FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical / Steaua - Metalurgs Liepajas 1 - 0

«1235»
fcsteaua.ro29.01.2008 14:59

Steaua: Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, Ov. Petre, Lovin, Surdu - Dica, Pepe Moreno

 

Antrenor: Marius Lacatus

 

* Metalurgs Liepajas a invins Dinamo cu scorul de 2-0 in primul meci amical disputat de caini in Cipru.

 

Fluier de inceput de meci

 

Min 5 - Steaua incepe in forta. Banel Nicolita executa un corner pentru Steaua si Dorin Goian reia cu capul peste poarta.

 

Min 10 - Dica suteaza slab la poarta.

 

Min 20 - Emotii la poarta lui Zapata. Sutul trimis de un jucator advers trece putin pe langa poarta.

 

Min 21 - Pepe Moreno trimite un lob care loveste transversala. O mare ocazie de a marca !

 

Min. 25 - Pepe Moreno obtine un penalty, iar Dica transforma pentru 1-0.

 

Min 45 - Dica termina prima repriza cu un sut care trece putin pe langa poarta letonilor.

 

* Steaua incepe a doua repriza in formula: Zapata - Petre Marin, Goian, Ninu, Bicfalvi, Habibou, Plesan, Neaga, Dayro Moreno, Dino Eze, Andres Mendoza.

 

Min 47 - Habibou face spectacol pe teren. A depasit 6 adversari fiind faultat de ultimul fundas. Nu se dicteaza insa fault.

 

Min 50 - Dayro Moreno incanta asistenta prin driblinguri superbe la marginea careului leton. Acesta a pasat lui Dino Eze care a centrat in careu pentru Neaga care aluneca in momentul sutului si iroseste o sansa de a inscrie.

 

Min 65 - Mendoza suteaza putin pe langa poarta. Pasa a venit excelent de la Dayro.

 

Min 70 - Cernea intra in locul lui Zapata.

 

Fluier final
leynad7229.01.2008 15:10

Daca asta e echipa, Lacatus isi "confirma" stofa de antrenor...

Jucator bun, simbolul Stelei, etc...dar nu ajungem nicaieri cu el ca antrenor.

Fotbal ofensiv cu Lovin, O.Petre si Surdu e un pleonasm.

Cand citesti linia asta de mijloc te gandesti deja la 5-6 goluri pe meci...

Ole !

steaua_gloria29.01.2008 15:12

aoleu: surdu, Lovin :wacko:

st_194729.01.2008 15:14

Vad ca deja se fac comentarii pe seama formulei de start .. Credeam ca de aceea sunt facute amicalele pentru a se incerca diferite formule de joc .. de unde stiti voi ca Steaua nu o sa castige amicalul cu 5-0 utilizand acest mijloc

steaua_gloria29.01.2008 15:15
Vad ca deja se fac comentarii pe seama formulei de start .. Credeam ca de aceea sunt facute amicalele pentru a se incerca diferite formule de joc .. de unde stiti voi ca Steaua nu o sa castige amicalul cu 5-0 utilizand acest mijloc

Cu mijlocul asta am batut maxim 3-1 parca cu Otelul :wink:

leynad7229.01.2008 15:20
Vad ca deja se fac comentarii pe seama formulei de start .. Credeam ca de aceea sunt facute amicalele pentru a se incerca diferite formule de joc .. de unde stiti voi ca Steaua nu o sa castige amicalul cu 5-0 utilizand acest mijloc

 

 

Aia e formula de joc ?

Depinde de care joc....fotbal in niciun caz.

Formula asta a fost testata tot turul, si a ramas repetenta.

Ce Dumnezeu ar putea iesi cu astia 4 la un loc decat tzurca ?

IAMLEGEND29.01.2008 15:21

Ce cauta Lovin si Surdu in teren?...pai parca trebuia sa -i vedem pe Mendoza si Dayro Moreno in fata!!!!De ce nu a incercat un 4-3-3?? Iar cu Dica ar trebui sa inceteze si sa il dea odata de la Steaua ca altfel risca Jiji sa nu`l mai dea nici pe 500 de mii...in rest linia de fund arata bine!!! Bafta Steaua!!!

dr.adrian929.01.2008 15:21

se vede in in strainatate mai special in germania meciul pe

www.sport.ro

eu nu pot sal vad

stie careva vreo alternativa

steaua_gloria29.01.2008 15:22
se vede in in strainatate mai special in germania meciul pe

www.sport.ro

eu nu pot sal vad

stie careva vreo alternativa

premiera pe la 19 pe sport.ro la TV

nepotuuu29.01.2008 15:23

se poate vedea meciul undeva ? e dat pe vreun post ceva? ms anticipat Forza Steaua

steaua_gloria29.01.2008 15:27

sport.ro nu se mai incarca , cred ca se strica draqu la cati intra acolo.

1uLy4Nn29.01.2008 15:29

Hai Steaua :steag_steaua_ro:

c.ronaldo1729.01.2008 15:30
min. 13 - Lovin suteaza din afara careului, peste poarta

 

A ramas la fel cum il stiam.

leynad7229.01.2008 15:36
min. 13 - Lovin suteaza din afara careului, peste poarta

 

min. 18 - Portarul advers reuseste sa se intoarca cu mingea sutata de Lovin

si o repune din coltul careului de 16 m.

danimarcu29.01.2008 15:39
min. 18 - Portarul advers reuseste sa se intoarca cu mingea sutata de Lovin

 

:biggrin: Buna asta!...

Totusi,sunt meciuri de pregatire,probabil ca va rula toti jucatorii...

Nu are rost sa tragem concluzii,mai avem meciuri de pregatire destule!...

Fan_Piturca29.01.2008 15:40

Ce bine imi pare ca joaca Golanski! E buna formula de start, sunt sigur ca se va imbunatatii prin disparitia eternului Banel din 11-le de baza

 

Forza Steaua!

dr.adrian929.01.2008 15:45
sauce29.01.2008 15:46

gool Dica!!

c.ronaldo1729.01.2008 15:46

Penalty obtinut de Pepe Moreno.

Gol Dicanu!

leynad7229.01.2008 15:51
Penalty obtinut de Pepe Moreno.

Gol Dicanu!

 

 

Pacat, l-as fi lasat pe Zapata sa-l bata.

Bundy29.01.2008 15:57
A ramas la fel cum il stiam.

Da se putea si asa: Lovin suteaza din 6 metri si mingea zboara peste poarta:)))))

mikkke29.01.2008 15:59

Minutul 42: preluare buna moreno, care nu-l gaseste pe Nicolita.

 

Unde o fi fost Nicolita? :))))

sauce29.01.2008 16:02

s-a mishcat bine pepe ..nu prea a primit el pase dar cand a fost treaba de varf impins mereu a aparut la finalizare

Raul198829.01.2008 16:03

poate sa imi zica cineva cateva pagini pe net unde pot sa vad meciul la 19.00 pe sport.ro

eu cunosc numai jlc internet TV si nu sunt sigur daca o sa mearga

sa am macar mai multe variante :rolleyes:

1on29.01.2008 16:04
se poate vedea meciul undeva ? e dat pe vreun post ceva? ms anticipat Forza Steaua

 

Da. În direct online pe www.sport.ro. ªi înregistrat de la 19.00.

«1235»