dr.adrian9
3-4-3 e un sistem slab.
te rupe pe benzi.
plus ca e mai defensiv decat cred multi oameni.
3-4-3 tine tot timpul 3 fundasi in careu pe cand 4-4-2 de exemplu se apara cu 4 dar pe faza ofensiva tine doar 2 oameni in aparare.
si daca nu ai nici mijlocasi care sa poata da pase cei 3 atacanti sunt practic inutili.
dupa cum ai zis tu, benzile ar trebui asigurate de jucatori defensivi.Golanski si Emeghara.
ar da mai multa siguranta jocului si ar ajuta defensiva dar in faza de atac ar contribui doar cu centrari.
daca vrei ca acest sistem sa mearga ai nevoie de jucatori care pot intra si in combinatii si care sa poata da si pase pe jos si sa faca schimbari de directie.
la 3-4-3 se formeaza niste triunghiuri de jucatori care pot scoate adversari din joc.
si ca sa faci asta ai nevoie de jucatori cu viteza de reactie destul de mare si care sa si gandeasca.
la noi Dica gandeste dar e lent.
si repet.nu avem mijlocasi de banda.
ne trebuie mijlocasi de banda nu fundasi reprofilati.
Zloty
la fel cum am zis mai sus, Dica nu are ce cauta la mijloc.e prea lent.
daca ar juca asa cum ai zis tu, echipa nu ar avea mijloc.
s-ar misca destul de greu.
Raman la ideea ca cea mai buna solutie e urmatoarea echipa:
Zapata-Golanski(Nicolita),Goian(Rada),Ghionea,Emeghara(Nesu)-Neaga,Radoi,Plesan,Dica-Mendoza,Dayro Moreno.
si ramane speranta ca Steaua mai transfera doi mijlocasi de banda(dreapta si stanga) pana incepe campionatul. pentru ca Dica e prea lent iar Neaga nu e mijlocas.
desi s-ar putea sa apara si urmatoarea solutie:
Zapata-Golanski(Nicolita),Goian(Rada),Ghionea,Emeghara(Nesu)-OvPetre,Radoi,Plesan-Dayro Moreno,Pepe Moreno(Dica),Mendoza
vedem noi ce va fi.
sa speram ca mai vin ceva mijlocasi