FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Habib Habibou

«1234»
forever_STEAUA05.01.2008 12:51

habibou_jucator_thumb.jpg

 

Nume: Mahamadou Habib Habibou

Data nasterii: 16 aprilie 1987

Locul nasterii: Bria

Naționalitate: francez

Inaltime: 1,92 m

Greutate: 80 kg

Post: atacant

Numar pe tricou: 11

 

A venit sub formã de împrumut (sau nu) de la echipa belgianã R.C.S.C Charleroi.

 

"Cum jucatorii o spun adesea, nu-mi place sa dau prea multe declaratii, imi place sa ma exprim pe teren. Sunt un tanar jucator cu nu prea multa experienta, insa am o dorinta mare de a confirma. Ma voi bate la antrenamente pentru a castiga locul in echipa, unde voi avea marea sansa de a fi antrenat de Marius Lacatus. Forza Steaua si va astept la stadion. Un An Bun pentru toti suporterii clubului " a declarat Habib Habibou pentru site-ul oficial.

habibou_jucator_profil.jpg

steaua_gloria05.01.2008 13:10

Iti sta bine in tricoul Stelei, sa vedem cum iti sta si cu mingea la picior. NOROC! BAFTA!

cRiss4Steaua05.01.2008 13:21

Bafta. La cat mai multe goluri si evolutii bune!

Wally05.01.2008 13:28

Bafta! O sa ai nevoie...

c.ronaldo1705.01.2008 13:32

Daca i se vor da sanse, sunt sigur ca va confirma. SUCCES, si la cat mai multe!

IONUTZ-CIPRIAN05.01.2008 13:48

De asta acum pot sa spun ca a fost adus, a semnat! Sa vedem de ce este in stare!

 

Ii urez multa bafta!

axl05.01.2008 13:49

Mie imi aduce aminte de Akrobettoe, pe care-l am atacant la Steaua la Fifa 08. Macar de-ar da un sfert din cate goluri da ala.

john_8605.01.2008 14:36

@axl:

 

La Fifa, golurile le dai tu, nu ala. Daca ar fi habibou ca ala din realitatate, ar fi cam vai de noi, mai ales sa mai dea si un sfert din golurile lui. Eu cred ca e dornic de afirmare si o sa demonstreze, la fel ca Cyril. Va fi unul dintre cei mai buni jucatori, alaturi de Zapata si Emeghara, cel putin asa sper, si asa imi spune si intuitia. :rolleyes:

 

L.E.: aveti grija ca pe stadion, cand i se striga prenumele la statie, sa nu ii stalciti numele. Se pronunta "habibu", sa nu va aud cu habibou.

DelPiero1005.01.2008 15:39

Habibu Habib si mai cum?

Nu zic nimic, poate va fi bun, mai ales la ce panarame avem in atac...

se7en05.01.2008 18:26

Sper sa fie eficient, ca talent ar trebui sa aiba.

 

Succes la Steaua!

 

 

habibouah5.th.jpg

stelistu_606.01.2008 00:51

Baieti, ceva imi spune ca e un transfer reusit. Sa vedeti cum va trece de jucatori!

**alex**07.01.2008 13:57
Mie imi aduce aminte de Akrobettoe

 

Mie de Predator.

dr.adrian907.01.2008 14:23

Pai daca l-a adus Adi Ilie, inseamna ca e super!

anr9407.01.2008 17:44

Sper sa fie mai bun decat Iacob!

stelistu_607.01.2008 18:58

Si mai bun decat Badea, Neaga, Zaharia!

scotty07.01.2008 20:51

Hmm... sa vedem ce stie, acum ca avem nevoie de un atacant adevarat!

borcescu_coposan10.01.2008 08:58

Succes... sper sa dea cat mai multe goluri... n-am gasit niciun filmulet cu Habibou, ca sa vad ce fel de jucator e... dar vom vedea cand va intra pe teren... dar cel mai important e sa primeaca pase de la incompetentii aia din centru...

novac10.01.2008 09:29
...dar cel mai important e sa primeaca pase de la incompetentii aia din centru...

 

Lasa, man, ca o sa primeasca, eu am incredere in el (conteaza si prima impresie, ca nu fugea de microfon).

 

Si pase o sa primesca de la Dica, am citit dimineata ca nu pleaca pe 3 mil in Rusia (nu-l da creditorul).

 

Si alte oferte... mai la vara. Nu da nimeni 5 milioane pentru ce a jucat anul asta.

wolfi13.01.2008 22:18
Succes... sper sa dea cat mai multe goluri... n-am gasit niciun filmulet cu Habibou ca sa vad ce fel de jucator e... dar vom vedea cand va intra pe teren... dar cel mai important e sa primeaca pase de la incompetentii aia din centru...

 

 

Deja ati inceput cu alintari de genu asta... lasati omul sa se exprime "in iarba".

 

Eu zic ca o sa ne stea bine cu un predator in teren, cum zicea cineva mai sus.

 

Multa bafta!

forever_STEAUA14.01.2008 13:46

Habibou s-a accidentat la antrenamentul de azi.

 

Singura achizitie a ros-albastrilor din aceasta iarna a suferit azi la antrenamentul de dimineata o contractura usoara la picior si nu a mai putut continua sedinta de pregatire. El si-a pus gheata si a iesit bandajat

 

Sursa: Prosport

axl14.01.2008 13:47

Sa speram ca nu e foarte grav.

IONUTZ-CIPRIAN14.01.2008 15:28

Da, vechea meteahna a Stelei!

stelistu_614.01.2008 16:54

De abia terminam cu accidentatii, apar deja altii. Suntem blestemati?

I.N.Money14.01.2008 19:27

Se pare ca nu are nicio problema, la antrenamentul de dupa-masa antrenandu-se normal.

Cata2317.01.2008 17:45

Bafta!

 

Poate avem ocazia sa te vedem in amicalul cu Wisla Cracow.

 

Apropo, pentru suporterii care nu stiu exista un site unde este evaloata valoarea jucatorilor din toata lumea iar din Liga 1 cea mai valoroasa echipa este Steaua valoarea echipei fiind estimata la 26.400.000 euro.

 

Pun direct linkul cu Liga 1:

http://www.transfermarkt.de/de/wettbewerb/...startseite.html

«1234»