26-11-13

Steaua ramane in afara Europei dupa un egal spectaculos

Steaua a remizat pe teren propriu cu Schalke, 0-0, şi este eliminată din cupele europene.

Roş-albaştrii au obţinut cel de-al 3-lea punct din actuala ediţie a Ligii Campionilor.

Ca şi în tur, roş-albaştrii au evoluat excelent şi au avut în mai multe rînduri şansa de a da lovitura, însă Piovaccari, Chipciu şi Stanciu au ratat cîteva şanse imense de a marca.

Arbitrul partidei nu a acordat un penalty pentru Steaua în minutul 69, atunci cînd Fahrmann l-a lovit cu pumnul în faţă pe Piovaccari.

La rîndul ei Schalke a solicitat penalty în minutul 87, cînd Gardoş l-a faultat pe Szalai.

Clasament GRUPA E

1. Chelsea 5 3 0 1 11-3 9p
2. FC Basel 5 2 2 1 5-4 8p
3. Schalke 5 2 1 2 4-6 7p
4. STEAUA 5 0 3 2 2-9 3p

In alta ordine de idei Steaua U19 a reusit sa smulga un egal nemtilor de la Schalke U19. Gradinaru este cel mai bun marcator al echipei, dupa ce a reusit sa inscrie al treilea gol in Europa. El isi mai trecuse in cont o dubla in victoria cu 3-1 in fata celor de la Basel. Steaua Youth are o victorie si doua egaluri.