FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali face si lucruri bune (ProSport)!

«123»
novac17.11.2007 20:55
Iar cat despre ideea de a dona1euro/$ m-i se pare laudabila.Probabil la acea finala 3milioane de romani au consumat bere si seminte de mult mai multi $(ca euro nu erau),de fericire ca Steaua a castigat,asa ca merita ca noi sa renuntam la2beri pentru ca la randul nostru sa il facem acum fericit pe el!

Super Catalin, o comparatie care ma pune pe ganduri. Te rog mai socoteste ca la fiecare meci televizat al Stelei (din 86 pana acum) s-au baut multe tone de bere pentru Steaua, so... refacem calculul aproximand megagrosier:

 

A. 500.000 consumatori/an este un minim absolut! (suporter la bucurie sau suparare= 2 beri /1 EURO)

B. 20 ani de glorie sau declinuri...noi am ramas fideli si ne-am baut berile....

C. Si au fost minimum 2 meciuri/an cu Steaua sau cu 10 jucatori ai Stelei la nationala, televizate. Asta ca sa na carcoteasca niste domni de pe aici...

 

Socotind usor, de vara AxBxC= ?milioane

 

Deci ori noi, toti, suntem niste betivi care ne-am baut mintile ori am uitat ceea ce ne face sa fim impreuna, iar mizeriile zilnice ne fac mai nesimtiti decat ar fi normal sa fim.

Iubim Steaua ( asta este valabil pentru 99% din cei prezenti) si normal ar fi sa facem ceva sa-l(i) ajutam pe cel(i) care, in trecut, ne-au facut viata frumoasa prin ce au facut pentru Steaua.

 

Cam atat am avut de zis si,...Hai Steaua..., indiferent de pozitia din clasamentul actual, IUBIM CULORILE. ROSU SI ALBASTRU.

 

PS. Comentariul meu vine datorita postarilor... educative ale unora care nu mai pot de grija banilor facuti de jucatorii Stelei care nu au avut grija, de-a lungul timpului, de banii din cont si i-au investit gresit. In bautura, femei, dezmat sau plasamente gresite.

milovan djilas18.11.2007 11:05

"Poate ca cei mai tineri vor zambi, dar dupa mine Miti Majearu juca mai bine decat Beckham" - (Ladislau Boloni, in cartea "SuperSteaua" - Andrei Vochin - 2001).

 

La fel ca si novac (la al carui post naucitor am ras cu lacrimi) prefer sa ma intereseze mai putin in ce mod si-a cheltuit Majearu sumele "colosale" castigate din fotbal (probabil a castigat la Steaua si Inter Sibiu, in toata cariera cat castiga "superjucatori" ca Lovin sau Croitoru in cateva luni) si sa imi amintesc mai bine ce jucator magnific de banda stanga a fost. Pai ce pase, suturi sau lovituri libere a dat "Nutria" pentru Steaua nu o sa vedem prea curand la nici un alt mijlocas stanga!!!!!!.

De la el incoace, marea exceptie este un alt geniu, numit Ilie Dumitrescu.

Asa ca si eu militez pentru un cont, eventual constituit de catre AISS, pentru cei care doresc sa il ajute pe Majearu. Eu unul as dona fara sa clipesc.

laurentiu196918.11.2007 11:32

Propun o reparatie morala si justa, din punctul de vedere al suporterilor!

 

Ovidiu Petre si Lovin sa-si doneze premiul primit pentru "calificarea in CL" lui Majaru ca sa isi ia un apartament. Oricum cei doi au facut figuratie, de ma uit si acum la casetele cu Steaua anilor '80!

 

Cei care stiu Steaua de atunci, isi pot imagina ce usor le-ar innoda Majaru astora doi picioarele, de i-ar face sa se simta ca in "Vrajitorul din Oz".

leoc98018.11.2007 20:11
Propun o reparatie morala si justa, din punctul de vedere al suporterilor!

 

Ovidiu Petre si Lovin sa-si doneze premiul primit pentru "calificarea in CL" lui Majaru ca sa isi ia un apartament. Oricum cei doi au facut figuratie, de ma uit si acum la casetele cu Steaua anilor '80!

 

Cei care stiu Steaua de atunci, isi pot imagina ce usor le-ar innoda Majaru astora doi picioarele, de i-ar face sa se simta ca in "Vrajitorul din Oz".

 

In mod normal asa ar fi normal si moral.

In mod real, ei nu vor scoate nici un cent din buzunar, iar daca se va realiza ceva, tot cei care raman cu 500 lei la salariu, dupa rate si intretinere, vor dona.

Tavone20.11.2007 08:09

CUVINTE ADRESATE ADMINISTRATORILOR ACESTUIA SITE SI AI AISS:

 

Cati useri (99%stelisti) acceseaza acest site zilnic???

Cati dintre acesti useri credeti ca ar putea dona 1 euro intr-un cont (90%) deschis de voi (fcsteaua&AISS)

Cati bani credti ca s-ar strange? (peste 100.000 euro)

Cata publicitate s-ar face acestui site in momentul cand vom vedea in gazete "suporterii (AISS) il salveaza pe Miti" ??

Ce fata va face ciobanu cand va afla asa ceva si cat de mult conteaza palma data de suporteri pe fata jegoasa a "creditorului"? (va face spume si conteaza enorm, practic asta ar putea fi "inceputul". Stiti despre ce vb....inceputul razboiului, inceputul sfarsitului domniei ciobanului in Ghencea.

Fratilor , daca cu pietre, scandari, injurii, bannere nu merge atunci asa putem sa demaram razboiul!

Ce nu ii place ciobanului? Sa fie altul mai tare ca el ,nu? S fie altul cu bani mai multi,nu? Sa fie altul care sa ii ia fata in popularitate, nu?

Fratilor, noi , milioane, suporteri adevarati putem face diferenta!

 

Problema noastra mare este ca NU SUNTEM UNITI!!!

Poate aici AISS poate face diferenta!

Daca timp pentru multi dintre noi nu exista sa se implice in activitati (sa devina membrii) ale AISS macar bani avem (1 euro) sa strangem!

Daca cativa membrii pot organiza proiecte macar suporterii pot sponsoriza!

Eu nu sunt membru AISS (cu toate ca am vrut)! Nu am timp pentru asa ceva dar la un protest mai merg (Legea lu Mitica), la meciuri ajung cat de cat. Incerc sa ma implic cat pot si intru pe acest site zilnic (de luni pana duminica) si recunosc ca as contribui cu bani la diferite proiecte pentru ca am incredere! Deci, nu e greu sa strangi bani! Mai greu e sa ai incredere si sa-i administrezi! Si mai greu e sa fim uniti!

Forza Steaua!

fane_casieru'20.11.2007 08:21

@Tavone

Este de apeciat cum gandesti,dar sunt foarte multi din aceia care se multumesc doar sa priveasca si atat...asta ne omoara pe noi..COMODITATEA.

Vei primi si un raspuns la postul tau,te asigur.

Tavone20.11.2007 08:28
@Tavone

Este de apeciat cum gandesti,dar sunt foarte multi din aceia care se multumesc doar sa priveasca si atat...asta ne omoara pe noi..COMODITATEA.

Vei primi si un raspuns la postul tau,te asigur.

Crede-ma as vrea sa ma implic mai mult dar , cum am mai zis, nu am timp. Si sunt multi ca mine care nu au timp! Adevarat e ca unii sunt, cum ai zis tu, comozi! Asta e situatia din pacate!

CaTaLiNsm StElIsTu20.11.2007 09:06

 

ai perfecta dreptate,asta am spus si eu...sa se faca ceva,nu cred ca nu se vor gasi 100000de suporteri care sa doneze un euro,nu cred...nu stiu in ce consta in a face un numar la care sa se trimita sms ca ulterior din credit sa fie retras1euro,iar cine vrea si are posibilitatea poate accesa acel nr de mai multe ori.Dupa aparitia la stiri a cazului m-au sunat cel putin 20de prieteni stelisti care m-au intrebat daca nu sa organizat vreun"teledon"de catre AISS,sau fcsteaua.ro,stiind ca eu accesez zilnic acest site!Deci disponibilitate ar fi,zic eu.Si s-ar putea cere chiar si sprijinul media in publicarea acelui nr la care sa se poate dona un euro.Hai fratilor sa facem ceva ca sa aratam ciobanului ca nu are nimeni nevoie de"mila"lui.

yo_marius20.11.2007 09:11

e foarte buna ideea cu telefonul...sa dai un mesaj si sa donezi 1 euro...si cred ca nu e foarte greu nici din punct de vedere tehnic.....asa ca poate se face ceva in sensul asta...dupa cum vedeti sunt multi dispusi sa dea acesti bani si chiar cred ca s-ar strange destui bani!!!

 

P.S. posteaza cineva de la ASIS aici sa ne spuna daca se poate sau nu??sau unul din administratorii site-ului???

Stanici20.11.2007 09:14

Adevarul e ca si mie mi-a luat vreo 2 luni pana sa ma inscriu. Cu toate ca, pana la urma, s-a dovedit a fi foarte usor.

George Stan20.11.2007 09:15
Cati useri (99%stelisti) acceseaza acest site zilnic???

in medie, 10 000 vizitatori unici pe zi are site-ul.

 

 

Cati dintre acesti useri credeti ca ar putea dona 1 euro intr-un cont (90%) deschis de voi (fcsteaua&AISS)

Foarte putini.

Cati bani credti ca s-ar strange? (peste 100.000 euro)

Cativa zeci de euro.

 

___________________________________

 

Sper ca nu te-au suparat raspunsurile mele. Ti-am raspuns pur statistic, eu m-am lamurit de mult in legatura cu astfel de proiecte/idei. E plin de stelisti in pijamale peste tot. Si pana la urma nici nu sunt de condamnat daca judeci la rece.

 

Dar daca vrei sa discutam ipotetic, sa zicem ca AISS incepe aceasta campanie: dai un euro si il ajuti pe Majearu. In ordine cronologica se vor intampla urmatoarele:

1. Vom fi acuzati ca fugim in Palma de Maiorca cu sutele de mii de euro ce se vor strange de la poporul stelisti.

2. 1..2..10 rataciti vor depune cate un euro in contul deschis.

3. Ne vom cere scuze ca nu am reusit ce ne-am propus.

4. Peste ceva timp, se va propune iarasi, sa puna fiecare cate 1 euro si sa acoperim stadionul Steaua, suntem cateva milioane in Romania, si cine stie cati in afara, nu?

 

 

________________________

 

Imi vine foarte greu si mie sa admit, mi-ar placea sa fie altfel dar nu e.

novac20.11.2007 09:55

@tavone

 

Ai mare dreptate in ceea ceea ce sustii in postul tau si cred ca se pot obtine rezultate mari daca pornim proiectul acesta. Oierul va turba in momentul in care"suporterii aia" vor face ceva concret vs promisiunile lui interesate si neadevarate. Daca pentru a intra si sustine AISS colegii nostri i-si cauta inca motivatii reale sau fantasmagorice pentru a intra in asociatie (le gasesti pe topicele dedicate, gen: ce a-ti facut cu banii, cate masini v-ati luat din banii nostri, de ce s-au cheltuit banii pentru aia si nu pentru ..., vrem sa vedem un plan structurat pe n'spe ani de actiune etc), pentru o actiune CONCRETA - strangerea de bani pentru un IDOL nimeni nu cred ca v-a avea ceva de comentat

.

Daca reusim asta vom putea face multe proiecte impreuna (cu totii visam de exemplu sa fim actionari la Steaua urmand exemplule enlezesti) dar lucrurile trebuie sa inceapa de undeva.

 

Fane se referea mai sus la COMODITATEA si LIPSA DE REACTIE a noastra, ca grup (suporteri Steaua) si ca natie (e o vorba ce ne caracterizeza: cand un Roman scoate capul ceilalti il trag de piciore inapoi) si din pacate avea dreptate. Nu facem nimic inafara de a ne lamenta pe forum si a ne cantarii Stelismul unul altuia.

Haideti sa miscam proiectul acesta si sunt sigur ca vor veni si altele. Este meschin sa ne ascundem dupa cuvinte gen: mai bine ajut un copil care.., mai bine o casa pentru batrani..., dar nu este mai bine sa-i ajut pe siberieni? ca e tare frig acolo. Sunt vorbe goale, fraze ce au inserate mesajul: mai bine beau eu doua beri la meci!

 

@ George campania de stangere de fonduri este un job ingrat (pentru cei ce o gestioneaza), iar rezultatele bune (daca vor veni) sunt acoperite de "zornaiala" atacurilor murdare, care incearca sa impiedice orice se construieste. Eu sunt printre primii 10 care voi sustine (vor fi mult mai multi), cred ca este o initiativa excelenta si ca de aici vor incepe lucrurile bune sa se intample.Oricum si acest proiect va fi insotit comentariile scepticilor si trebuie sa va asteptati la un atac furibund al oierului. Daca reusim campania asta putem face multe alte lucruri - IMPREUNA! Suntem noi ( aia 99 la suta) vs oierul, sau cel putin eu vreau sa cred asta.

nemilosul20.11.2007 10:10

eu zic ca pe majoritatea ne omoara comoditatea nu neaparat lispa "euroiului" donabil din buzunar

 

recunosc cu rusine ca nu m-as duce la banca ca sa donez bani intr-un cont indiferent cine ar fi persoana care are nevoie (exceptand familia binenteles)-si majoritatea oamenilor chiar daca nu recunosc sunt in aceasta situatie

 

dar daca s-ar reusi donarea unor sume de bani sunand la un numar sau trimitand un sms as dona cu cea mai mare placere

andyro20.11.2007 10:10

@Tavone

 

Am vrut sa raspund, dar a facut-o George in exact acelasi mod in care as fi facut-o si eu.

 

Nu ai timp sa ce ? Sa mergi pana la banca in drum spre casa si sa stai 2 minute ca sa depui niste bani ? Sa completezi un formular si sa il scoti la imprimanta ? Asta e tot ce trebuie sa faci.

 

Again, nu o lua personal. Dar esti al n-lea personaj care propune sa ne strangem "cei cateva milioane de stelisti" si sa punem cate 1, 5, 10, 20 de euro (depinde de suma care trebuie stransa) si sa platim jucatori, sa cumparam clubul, sa donam fostelor glorii, sa facem una, sa facem alta.

 

Vrei sa iti zic cati stelisti sunt dornici sa participe cu 3(trei) euro la un proiect ? Ultima oara erau 104 (de membri in AISS). Nu 1000, nu cateva zeci sau sute de mii, nu milioane. 104.

 

Nu te costa nimic sa scrii un post inflacarat pe un forum, despre ce am putea face, despe coregrafiile care ar trebui facute, despre atitudinea luata de peluze. Dar e mult mai greu, imposibil chiar, sa completezi un amarat formular si sa te opresti 2 minute la banca unde sa depui 3 euro.

Tavone20.11.2007 10:26
in medie, 10 000 vizitatori unici pe zi are site-ul.

 

 

 

Foarte putini.

 

Cativa zeci de euro.

 

___________________________________

 

Sper ca nu te-au suparat raspunsurile mele. Ti-am raspuns pur statistic, eu m-am lamurit de mult in legatura cu astfel de proiecte/idei. E plin de stelisti in pijamale peste tot. Si pana la urma nici nu sunt de condamnat daca judeci la rece.

 

Dar daca vrei sa discutam ipotetic, sa zicem ca AISS incepe aceasta campanie: dai un euro si il ajuti pe Majearu. In ordine cronologica se vor intampla urmatoarele:

1. Vom fi acuzati ca fugim in Palma de Maiorca cu sutele de mii de euro ce se vor strange de la poporul stelisti.

2. 1..2..10 rataciti vor depune cate un euro in contul deschis.

3. Ne vom cere scuze ca nu am reusit ce ne-am propus.

4. Peste ceva timp, se va propune iarasi, sa puna fiecare cate 1 euro si sa acoperim stadionul Steaua, suntem cateva milioane in Romania, si cine stie cati in afara, nu?

 

 

________________________

 

Imi vine foarte greu si mie sa admit, mi-ar placea sa fie altfel dar nu e.

Sincer imi pare rau sa aflu asa ceva! Va trebui sa-ti dau dreptate. Banuiesc ca voi stiti mai bine daca ar reusi asa ceva sau nu! Eu (cu toate ca nu m-as numara printre cei care ar acuza AISS ca pleaca in vacante cu banii, dupa cum am mai zis am incredere) as da 1 euro macar sa stiu ca am incercat!

Pacat, mare pacat! Avem potential mare sa facem ceva care sa conteze! De ce? Suntem multi! Dar "romani"!! (ex: lenesi, tarselosi,hoti,comozi,nu ne implicam si vrem sa ni se cuvina totul)

Pacat, mare pacat!

Tavone20.11.2007 10:45
@Tavone

 

Am vrut sa raspund, dar a facut-o George in exact acelasi mod in care as fi facut-o si eu.

 

Nu ai timp sa ce ? Sa mergi pana la banca in drum spre casa si sa stai 2 minute ca sa depui niste bani ? Sa completezi un formular si sa il scoti la imprimanta ? Asta e tot ce trebuie sa faci.

 

Again, nu o lua personal. Dar esti al n-lea personaj care propune sa ne strangem "cei cateva milioane de stelisti" si sa punem cate 1, 5, 10, 20 de euro (depinde de suma care trebuie stransa) si sa platim jucatori, sa cumparam clubul, sa donam fostelor glorii, sa facem una, sa facem alta.

 

Vrei sa iti zic cati stelisti sunt dornici sa participe cu 3(trei) euro la un proiect ? Ultima oara erau 104 (de membri in AISS). Nu 1000, nu cateva zeci sau sute de mii, nu milioane. 104.

 

Nu te costa nimic sa scrii un post inflacarat pe un forum, despre ce am putea face, despe coregrafiile care ar trebui facute, despre atitudinea luata de peluze. Dar e mult mai greu, imposibil chiar, sa completezi un amarat formular si sa te opresti 2 minute la banca unde sa depui 3 euro.

Sincer, vrei sa-ti spun de ce nu am intrat in AISS?? Pentru ca nu sunt genul de om care incepe un lucru si nu il duce la capat! Daca intram in AISS nu contribuiam decat cu bani si asta nu imi convine! As fi vrut sa am timp sa ajut si altfel! Neavand timp sa ma implic am renuntat la inscriere! Acum, fortat de situatie, ma pot rezuma la donatii pe diferite proiecte majore! In caz ca se vor desfasura proiecte majore! Ce vreau sa zic e ca pentru activitatile de "zi cu zi" e bine AISS sa se ocupe iar in proiecte majore se pot implica si "lenesii" cu cate un banut!

Nu stiu ce sa zic...mi-e ciuda ca nu pot face mai mult! Poate moare ciobanu si o sa se ocupe oameni adevarati de clubul nostru si altfel o sa fie mai usor...

CaTaLiNsm StElIsTu20.11.2007 11:11

Apreciez din plin munca depusa de cei care"intretin"acest site si de membrii AISS,stiu ca o fac dezinteresat dedicand din timpul lor in care ar putea face altceva in scopul numit Steaua.

Am spus-o si o mai spun:nu stiu in ce consta organizarea unui teledon,chiar nu stiu ce presupune si daca costa ceva acest lucru,sau cat costa,etc...insa daca e cu putinta si se poate de ce sa nu-l oraganizamm,macar asa vom vedea in ce masura ne putem baza pe suportul stelistilor intr-o situatie data,macar asa vom avea o idee concreta a situatie.Stiu ca o astfel de idee la prima vedere e invaluita de scepticism...dar hai sa incercam daca este cu putinta...iar daca nu se reuseste strangerea unei sune cat de cat banii sa revina ulterior AISS sau donati in scopuri caritabile.Daca mergem pe gandirea:oare o sa pot sa trec puntea asta,oare n-oi cadea in apa,da daca vine o rafala de vand si ma doboara,da daca alunec...n-ai sa treci niciodata.Dar daca mergi hotarat si spui:hai ma ca ma duc..de cad...cad,altadata nu mai trec....

Acum stiu ca voi primii reprosuri de genul"usor de vb...greu de facut.......;sau:de ce nu faci tu daca crezi ca ii asa usor.....rasp e simplu....nu am posibilitatea si nici caile necesare pentru asa ceva,insa de donat eu va asigur ca eu si inca 20de prieteni care nu intra p acest site pentru ca nu au internet vor dona!Hai sa incercam daca e cu putinta,daca nu spuneti ca nu se poate si vom intelege!

Tavone20.11.2007 11:56
Apreciez din plin munca depusa de cei care"intretin"acest site si de membrii AISS,stiu ca o fac dezinteresat dedicand din timpul lor in care ar putea face altceva in scopul numit Steaua.

Am spus-o si o mai spun:nu stiu in ce consta organizarea unui teledon,chiar nu stiu ce presupune si daca costa ceva acest lucru,sau cat costa,etc...insa daca e cu putinta si se poate de ce sa nu-l oraganizamm,macar asa vom vedea in ce masura ne putem baza pe suportul stelistilor intr-o situatie data,macar asa vom avea o idee concreta a situatie.Stiu ca o astfel de idee la prima vedere e invaluita de scepticism...dar hai sa incercam daca este cu putinta...iar daca nu se reuseste strangerea unei sune cat de cat banii sa revina ulterior AISS sau donati in scopuri caritabile.Daca mergem pe gandirea:oare o sa pot sa trec puntea asta,oare n-oi cadea in apa,da daca vine o rafala de vand si ma doboara,da daca alunec...n-ai sa treci niciodata.Dar daca mergi hotarat si spui:hai ma ca ma duc..de cad...cad,altadata nu mai trec....

Acum stiu ca voi primii reprosuri de genul"usor de vb...greu de facut.......;sau:de ce nu faci tu daca crezi ca ii asa usor.....rasp e simplu....nu am posibilitatea si nici caile necesare pentru asa ceva,insa de donat eu va asigur ca eu si inca 20de prieteni care nu intra p acest site pentru ca nu au internet vor dona!Hai sa incercam daca e cu putinta,daca nu spuneti ca nu se poate si vom intelege!

exact, ce bine zici...perfect gandit!! eu garantez pentru 30 de baieti care nu prea sunt cu rasfoitul siteurilor sportive ca o sa dea un sms!

bobochyka1720.11.2007 13:28

Daca se va deschide un cont sau daca se vor trimite sms-uri eu voi dona, dar sa se faca acest lucru.

andyro20.11.2007 15:34
Sincer, vrei sa-ti spun de ce nu am intrat in AISS?? Pentru ca nu sunt genul de om care incepe un lucru si nu il duce la capat! Daca intram in AISS nu contribuiam decat cu bani si asta nu imi convine! As fi vrut sa am timp sa ajut si altfel! Neavand timp sa ma implic am renuntat la inscriere! Acum, fortat de situatie, ma pot rezuma la donatii pe diferite proiecte majore! In caz ca se vor desfasura proiecte majore! Ce vreau sa zic e ca pentru activitatile de "zi cu zi" e bine AISS sa se ocupe iar in proiecte majore se pot implica si "lenesii" cu cate un banut!

Nu stiu ce sa zic...mi-e ciuda ca nu pot face mai mult! Poate moare ciobanu si o sa se ocupe oameni adevarati de clubul nostru si altfel o sa fie mai usor...

 

Adica in loc sa faci ceva (oricat de putin), e mai bine sa faci...nimic.

 

Nu stiu ce crezi tu ca implica "a fi membru in AISS" si ce activitate zilnica crezi ca se desfasoara. In principal e vorba de niste proiecte care se discuta pe forum, cat si la intalnirile lunare (adica o data pe luna, 1-2 ore), proiecte la care fiecare participa pe baza de voluntariat si in masura timpului disponibil.

Stanici20.11.2007 16:45

@ Tavone - AISS-ul se descurca momentan cu banii (parerea mea). Ideea principala este ca, atunci cand organizam o actiune, ceva, sa o facem in numele catorva mii de insi, poate mai multi, ideal ar fi ca toti stelistii sa vina alaturi. Asta pentru ca, momentan, daca am intreprinde vreo actiune de genul celei mentionate, s-ar spune ca "o mana de oameni" au facut un pic de taraboi. Si atat.Ceea ce ar ajuta Asociatia asta sa faca auzita vocea stelistilor ar fi ca stelistii sa faca parte din ea. Nu stiu daca am reusit sa ma fac inteles, pot doar sa sper lucrul asta.

 

LE - Noi vom continua, oricum.

Tavone20.11.2007 17:51
Adica in loc sa faci ceva (oricat de putin), e mai bine sa faci...nimic.

 

Nu stiu ce crezi tu ca implica "a fi membru in AISS" si ce activitate zilnica crezi ca se desfasoara. In principal e vorba de niste proiecte care se discuta pe forum, cat si la intalnirile lunare (adica o data pe luna, 1-2 ore), proiecte la care fiecare participa pe baza de voluntariat si in masura timpului disponibil.

Nu! Gresit! Prefer sa fac ceva mai mult numai ca nu ma pot implica la fel ca altii! Prefer sa cotizez la proiectele mari nu sa si particip (repet nu am timp)! Daca s-ar organiza proiecte care trebuiesc finantate de suporteri ( membri sau nu ) eu contribui cu bani! Daca astfel de implicare inseamna ca nu fac nimik atunci nu stiu ce sa mai cred. Fiecare poate contribui mai repede asa! Membrii poti strange 100, 200, 1000 dar suporteri sunt milioane! Cu o publicitate buna un proiect poate fi de succes, mai mult decat o asociatie! Sper sa ma fi facut inteles!

carminastan20.11.2007 18:22

Se pare ca undeva percepi gresit AISS-ul. Tu crezi ca fiecare din cei 100 membri participa/se implica in mod egal in realizarea proiectelor? NU. Este imposibil asa ceva si banuiesc ca iti dai seama. Dar o simpla parere poate conta la un moment dat. Este si asta o modalitate de participare. Cum ai putea, de exemplu, sa iti exprimi o parere cand mai marile sau mai micile proiecte se discuta intre membri doar?

Si daca tu crezi ca proiectele se rezuma DOAR la finantare, atunci da-mi voie sa spun iar ca te inseli. Nu asta este totul si chiar si asa, ipotetic vorbind, ai putea sa faci asta si ca membru.

Dar ca asociatie sa devina intr-adevar puternica si sa reprezinta majoritatea suporterilo, atunci ea trebuie sa fie formata din majoritatea suporterilor.

Cel putin asa gandesc eu. Think about!

neli21.11.2007 07:00

este o fost glorie a noastra si trebuie sa ajute clubul sau patronul, avem datoria morala !

CaTaLiNsm StElIsTu23.11.2007 10:14

Mai stie cineva cum a ramas cu Majearu pana la urma,care e soarta lui?

«123»