FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pancu s-a transferat la Steaua.

«12345»
radutheodor21.01.2008 22:31

Salut.

 

Ar trebui sa vedeti un pic in spatele acestui transfer. Badoi si Rada, iar acum Pancu, nu au fost adusi la Steaua sa o intareasca, ca si titulari incontestabili sau mari vedete. E una din ideile ciobanului (pe care sigur i-a insuflat-o cineva mai priceput ca el), de a incerca sa slabeasca, contra-candidatele, mai ales moral.

 

De ce sa se duca Pancu gratis la Rapid, cand poate sa-l ia el, sa-l tina un retur intreg pe banca de rezerve, sa-si bata joc de el si sa evite sa lase Rapidul sa se intareasca? Bun sau prost, daca vine moca la Rapid e mai mult decat deloc.

 

Sunt convins ca Gigi Migi asta ar incerca sa ia si cativa dinamovisti ... si ceva CFR-isti ... e o pratica ce se facea in Italia acum ceva vreme, cand Seria A era cel mai puternic campionat din Europa ... in acele vremuri, echipele mari din Seria A cumparau orice jucator cu un potential extraordinar de ridicat (vezi chiar Zicu), pentru ca acestia sa nu poate ajunge in curtea echipelor rivale. Odata luati, ii imprumutau la echipe cu evitarea retrogradarii sau ii puneau sa faca tusa.

 

Ideea lui Gigi nu e chiar rea, da ... nici buna nu e. Bine ca "i-a intarit" pe Dinamo cu Bostina si Oprita =)) daca ar reusi sa li-i bage pe gat si pe Croitoru, Surdu, V Iacob ... sa moara bibi daca nu ar fi cea mai grea lovitura data vreodata lu Dinamo ... =))

amarel21.01.2008 22:31
amarel....cocis e peste oricine de la noi din echipa de la mijlooc in sus (inclusiv Dica)...iar in 2-3 ani se va auzi foarte mult de el. in rest ai mare dreptate. e imoral sa iei un jucator care spune ca prefera sa mai stea in moldova pentru un transfer in strainatate decat sa vina la Steaua dar fiecare stie ce e mai bine pentru el

Facem un pariu , ca nu v-a pleca in veci din campionatul MOLDOVEI ??????

Facem un pariu ca acest jucator se v-a stinge in 2-3 ani ????V-a deveni un fel de SABIN Ilie, cu mentiunea ca SABIN a jucat la cateva echipe din afara ,ceea ce COCIS , nu cred ca v-a apuca !!Eu chiar m-am bucurat ca nu l-a luat Steaua atunci , plus ca deja i s-au urcat fumurile la cap,si inca rau de tot !!

Apoi , nu stiu cu ce te-a impresionat COCIS asta, ...Bostina era de 3 ori peste, iar daca spui ca Dica e sub COCIS......poate vorbesti de vreun Dica de pe la hochei.....

Nu inteleg de ce se tot insista cu COCIS asta, cand sunt 2 jucatori la nationala de tineret care chiar au stofa de mijlocasi , Stancu si DEAC, pe care nu-l baga nimeni in seama, il tine Andone rezerva cand pentru el ar fi ideal sa joace meci de meci !!

puricele21.01.2008 22:33

Ce va speriati atata Pancu oricum no sa ajunga la Steaua si daca ajunge doamne fereste va fi imprumutat la Gloria Buzau.Mai mare teapa decat asta nici ca ii trebuie.

yo_marius21.01.2008 22:33
Facem un pariu , ca nu v-a pleca in veci din campionatul MOLDOVEI ??????

 

 

a plecat la Moscova de vreun an jumate

 

si e super-jucator Cocis!!

I.N.Money21.01.2008 22:33

@amarel

Cocis joaca de vreun an in Rusia , la Lokomotiv Moscova .

axl21.01.2008 22:34

O multime de oameni revoltati, si pe bune dreptate.

 

@radutheodor

Interesanta ideea ta dar personal nu-l cred pe cioban capabil de asemenea subtilitati strategice.

Yoyoyoi21.01.2008 22:34

foarte amuzant ce spui, Adrian... mai imi alina supararea :)

 

Dar, totusi, niciodata n-am simtit atata mahnire ca in ultimele luni, referitor la Steaua. Si de ceva vreme tot imi zic: "mai rau nu se poate". Dar fiecare zi imi dovedeste ca se poate, fiecare meci din finalul turului ma izbea cu cruzime si imi dovedea ca se poate si mai rau. Dar cat sa mai reziste si un suflet de om? Cat sa mai suporte atat umilinta si nedreptate? Sa vina aromanii sa faca bani din Steaua noastra, a romanilor. Asta este de neacceptat!

 

Si totusi, induram cu vitejie, fiecare palma, fiecare picior in gura, fiecare fulger venit din partea acestor hiene becaliene.

Se pare ca ne-am resemnat. Eu m-am resemnat. Nu mai am decat doua ganduri: moarte cruda pentru EL si o renastere sclipitoare pentru Steaua. Pana atunci mergem inainte, ca inainte era mai bine.

Harald21.01.2008 22:39
Hai gata nu mai urlati aiurea ca nu sunt motive.

 

Oricum Pancu o sa faca banca de reverze. Chiar credeti ca o sa ii ia locul lui Daryo sau lui "Pepe" ?

 

 

da , ai dreptate,

 

dar aici este vorba de o chestiune de onoare, respect, bun simt sau cum vrei sa o numesti tu.

 

cum sa vii la o echipa pe care ai urat-o si injurat-o tot timpul ?

pana unde duce "mercenarismul" asta ?

 

eu in continuare sper sa fie o inventie cu care suntem obisnuiti...

AdrianUltras2521.01.2008 22:40

Yoyoyoi

 

eu de vreo 2 ani tot zic "mai rau nu se poate" si pe rand au venit scorul cu Dinamo de anul trecut,scandalul cu MM,cu fularul,cu declaratiile,cu Hagi,transferurile,etc

 

am ajuns la concluzia ca pana nu moare, poate sa fie mai rau!

 

Radutheodor are intr-un fel dreptate.

dar la fel ca si Axl nici eu nu il cred pe mustacios capabil de asa ceva.Poate ca cineva din conducere sa ii fii spus asta.dar el sigur nu s-ar fi gandit la ea.

Yoyoyoi21.01.2008 22:42

zice-se ca Panculet petrece cu Gigi Corsicanu prin ceva birt bucurestean...

 

In legatura cu teoria de mai sus: chiar atat de imbecil sa fie cretinul incat sa doreasca slabirea Rapidului si sa permita CFR-ului sa se intareasca? Daca ar dori slabirea adversarelor prin privare de jucatori cheie, de ce nu ia jucatori de la CFR? Exista doua variante: ori este criminal de incredibil de tampit, ori nu e buna teoria :)

Va las pe voi sa alegeti ce varianta vreti. Mie imi convin ambele.

ghindoi21.01.2008 22:44
zice-se ca Panculet petrece cu Gigi Corsicanu prin ceva birt bucurestean...

 

asa am vazut si eu!

''ULTIMA ORA / Pancu petrece la aceasta ora intr-un bar alaturi de Corsicanu' si mai multi fani rapidisti''

danimarcu21.01.2008 22:47

@Radutheodor -rationamentul tau nu se aplica in cazul lui Jiji...

Pancu a declarat in urma cu cateva zile ca el nu mai merge la Rapid nici mort,atata vreme cat Copos este acolo,pentru ca l-a pacalit la bani.Deci,nu exista "pericolul" ca el sa "intareasca" adversara noastra.Mai degraba dau dreptate celor care au lansat ipoteza ca verii gibonului au interese de pe urma transferului asta.

Mai bine se ocupau verii sa aduca un jucator la mijloc, mijloc care e sublim,dar lipseste cu desavarsire...Dica e pe duca,Plesan nu stim cand joaca la capacitate maxima,restul sunt trompete.

Daca vrea "razboinicul" sa dea lovituri,sa aduca un jucator mare,care sa dea pase de gol...

amarel21.01.2008 22:47
a plecat la Moscova de vreun an jumate

 

si e super-jucator Cocis!!

Daaa ??? I-auzi , de-aia nu spun astia nimic de el , sa nu-i afecteze calitatea jocului prestat pe-acolo !!!! Era super jucator in campionatul MOLDOVEI !!!!Macar pe lista de rezerve e meci de meci ,in campionatul RUSIEI ?????? !!!!

Harald21.01.2008 22:48
De ce sa nu vedeti si partea buna a acestui lucru?.. Chiar daca ar fi adevarat, s-ar putea sa fie un lucru bun pentru Steaua...are multa experienta..poate si talent..nu mi-a placut pana acum, dar prestatia unui jucator conteaza foarte mult si de restul echipei..daca echipa e proasta, il trage si pe el in jos... mai bine asteptam sa vedem ce se intampla, si daca vine la Steaua si face meciuri bune, ce mai conteaza ce a zis?.. eu unul, ca stelist din nastere, nu ma simt jignit in niciun fel de declaratiile unor jucatori sau persoane de la alte echipe...sunt pusi sa spuna asta... daca ar fi sa se ia cei de la conducerea Stelei dupa voi, ar fi o echipa de "iubiti" dar prosti... ar juca in divizia C si voi ati fi suporteri pana la moarte..doar asa de dragul lor... jucatorii fara valoare, n-au ce cauta la Steaua..in cazul asta..multi.. gen: Neaga, Iacob, Radoi in special, Lovin...voi de ce il iubiti pe Neaga?..doar pentru ca a mai jucat la Steaua si a dat si el "trei" goluri importante?.. golul e tot gol, si conteaza la victorie...nu conteaza carei echipe ii este dat... rezultatul conteaza, si meritul il are o echipa intreaga, nu un singur jucator... eu daca as fi Becali, azi i-as da afara pe Neaga, Iacob si Radoi... si..pe Radoi de ce il iubiti?..fotbal nu stie, sta numai accidentat.. doar asa pentru ca zice Becali ca e un jucator valoros?..la fel zice si despre pancu..decat ca Radoi e "finul" lui, si voi ati inceput sa-i imprumutati iubirea lui Becali pentru Radoi... mie imi e antipatic acest jucator, mi-e chiar scarba de el.... in fine...

 

Concluzie: Fiecare jucator are sansa sa de a dovedi ce poate intr-o echipa puternica...iubirea/ura nu conteaza... daca pentru voi conteaza, sa va faceti echipa voastra "FC IUBIREA" si puneti toti jucatorii pe care credeti ca ii iubiti..sau ma rog.. pe care ii iubiti pentru ca scrie in ziar ca suporterii il iubesc..

 

 

pai atunci cand o sa fie Steaua- Dinamo in Ghencea si se intampla sa ne conduca Dinamo, hai sa tinem cu totii cu cainii (scuzati cacofonia) si dupa ce egalam sa tinem din nou cu Steaua si tot asa, pentru ca, nu-i asa ? golul e tot gol si conteaza la victorie...

radutheodor21.01.2008 22:49
@radutheodor

Interesanta ideea ta dar personal nu-l cred pe cioban capabil de asemenea subtilitati strategice.

 

axl, pai ciobanu a avut cateva idei cum sa se bage in fata sa vanda oi, branza si iaurt in cantonamentul nationalei. Altceva nu a avut. Restu', idei de la oameni "destepti" care mananca o inghetata pe urma lui. Ma uit asa, la saracia din Romania, sunt super actori de film sau de teatru, care din saracie si din lipsa nivelului cultural au ajuns sa se prostitueze pe la te miri ce canale TV in te miri ce show-uri semi porno intelectual care iti provoaca in pana mea convulsii ale gandirii ... asa a gasit si Gigi oameni sa-i spuna una alta.

 

Crezi ca tot ce spune la TV la Nasu si pe unde umbla el, e din capul lui de oier limitat? Crezi ca i-a venit lui idea sa-i ajute pa~ aia de nu castiga la Dansez pentru tine? Nu, i-a zis unu: baga Gigi ca sa face lumea in love daca faci din astea ...

 

Oricum, legat de venirea lu Pancu, am de zis un singur lucru: cand am cunoscut-o pe actuala mea sotie, nu stia ca fotbalul se joaca 11 contra 11. Primul lucru care i l-a spus, i-am zis: daca ma iei pe mine, ma iei cu tot cu un abonament si pentru tine in Ghencea si va trebui sa te invat sa spui: ALE ALEEE, ALE ALEEE, SA-TI DAM LA **** PANCULE.

 

Zis si facut, ca primul meci a fost chiar cel cu Besiktas. Si uite asa 70 de minute in ploaie n-am avut treaba decat cu Pancu si sa-i dam ceea ce merita (de la scorul de 2-0 gol Ciocoiu ...).

amarel21.01.2008 22:55

RADUTHEODOR

Hai ca am slabit 2 kilograme , dupa ce ti-am citit postarea, ultima, oricum felicitari si...la mai multe scandari si de-acum incolo , daca nu ti- e cu suparare !!!!

Sa fiu in locul lui Lacatus l-as baga numai in jocul cu RAPID !!!!!

AdrianUltras2521.01.2008 22:56

ooooooooo da!

 

 

aleee ale aleeee aleee sa-ti dam la m00!3 pancule!!!!!!

 

:))

 

 

mi-e dor ma de cantecele astea.

:|

 

zice lumea ca suntem salbatici dar nu e asa.

doar ne exprimam sentimentele.

 

cand dadeam cu "am avut si vom avea mereu" si ziceam de borcica si de Copos si de mitica :-<

 

alea vremuri faine baga-mi-as ce am mai lung in legea Dragomir

cioky21.01.2008 23:02

"Daniel Pancu a declarat presei ca nu se teme sa vina in Ghencea si ca este convins ca echipa sa de club va castiga cu 3-0 in fata Stelei. "Voi juca si pentru pentru suporterii Rapidului, pentru ca stiu ce insemnau pentru ei meciurile contra Stelei", a declarat Pancu, promitand ca, in cazul in care va marca, va dedica golul sau giulestenilor."

asta e pancu!!!!o cioara spurcata !!!!

danimarcu21.01.2008 23:05

Ai uitat sa specifici ca spunea treaba asta cand juca la Besiktas,sau unde dracu o mai fi jucat viermele asta,ca sa inteleaga lumea... :wink:

AdrianUltras2521.01.2008 23:09

Steaua a parafat transferul lui Andre Nunes, de la Zaglebie Lubin, însã atacantul va fi împrumutat la Buzãu

 

Ziua și transferul perfectat pentru Steaua! Ieri, conducerea din Ghencea a reușit sã-l achiziționeze pe Nunez, atacantul brazilian al lui Zaglebie Lubin. Sud-americanul a fost unul dintre cei mai activi fotbaliști ai polonezilor în meciul tur cu Steaua din vara trecutã, din turul II preliminar al Ligii Campionilor.

Încã de atunci, Adrian Ilie a pus ochii pe el, însã transferul era imposibil de realizat deoarece se închisese perioada de transferãri. Steaua a așteptat însã pauza de iarnã și a obținut semnãtura lui Nunes, care a devenit jucãtorul roș-albaștrilor în schimbul unei sume modice, în jurul a 100.000 de euro, fotbalistul aflîndu-se la finalul înțelegerii cu campioana Poloniei.

Steaua nu-l va pãstra însã în lot pe brazilian. Cum deja în Ghencea sînt foarte mulți atacanți, Nunes va fi împrumutat la Gloria Buzãu pentru a juca meci de meci și la varã, dacã va fi nevoie de el, va fi adus sub comanda lui Lãcãtuș.

 

 

scrie in gsp

 

interesant!

cioky21.01.2008 23:18
Ai uitat sa specifici ca spunea treaba asta cand juca la Besiktas,sau unde dracu o mai fi jucat viermele asta,ca sa inteleaga lumea... :wink:

 

 

 

Asa este la Besiktas juca atunci!Dar si atunci era tot intr-o forma "buna" ca si acum.....sper ca daca vine sa se accidententeze la primul antrenament.....

makaan21.01.2008 23:28

@borceacoposan sau cum dracu te-o mai fi chemand: esti de o prostie crunta! nu mai incerca sa rationezi asa de profund ca te transormi in Cornel dinu... tu stii macar cine e acest pancu despre care se vorbeste? sau vorba aluia,tii cu Steaua de cand a intrat din nou in CL? si mai sunt cativa ca tine:"lasa-ti-l sa arate ce poate" sau "nici nu a ajuns bine la echipa ca il si denigrati"... doamne...ce autisti!

George Stan21.01.2008 23:41
Zis si facut, ca primul meci a fost chiar cel cu Besiktas. Si uite asa 70 de minute in ploaie n-am avut treaba decat cu Pancu si sa-i dam ceea ce merita (de la scorul de 2-0 gol Ciocoiu ...).

N-a plouat la meciul ala. Era un frig de crapau pietrele, imi amintesc ca era gheatza pe scaune. Erai tu prea indragostit si nu-ti aduci aminte ;)

In rest, legat de pancu, ciorex, ramane cum s-a stabilit.

olfgob22.01.2008 02:13

Doamne,iti multumesc!!!!!!!!!Bine ca vine pancu!!!!!!!pun pariu ca Jiji isi da palme ca a dat ceva malai pe sud-americanii aia,ca daca mai astepta o vreme,lua pe superrobinhopancu si rezolva tot.Ia sa vedeti voi cum nu mai vine Dayro din cauza presei,ca sa faca loc pentru aceasta JIGODIE,aceasta SCIRNAVIE,acest excrement al fotbalului(?) romanesc,ca doar,deh...e al verilor,trebuie jucat....si chiar credeam ca o sa vina Dayro...pacat....asa,o sa ne alegem cu un rahat CU OCHI abrutizat de bautura,in loc de un fotbalist cu o viata de noapte agitata....**** PANCU...sau avem nevoie de "water-boy"?

eddie the 'ead22.01.2008 05:09

Un nebun arunca o piatra... :)) Ca in cazul zecilor de transferuri ale Stelei din iarna asta, nu cred pina nu vad. Numai de asta nu mi-am facut draci, din cauza unui ipotetic transfer al lui Pancu la Steaua. Daca se va confirma, va fi alta treaba. Dar pina atunci mai e.

«12345»