FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un citat pe zi

«123413»
fane_casieru'30.01.2008 18:38

Ce treaba are magaru`,unde bea oile apa !?! :laugh: :laugh: :laugh:

 

de un finantator :laugh: :laugh:

dee30.01.2008 18:58

"Lumea este guvernata mai mult de aparente decat de realitati, asa ca este la fel de necesar sa pari a sti ceva, pe cat este a sti efectiv acel lucru."

Daniel Webster

Virgil30.01.2008 19:28

Noi suntem rapidisti din tata-n fiu, in afara de fiul meu, care e stelist. (Nicolae Vacaroiu)"

danimarcu30.01.2008 20:47

" Se simte lipsa lui MM.Era un PLIANT excelent intre noi si patron ! " -Mirel Radoi

:blink:

hooltras30.01.2008 22:48

"Patriotism is your conviction that this country is superior to all others because you were born in it." George Bernard 1925 Nobel Prize for Literature

Joga Bonito31.01.2008 00:24

"Inteleptul nu intreaba niciodata care sunt principiile celuilalt.

Actiunile sale vor vorbi in numele sau."

Seneca

JDERUL31.01.2008 08:41

,,Cultura poate lovi si pe prosti,dar ea nu-i afecteaza;cel mult ii deranjeaza."

 

(N.Iorga)

cristian01431.01.2008 09:42

"Parerea mea ca, dac-o fi sa ma convoaca, poate dau si-un gol" - Claudiu Raducanu.

:biggrin:

hooltras31.01.2008 23:27

" Cel slab se ascunde in spatele unui nume. Cel puternic si-l creeaza "

JDERUL01.02.2008 06:54

,,Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic."

 

 

 

(Despre indatoriri-CICERO)

danimarcu01.02.2008 09:41

In viata, daca nu te multumesti cu putin, primesti de regula mai mult. (William Somerset Maugham)

yo_marius01.02.2008 09:53

Dacã mã încred în Dumnezeu și El existã, câștig infinit. Dacã mã încred în Dumnezeu și El nu existã, nu pierd nimic. Dacã nu am încredere în Dumnezeu și El existã, pierd infinit. Dacã nu am încredere în Dumnezeu și El nu existã, iarãși nicio pierdere.

 

 

Blaise Pascal

JDERUL02.02.2008 08:41

,,Trebuie sa te faci sclavul filozofiei ca sa ai parte de adevarata libertate".

 

 

(Epicur)

yo_marius02.02.2008 08:43

Un om care nu are simțul istoriei este asemeni unui om care nu are ochi sau urechi.

 

 

 

Adolf Hitler - Mein Kampf

lucvald-190202.02.2008 09:48

Proverb mexican :

 

'Suntem prea departe de Dumnezeu si prea aproape de America'

Virgil02.02.2008 09:52

In fiecare zi exista cate-un fraier care se da jos din pat si pleaca de-acasa. Totul e sa-ti iasa in cale. (Corneliu Papura)

danimarcu02.02.2008 10:36

Aproape ca e mai bine sa minti cu originalitate decit sa repeti adevarul spus de altul. (Dostoievski)

cristian01402.02.2008 11:28

"Eppur si muove..." - Galileo Galilei

Virgil03.02.2008 02:50

I-am zis lui Gheorghe Stefan ce mi-a spus si mie tata: "Fereste-te de barbatul care are amanta mai urata ca nevasta".

(Dumitru Dragomir)"

yo_marius03.02.2008 07:54

Dacã tu trãiești, Dumnezeu va trãi cu tine. Dacã tu refuzi sã-ți asumi riscurile, El se va întoarce în Cerul Lui Îndepãrtat.

 

 

 

Paulo Coelho

MoWeed03.02.2008 07:57

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former" - Albert Einstein

JDERUL03.02.2008 09:01

,,Oamenii mari sunt meteori care se mistuie pentru a lumina universul."

 

 

(Napoleon Bonaparte)

JDERUL04.02.2008 07:23

,,Cine refuza placerile pure ale activitatii cinstite nu mai poate simti decat placerile teribile ale viciului".

 

 

 

(Ch. Baudelaire)

yo_marius04.02.2008 07:23

Când a murit pe Cruce, Iisus avea treizeci și trei de ani. Tinerețea nu ne poate servi drept scuzã!!!

 

 

 

 

Sfântul Josemaria Escriva

Virgil04.02.2008 09:05

Bai, nu va-ngramaditi toti in partea aia, ca se rastoarna terenul cu voi.

(Constantin Teasca)

«123413»