Salut.
Ar trebui sa vedeti un pic in spatele acestui transfer. Badoi si Rada, iar acum Pancu, nu au fost adusi la Steaua sa o intareasca, ca si titulari incontestabili sau mari vedete. E una din ideile ciobanului (pe care sigur i-a insuflat-o cineva mai priceput ca el), de a incerca sa slabeasca, contra-candidatele, mai ales moral.
De ce sa se duca Pancu gratis la Rapid, cand poate sa-l ia el, sa-l tina un retur intreg pe banca de rezerve, sa-si bata joc de el si sa evite sa lase Rapidul sa se intareasca? Bun sau prost, daca vine moca la Rapid e mai mult decat deloc.
Sunt convins ca Gigi Migi asta ar incerca sa ia si cativa dinamovisti ... si ceva CFR-isti ... e o pratica ce se facea in Italia acum ceva vreme, cand Seria A era cel mai puternic campionat din Europa ... in acele vremuri, echipele mari din Seria A cumparau orice jucator cu un potential extraordinar de ridicat (vezi chiar Zicu), pentru ca acestia sa nu poate ajunge in curtea echipelor rivale. Odata luati, ii imprumutau la echipe cu evitarea retrogradarii sau ii puneau sa faca tusa.
Ideea lui Gigi nu e chiar rea, da ... nici buna nu e. Bine ca "i-a intarit" pe Dinamo cu Bostina si Oprita =)) daca ar reusi sa li-i bage pe gat si pe Croitoru, Surdu, V Iacob ... sa moara bibi daca nu ar fi cea mai grea lovitura data vreodata lu Dinamo ... =))
