FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un citat pe zi

«1234513»
Bodanel04.02.2008 14:28

Oamenii nu se impiedica de Munti ci de pietre.

 

nu mai tin minte autorul iar google nu vrea sa ma ajute

danimarcu04.02.2008 18:01

Educatia mea a fost suspendata doar in anii de scoala. (George Bernard Shaw)

Virgil05.02.2008 06:08

De ce-am luat masa cu Gigi Netoiu? Fiindca Netoiu e singurul securist care nu ragaie la masa.

(Mircea Dinescu)

 

O scuza puerila gasita la repezeala de "marele fost dizident", surprins la o discutie amicala, intr-un restaurant, cu unul din oamenii fostei securitati. Da da, acea securitate care a fost pe urmele actualului mosier pana la izbavitoarea revolutie din 1989. Cam ce ar putea avea de discutat un fost dizident cu un fost militiano - securist? Raspunsul l-am citit mai zilele trecute in presa. Cica Dinescu ar fi vandut mai multe copii ale dosarelor de la CNSAS unui om de la Dinamo, care la randul lui le-ar fi putut folosi pentru santaj. Cin-sa fie, cin-sa fie?

JDERUL05.02.2008 07:48

,,Fiecare vede ceea ce pari,dar putini isi dau seama ce esti in realitate."

 

 

( N.Machiavelli)

Wally05.02.2008 08:17

"Ocupa locul ce ti se cuvine, ca sa nu fii nevoit sa te ridici"

 

Cervantes

Bodanel05.02.2008 11:04

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. - Gandhi

 

In romana

 

Mai intai te ingora, apoi rad de tine, apoi se lupta cu tine , apoi tu castigi

AdiM05.02.2008 16:04

I am not a marxist.

 

(Karl Marx)

danimarcu05.02.2008 16:48

Viorel Catarama, lider PNL

"Sunt aicea printre noi, in aceasta sala, tineri care au murit in revolutia din decembrie 1989."

yo_marius05.02.2008 17:47

Era frumoasã vremea când casele erau biserici, fațã de acum, când bisericile sunt case.

 

 

 

Sfântul Ioan Gurã de Aur

Virgil05.02.2008 22:43

Cei de la Dinamo cand vin la Dinamo li se face o injectie letala care tine foarte mult si oriunde se duc se gandesc tot la Dinamo.

(Cristian Borcea)

 

 

Cap are, minte ce-i mai trebuie.

danimarcu05.02.2008 22:54

Paharul e pe jumatate plin, pe jumatate gol sau de doua ori mai mare decit ar trebui sa fie? (Edgar Jeffries)

c.ronaldo1706.02.2008 07:19
Dinamo e cea mai buna echipa din Romania, clar, daca excludem Steaua. (Martin Jol, fost antrenor Tottenham Hotspurt)
axl06.02.2008 07:21

Toata lumea vrea sa ajunga in Rai. Dar nimeni nu vrea sa moara.

 

Din cate stiu eu, anonim.

yo_marius06.02.2008 07:24

Brutalitatea naste respect.

 

 

 

 

Adolf Hitler

AdiM06.02.2008 07:59

Look down at me and you see a fool;

look up at me and you see a god;

look straight at me and you see yourself.

 

Charles Manson

JDERUL06.02.2008 09:01

,,Cuvintele detin nu calitatea,ci primejdia de a exprima idei".

 

(A.Huxlei)

Wally06.02.2008 10:58

"Nu-mi dati sfaturi. Stiu sa gresesc si singur!"

 

Immanuel Kant

Stelistu_infocat06.02.2008 11:18

"Omul ! Ce mandru suna acest cuvant !" ,"Prin natura sa ,omul este artist. El tinde intr-un fel sau altul sa introduca peste tot in viata lui frumosul" - Maxim Gorki

danimarcu06.02.2008 15:50

Majoritatea cuvintelor de spirit sunt spuse pentru a doua oara. (Voltaire)

forever_STEAUA06.02.2008 16:05

"History is the version of past events that people have decided to agree upon". (Napoleon)

Virgil07.02.2008 06:53

Contrar recomandarilor autorului acestui topic, nu am scris nici vorbe mari, nici memorabile, nici macar vorbe care sa-mi afecteze perceptia asupra vietii cotidiene.

Am preferat sa citez vorbe ale unor cunoscuti oameni din fotbal, care mi se par savuroase prin simplitatea lor, prin ambiguitate, naivitate, comic si alte asemenea. Rog autorul sa ma ierte.

Asadar:

 

Eu si cu Mitica Dragomir ne-am certat. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta. Dar nu ne-am insultat.

(Gigi Becali)

yo_marius07.02.2008 08:06

Sã nu îți fie fricã niciodatã sã spui adevãrul, dar nu uita cã uneori este mai bine sã taci din iubire pentru aproapele. ªi sã nu taci niciodatã din neglijențã, din ușurințã sau din lașitate.

 

 

 

 

 

Sfântul Josemaria Escriva

MoWeed07.02.2008 08:48

"If women didn't exist, all the money in the world would have no meaning" - Aristotle Onassis

AdiM07.02.2008 09:00

Yo no soy un libertador, los libertadores no existen. La gente se libera a sí misma

"I am not a liberator. Liberators do not exist. The people liberate themselves."

 

 

Ernesto Che Guevara

Stelistu_infocat07.02.2008 10:29

"Pune mana pe o soba fierbinte un minut si ti se va parea o ora. Stai cu o fata frumoasa o ora si ti se va parea un minut. Asta e relativitatea.' - Albert Einstein

«1234513»