FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Slavia Praga 1 - 1 (1 - 0)

«123»
Dj Andres27.11.2007 22:49

urat...n-am putut sa batem o echipa care in campionatul Romaniei nu pornea cu sanse la titlu...ocazii irosite...intrarea lui surdu in locul lui Croitoru si a lui bicfalvi in locul lui Lovin ne-au luat 2 puncte...sa vedem ce o sa facem la londra...sper macar sa obtinem un egal desi e aproape imposibil avand in vedere ca arsenal si-a luat-o cu 3-1 si probabil in meciul cu noi o sa incerce sa joace cat mai bine ca nu cred ca ar vrea sa termine grupa pe 2... in fine ce pot sa zic...doar Forza Steaua si sper sa bage Gigi nijte bani seriosi asa cum a zis ca altfel...nush ce-o sa fie de saraca echipa..mai ales ca o sa plece aproape sigur Dica si Goian...

bodanelu27.11.2007 22:54
Insa lui Lacatus am 2 erori de imputat. Prima si poate cea mai grava, titularizarea lui Croitoru (dublata apoi (!) de schimbarea cu Surdu (!)) in detrimentul lui Cristocea, care prin ultimele evolutii aratase ca poate limpezi jocul la mijlocul terenului.

 

Hai sa-ti spun eu de ce a facut asa:

titularizarea lu` Croitoru:

Nicolita accidentat

Badoi neacomodat

Cristocea jucator de banda stanga, unde titular este clar Rica.

deci, Croitoru cea mai buna solutie acolo.

 

Schimbarea cu Surdu a intervenit din acelasi motiv, nici un jucator capabil sa joace pe dreapta. Surdu, petarda cum e, a mai avut cateva meciuri pe partea dreapta.

Recoba28.11.2007 00:58

s-a jucat bine..aia au dat gol la singura ocazie...care de fapt a pornit de la pasa de gol data de Ovidiu Petre...scarba infecta ...in loc sa faca orice ii da pasa lu ala..ala centreaza si se da gol...ov Petre e de vina nu restu...nesimtitu...si va mai si aud...a jucat ok...

weeezer28.11.2007 12:19

@bodanelu

Croitoru este mijlocas dreapta din cauza imprejurarilor. Inainte sa ajunga la Steaua, si chiar si o data cu venirea sa, jucase mai mult in stanga si centru-stanga. Nu-mi amintesc vreun meci bun facut de el in banda dreapta. Cristocea insa, la Farul avea libertate de miscare la centrul terenului, intre o tusa si cealalta. Iar ala a fost momentul in care a impresionat, ajungand in Ghencea, nu?

Surdu - nu-mi amintesc sa fi jucat vreodata in dreapta. Decat la Steaua, cand a dezamagit constant.

Cat despre Neaga, titular incontestabil pe stanga? N-a fost chiar asa de "clar" titular sezonul asta. Iar meciurile exceptionale pe care le facea in anii trecuti, nu le facea in banda stanga. Consider in continuare ca alegerea lui Croitoru in flancul drept a fost o mutare neinspirata. Mai ales, sustin in continuare, in conditiile in care noi NU avem un conducator de joc - situatie in care se presupune ca mijlocasii laterali trebuie sa "duca greul" in atac.

1uLy4Nn28.11.2007 12:37

dupa acest meci trebuie sa ne amintim doar prima repriza. cea in care echipa noastra a demonstrat ca stie sa joace fotbal..rezultatul este unul nedrept in opinia mea. oricum de pierdut nu am pierdut nimic deoarece la Arsenal nu scoteam un egal..

 

Iubim Steaua, si-o vom urma..........

bodanelu28.11.2007 12:45

@weeezer chiar tu ai zis de Cristocea ca avea libertate de pe un flanc pe altul. noua ne trebuia un jucator de flanc drept, care sa joace acolo.

Surdu a mai jucat la Steaua in dreapta.

Si Croitoru a jucat la Vaslui pe dreapta, fiind un jucator de picior drept. S-a si vazut, cand la noi a jucat pe stanga, ca avea doar un picior si nu putea sa centreze, si trebuia sa-si faca mingea pe piciorul drept.

dmb28.11.2007 17:19

Noi suferim de aceeasi boala. Nu are legatura cu clubul , cu jucatori, cu antrenorul! Noi suferim de Romanism. Asta-i o boala grava. In fotbal mai ales. Se manifesta prin dorinta de a realiza cit mai mult cu cit mai putin efort. Si daca putinul efort pe care-l facem ne aduce in situatia de a cistiga la un moment dat, atunci nu mai facem chiar nimic!

Indiferent cit de talentat esti daca nu joci nu poti cistiga. Indiferent cit de echipa esti daca nu joci nu poti cistiga.

Cineva spunea ca pe nemtii (se referea la nationala, ca in cluburi sunt putini) sa nu-i crezi infrinti decit cind ii vezi plecind cu autocarul de la stadion. De-aia nu ne plac noua nemtii ca lupta pina in ultima secunda! Noi jucam grozav, dam un gol si daca nu vine repede si al doilea ne uitam urit pe arbitru ca nu fluiera sfirsitul meciului mai repede (macar cu o repriza inainte)

Rezultatul este corect. Am jucat o repriza , a doua i-am lasta mai mult pe ei asa ca 1:1 !

Wally28.11.2007 18:13
Am avut numai unu care putem sa ne mandrim ca suntem latinii, Hagi si atit...Dar nici el nu era cine stie ce.

Eu i-as include in aceasta categorie si pe Nicolae Dobrin, Marcel Raducanu. Cat despre Hagi...nu e de lepadat...

vladvld28.11.2007 19:26

N e-am luato urat pe cocasa.Am fost fraieri si ne-am lasat dusi de Liga championilor:

iceman_steaua14.01.2008 08:06
Marti (27 noiembrie)

 

Ora: 21:45

 

Transmis de Pro TV

Cred ca Steaua putea castiga,chiar daca a dat un gol norocos.A jucat binisor si 75% a condus meciul. :steagcruce: .Asta e!Macar Dinamo nici nu a ajuns in grupe.

«123»