fularsteau2 dezamagit de rezultat dar cluju inca nu e campioana
abia astept duminica infernul din Ghencea ![]()
fularsteau2 dezamagit de rezultat dar cluju inca nu e campioana
abia astept duminica infernul din Ghencea ![]()
La cum s-a jucat, cum ne-am bagat-o singuri in poarta si cum s-au dat ai nostri la o parte la golul 2 (Cristea trage, apoi in 2 randuri, mingea ajunge la ieseni, ai nostri nereusind sa atinga balonul), am putea zice ca am vandut meciul... o gluma de meci, vorba lui Muresan.
Plus ca parerea mea e ca un portar ar fi trebuit sa respinga in corner mingea din lovitura libera executata de Cristea.
Ati aratat ce inseamna o echipa cu bulan ati dat 2 goluri din 2 faze ,cu asta te lauzi?Eu unul as sta in banca mea si as tace din gura,stiu ca o sa spui "asa e in fotbal",dar cand ai 3-4 ocazii clare de gol si ratezi asta nu mai e noroc!
tin sa precizez ceva...nu voi ati ratat ci Cristi Branet a APARAT TOT!
La cum s-a jucat, cum ne-am bagat-o singuri in poarta si cum s-au dat ai nostri la o parte la golul 2 (Cristea trage, apoi in 2 randuri, mingea ajunge la ieseni, ai nostri nereusind sa atinga balonul), am putea zice ca am vandut meciul... o gluma de meci, vorba lui Muresan.
Plus ca parerea mea e ca un portar ar fi trebuit sa respinga in corner mingea din lovitura libera executata de Cristea.
daca nici Zapata nu-i portar....
N-am vrut sa zic ca nu-i portar. Am vrut sa zic ca in mod normal, aia era minge pe care portarul sa o respinga in corner.
FORZA Poli Iasi v-am aratat putin fotbal..cat despre Banel saracu....ce sa-i faci...aveti echipa aveti valoare....cum sa i bateti voi pe CFR?))))))))))))))))))))))
Ce il lasati pe oligofrenul asta sa posteze pe forum? ![]()
pacat ca am pierdut ocazia asta...urziceniu facuse egal....rapid mancase bataie...ior noi trebuia sa batem la Iasi si in Ghencea si lucrurile stateau altfel acum.....
N-am vrut sa zic ca nu-i portar. Am vrut sa zic ca in mod normal, aia era minge pe care portarul sa o respinga in corner.
el a respins mingea spre corner, dar mingea a lovit bara si a venit inapoi in teren. a doua oara a respins-o din poarta, asa ca nu mai avea cum sa o dea in lateral. si la urma urmei, de cate ori sa respinga la aceeasi faza, tot el? mai vinovati sunt Goian (fault inutil, am mai luat gol din zona aia, tot in urma unui fault la fel de inutil al aceluiasi Goe), si cei care au stat in zid, plus cel ce trebuia sa apere bara din stanga portarului...
Zapata merita recunostinta noastra pentru ca daca nu apara el cum a facut-o in campionatul asta, cred ca eram sub Gloria Buzau!
Nu cred nici in ruptul capului ca ZAPATA ar fi vinivat pentru acel gol,asta e s-a intamplat!
...Zapata merita recunostinta noastra pentru ca daca nu apara el cum a facut-o in campionatul asta, cred ca eram sub Gloria Buzau!
x 10 !
Cam repede uita lumea ... statuie merita omuletul asta pentru turul de campionat si pentru ajutorul la transferuri. Nu contestari la primul gol ... si parca putea sa faca ceva, pff ce oameni!
LE. weezer, comentariul nu-ti era adresat decat intr-o mica masura, linisteste-te ... nu ti-a sarit nimeni in gat.
:O am uitat sa dau note ![]()
Initial mi se paruse ca Zapata nici nu a atins mingea la lovitura libera a lui Cristea, aceasta ducandu-se direct in bara.
Ulterior, vazand rezumatul de pe GazetaSporturilorTV, observ ca mingea n-a avut nici o treaba cu bara, fiind respinsa de portar intr-o zona interzisa.
Nu vorbiti voi de mine la modul "ce oameni"... pentru ca observ ca sunteti atat de "indragostiti" de Zapata incat nu mai aveti ochi pentru a observa cand omul mai si semi-greseste. Iar dk ii aveti, ii inchideti. Si mie imi place columbianul, si chiar ma gandesc ca e cel mai bun din ce am prins eu la Steaua (ma refer la Hamu, Tudor, Ritli, o scurta perioada din Stangaciu, Stelea, Tene, bla bla), dar imi mentin parerea ca a comis-o.
Stau si ma amuz cand va vad cum sariti la gatul meu ca am zis ca Zapata a gresit, dar pe Dica de exemplu nu va abtineti deloc sa-l atacati atunci cand nu se ridica la nivelul asteptarilor. Si, domnilor, Dica a facut infinit mai mult pentru Steaua decat a facut Zapata.
Si, DA, novac, putea sa faca, nu a fost nici cine stie ce torpila, nu a fost nici in coltul colturilor, a fost o minge care trebuia sa fie respinsa peste sau pe langa poarta.
tin sa precizez ceva...nu voi ati ratat ci Cristi Branet a APARAT TOT!
Ce a aparat mah Branet ala? ati avut o echipa de circari. Goian a luat galben fara sa atinga portarul. v-ati tavalit pe jos ca niste viermi uscati, ca niste milogi ati facut circ pe teren.. ati avut un teren de kko. si mult noroc. echipa nu e inchegata. abia peste 5-6 meciuri va juca Steaua mai bine.
si da, la golul iasiului a fost greseala de portar. mingea nu se respinge in fata la 5 m. daca simti ca nu poti sa o bxezi tare, o dai peste poarta in corner. asta e. cu circarii aia de ieseni asta e.
si chiar daca a fost vinovat zapata, se mai intampla. e portar foarte bun
sprer sa facem un joc bun dar nici moldovenii nus prosti ,cam in ultimele meciuri neau luat puncte sa vedem Forza Steaua ![]()
Ce face? :o