de | septembrie 12, 2018

VIDEO. Trailer România U21 vs Bosnia U21

România U21 vs Bosnia U21 2-0

România Under 21, UNBROKEN TEAM. Poate cea mai ofertantă valoric generație U21, cu tineri ajunși deja vedete de facto în Liga 1.

După victoria din Portugalia de vineri, 2-1, reprezentativa U 21 a României a câștigat un nou meci important în drumul spre Campionatul European de anul viitor. Adversara tricolorilor a fost Bosnia-Herțegovina, liderul grupei până la startul partidei.

În minutul 16, Adrian Petre a deschis scorul printr-o deviere din centrare lui Ianis Hagi. După ce portarul advers l-a blocat pe Dennis Man în minutul 62, Ianis Hagi a marcat pentru 2-0, în minutul 70, direct din corner.

România: 1. I. Radu-cpt. – 2. Boboc (20. Ciobanu, 75′), 4. Pașcanu, 18. Rus, 3. Ștefan – 14. Oaidă, 17. Cicâldău (21. Dulca, 85′) – 8. Man, 10. Hagi, 7. Coman (16. Mățan, 68′) – 11. Petre.

Rezerve: 12. Căbuz – 6. Grigore, 9. Moldoveanu, 13. Moruțan
Selecționer: Mirel Rădoi

Tricolorii au devenit liderii grupei în fața unui stadion plin la Ovidiu, în tribune aflându-se 4.182 de spectatori.