29-01-11

CSA Steaua Rangers, invinsa in semifinalele Cupei Romaniei - VIDEO

CSA Steaua Rangers a fost învinsă în semifinalele Cupei Romaniei la hochei pe gheaţă de SCM Braşov, cu scorul de 6-4 (1-0, 1-3, 2-3). Pentru noi, au marcat Mihail Georgescu (12:23), Ioan Timaru (32:04, 46:10), Nicuşor Luşneac (41:16).

Pe parcursul meciului, echipa noastră a primit 32 de minute de penalizare, în contul a 12 infracţiuni, în timp ce braşovenii au primit 22 de minute de penalizare, pentru 7 infracţiuni. Jucătorii eliminaţi de la CSA Steaua Rangers au fost: Mihai Stoiculescu, Anton Poznic, Ioan Timaru şi Adrian Irimia, în prima repriză, Nicuşor Luşneac, Zsolt Mastaleriu, Răzvan Lupaşcu şi Mihai Stoiculescu, în a doua repriză, şi Mihai Stoiculescu, Nicuşor Luşneac (de două ori la un interval de două minute) şi Leonard Pascaru, în a treia repriză.

Elevii lui Nelu Alexe vor evolua în finala mică a Final Four-ului de la Braşov duminică, de la ora 13:30, contra Dunării Galaţi.

CSA Steaua Rangers - SCM Brasov 4-6
Încărcat de Nila179. - Basketball, baseball, pro wrestling and more sports videos.

1979.10.24_NANTES_S - toc

1978.08.16_Monaco_S - toc

2003.08.28_S_Neman - toc

Umbra Samanthei

Steaua 1978În ţara de origine al lui Eugen Ionesco, e o inflaţie de Ioneşti. Ia uitaţi-vă numai în fotbal: atacantul golgeter Ion Ionescu de la...Grant; suficientul preţios Jackie; harnicul mijlocaş O

Puiul de caprioara

Alin ArtimonA debutat la Steaua pe 20 septembrie, 1989, la numai 18 ani, intr-o victorie cu 5-0 impotriva defunctului Inter sibian, o echipa tare in acea perioada. Cariera tanarului subtirel si cu chica plina de