FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Habib Habibou

«1234»
dj dany17.01.2008 19:02

Habib Habibou este un transfer nemaipomenit! Vom vedea pe teren cum se descurca si dupa aceea putem face aprecieri.

Cata2317.01.2008 19:03

Pe site-ul: (...) puteti afla informatii despre orice jucator sau orice echipa.

MoWeed17.01.2008 20:53

Are si limba engleza? Ca eu nu o gasesc momentan...

c.ronaldo1723.01.2008 15:35

Ce freza interesanta si-a tras Habib. :cool:

forever_STEAUA24.01.2008 09:24

Super tare!

DelPiero1024.01.2008 15:39

Da, super... zici ca-i electrocutat! :biggrin:

stelistu_624.01.2008 17:03

E afro, anii '60-'70!

Virgil02.02.2008 09:43

Interviu exclusiv Habib Habibou

 

Noul atacant al Stelei, Habib Habibou, a vorbit, intr-un interviu pentru site-ul SuporterSteaua, despre sosirea sa la club si despre planurile sale de viitor in tricoul "ros-albastru".

 

Suporter Steaua: Habib, de ce ai ales sa joci la Steaua?

Habib Habibou: Deoarece este un mare club, cu o istorie bogata. A castigat Cupa Campionilor Europeni si a jucat in aceasta competitie si in ultimii doi ani. Are multa experienta si ma poate ajuta mult in viitor.

 

Suporter Steaua: Esti de cateva zile la Bucuresti. Ai facut cunostinta cu noii tai colegi?

Habib Habibou: Inca nu am apucat sa ma vad cu ei. Ii voi intalni pe toti la vizita medicala.

 

Suporter Steaua: Care sunt obiectivele tale la Steaua?

Habib Habibou: Sa castig un loc in echipa, sa fac meciuri bune si sa marchez cat mai multe goluri. Vreau sa ajut Steaua cat mai mult. De asemenea, as vrea sa castig campionatul.

 

Suporter Steaua: Ti-ar fi placut sa joci la Steaua cu conationalii tai, Thereau si Camus?

Habib Habibou: Bineinteles ca da. Thereau mi-a vorbit frumos despre aceasta echipa. Mi-ar fi fost usor sa joc impreuna cu ei, fiindca ii cunosc bine, le stiu stilul de joc. Daca as putea sa-i aleg ca si coechipieri, as face-o.

 

Suporter Steaua: Ce ai auzit despre fanii Stelei?

Habib Habibou: Am inteles ca atmosfera este superba. Stadionul este construit sub forma unui velodrom si ambianta creata de suporteri este fantastica. Din cate stiu, la fiecare meci vin intre 15.000 si 28.000 de fani.

 

Suporter Steaua: Ce stii despre antrenorul tau, Marius Lacatus?

Habib Habibou: Stiu ca a fost un mare jucator si, mai ales, un mare atacant. Este normal sa imi faca placere, ca atacant, sa lucrez cu un antrenor care a jucat pe acelasi post. Este remarcabil pentru mine sa lucrez cu un mare marcator.

 

Suporter Steaua: Ai vazut pana acum vreun meci al Stelei?

Habib Habibou: Am vazut doar rezumate de UEFA Champions League, de la meciurile Arsenal-Steaua si Sevilla-Steaua. Din cate am vazut, este o echipa buna si m-a impresionat Dica, pe care il consider un mare jucator.

 

Suporter Steaua: Ce le promiti fanilor Stelei?

Habib Habibou: Nu cred ca ar fi termenul potrivit. Mi-ar placea sa marchez la debut si sa-i fac fericiti pe fani. Nu pot sa promit nimic, insa sper sa castigam campionatul.

 

Suporter Steaua: Cum ti se pare Bucurestiul pana acum?

Habib Habibou: Am vazut foarte multa zapada pana acum, insa pare un oras frumos, cu cladiri dragute si oameni amabili. Nu degeaba i se spune "Micul Paris", nu?

BADboySteaua07.02.2008 17:46

Pacat de accidentare, pentru ca este bun!

Prodigy_andrey16.02.2008 21:39

Revine in forta!

forever_STEAUA21.02.2008 16:14

La antrenamentul de azi Habib Habibou a purtat, in premiera, noua masca de carbon, care are rolul de a-i proteja osul zigomatic drept.

 

 

 

307_7312_habibou.jpg

 

 

sursa: site oficial

mountytoma17.03.2008 12:40

Habib Habibou a jucat din nou foarte bine, se vede ca vrea sa se remarce. Are o forta incredibila. Daca toti ar juca la fel de hotarati ca francezul, am spulbera tot.

 

Bravo, Habib!

DelPiero1017.03.2008 16:28

Imi place determinarea lui, forta si viteza!

 

E o solutie buna pentru primul 'unprezece'!

 

Si pare a fi un mijlocas de banda mai bun decat Dayro, care de cand a venit la Steaua am zis ca-i ATACANT!

alexynho17.03.2008 21:46

Cred ca mai bine ar fi folosit in locul lui Pepe, din moment ce acesta nu prea se regaseste in campionatul nostru. Habibou a aratat mai multe in 50 de minute, decat Pepe Moreno in 300.

 

Bravo lui, sper sa o tina tot asa (si sa nu si-o ia in cap)!

stelistul stelist18.03.2008 17:15

Pare bun, dar dupa 2 jocuri, gata, e mare vedeta... stati sa joace cateva meciuri de la inceput!

 

Eu ii urez bafta multa! :thumbsup::clap:

blindica01.04.2008 08:06

Deocamdata Habibou n-a facut diferenta cu nici o mare echipa, plus ca a dat un gol destul de accesibil, din 4 m, cu poarta goala.

 

Sa mai asteptam!

Bogdan4Steaua06.04.2008 13:24

Daca facem raportul minute jucate/goluri marcate(faze create), Habibou sta bine, chiar foarte bine. Sper sa i se dea credit in continuare.

Basarabia_e_ros_albastra12.04.2008 11:12

Francezul Habib Habibou nu traverseaza o perioada fericita in Ghencea, desi este foarte iubit de suporteri si a marcat doua goluri foarte importante pentru Steaua in acest retur. Acesta este foarte nemultumit pentru ca nu a prins inca un loc de titular la formatia din Ghencea. Reusitele din ultima vreme ale lui Pepe Moreno l-au tinut pe banca pe Habibou, acesta din urma jucind doar 20 de minute in ultimele patru etape.

 

"Nu mai rezist, am jucat foarte putin. Ma gindesc sa plec!", a fost mesajul transmis de Habib.

 

Nemultumirile lui Habibou au fost confirmate chiar de mama fotbalistului.

 

"Mi-a explicat ca nu a jucat si ca a stat mai mult pe banca de rezerve. Dar eu i-am spus sa nu dispere, pentru ca va veni si timpul lui. Oricum, l-am simtit dezamagit!", a explicat pentru Silvie Habibou. Viitorul lui Habibou la Steaua se va decide saptamina viitoare, atunci cind este asteptat la Bucuresti directorul sportiv al celor de la Charleroi, Mogi Bayat, citat de un cotidian de sport.

 

Stire data de FANATIK

1on12.04.2008 19:53

Numai prostii inventate de "ziarijdi".

 

 

Habib Habibou: Nu vreau sa plec

 

Atacantul Stelei, Habib Habibou, a declarat, in exclusivitate pentru www.steauafc.com, ca nu intentioneaza sa plece de la echipa, dupa ce in editia de sambata a cotidianului PRO Sport a aparut un articol in care era subliniat acest aspect.

 

"Nu vreau sa plec de la Steaua si nu am spus niciodata ca ma deranjeaza faptul ca nu am jucat. Aici ma simt foarte bine, fiindca ma aflu la un club mare, cu care vreau sa devin campionul Romaniei si sa joc in UEFA Champions League. Faptul ca nu sunt titular ma ambitioneaza mai tare si presupune ca trebuie sa muncesc mai mult pentru a ajunge la acest statut. Nu este adevarat ce s-a scris in PRO Sport! Daca pornim de la acest rationament, ar insemna ca toti jucatorii care nu sunt titulari ar dori sa plece. Eu ma antrenez si sunt la dispozitia echipei si nu se pune problema sa imi doresc sa parasesc Steaua. In plus, trebuie sa mentionez ca numele mamei mele este Anne, nu Silvie, asa cum au scris cei de la PRO Sport. Cred ca asta spune totul despre informatiile pe care le folosesc ei pentru a scrie articole"

 

Habib Habibou

 

http://www.steauafc.com/ro/articole/replica_habib/

MoWeed16.04.2008 18:22

La multi ani, Habib!

 

Sper sa joci mai mult in ultimele meciuri, ca sa demonstrezi ca meriti sa ramai si dupa sezonul asta...

mountytoma26.04.2008 21:23

Cred ca principalul vinovat ca Habibou nu joaca este... Gigi!

 

Vazand ce bine a jucat cat a jucat, cred ca, creditorul s-a speriat ca belgienii vor cere mai mult pentru el la sfarsitul campionatului (el e doar imprumutat, cu optiune de cumparare).

 

Cred ca Habib nu joaca pentru ca pretul lui sa nu creasca, nu de alta, dar eu cred ca ciobanul a cam ramas lefter!

 

Sper ca Habib sa aiba rabdare si sa fie achizitionat definitiv, are stofa de fotbalist. Oare cum ar fi aratat atacul Stelei cu Habib si Cyril!?

forever_STEAUA27.04.2008 20:41

Prețul lui Habib a fost stabilit la momentul împrumutului.

MALDINI_STEAUA27.04.2008 20:49

Eu sper sa il pastreze pe Habib, pentru ca are viteza si e si tanar.

 

Sper sa nu plece pentru ca eu cred ca va fi un jucator extrem de bun, cel putin asta e parerea mea... eu zic ca ar face o greseala daca i-ar da drumul.

Kun Aguero29.04.2008 10:53

Cel mai bun varf, o sa-l vedeti in spatele lui Pepe.

Bogdan4Steaua29.04.2008 11:54

Habib a demonstrat ca merita sa imbrace tricoul Stelei. Problema este alta: intre Habib si un jucator experimentat ca si Pepe, Lacatus merge pe a doua varianta.

 

Poate ca nu are dreptate meci de meci, dar in cazul in care ar incepe cu Habibou si ar pierde un meci sau ar remiza, s-ar vorbi despre experienta lui Pepe, s-ar specula faptul ca avandu-l pe columbian in teren, alta ar fi fost soarta meciului. In celalalt caz, astfel de discutii nu ar avea loc.

 

Sunt convins ca Habib va ramane la Steaua si in sezonul viitor.

«1234»