FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Fcsteaua

«1237»
i0nutz8317.12.2007 14:55

FcSteaua organizeaza a saptea editie a Cupei FIFA FCS, intr-un format nou si atragator, cu scopul de a creste interesul userilor si pentru aceasta competitie.

 

Sistem de joc:

Vor fi 6 grupe a cate 4 echipe( multumim marseillais pentru sugestie), in care se va juca dupa sistemul fiecare cu fiecare un singur meci. Direct in grupe vor intra primii 12 clasati in Divizia A dupa 9 etape, urmand ca pentru celelalte 12 locuri sa se bata cei 6 ramasi din A cu cei 18 din Divizia B. Meciurile de calificare se disputa in dubla mansa, hostul la alegere. Din grupe se vor califica 16 echipe, primele 2 clasate in fiecare grupa + cele mai bune 4 de pe locul 3, criteriul care primeaza fiind numarul punctelor (la egalitate de puncte golaverajul).

IMPORTANT: Este obligatoriu sa jucati cu echipele alese in campionat.

 

NOTA: Impartirea pe grupe s-a facut astfel: locul 1 Div.A - Grupa A, pozitia 1; locul 2 A - Grupa B, pozitia 1, s.a.m.d. Userii din B au fost asezati pentru preliminarii dupa pozitia ocupata in momentul alegerii echipelor.

 

Grupa A

 

1. mihai1411

2. power_steaua_6

3. alexxx_tzupy / dragutzu_89

4. laurentiu_state / Diavolo_Dany

 

Grupa B

 

1. f1or_cs

2. bezmetiqu_alex

3. ronaldo_0201 / adinutza_bertha

4. lumm_01 / savubogdanus

 

Grupa C

 

1. marseillais_666

2. blind1ro

3. roby29steaua / fifa_emporio

4. marianbolohan / tuscacristea

 

Grupa D

 

1. klaus_e89

2. ady_adinho

3. fifa_for_fun / ultrastf

4. julica_maniaku / reebook_nr1

 

Grupa E

 

1. danny1ok

2. niculaeflorinel

3. i0nutz83 / catalin_dobre2006

4. only_babbardel1 / frangeti_razvan

 

Grupa F

 

1. marinescu_dani2005

2. mihainho_86

3. dumy_wazzy / guerilla_cristiano

4. playmaker_rulz / nanu_a2008

 

:!: Meciurile contand pentru faza preliminara se joaca pana duminica, 23 decembrie, ora 14.00. Programul meciurilor din grupe va fi afisat in momentul cand este definitivata componenta tuturor grupelor. In mod firesc, puteti sa le jucati exclusiv dupa momentul postarii.

crist3a17.12.2007 16:40

tuscacristea - marianbolohan 2-1 Tur

marianb17.12.2007 17:06

Grupa C: 4. marianbolohan / tuscacristea tur: 1-2

marianbolohan / tuscacristea retur: 5-1

 

bafta adversarului, si ne vedem in grupe

@Ion bun formatul nou mai multe meciuri :D

dragutzu8917.12.2007 17:43

grupa A: alexxx_tzupy - dragutzu_89 2-4 / 3-1 / 1-2 take that!

EMPORiO17.12.2007 18:34

Grupa C:

roby29steaua / fifa_emporio 1-3

fifa_emporio / roby29steaua 0-5

RobYnho17.12.2007 18:39

Grupa C

 

 

Tur : roby29steaua 1 - 3 fifa_emporio Praf . . .

 

 

Retur : fifa_emporio 0 - 5 roby29steaua O victorie obtinuta aiurea...

 

roby29steaua 6 - 3 fifa_emporio

ronaldo_020118.12.2007 13:33

Grupa B

 

 

3. ronaldo_0201 / adinutza_bertha tur 2-1\retur1-2 decisiv 5-4 la penaltyuri

 

 

meciuri grele da pana la urma m-am calificat in grupe......ratari multe...si goluri primite foarte usor..

 

rez final ronaldo_0201 8-7 adinutza_bertha

branica18.12.2007 15:29

grupa D ... fifa_for_fun / ultrastf ... tur 1-0 ; retur 2-0

i0nutz8318.12.2007 17:15

Grupa E: i0nutz83 / catalin_dobre2006 2-1, 0-0.

 

Greu de tot ! Bafta, cataline !

Playmaker18.12.2007 20:51

Playmaker_rulz--Nanu_a2008

 

TUR 2-0

RETUR 3-1

BabBarDeL19.12.2007 10:15

Grupa E : 4. only_babbardel1 / frangeti_razvan ! Adversar retras :

Tur : 4. only_babbardel1 / frangeti_razvan = 3 - 0

Retur : 4. only_babbardel1 / frangeti_razvan = 3 - 0 :) Direct in grupe :D

Paradise_Lost20.12.2007 18:20

Grupa A

laurentiu_state / Diavolo_Dany 3-1

Diavolo_Dany/ laurentiu_state 3-4

PoWeR20.12.2007 21:56

paradise lost ... va fi frumoasa reintalnirea cu un vechi prieten

mihai141121.12.2007 06:33

grupa noastra s-a stabilit :)

RobYnho21.12.2007 13:11

La fel si a noastra. ;))

i0nutz8322.12.2007 11:42

Grupa A

 

1. mihai1411

2. power_steaua_6

3. dragutzu_89

4. laurentiu_state

 

Grupa B

 

1. f1or_cs

2. bezmetiqu_alex

3. ronaldo_0201

4. lumm_01

 

Grupa C

 

1. marseillais_666

2. blind1ro

3. roby29steaua

4. marianbolohan

 

Grupa D

 

1. klaus_e89

2. ady_adinho

3. fifa_for_fun

4. julica_maniaku

 

Grupa E

 

1. danny1ok

2. niculaeflorinel

3. i0nutz83

4. only_babbardel1

 

Grupa F

 

1. marinescu_dani2005

2. mihainho_86

3. dumy_wazzy

4. playmaker_rulz

 

Hai cu meciurile ;)

stelistub22.12.2007 11:55
Grupa A

laurentiu_state / Diavolo_Dany 3-1

Diavolo_Dany/ laurentiu_state 3-4

Bai Danny ce ai luat-o m-ai facut de ras,abia astept sa te bat si io putin(mai mult)

ManiaCU22.12.2007 12:39
Hai cu meciurile ;)

 

S-ar putea Ioane , reebook nu exista printre noi :) N-a dat niciun semn de viata... nici in campionat , slabe sanse in cupa. Oricum nu se supara nimeni daca merg eu mai departe :P

geegee2123.12.2007 09:09

Nici io nu am putut juca meciul cu lumm_01 desi am fost aproape toata saptamana akasa pe net

dumy3l23.12.2007 10:08

guerilla_cristiano traieshte? stie careva? eu cel putin nu l-am mai vazut online de f mult timp :-??

dragutzu8906.01.2008 19:10

cam in cat timp o sa ne apucam de grupe? :D

i0nutz8306.01.2008 19:30

Grupa A

 

mihai1411 - power_steaua_6

dragutzu_89 - laurentiu_state

 

Grupa B

 

f1or_cs- bezmetiqu_alex

ronaldo_0201 - lumm_01

 

Grupa C

 

marseillais_666 - blind1ro

roby729steaua - marianbolohan

 

Grupa D

 

klaus_e89 - ady_adinho

fifa_for_fun - julica_maniaku

 

Grupa E

 

danny1ok - niculaeflorinel

i0nutz83 - only_babbardel1

 

Grupa F

 

marinescu_dani2005 - mihainho_86

dumy_wazzy - playmaker_rulz

 

Meciurile se joaca pana sambata, 12 ianuarie, ora 2o.oo

Allexx10x08.01.2008 20:42

grupa e

 

danny1ok 3-0 niculaeflorinel

 

adversarul a meritat victoria

branica08.01.2008 21:24

grupa D

fifa_for_fun - julica_maniaku 0-0

RobYnho09.01.2008 14:46

Grupa C :

 

roby29steaua 3 - 1 marianbolohan

«1237»