nu avem echipa fratilor. In afara de portar si inca vreo alta oaie ratacita (emeghara ...) nu avem cu cine juca.
La cum or jucat este rusinos ca or castigat. Da, punctele sunt bune dar Ceahlaul a fost cu muuuult peste.
Sa nu exageram. Is o echipa care va aluneca spre zona retrogradarii ,care munceste si atat. Le-a ajuns mingea involuntar si intamplator in niste pozitii mai bune si au bubuit in Zapata de emotie.Deci n-au fost cu multe peste.[au avut sutul lui Narcis si sutul care l-a lovit pe zapata.]
Problema nu e insa defensiva,care,sa zicem,cu cateva exceptii,a mers bine,ci mijlocul...si atacul...vai de noi nimic nu merge la constructie.
Neaga ,cel mai bun om, e schimbat cu Baciu[?!] .Dar,daca ma gandesc bine...n-avea pe cine sa bage pe postul lui.Ideea e ca Neaga nu trebuia schimbat. Dica,Lovin, Cristocea[care ,cu exceptia barei n-a jucat nimic]....uite alternative,uite zerotii care trebuiau sa iasa.
Am castigat dupa 2(doua) luni in deplasare dupa un meci anost,fragmentat si fragmentar.Cat chin ...cata jena.
Avem puncte...poate dupa remanierea lotului din iarna [pe care o consider mai mult zvonistica] vom aveam si joc DE FOTBAL si mai multe puncte.[sa fim incisivi,rapizi,sa dam pase ,nu ca Cristocea si Dica in spate cu 2 m-pe scurt: fiare].Ne ramane doar speranta. Halal speranta cand te gandesti la cancerul din loja si la aservitii lui slujitori care ,dac-ar putea, i-ar face si masaj in timpul meciului.
Oricum,remanierea mult vestita nu consta doar in transferuri.Consider ca multi jucatori nu sunt exploatati intr-o anumita masura.Unii chiar deloc.Jucatorii Stelei joaca la 10% din valoarea lor. Aici e enigma,aici e dilema,aici e marele semn de intrebare....de ce randamentul e 1/10....de ce la banii lor,la suportul primit ei joaca atat de penibil. La echipele de la care provin faceau furori in toate meciurile mari[doar d-aia au fost transferati multi dintr ei] cum de au ajuns atat de ingraditi in exprimare pe teren....O fi Steaua echipa pierzanei si-a decadentei si-a regresului?
Din meciul de azi....cam da.
Vai de noi