FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua da lovitura. Il ia pe Jose Sand (Sport.ro)!

«123»
fcsteaua.ro14.11.2007 14:50

Gigi Becali a promis ca va declansa revolutia la Steaua si se pare ca nu glumeste.

 

Finantatorul Stelei n-a stat o clipa si a inceput deja sa se miste pe piata transferurilor. Presa argentiniana a aflat de interesul Stelei pentru Jose Gustavo Sand, golgheterul echipei Lanus Buenos Aires.

 

Conform cotidianului argentinian Ole, echipa lui Gigi Becali e dispusa sa plateasca 7.7 milioane de euro pentru Sand, care a marcat de 11 ori in 12 meciuri si este al doilea golgheter al campionatului argentinian, dupa Denis, de la Independiente.

 

 

axl2314.11.2007 15:09
Gigi Becali se pare ca nu glumeste.

Ba eu cred ca glumeste.

yo_marius14.11.2007 15:10

am cautat sa aflu cateva despre sand asta si ,cica, a venit la Lanus pentru 1,5 milioane dolari ca si inlocuitor al lui Fabbiani de la chefere....

 

adica o intrebare imi "incolteste" in minte: de unde ....oare(asta ca sa nu injur) a iesit ca iepurasul din palarie pretul asta de 7,7 MILIOANE???? si totusi pistele Camus,Elton sau Thereau nu mai sunt luate in discutie??

Khalid14.11.2007 15:14

Lista devine si mai mare : Petrescu, Marica, Chevanton, Armenteros si Sand. :laugh:

Penibil. :unsure:

marius_marius46714.11.2007 15:16

Poi sa aduca jucatori de valoare ca e si timpul dar sa lase antrenorul sa faca echipa

c.ronaldo1714.11.2007 15:16
Conform cotidianului argentinian Ole, echipa lui Gigi Becali e dispusa sa plateasca 7.7 milioane

 

Ba nu e dispusa. :angry: Sunt mai ieftini Balba si Danalache.

yo_marius14.11.2007 15:25

@ronnie

 

si Bogdan Stancu,si ala de la Vaslui (lapsus deh...) si cati oare mai are Giovanni pe lista....

app,abia acum m-am gandit (vestitul evrika) : la un transfer de 7,7 sau chiar 8 milioane cat o avea comision varu'??? hmmmmmmmm ....e ceva putred in Danemarca (parca asa era)...

**alex**14.11.2007 15:33

Vine pe naiba.

cristian8614.11.2007 15:35

Si eu sunt dispus sa platesc un 1 miliard de euro (in 5000 de rate) si sa aduc toata echipa Milanului + Ancelotti la Steaua.

 

Oierul a creditat Steaua, nu a investit decat eventual in gazon, care cine stie cine l-a platit de fapt.

 

Pe langa faptul ca este dang, dang, dang a facut si achizitii proaste in ultimele 2 campanii crezand ca se pricepe la fotbal, desi nu s-a priceput niciodata.

Singurii care puteau ridica nivelul Stelei - Thereau si Elton au fost debarcati. (Hai sa zicem ca Thereau a vrut sa plece, dar "piticul" ce vina a avut ?). Ce mijloc am fi avut cu Dica si Elton, oier retardat ce esti.

**alex**14.11.2007 15:53

Legat tot de transferuri, intr-un comunicat de pe steauafc.ro se precizeaza ca:

 

Nu este nimic adevarat in informatia conform careia Adrian Ilie nu ar mai fi dorit in Ghencea. Relatiile dintre acesta si patronul Gigi Becali nu s-au racit, ci sunt foarte bune. De asemenea, Adrian Ilie nu a propus niciodata transferarea la Steaua a jucatorului Sevillei, Javier Ernesto Chevanton.
I.N.Money14.11.2007 16:12

Prima data m-am speriat,am crezut ca e vorba de mosul Ebbe Sand,apoi dupa ce am reflectat un pic mi-am amintit ca se aproprie perioada alegerilor si mister Becali are nevoie de o noua propaganda.

Se plecam de la ideea ca aceste stiri sunt chiar reale :rolleyes: , clanul din Pipera chiar crede ca Chevanton vine pe 200.000 de euro pe sezon,ca nu vrem sa distrugem atmosfera in vestiar daca ii oferim mai mult ?

Sunt simple intoxicari dragi prieteni aceste nume de jucatori, care incearca sa ne faca sa uitam de problemele Stelei din acest moment.

Dragoshinho14.11.2007 16:36

Gigi Becali a fost foarte acid la adresa presei din , cea de la care a pornit toata povestea: "Minciuni, dezinformari! Nici n-am auzit de jucatorul asta! Niste porcarii mari. Repet, nu am auzit de el, nimic nu este adevarat".

deci FALS....:|

cristi_mold14.11.2007 16:38

Daca dintre toti cei enumerati 1 ajunge la Steaua eu ma declar multumit

Astristul14.11.2007 16:47
Prima data m-am speriat,am crezut ca e vorba de mosul Ebbe Sand,apoi dupa ce am reflectat un pic mi-am amintit ca se aproprie perioada alegerilor si mister Becali are nevoie de o noua propaganda.

Si tu? :laugh:

Lista devine si mai mare : Petrescu, Marica, Chevanton, Armenteros si Sand. :laugh:

Penibil. :unsure:

In special pe Marica si pe Tamas as dori sa-i aduca. Cei mai mari stelisti care i-am vazut in viata.... Stau si ma intreb de ce l-au uitat de pe aceasta lista pe Giani Kirita??? :dry:

Pe Daniel Niculae l-as vrea la Steaua, chiar daca e rapidist, pentru ca imi place cum joaca si e profesionist baiatul! Dar nu cred ca o sa plece de la Auxerre!

Cat despre Sand asta.... eu zic ca este inca un zvon lansat de Sport.RO.

Pista Camus sper sa NU prinda contur VREODATA!

Iar sa vina Armenteros ar fi prea frumos sa fie adevarat!

forzateaua

Stelist_14.11.2007 17:05

Tatursanu,Torje,B.Stancu,Mardare,Zicu,Costea,Tamas si Marica :)

 

 

-------Marica-B.Stancu

------Zicu-Plesan-Torje

-------------Radoi

Rat-Mardare-Ghionea-Emeghara

--------------Rufay

 

=Sferturi La CL si lejer luam campionatul. Deci Lejer.

vlad7514.11.2007 17:26

Draga Oierule,

Pentru ca i-ai adus la Steaua pe Armanteros,Chevanton,Marica,Buga si pe mai noul Sand si eu te voi vota la euro-parlamentare! Si pentru cele 12 puncte castigate in Liga Campionilor anul acesta,ma voi ruga la biserica pentru sanatatea ta! Si pentru ca ai facut la Steaua o echipa care nu ne da emotii si are la pauza 2-0 cu adversarii te VOI IUBI toata viata....in GURA!!!!

 

 

Cu drag ,cel mai mare admirator al tau!!!!

 

PS Cat o lua Cioaca pentru un transat ca la carte???

DexOne14.11.2007 17:30
Lista devine si mai mare : Petrescu, Marica, Chevanton, Armenteros si Sand. :laugh:

Penibil. :unsure:

 

Penibil e un nume de jucator?...

in gluma vorbind..cred ca un jucator cu numepe Penibil ar mai lipsi la Steaua

 

 

http://static.fcsteaua.ro/forum/style_emot...ault/mellow.gif

Khalid14.11.2007 17:53

Penibil e tot ceea ce se scrie de catre ziarele sportive din Romania, in ceea ce priveste transferurile Stelei si nu numai. Acu' ai inteles?! :blink:

Alex1234_Steaua4ever14.11.2007 17:54

Stelist :P chiar am face performante cu echipa aia propusa de tine :)... din pacata 0.01% sanse sa vina toti aia la Steaua :) mai ales cu Beeeecali la conducere (razboinicu' .. luminii si oieru Romaniei ... )

grizzly14.11.2007 18:36

@ khalid, tu nu ai inteles. la ce echipa avem, lipseste doar un jucator cu numele Penibil. Penibil Costica sau Gigica, sau ceva. cat despre transferuri... doar 7,7 mil pe un jucator? ha! pai anul trecut am dat 15 milioane pe unul de la boca. asta cand vine e direct rezerva. bleah.... mint si astia sa isi vanda ziarele...

dr.adrian914.11.2007 18:38

din Romania trebuie neaparat adusi Bogdan Stancu si torje. poate si tatarusanu ca rezerva lu zapata. in rest trebuie repatriati jucatorii imprumutati ca Simion Iacob Tudose ochi.

de afara e o varietate destul de mare.

shack3r14.11.2007 18:50

Bai baieti,eu zic ca mai mult de un Lubinkovic ( nu stiu cum se scrie numele,nu vreau sa jignesc jucatorul) cu altceva nu ne pricopsim.Sa fim seriosi...

eddie the 'ead14.11.2007 19:01

Becali ca Becali, nu mai am ce comenta.

 

Dar eu sunt curios cine inventeaza asemenea prostii. Si cum s-o bucura el, saracu', ca "a dat lovitura" cu o "stire" extraordinara. Daca ziarele si ziaristii ar face transferurile, am avea o echipa care nu s-ar misca dintre primele patru din lume. Sport.ro ni-l trimite pe Jose Sand, ProSport pe Chevanton si Armenteros...

 

@shack3r, ai dreptate. Sau cine stie ce alt Surdu ne asteapta, de fapt...

frunji14.11.2007 19:52

Daca ar veni asta si va Revenii la Steaua si Elton va trece sigur de grupe!!! :steag_steaua_ro:

Enci14.11.2007 20:58

Minciuni, minciuni si iar minciuni.

Numai gura e de Gigi si Adi Ilie.

100% Gigi nu va transfera nimic.

Ziarele mint si ele in fiecare zi : " Gigi il ia pe..."

Ne-am saturat de Gigi, Adi Ilie, Argaseala, de presa...

«123»