

asta asa...ca sa ne descoperim calitatile de antrenori!

shack3r30.01.2008 21:34

Nu trebuie sa ne luam dupa amicale,fiti siguri ca nu va incepe Lacatus in meciurile oficiale cu echipa cu care a inceput in amical.

radusor31.01.2008 11:46
@radusor

 

Dayro Moreno joaca numai ca varf sau al doilea varf. N-a jucat pe benzi pana acum. La FC Arges si pe vremea lui piti, Dica a jucat pe stanga si a facut-o foarte bine.

 

pai asa cum a explodat Dica dupa ce i'a schimbat pozitia la 24 de ani in atacant, asa poate exploda si Dayro pentru ca are doar 22 de ani.

sa vedem ce va fi, Laca ii cunoaste mai bine ca noi, si o sa reuseasca el sa ii bage pe amandoi in teren.

stelistpanamor31.01.2008 19:27

Un meci cat de cat bun, dar mai au de lucrat..si mai au pana se adapteaza... toti cei adusi in iarna asta au jucat bine... habibou viteza si dorinta de ajunge mare...Dayro stie bine cu mingea, numai ca nu prea primeste pase..pepe a ajutat deja, deci e bun, mendoza stie si el bine..dino eze mai are inca de lucrat... inca tre sa scapam de umpluturile din echipa (Neaga, bicfalvi, surdu, Nicolita, Radoi...) ... ov Petre incepe sa isi arate valoarea in timp prin evolutiile din ce in ce mai bune, insa Lovin mai are mult de lucrat... pot sa zic ca avem o echipa destul de buna, incat sa facem fata in campionat si eventual in CL ... trebuie doar adaptare...

 

Mi-a placut mult, si am fost fericit cand l-am vazut pe zapata cum vb romana :D nu stiu de ce, dar mi-a placut..s-a integrat foarte bine...sper sa se intample la fel si cu ceilalti...

 

De ce va bucurati ca au revenit miel rad-oi si Ghionea?... rad-oi nu are valoare de Steaua...va fi urmasul lui Neaga in curand... Ghionea?... mai bine Rada, e mult mai bun si mai sigur..va aduceti aminte cum evolua Ghionea inainte sa ii declare aia de la TV "cei mai buni fundasi" ?

 

cei mai buni fundasi sunt Emeghara Goian si Rada .. fara discutie...

Habibou are viteza Dayro are viteza Pepe are si el viteza Neaga are viteza Nicolita are viteza Elton avea viteza oare cu linea asta de mijloc nu facea furori Steaua avand in vedere ca fotbalul modern este cu pase din prima apoi o aparare cu Goian si Ghionea care is inalti in centru Emeghara si Nesu pe laturi in atac Badea si Zaharia si in poarta Zapata atunci chiar putea emite la CL si cu echipa asta cred ca si Chelsea sar inclina!!!!!! forzateaua

raducelbun01.02.2008 10:36

Sunt trare curios sa vad cum va arata primul 11. Pana cand nu se va contura acest prim 11, eu nu-mi pot da cu parerea. Cred ca nici Lacatus nu are prea bine conturat acest prim 11 si ca va urma inca o perioada de cautari. Asadar, recomand multa rabdare!!!

«1345»