FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pentru oameni fara tabla pe casa.

«1237»
Stanici04.01.2008 17:26

Bun. Hai sa incep eu:)). Acum vreo cativa ani, eram combinat cu o tipa- ea cu ceva bani, eu fara. In sambata de dinaintea meciului pe care l-a pierdut Doroftei in fata lui Gatti, leneveam ca omu', dupa ce imi pusesem alarma la ceas sa ma trezeasca, sa vad meciul. Apoi ma ia pretena la discoteca, ma destrabalez pe acolo, ma imbat ca un porc si, bneinteles ca imi vine "cheful". Ajungem in cea mai mare graba acasa la mine, incepem, distractie maxima, incepuse si ei sa ii placa (sau se prefacea- nu ma intereseaza), deoadata se aude sunteul specific Nokia "tadadadam- ta-daaaam". Ma opresc eu din dat din fund, imi aprind tacticos o tigara si dau drumul la TV, sa il vad pe Dorin cum si-o ia la ficati. Nu pot sa descriu privirea respectivei- scarba, dezamagire, furie, etc. Bineinteles ca m-am enervat din cauza infrangerii lui Doroftei si m-am bagat la somn. Dupa doua saptamani ne-am despartit. Aica nu i-am mai raspuns eu la telefon:D. Cam asta ar fi prima din cele cateva "experiente vesele" pe care le-am avut.

Azzido04.01.2008 17:40

bravo Dorele !

Esti un wanker cu acte in regula acum

Stanici04.01.2008 17:54

Daca nu se risca ea, ma risc eu in locul ei:

 

"Andreea -: adica mi-am luat acuma un negru

Andreea -: imi mai trebuie unu si dupa gata

Doru : aaaaaaaaaaa????

Doru : =))"

 

[b]-:[/b] - muahahahaaa.

axl04.01.2008 18:05

Revelion 1999/2000. Impreuna cu un amic ne hotaram sa bem 2000 de ceva, orice. Cum 2000 de bere sau vin era prea usor incercam 2000 de votca. Petrecerea avea loc la o vila a altui amic, in Costinesti. Pe 31, pe la vreo 12, 1 ziua mama (stateam cu ai mei pe atunci) inca ma punea sa frec maioneza sau chestii de-astea domestice. In timpul asta eu ma gandesc ca probabil lumea deja s-a adunat la Costinesti, a inceput distractia, ce mai, nebunie curata. Asa ca pe la 1 jumate imi pun o salopeta albastra pe mine, bag o sticla de Kalasnikov la 1 litru la buzunar si-o tai la gara. Vine trenul, pleaca, cobor in Costinesti. Acolo pustiu. Lacat pe poarta, luminile stinse, si-un viscol si-un frig afara cum numai in Dobrogea gasesti. Eu in salopeta, c-o sticla de votca in buzunar. Ma invart de vreo cateva ori in jurul vilei, gasesc un geam de la o baie deschis si, ajutat de niste vagi cunostinte de alpinism reusesc sa ma strecor in baie. Din baie intr-un dormitor, ma bag in pat si-ncep sa beau. Era ora 2. Lucrurile s-au desfasurat cam asa: baut, adormit, trezit de frig, baut, adormit, trezit de frig. Pe la 8 jumate aud o masina p-afara, venisera astia. Sticla aia era aproape goala, adica mai avea niste picaturi pe fund. In fine, surpriza mare, casa incuiata si eu pe dinauntru, cum ai intrat, ba' da ce nebun esti, same old shit. Pe la 9 era toata lumea adunata, incepe distractia. In vremea aia eu aveam o gagicuta din Iasi, prietena foarte buna c-o buna amica de-a mea, si nu prea avusesem ocazia sa ne babardim. Asta cu care vorbisem sa bem 2000 tot tragea de mine, hai sa bem, tra la la, distractie, hai, ma, doar nu pleci s-o **** pe aia, stam aici cu fetele, bem, ne distram, le punem mana pe c*r, le tragem de tate, the usual. In fine, pe la vreo 10 jumate eu ma retrag cu tipa intr-un dormitor si-ncepem sa ne f***m ca iepurii. Bineinteles ca mi se face rau, deschid un geam si-ncep sa borasc peste unii care discutau nu stiu ce pe-afara. Evident, i se face si ei rau, de la toata hataiala aia presupun, asa ca vomita si ea, tot pe geam. Miezul noptii ne-a prins unu-ntr-altul. Pe la 1 si ceva bubuituri in usa, era asta, hai ba Paximo sa bem, sa le tragem pe fete de tate, tra la la, ii dau dreptate, ies din dormitor si-ncepem sa bem si sa le tragem pe fete de tate. Iese si fata si-ncepe sa-i povesteasca amicei mele ce se-ntamplase, cica atunci cand vomitam aplecat pe geam fundul meu arata ca o luna plina. Eu, siret, o-ntorc rapid si zic ca atunci cand vomita ea fundul ei arata ca doua luni pline. Apoi amicul cu 2000 se retrage parsiv intr-o camera c-o zuza si eu raman singur sa le trag pe fete de tate. (Ceea ce nu era chiar asa de neplacut) Pana la urma se trezeste patriotismul in mine asa ca intru peste ei sa-l iau p'asta la baut. el, fiind baiat de comitet, nu ca mine, renunta imediat la zuza si iese la lumina. Zuza imi arunca o privire usturatoare si-mi promite c-o sa mi-o coaca ea (n-a reusit nici pana-n ziua de azi). Si tot asa pana dimineata cand ne-am c***t pe noi de ras la vestea ca un alt amic a babardit-o pe-o amica folosind servetele chinezesti ca mijloc de contraceptie insa in loc sa introduca servetelul a folosit folia protectoare.

Deznodamantul e ca niciunul dintre noi nu si-a indeplinit obiectivul in noapte aia.

-=Danny=-04.01.2008 18:19

Ba mie imi zice mereu Stanci pe mess : ce faci ma labagiule , io ii raspund : bine ba labarman .... da nu inteleg de ce imi zice ca sunt labagiu , el mi-a zis ca din cauza ca nu stiu engleza ..... intelegeti ceva din asta :-??

Dragoshel04.01.2008 18:21

e de rau bahhhhh

baraJa04.01.2008 18:42

Datorita faptului ca am fost provocat de Stanici povestesc si eu ca nah..e la moda. povestea incepe asa:

Cantonament intr`o vara;nu conteaza sportul, locatia muntii Parang!In cabana unde ne faceam veacul eram doar noi si niste mici(dar mici rau) gimnaste.Toate bune si frumoase pana cand dupa vreo 3 zile si-a facut aparitia un grup de fotbalisti(tot in cantonament). Noi baieti cuminti dormeam la pranz pentru a ne odihni pentru antrenamentul de dupa-masa dar de cand au aparut "fotbalistii" numa liniste nu mai aveam asa ca impreuna cu un coleg(astia mai cu spirit de initiativa) am decis sa ne razbunam!Zis si facut.Planul era sa mergem la baie..eu sa "fac treaba mare"(ce exprimare plastica) pe o punga si sa leo punem in fata camerei sa calce in rahat!Planul a fost ok,l-am pus in aplicare fara pb. !Singura eroare a fost ca am gresit locatia,in loc de camerele fotbalistilor am pus chiar la antrenor.Omu suparat nevoie mare a crezut ca este o gluma a copiilor lui si i-a inchis pe toti in camere(nici la wc nu`i lasa..fapt pentru care baietii au umplut sticlele).Cacatul a stat pe punga o zi intreaga nimeni nu a avut curaj sa se atinga de el!In fine noua ni s-a facut mila de saracii baieti(fara sa stim ca antrenorul pana la urma le-a deschis usile) si am decis sa luam cacatu` sa`l aruncam la WC!Dupa ce am mancat continutul unei pungi de pufuleti am bagat mana in ea, viteza sa iau cacatu`,problema e ca mirosea ingrozitor(deh..mancare de cantina) asa ca pana am ajuns cu el la baie mi se facuse cam rau asa ca ajung la intrarea in baie am decis sa arunc cacatu` cu tot cu punga direct de la usa,problema a fost ca tinta mea nafost foarte ok, cacatu cu tot cu punga ajungand direct pe perete(unde s-a lipit).Mai pe seara am zis ca dam o tura pe acolo sa inspectam cacatu` de pe perete, cand ce sa vezi..femeia de servicu curata cacatu` de pe perete(noi ne asteptam sa tipe la noi).Se intoarce suparata la noi si zice:"Uite mama ai dracu fotbalistii astia dau cu cacatii de pereti...de ce nu sunt si ei cuminti ca voi!???"...The end!E bine maestre Stanici?:D

cRiss4Steaua04.01.2008 18:49
Ba mie imi zice mereu Stanci pe mess : ce faci ma labagiule , io ii raspund : bine ba labarman .... da nu inteleg de ce imi zice ca sunt labagiu , el mi-a zis ca din cauza ca nu stiu engleza ..... intelegeti ceva din asta :-??

da, nu a folosit bine. e labar nu labagiu :laugh: chiar nu stii ce inseamna ? :))

dee04.01.2008 18:51

la insistentele lui Stanici postez si eu aici:

 

o lady nu se compromite in public.

Multumesc pentru intelegere!

c.ronaldo1704.01.2008 18:51

@axl

 

"Servetele chinezesti" - mwhahaha :laugh: :laugh:

baraJa04.01.2008 18:53
la insistentele lui Stanici postez si eu aici:

 

o lady nu se compromite in public.

Multumesc pentru intelegere!

scze ca ma bag...mai creeaza un cont si povesteste..vei fi undercover si nici nu te compromiti!:D

-=Danny=-04.01.2008 18:57
da, nu a folosit bine. e labar nu labagiu :laugh: chiar nu stii ce inseamna ? :))

 

Ba labarule .....

axl04.01.2008 18:59

Putza, tu n-ai 14 ani? Si Criss la fel!

bodanelu04.01.2008 19:02

hai sa nu transformam topicul asta intr-unul de luat la misto...

IONUTZ-CIPRIAN04.01.2008 19:04

As adauga la cea ce a spus "baraJa",faceam si eu chestiile alea,dar pe deasupra,inveleam "materia" in ziar,o puneam la usile mosilor,dadeam foc ziarului,sunam la usa si fugeam,va dati seama cand ieseau "cheagii" la usa si vedeau ca le arde presul,ce fata faceau si ce repede se apucau de stins focul......cu piciorul,dupa ce ca le ardea presul se mai murdareau si de"chestii" radeam de eram pe jos!!Doamne ce vremuri!!

-=Danny=-04.01.2008 19:05

Bodanelu , Criss , Axl , si c.ronei , va asteptam cu niste idioteni :)

baraJa04.01.2008 19:08
As adauga la cea ce a spus "baraJa",faceam si eu chestiile alea,dar pe deasupra,inveleam "materia" in ziar,o puneam la usile mosilor,dadeam foc ziarului,sunam la usa si fugeam,va dati seama cand ieseau "cheagii" la usa si vedeau ca le arde presul,ce fata faceau si ce repede se apucau de stins focul......cu piciorul,radeam de eram pe jos!!Doamne ce vremuri!!

ah..eram prea mic la asta nu m-am gandit!dar nu e timpul pierdut!ce regret e ca nu mai am poza cu cacatul lipit de perete si biata femeie care curata!:))...voi reveni!

IONUTZ-CIPRIAN04.01.2008 19:12

Daca erau telefoane mobile cu,camere VGA pe vremea copilariei mele,filmuletele de pe youtube erau miciuna la cate tampenii faceam!!

baraJa04.01.2008 19:14

subscriu si eu la ce spui...acum incerc sa`mi mai aduc aminte cateva!Ionutz..nu ar fi cazu sa ne povestesti si tu?:))

Azzido04.01.2008 19:19

atentie mare pt copilasii de pe forum si cei care abereaza mult, vedeti cum faceti !

nu transformati topicul in caterinca ieftina ca va iau la 11 m urgent, va trag si un mare ban de va lingeti pe degete dupa

cRiss4Steaua04.01.2008 19:20
Putza, tu n-ai 14 ani? Si Criss la fel!

Nu am 14 ani.

Dragoshel04.01.2008 19:22

Steaua - cu nu mai stiu cine, la TV. Noi toti ne-am strans sa vedem meciul afara. Am facut rost de un TV alb-negru de la unu de juma de tona. Singura problema mai era Cablu, Antena, ceva ca vedeam numai purici....

Ne-am urcat noi pe un bloc, am rupt antena lu unu, pe care l-am auzit dupa cateva minute pe geam (BAHHHHH ANTENA MATIIIII etc etc), apoi de la altu am taiat niste cablu si am coborat tantosi cu ele in mana. Cand sa ansamblam cele "cumparate", ne-am dat seama ca antena nu mai avea emitatoru(chestia aia neagra) :O :O. Credeam ca s-a dus meciul si ne uitam fiecare la casa lui.... Dupa ceva timp a venit unu cu o idee maii geniala: "bah hai pe bloc, mai ciordim niste cablu si tragem de la mine de pe scara(ala statea la parter). Logic, ca am fost sa mai ciordim neste cablu si asa am facut. Doar da dupa cateva minute de uitat la meci, a venit garda..... chemata de un vecin generos....caruia si azi ii mai spargem rotile la masina, si ale chestii mai putin sau mai mult interesante..

Dupa ce au plecat aia(garda) ne-am continuat privitul la TV, si victoria ros-albastrilor parca.

Ziua 2 femeia de servici, matura si blestema pe jos, pa aia care au lasat bere, seminte, SUC BAH, si antena care nu era buna...

 

Ma la vremea aia mi s-a parut destul de interesanta povestea asta, acuma nu cred ca mai e...

IONUTZ-CIPRIAN04.01.2008 19:23

Bine hai sa incep"amintiri din copilarie"..........Langa blocul in care stateam,era o alee,care facea legatura cu spatele blocurilor si parcarea,pe marginile aleei,era pe o parte un gard de plasa si pe cealalta parte unul de gard viu,ce ne-am gandit noi,seara hai sa punem sarma ghimpata intre cele doua garduri,sarma pusa sub nivelul genunchilor,spus si facut,cum pe acea alee trecea lumea seara,care veneau din statia de troleu,va dati seama cati oameni nevinovati si-au luat trante acolo,genunchi zgariati,pantaloni,ciorapi rupti,noi stateam la coltul blocului si radeam ca prostii,si am avut o gramada de "victime",asta a durat cateva zile,pana in loc de sarma am pus o teava cu un diametru consistent,si de ea s-a impidicat unul din smecherii cartierului,care basca alerga dupa unul sa-l bata,tipul vizat a vazut teava "ciumegul"ala NU a luat o tranta de zile mari,dar si ce alergatura a dat in noi,numai eu stiu,bine ca nu ne-a prins,cu chestia asta am ramas si noi mandri ca nu puneam chestiile alea in zadar,am doborat un "smecher"!!

axl04.01.2008 19:25
am doborat un "smecher"!!

Exact ce ziceam si eu acum vreo cateva zile, cum se ridica unul cum i se da la cap.

IONUTZ-CIPRIAN04.01.2008 19:27

Sincer noi cat de tampiti am fost si la cat de mare era gasca,nu ne ocupam cu scandaluri,aveam si chestii din astea dar cu vecinii!!

«1237»