FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Habib Habibou

«1234»
raducelbun06.05.2008 10:50

La cat de putin a jucat ma mir ca sunteti atat de multi care il vedeti deja un jucator bun. Poate ca aveti dreptate, dar eu chiar nu ma pot pronunta asupra lui. Sunt tare curios cine va mai ramane dintre strainii imprumutati.

DelPiero1006.05.2008 11:00

Multa lauda degeaba zic eu pentru acest pusti...

.Ax3L.06.05.2008 11:35

l-am laudat pe habibou prea mult si dupa meciul cu Dinamo tin sami retrag laudele se vede ca e un pusti necopt ia luat mingea de pe voleu lu Dayro care putea fi golu de 2-2 dar acuma asta e cel putin sa nu se ami intrebe de ce este rezerva de asta e rezerva ca nu stie sa joace in echipa

mountytoma06.05.2008 15:46

de ce habibou i-a stricat mingea lui Dayro? daca Dayro i-a stricat mingea lui habibou? un atacant nu vede decat mingea cand e in careu, eu cred ca Dayro trebuia sa il lase pe habibou sa traga, dar si in cazul lui e valabil acelasi lucru: si Dayro nu a mai vazut decat mingea si a vrut sa o bage in poarta. deci nu sunt nici unul de condamnat.

 

desigur, ar fi foarte frumos sa vedem si pase inapoi de pe linia de fund a terenului, asa cum am luat golul de la Timisoara

Kalmarulez09.05.2008 17:38

Ah in sfarsit a venit Szekely si Stancu putem scapa de Habib si Mendomoney :D:yes:

Fc Alin11.08.2008 13:44

nu a jucat delllloc bine scuzati ce am zis dar niiimic nu a jucat habibou

fansteaua4606.12.2008 23:41

Habib Habibou, actualmente la gruparea Charleroi, a înscris în aceastã searã al 6-lea gol pentru formația sa în acest sezon

redondo07.12.2008 10:17
Habib Habibou, actualmente la gruparea Charleroi, a înscris în aceastã searã al 6-lea gol pentru formația sa în acest sezon

Poate sa dea si 10. Acum ne pare rau de toti? Ce facem? Cat a jucat la noi si-a aratat limitele.Imi aduc aminte ca in meciul decisiv pentru titlu cu Dinamo i-a stricat o minge lui Dayro prin care puteam sa egalam.Sau cu UTA la 1-1 a ratat singur cu portarul in min. 90 iar in min. 92 dintr-o faza idenitica a marcat Badea. Era cam "disperat" cu mingea la picior....cu jucatori gen Habibou nu rezolvam noi nimic.

fredysteaua07.12.2008 18:40

tin minte ca a dat un gol frumos in amical :D dar asta nu spune nimic

Lari11.12.2008 08:26

Potrivit presei belgiene, douã cluburi din Anglia, Aston Villa și West Ham United, sunt interesate de serviciile lui Habibou, care a intrat și în vizorul formațiilor franceze AS Monaco și Rennes, dar și al clubului olandez FC Utrecht, unde s-ar putea reîntâlni cu fostul sãu coechipier de la Steaua, fundașul Mihãițã Neșu.

se7en12.12.2008 12:42

sa-i dea Domnul noroc sa ajunga in Premier League. invata fotbal acolo intr-un an cat in toata cariera de pana atunci.

Lari30.12.2008 17:22

Pe langa mai multe grupari din Premier League si Standard Liege, Habib este dorit si de AS Monaco. Golgeter la Charleroi în turul campionatului cu 6 reușite, fostul atacant al Stelei a fost urmãrit la ultimele partidei din Liga belgianã de Stéphane Pauwels, responsabil cu transferurile la gruparea monegascã.

 

Dar, nu-i asa, asta n-a fost ce ne doream noi... :wall:

Guardian30.12.2008 17:52

dacã e contactat de Steaua , cu sigurantã nu va refuza , se adaptase foarte bine

Lari30.12.2008 18:14

Cred ca glumesti... Cauta cateva posturi mai sus in acest topic sa vezi ce oferte are. Va mai reveni in Romania doar ca sa-si incheie cariera, poate.

Marius30.12.2008 18:16

Are o p...

 

A dat 6 goluri in uriasul campionat al Belgiei si zici ca e noul Huntelaar :wall:

Lari30.12.2008 18:19

Man, eu am citit in presa franceza de interesul englezilor si al celor de la AS Monaco pentru el. Are doar 20 de ani. Nu stiu cati jucatori de 20 de ani dau 6 goluri intr-un tur de campionat, oricat ar fi el de slab. E un jucator foarte promitator, nimic mai putin, nimic mai mult.

 

P.S. Ca ziceai ceva de Huntelaar. Campionatul olandez ti se pare deosebit de puternic?

Marius30.12.2008 18:27

Hai ma Lari, e dezorodonat, alearga ca un bezmetic iar ca sa dai gol lui A.F.C. Tubize sau Y.R. ca.V. Mechelen nu trebuie sa fii Adriano.

 

Si pana la urma cine plm e Monaco? Locul 14 in Franta cu 700 de spectatori la meciurile de acasa. Intr-adevar, Habibou e excelent pentru ei :)

 

LE: Daca tu compari aproape 30 de goluri pe sezon vreo 3 ani la rand in Olanda cu 6 goluri in Belgia...

Lari30.12.2008 18:30

De acord ca nu e Walcott, insa, inca o data, are 20 de ani. Eu cred ca un antrenor capabil ar putea sa scoata un atacant decent din el.

c.ronaldo1730.12.2008 19:09

Habibou = Kanu (varianta esuata)

Guardian30.12.2008 21:29

dacã ajunge în Anglia , chiar va iesi ceva din el .

de la noi din ce motiv a plecat ? cã nu mai stiu,doar bãnuiesc

Bogdan4Steaua30.12.2008 22:55

Mai prost decat Arthuro nu poate fi.

 

Habibou este un jucator de perspectiva.

redondo30.12.2008 23:39

Nu e mai prost decat Arthuro,dar nici cine stie ce nu e.Nu e de Steaua.

MoWeed31.12.2008 00:19

Nu o fi el un jucator extraordinar, dar e peste Arthuro sau Vali Badea

redondo31.12.2008 00:45
Nu o fi el un jucator extraordinar, dar e peste Arthuro sau Vali Badea

Frate.macar Badea tot dadea vreo 10-12 goluri pe sezon. Astia 2 nu dadeau atatea impreuna in 2 sezoane.

-VERSACE-31.12.2008 01:41

pentru baietii care`l critica pe habibou

habibou.JPG

«1234»