FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua 0 - 1

«1234»
RAV3N_rosso-blu09.12.2007 19:28
da ce zici de ala:''goooooooooool.nu n-a fost gol''? :laugh:

singurul lucru interesant din aceasta seara a fost comentariul...crestea inima in mine cu fiecare minut ce trecea cand auzeam comentatorii si realizam ca de prosti nu ducem lipsa in televiziuni ca in rest....

predatorpulse709.12.2007 19:33

Minuneeeeee!!!!!! Am castigat!!!!!!!!!!!!

Vorbind serios,ca sa castigam la vreo 3 goluri diferenta ar trebui ca adversarul nostru sa fie din divizia C si noi sa prindem o zi superbuna la ce echipa avem.

Meciul nu a fost de nota 1 ca pana acum ci de vreo nota 3-4 singurii remarcati pentru mine fiind Zapata care ne-a scos minim 2 goluri,Neaga si Nesu care au fugit foarte mult si au avut atitudine de stelisti si... cam atat.

Desi e jucatorul meu preferat de cand a venit la Steaua Dica nu mai are ce cauta in prima echipa pentru ca imi e clar ca e transferat si il doare in pix. Restul au fost caraghiosi ca sa nu zic altfel.

 

Stiu ca multi o sa ii sariti in cap lui Laca pentru ca l-a scos pe Neaga si l-a bagat pe Baciu. Si eu m-am gandit la fel insa apoi mi-a dat in cap ca de pe vremea lui CarpOli noi jucam mereu cu minim 2 inchizatori cateodata si cu trei. Ma gandeam ce naiba si ZerOli,Hagi,Pedrazzini si Lacatus sunt cu totii niste tampiti? Dupa vreo 3 secunde mi-a venit si raspunsul: la ce "forta ofensiva" avem,daca avem un avantaj e musai sa-l aparam cu dintii pentru ca toti acesti antrenori si-au dat seama ca nu au cu ce,mai ales de la mijloc in sus,asa ca se betoneaza in aparare.

 

Logic ca e usor sa te avanti in aparare cand ai niste jucatori tehnici cum contracandidatele noastre,in cazul nostru daca dam un gol e mana cereasca.

 

Dupa ce ca avem multi accidentati si putini jucatori de valoare,avem si formule de joc caraghioase. Indiferent de asezarea tactica din teren,de pe vremea carpei,Steaua joaca de f multe ori o formula ciudata,o sa exemplific prin asezarea de azi(nu stiu care o fi fost in realitate dar pe teren a fost cam asa:)

Zapata

Emeghara - Goian- Rada- Nesu(P Marin)

Ov Petre Lovin

 

vreo 15 m

 

Cristocea

Dica

Neaga

 

Badea

Deci un fel de 6-1-2-1,cam asa ceva.

Nu sunt vreun tactician dar asa a aratat echipa astazi de f multe ori,"bravii" Petre si Lovin stateau ca niste curci plouate retrasi prin aparare,iar atacul se baza pe patru oameni fiecare izolati pe partea lor,deci atacul a fost 0 din start,am dat gol cu ffff mult noroc. Oricum erau f amuzanti Lovin si Ov Petre cand incercau sa iasa sa deposedeze,am numarat doar 2 deposedari la ov Petre tot meciul iar Lovin a fost hilar cand incerca sa "dribleze" si sa depaseasca in viteza,prea tare a fost faza aia cand a cazut pentru ca nu i-a dat arbitrul fault,inca putin si plangea ca un copilas ofticat.

 

ca atacul sa mearga,mijlocul trebuie sa fie tare de tot,fie ofensiv sau defensiv,ori ai jucatori super-tehnici si te expui ori ai niste baieti care lasa mingea sa treaca dar omul nu. Noi nu avem nici una nici alta,cei 2 magnifici Lovin si ovidel sunt niste jaloane care abia asteapta sa fie driblate. Ma intrebam cum naiba sa combine Neaga,Dica,Cristocea si Badea cand erau izolati mereu cu vreo 2 oameni pe ei si cu cel mai apropiat coechipier la vreo 10 m de tine.

ca sa ai o ofensiva eficienta trebuie ca mijlocul sa fie f eficient,stiti cum e,oamenii din atac trebuie sa stea acolo nu sa vina mereu 30m inapoi ca sa isi mingile pentru ca mijlocasii fac pe ei.

Poti sa ataci cu 4 oameni de la mijloc in sus doar daca esti sevilla sau barca,sa faci asa ceva cu lotul Stelei e fatal din pc de vedere al golurilor si al situatiilor de poarta. Daca e sa judec la rece ei au avut vreo 3 ocazii periculoase noi am avut doar golul.

 

Abia astept "curatenia de iarna" care va fi uitata f repede de Jiji pentru ca vin sarbatorile,nu-i asa,cum sa faca el transferurile ca trebuie sa stea cu familia,sa taie porcul etc.

 

Si inchei cu vorba lui Andrei Vochin,care comentand un meci de fotbal al Stelei a spus ce gandeste orice suporter al Stelei in acest moment: "Cum a facut Steaua numarul asta de puncte la cum joaca?"

Numai bine.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

colaps09.12.2007 19:34
ciudat ... la mine merge chiar f bine, nu s-a intrerupt niciodata, exceptand cele 2 minute de ecran negru

pune asta in windows media player : mms://www.online-TV.ro/testsport

 

 

din pacate nu am mai avut rabdare in seara asta... oricum , mersi fain..

cristi_mold09.12.2007 19:35

@robespierre

 

Lasa ca jucam asa si cu Arsenal. Si apoi sa vezi cum castigam noi meciul.

colaps09.12.2007 19:40

mai predator, nu am mai dat quote la mesajul tau ca iesea una lunga de numa, dar uite o faza: cu aproape aceeasi echipa (minus Zapata + Carlos) s-a facut mult mai mult pe vremea lui zerOli cum il numesti tu... stii ce inseamna asta? ca Oli nu a fost el chiar zero asa cum zic multi... ala a fost un pic mai antrenor decat simbolurile electorale ale ciobanului (Hagi + Lacatus) si rezultatul se vede...

 

ce naiba, unde mi-i tricoul meu?

AdrianUltras2509.12.2007 19:44

bai robespierre

 

eu m-am nascut in 1986, cu o luna inainte ca Steaua sa ia CCE.

 

am tinut cu echipa asta de mic copil, nu pentru ca a castigat CCE si pentru ca domina fotbalul romanesc si cel european.

 

am tinut cu echipa asta pentru ca era echipa armatei.

erau militarii!

 

habar nu aveam ce e aia CCE sau cum se joaca campionatul Romaniei, stiam doar ca Steaua e echipa armatei.

nimic nu mi se parea mai tare ca asta.ECHIPA ARMATEI, Armata Romaniei, Armata CARE NE APARA PE NOI,LUPTATORI,RAZBOINICI

 

de asta tineam eu cu ei.ca erau razboinici(la un moment dat chiar credeam ca jucatorii sunt soldati cu acte in regula-nu stiam atunci de antrenor sau pregatire sau tactica.credeam ca ii aduna de prin unitati si ii pune sa joace un general mare acolo.)

 

Atunci erau razboinici.se bateau in fiecare meci pana la sfarsit.niciodata nu se dadeau batuti.

 

Steaua de acum de abia misca.

jucatorii de abia misca.Dica sta tot timpul pe teren.nu fuge dupa nici o minge.doar asteapta sa primeasca pase si cand le primeste la da ori in lateral ori inapoi.Dica a jucat doar cand erau impresari in tribune.atat!

daca vrea sa plece trebuie lasat!

Badea nu stie.anul trecut cat de cat se zbatea pentru fiecare minge.acum e vedeta, il doare in cot.

 

au ajuns jucatori ca Ov Petre si Lovin sa ajute echipa mai mult ca cei 2.

 

 

unde sunt razboinicii?

unde sunt luptatorii?

sunt cativa la echipa,recunosc, dar foarte putini.

 

 

vreau sa vad si eu spiritul razboinic inapoi la Steaua!

sa se bata dupa toate mingile pana in ultima secunda!

asta vreau!

sa vina Steaua inapoi!

 

 

Un om a zis odata:

 

"Luptam pana la unul!Nu ne predam!"

 

 

Poate ati auzit de el.Se numea Mihail Lascar, Generalul Mihail Lascar. Si a zis treaba asta intr-o noapte de toamna in 1942 pe undeva prin uniunea sovietica.

 

In caz ca nu stiti cine e, va spun eu: Mihail Lascar e "parintele" Stelei!

1uLy4Nn09.12.2007 19:48

mdea....o prima repriza in care Steaua si-a adus aminte sa joace fotbal..mult mai multa viteza fata de ultimele incercari..a doua repriza jenanta in care nu am facut altceva decat sa ne aparam 45 min..putea sa fie mult mai bine, dar putea fi si mult mai rau..important este ca am luat cele 3 puncte.. Steaua :steag_steaua_ro:

predatorpulse709.12.2007 19:57

@colaps,hai sa zicem ca e mai antrenor decat simbolurile ce au venit ca antrenori in acest an,insa sub nea Olaroiu a pornit imixtiunea in echipa a ciobanului,cu biletele trimise de Jiji lui Oli via MM,cu celularul care suna pe banca si cine stie ce s-a mai intamplat si nu stim noi. Plus ca din cate tin minte eu era f priceput la facut bilute.

 

Eu mereu pun aceeasi intrebare: cum de Protasov ii facea sa joace fotbal de placere si de mare calitate iar cum a a venit Olaroiu s-a stricat totul in 2 luni,singurele absente de marca fiind Radoi cu acea accidentare si transferurul lui Ogararu ceva mai tarziu. Sigur ca pe parcurs s-a mai accidentat si Iacob,cateva luni si Dica dar el cu ce se ocupa in perioada de transferuri? Nu cerea jucatori cand astia erau accidentati?

Daca avea cojones de opunea plecarilor lui Thereau si Elton,mergea la Jiji si-l aburea,mai ales ca era f bun prieten cu el si taranul il asculta.

 

Olaroiu,daca avea onoare,isi dadea demisia dupa dezastrul de anul trecut,cand eram prostii satului in deplasari,am fost umiliti acasa de pechinezi dupa 18 ani si n-am ajuns nici macar in finala cupei,toate aceste rezultate negative fiind insotite de un joc execrabil. Si te rog sa nu imi dai exemplu cele 5 pc din Cl,pentru ca fara Dica in forma faceam maxim 2 pc in acea grupa,singurele meciuri bune au fost cele din deplasare,acasa fiind umiliti,chiar daca de echipe mari. Anul asta avem doar 1 pc in Liga,dar am jucat putin mai bine,macar ca atitudine daca nu ca joc,n-am mai stat sa ne calareasca aia,dar lotul ne-a venit de hac,eu zic ca am facut meciuri decente cu slavia praga(cu exceptia reprizei a 2-a la praga) si cu arsenal acasa.

 

Nu sunt convins de cat de bun antrenori sunt Hagi si Lacatus,dar acestia nu aveau ce sa faca cu lotul obosit si lipsit de valoare lasat mostenire de echipa de soc Oli-Jiji.

In rest,numai de bine.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

tazonne09.12.2007 19:58
Olaroiu,daca avea onoare,isi dadea demisia dupa dezastrul de anul trecut,cand eram prostii satului in deplasari,am fost umiliti acasa de pechinezi dupa 18 ani si n-am ajuns nici macar in finala cupei,toate aceste rezultate negative fiind insotite de un joc execrabil. Si te rog sa nu imi dai exemplu cele 5 pc din Cl,pentru ca fara Dica in forma faceam maxim 2 pc in acea grupa,singurele meciuri bune au fost cele din deplasare,acasa fiind umiliti,chiar daca de echipe mari. Anul asta avem doar 1 pc in Liga,dar am jucat putin mai bine,macar ca atitudine daca nu ca joc,n-am mai stat sa ne calareasca aia,dar lotul ne-a venit de hac,eu zic ca am facut meciuri decente cu slavia praga(cu exceptia reprizei a 2-a la praga) si cu arsenal acasa.

 

Tu esti mai multumit de parcursu' de anul asta din Cl? jocu de pe Santiago , cel cu Lyon din deplasare+ cel de la Kiev le-a facut numai Dica? Si-a dat singur pase, a stat in aparare numai el ?? au fost 11 Dica pe teren? O fi facut meciurii de exceptie da nu trebuie uitat si aportul adsu de restul+ Olaroiu.

Parcursul din UEFA nu i se poate datora si lu Oli? Titlul castigat nu a fost cu el pe banca?

Sa fim realisti nu orbitii de furie, nu a fost dracu asa de negru cum il vezi tu...anul acesta cu Hagi ca antrenor( Respect 100% ca jucator si Stelist da ' doar atat...) ne chinuim cu Bate si cu polonezii?! Oricum nus dc da in Laca kiar am inccredere... daca i se vor aduce jucatorii pe care ii are nevoie cred ca va face treaba buna ... Dica zici ca e o domnisoara , nu se mai implica nici 10% decat o facea anii trecuti...

Zapata si Emeghara sa ramana , restu pot pleca , nu cred ca i-ar plange nimeni

AdrianUltras2509.12.2007 19:59

Olaroiu nu are ce cauta la Steaua

 

 

daca baiatul ala s-a dus la cioban si s-a plans ca nu stie ce sa faca si l-a rugat pe cioban sa il ajute e clar ca nu are valoare!

bgdb09.12.2007 19:59
Pai exista o logica in toate afirmatiile voastre: 80% dintre acesti jucatori sunt adusi la sugestia "marelui antrenor" Harap Alb!

Sunt la fel de ancorati in domeniul fotbalistic la fel ca si cel ce i-a adus!

Si, din acest punct de vedere, este chiar imoral sa le mai ceri sa faca performanta!

Intrebarea mea este urmatoarea: oare Hagi si Lacatus de ce au acceptat sa lucreze cu un asemenea lot?

Chiar au crezut ca pot scoate ceva bun din jucatori sau sunt la fel de "priceputi" ca si predecesorul lor?

 

Stiu ca pare melodramatic, dar sunt convins ca au venit doar din dragoste pentru Steaua si pentru suporteri!

1uLy4Nn09.12.2007 20:01

exclus Oli...Protasov :X

st_194709.12.2007 20:02

Noi cantam pentru culooori,NU PENTRU CONDUCATORI!!Ale,Ale..

AdrianUltras2509.12.2007 20:05

Ca sa vina Steaua noastra inapoi avem nevoie de un singur lucru: sa plece ciobanu!

 

 

die_sheepherder.JPG

steaua-no109.12.2007 20:11
doar aici merge

<a href="https://www.online-TV.ro:8443/OnlineTV/default.htm" target="_blank">https://www.online-TV.ro:8443/OnlineTV/default.htm</a>

 

 

 

mersi fain de link, dar e cu abonament... te lasa doar sa testezi si apoi baga ecranul negru nu pentru

ca ar fi pauza ci pentru ca nu e la liber...

asta e, doar la noi totul costa bani... o sa ma uit mai bine la Atletico cu Getafe...

 

 

meciul cu Barcelona se poate vedea pe site-ul ala?.......sau macar stii alt site unde pot vedea Barcelona live?

steaua_gloria09.12.2007 20:27

N-am vazut meciu dar din cate am auzit am jucat nasol.

Lorentzo_77709.12.2007 20:33

Video-ul cu golul nu il puneti ca nu am vazut meciu si vreau sa vad macar golu daca nu se poate meciul integral !!! Macar rezultatul e favorabil ca jocul m-as mira sa se fi schimbat foarte mult !!! Oricum...FORZA Steaua !!! forzateaua:steagcruce:

Ciofu T Dumitru09.12.2007 20:39

Stau si ma intreb, de ce are Dica o banderola alba pe brat?

O fi in greva japoneza?

scorpio8709.12.2007 20:52
Tu esti mai multumit de parcursu' de anul asta din Cl? jocu de pe Santiago , cel cu Lyon din deplasare+ cel de la Kiev le-a facut numai Dica? Si-a dat singur pase, a stat in aparare numai el ?? au fost 11 Dica pe teren? O fi facut meciurii de exceptie da nu trebuie uitat si aportul adsu de restul+ Olaroiu.

Parcursul din UEFA nu i se poate datora si lu Oli? Titlul castigat nu a fost cu el pe banca?

Sa fim realisti nu orbitii de furie, nu a fost dracu asa de negru cum il vezi tu...anul acesta cu Hagi ca antrenor( Respect 100% ca jucator si Stelist da ' doar atat...) ne chinuim cu Bate si cu polonezii?! Oricum nus dc da in Laca kiar am inccredere... daca i se vor aduce jucatorii pe care ii are nevoie cred ca va face treaba buna ... Dica zici ca e o domnisoara , nu se mai implica nici 10% decat o facea anii trecuti...

Zapata si Emeghara sa ramana , restu pot pleca , nu cred ca i-ar plange nimeni

Olaroiu a facut echipa Steaua varza ,cu stilul lui de joc handicapat,cum juca Steaua pe vremea lui Protasov ,n`o sa uit niciodata

1uLy4Nn09.12.2007 21:08
N-am vazut meciu dar din cate am auzit am jucat nasol.

 

 

in prima repriza Steaua a jucat ceva mai bne fata de ce ne-a obisnuit sezonul asta, a avut mai multa viteza si mai multe ocazii de poarta..a doua repriza a jucat execrabil bagand autobaza in poarta. doar ZAPATA a facut ca scorul sa ramana 1-0

laziochicago09.12.2007 22:26

bai robespierre

Un om a zis odata:

"Luptam pana la unul!Nu ne predam!"

Poate ati auzit de el.Se numea Mihail Lascar, Generalul Mihail Lascar. Si a zis treaba asta intr-o noapte de toamna in 1942 pe undeva prin uniunea sovietica.

In caz ca nu stiti cine e, va spun eu: Mihail Lascar e "parintele" Stelei!

 

Misto. Un mesaj intr-adevar misto. Avem o echipa sa dai sa plingi...noroc cu suporterii ca altfel chiar ca nu exista motiv sa vi pe site-uri de stelisti.

mache09.12.2007 23:25

1. Au inceput sa mearga pasele si asta e un lucru imbucurator

2. Din pacate inca se simte din greu lipsa unui conducator de joc

3. La nivel de echipa :

- Lovin se pare ca e in revenire de forma, folosirea lui ca mijlocas impins pare sa-i convina (a nu se intelege ca-l laud prea mult)

- Neaga nu se prea sincronizeaza cu Dica desi la meciu cu dinamu au reusit

- Emeghara se zbate in continuare si e bine ca face risipa de energie, avem nevoie de siguranta

- pe stanga vad ca variantele Nesu si P Marin sunt in continuare problematice

- ne bazam in continuare pe Zapata si e bine ca nu ne-a dezamagit pana acum

- Rada ar trebui sa fie ceva mai atent pentru ca pierde teren prea usor in fata unor jucatori ce nu exceleaza in tehnicitate

- Goian are si el mici deficiente care sper sa nu ne coste

4. Suferim la nivel de finalizare in continuare, nu se reusesc pasele cu adevarat periculoase=> scor la limita si finaluri cu emotii (meciurile cu gloriile sunt cel mai bun exemplu)

5. Trebuie sa le taiem "macaroana" adunaturii de jucatori din echipa ceferista... e singurul mod de a mai spera ceva in campionatul asta

cristian8609.12.2007 23:43
bai robespierre

Un om a zis odata:

"Luptam pana la unul!Nu ne predam!"

Poate ati auzit de el.Se numea Mihail Lascar, Generalul Mihail Lascar. Si a zis treaba asta intr-o noapte de toamna in 1942 pe undeva prin uniunea sovietica.

In caz ca nu stiti cine e, va spun eu: Mihail Lascar e "parintele" Stelei!

 

Erau alte vremuri, exista patriotism veritabil si in plus onoare. Daca nu ma-nsel Mihail Lascar a fost luat prizonier la Stalingrad.

Astazi ar putea sa ne invadeze vreun dusman si nici nu ne-am da seama.

 

Oricum Mihail Lascar a salvat indirect spiritul de lupta, de invingator prin Steaua (la inceputurile ei - ASA).

Trebuie sa ducem mai departe mostenirea .

 

Steaua - VICTORIE

LUPTA PENTRU GLORIE

 

Oiere nu uita

Steaua nu este a ta

 

Steaua este ETERNA

Tu doar o hahalera !

 

 

Mihai Lascar

Marius Mihai Lacatus

Nimic nu este intamplator.

AdrianUltras2510.12.2007 00:03

Nu degeaba Generalul Mihail Lascar a fost cel care a pus semnatura pe actul de infiintare al Stelei.

 

Spiritul lui si al celor ca el este si spiritul Stelei.

 

Cel putin era.

 

Ma rog in fiecare seara la Dumnezeu sa se intoarca acest spirit...

 

Dar...daca stau bine sa gandesc, bag mana in foc ca in acel club nu e nici macar un om care sa stie cine a fost Generalul Mihail Lascar. Desi, normal mi s-ar parea, sa aibe si dumnealui macar o statuie, macar in noul muzeu al Stelei.

 

Sa speram ca Steaua noastra se va intoarce cat mai repede...

rLz10.12.2007 01:26

tocmai am laut si m-am uitat la cateva meciuri ale Stelei (Steaua-Kiev 2006;Steaua-Betis;Steaua-middlesborough) ....IMI VINE SA PLANG BAAAAAA...cat de mult a decazut Steluta NOASTRA ... RUGATIVA LA Dumnezeu CA NUMAI EL IL INTELEGE PE Becali!

«1234»